Napište něco o sobě

0
před 10 lety Petr

Dobrý den, můžete nám, návštěvníkům Vašeho webu, napsat něco o sobě? Kdo jste a jaké jsou Vaše profese, vzdělání apod. Určitě by to přispělo ke zvýšení seriónosti těchto stránek. Webů, na kterých "rádobyodborníci" (to prosím neberte osobně) prezentují své názory, je spousta. Díky.

1
před 10 lety Webmaster

Hezký den, napsat Vám o nás můžu určitě. Tento web tvořím především já, Rudolf Náprstek a několik dalších spolupracovníků. O problematiku zdravé výživy a potravin se osobně dlouhodobě zajímám. Mrzí mě, jak málo informací je k dispozici a ikdyž tyto informace jsou, tak jak málo jim lidé věnují pozornost. Problém je, že účinek látek v potravinách je velmi pozvolný, není vidět hned druhý den a projeví se třeba až v rámci měsíců, či let. U mě osobně se stalo to, že mi propukla nepříjemná alergie, bezpochyb způsobená "zdravým" typickým stravováním. Poté co jsem svůj jídelníček dost jasně upravil a celkově zlepšil životní styl, alergie zmizela. Alergie to byla pořádná, docházelo u mě až ke stavům, kdy se mi sevřelo hrdlo, otekly tkáně a přestával jsem být schopen dýchat. Co se týče tohoto webu, jsem rád za každou pomoc, radu či připomínku, která pomůže tyto stránky zlepšit aby mohly pomáhat dalším lidem.

0
před 10 lety Vít

Dobrý den, myslím si, že zakladatele příspěvku by zajímalo ještě něco konkrétnějšího. Otázky profese patří však ke zcela osobním věcem, údajům, které zveřejňujeme z vlastního přesvědčení. Domnívám se však, že dotaz naprofese zde byl zcela výstižný. "Tato stupnice je čistě subjektivní hodnocení autorů tohoto webu, vyjadřující jejich názor na škodlivost potravinových přísad. Slouží pro jednoduchou orientaci v nebezpečnosti jednotlivých konzervantů, emulgátorů, barviv, sladidel, zahušťovadel, zkrátka "éček"." Tak toto vyjádření zodpovídá snad všechny otázky... Z tohoto důvodu musím považovat tento web, respektive hodnocení škodlivosti aditiv jako zcela nehodnověrné, téměř jako šíření poplašných subjektivně podložených zpráv. Třebaže by se našlo více možností, o kterých by se dalo z hlediska škodlivosti aditiv polemizovat, najdou se zde však také informace jakéhos nejsaného vzniku. Toto konstatuji ze svého laického názoru, který zřejmě nebude daleko od pravdy.

0
před 10 lety Webmaster

Hezký den Víte, předně děkuji za Vaše příspěvky zde v diskusi. Rozhodně s Vámi souhlasím, že seznam éček postrádá výpis zdrojů a odkazy na další materiály o nich. Věřte, že vytvořením tohoto webu jsme strávili mnoho desítek hodin a to zejména přípravou informací o éčkách. Chtěl jsem, aby web byl co nejdříve vytvořen a funkční. To myslím že teď je a je čas na jeho vylepšení a novinky na sebe nenechají čekat. Jedna z nich je nová rubrika "Éčko dne", kde bude vždy konkrétní přísada doplněna o všechny dostupné informace a také Vámi zmiňovaný seznam zdrojů. Je mým velkým zájmem aby zde byly kvalitní informace a v tom budeme dále pokračovat. Co se týče stupnice, tak velmi dobře jste si všimnul spojeni "subjektivní hodnocení". Je to proto, že žádné oficiální hodnocení škodlivosti éček neexistuje a obávám se, že ani existovat nebude. Žádný výrobce ani organizace si nedovolí tvrdit o nějaké přísadě, že je zdraví škodlivá, když je obsažena v jeho výrobcích. Stupnice je tu proto, aby zjednodušila rozeznání neškodných přísad od těch k v podezření ze škodlivých účinků. A jelikož neexistuje oficiální, nemůže být jiná než subjektivní. V případě, že zjistíte, že některé informace jsou nepřesné nebo byste rád něco doplnil budu víc než rád když se mi ozvete emailem. Díky.

