Největší mýty o zdravém životním stylu

3
před 6 lety Frodik

Odkaz na přiložený článek jsem zachytil na sociální síti. Smutné je na tom hned několik věcí, které tu asi nemá smysl všechny vyjmenovávat. Řeknu jen dvě. 

1. Pro kohokoli, kdo se stravuje tak, že má v žaludku žumpu, je takový článek (rozhodně ho takový člověk číst nebude, skončí jen u titulku a možná perexu) jenom potvrzení jeho návyků. Řekne si .no jo, vždyť to říkám celý život, že ty blázni co jedí zrní jsou jenom blázni - tady je to černý na bílým.

2. Bulvární neseriózní médium, které se snaží tvářit seriózně. Když už si někdo ten článek skutečně přečte celý, tak ho jenom napadne - hm, tak ono na tom vážně něco je. A když to píšou na Novinkách, no to musí být pravda. Takže margaríny nejsou špatné, mléko je v pohodě, Éčka neškodí a bez dusitanů bychom umřeli. Takže budu jíst normálně, nebudu řešit nějakou zdravou výživu, protože mi tady paní profesorka píše, jak to všechno co jím, je v pohodě. 

Nechce se mi o tom tady rozepisovat. Ale jednu věc si neodpustím - paní dietoložka Hlavatá a paní profesorka Dostálová jsou placeni firmou Unilever - největším výrobcem margarínů. A dle mého názoru to je další ze série článků na vylepšení reputace margarínů o kterou se cíleně Unilever snaží. To že tam jsou zmíněny i další "mýty" je podle mě jenom na oko, aby to nosné téma margarínů bylo něčím obaleno a nebylo to na první pohled jasné. 

Rada na závěr - nečtěte bulvár, škodí vašemu zdraví :-)

0
před 6 lety Linda

Tak k těm margarínům, Ze slunečnice a řepky, a z dalších rostlin a ořechů jde lisovat jen olej. Aby z toho byla hmota co se dá namazat, musí se ztužit. Jak? No chemicky..

1
před 6 lety Danah

Jiste. A pridat do emulze co nejvic vody, aby se vyrobek pysnil oznacenim Light. Podstatou puvodniho margarinu bylo nahradit cast tuku vodou, a vyrobit emulzi, ktera se lehce roztira. Kdyz jsem pak videla ve vanicce s margarinem tu barevnou louzicku, ktera vznikla, jak se margarin pomalu rozkladal na puvodni slozky, presla me chut uplne. :-))

0
před 6 lety Danah

Ten clanek je docela paskvil. Tomu rikam Zavalena informacemi tak, ze se v tom stejne nevyznam. :-)) Coz je ucel jakychkoliv zprav, kde se nedozvite podstatu, ale jen domnenky, ocekavani, drby. Zavery vedeckych vyzkumu mivaji jepici zivot, ale i za ten kratky cas dokazou napachat mnoho skody na duverivych lidech.

2
před 6 lety Slunew

jako skoro u všeho je potřeba používat zdravý rozum - pokud jsem obézní nebo cukrovkář, tak mi džusy vadí, ale ne proto, že to je džus jako takový, ale protože obsahuje zbytečně moc jednoduchých sacharidů - pro obézního další zbytečná energie pro diabetika problém s likvidací a udržení konstantní hladiny glukózy v krvi.... to samé margarín - pro zdravého člověka naprostá zbytečnost (jen lenost, že se mi nechce čekat než mi "povolí" máslo) nicméně pokud je to člověk s kardiovaskulárním onemocněním "nedej Bože" obézní a není schopen si pečivo nemazat vůbec ničím, je to pro jeho zdraví varianta - ale musí to být kvalitní margarin s minimem trans mastných kyselin a pokud možno doplněný o nenasycené omega 3 a 6 (u těch kvalitních se výroba už dosti změnila).... a tak nějak by se dalo pokračovat dál..... jinak už to tu zaznělo v dosti diskuzích , pokud kupuji potraviny s co nejméně upravenou(zvýšenou) trvanlivostí, co nejméně vylepšené (o příchuť, barvu, vůni...) a dochucuji si je až doma - třeba do bílého jogurtu si přidám čerstvé ovoce (ne si koupit "ovocný" jogurt) a nebo třeba i kvalitní čokoládu, uděláme pro své zdraví nejlépe a pak už je jedno zda jsem masožravec nebo vegetarián....

0
před 4 roky Fifinka

A co říkáte na zavodnění organismu?

0
před 4 roky Karolína Huvarová

jj to je hodně velký problém, hlavně teda v dnešní době, kdy nejen, že skoro všechny ženské jí po kilech hormonální antikoncepci, ale taky je antikoncepce ve vodě, takže já už jsem se s tím ve své trenérské kariéře setkala nečetněkrát. Vždycky jsem jim ale doporučila H2Out a bylo po problému.

0
před 4 roky Fifinka

A fakt to pomůže? Já teda nepochybuju, jen se ptám...

0
před 4 roky Karolína Huvarová

jj pomůže - mám s tím bohaté zkušenosti a moje klientky, které to pravidelně braly, tak nejen, že zhubnuly cvičením, ale také díky tomu byly rychleji v mnohem lepší formě... Taky záleží na tom, zda berete nebo ne hormonální antikoncepci - ta může stav výrazně změnit...

0
před 4 roky Fifinka

No HA beru... Takže to má na to nějaký vliv? Jinak to ale zní velice dobře  - též bych to asi zkusila. Se svojí postavou mám fakt velké trápení a chtěla bych zase být hubená jako předtím... =)

0
před 4 roky Karolína Huvarová

No jasně, že to na to má vliv a jaký!!!! HA je největší hnus, který do sebe každý den cpeme. I když chápu, že zrovna teď třeba nechcete miminko, je to fakt pro tělo obrovský zápřah a není to vůbec dobré. A právě HA napomáhá zadržovat vodu v těle, a proto když ženy berou anitkoncepci, jsou takové nateklé.

0
před 4 roky Fifinka

Fakt? =( Tak to jsem vůbec netušila. Tak to já teda tu antikoncepci nejspíš vysadím a vyzkoušíme nějakou jinou variantu - není to přeci jediná antikoncepce na světě!? ;-)

Pokud mi to pomůže k vysněné postavě, tak udělám cokoliv. Nakoupím si i zásobičku toho h2out, aby to šlo lépe a pokusím se i dodržovat nějaký fajný cvičební plán. =)

0
před 4 roky Karolína Huvarová

Určitě vysaďte - to je fakt největší zlo pro postavu. Navíc máte nepřiměřeně hodně hormonů, které jsou v těle normálně úplně zbytečné. Takže jako první bych být vám vysadila antikoncepci. Pak bych začala odvodňovat pomocí h2out a pak bych začala s tréninky a zdravým jídelníčkem. =)

0
před 4 roky Fifinka

Díky za radu. =) A jak velké balení si toho H2Out mám koupit? Jde mi o to, zda to mám brát nějakou delší dobu a  mám si tedy koupit třeba rovnou dvě balení, nebo mi bude stačit jedno o těch 40 tobolkách?

0
před 2 roky Slunew

Děkujeme těm, co nám - FÉR potravině - už přispěli. Bohužel na HITHITu buď vyberete celou částku, nebo se peníze vrací. Prosím, rádi bychom aby se to povedlo a my mohli rozšířit počet ohodnocených potravin v databázi. Vždyť aplikace je zdarma pro kohokoli, takže pomůžete nejen finančně nám, ale i sobě a ostatním aby byl lepší a větší nástroj při výběru potravin. Jestli vám není jedno, co jíte, chtěli byste mít přehled o tom, co všechno s kterou potravinou sníte navíc, tedy to, co tam vážně nechcete, zapojte se. Díky Tým FÉR potraviny (provozovatel i lidiček) https://www.hithit.com/cs/project/4794/s-fer-potravinou-vis-co-skutecne-jis

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 9 + 10


Přidat příspěvek