1
před 10 lety Jiří

Jak jste si všiml, vstoupil jsem aktivně do diskuzí. A jestli mé postřehy přijmete, rád Vám pomůžu doplnit informace o další nezbytné. Líbí se mi zpracování webu a Vaše snaha nabídnout spotřebitelům jistou osvětu.. Přál bych Vám zůstat nestrannými a v takovém případě Vám skutečně rád pomohu. Jiří

0
před 10 lety Vít

Přestože jsem zmínil problémy v literatuře - o ty mi nejde. Byla by to však dobrá výmluva na někoho jiného, kdo to a to pronesl... Jistě se najdou práce, ve kterých je o některých aditivech pojednáno. Domnívám se, že právě subjektivní stupnice hodnocení aditiv není to pravé, že je to nezdařené a nešťastné. Pokud bych byl vědec - chemik, toxikolog, lékař, nemohl bych se přece dopustit neserióznosti a bez výzkumu a jeho výsledků tvrdit to či ono, zaškatulkovat to či ono aditivum do té a té skupiny. Nezlobte se, ale zdá se mi to jako lovení něčeho z ničeho... Pominu-li předešlý text, určitě by nebylo na škodu umístit na Váš web hodnověrné odkazy na práce o aditivech, aby si případní zájemci mohli počíst přímo u zdroje (myslím tím i nad zdroje, ze kterých bylo čerpáno při tvoření stránek).

0
před 8 lety Nina

Jméno:Lady N!na
Příjmění:Originál Herainová
Věk:10
atum narození:5.5.2000
Výška:134 Cm
Váha:23Kg

0
před 6 lety Bledá Tvář

Jak a kdy vzniklo jméno Bledá Tvář?
Datum narození nicku: 18. 3. 2011
Kde? Na polském hracím serveru kurnk, dnes playok http://www.playOK.com/cs/stat.phtml?gid=ch&uid=bledatvar
Význam nicku? na http://www.rock.cz/ucet/32018/edit
Senior Bledá Tvář (angl. Pale Face) - není rasistické, protože mluvím v 1. osobě čísla jednotného pouze o sobě; to znamená, že nejsem cikán, nelžu (kdo lže ten i krade), nepřepadávám, netočím rozevřenou břitvou na gumičce, nehraji automaty za vysoké sociální dávky a umím správně česky.
Od 19. století, co žil Karl May, se v 21.století časy změnily a tím i významy slov.
Vzdělání VŠCHT Praha,
Zaměstnání: Důchodce
Bydliště: KVK
Záliba. šachy, kandidát mistra
hobby: Matka pokroku - lenost (Kdxby lidi nebyli líní, tak dodnes lezou po stromech a chodí pěšky protože by nic nevymysleli.
Napoprvé to stačí.

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Jmenuji se Dana, mými koníčky jsou fotografování, cestování, filmy, ráda se učím cizí jazyky, v budoucnu určitě i zahrada a cíl být co nejvíc soběstačná v produkci potravin. Nesleduji denní zprávy a politikaření, nečtu noviny ani titulky. Už mě to nezajímá a cítím se skvěle. Jsem celkem snílek a sním, kde budu bydlet v důchodu a jak se naučím cizí jazyk.:-)

1
Obrázek uživatele jiripelechova@
před 5 lety jiripelechova@

Dobrý den . Jmenuji se Jiřina , celý život ( 43 let) jsem prodavačka ( bez pár let v jednom domě), jsem vegetariánka , mám jednu dceru - 26 let, která nikdy nepozřela maso a je naprosto zdravá .Věřím v Boha , zajímám se o zdravý životní styl a snažím se tak i žít.Chodím nordig walking. Mám 2.5 roku do důchodu .Jsem ráda veselá , jsem optimistka ,žiju šťastně ,sama , ale mám kolem sebe spoustu stejně věřících lidí jako já , přátel a příbuzných.Jsem ráda , že jsem nějakým nedopatřením narazila na tyto stránky.Bydlím u KV.

0
Obrázek uživatele Anywetta@
před 5 lety Anywetta@

Pěkný den, jmenuji se Anna (26 let), mám technické vzdělání (dokončuji ČVUT) a v tomto oboru pracuji. Práce je i mým koníčkem, mám ráda zvířata (proto jsem vegetariánka), přírodu, rock, ekologii a chemii. Jednou jsem se začala zajímat o složení kosmetiky a nestačila jsem se divit, co všechno se tam cpe. Takže jsem se naučila používat přírodní kosmetiku a od složení kosmetiky jsem se dostala k potravinám. V dnešní době bohužel vládnou peníze nad zdravím lidí, tak je potřeba se orientovat v těchto věcech. Jsem ráda, že web zdravapotravina.cz existuje a věřím, že je inspirací pro mnoho lidí.

0
Obrázek uživatele Danah
před 5 lety Danah

Někdy v nadsázce říkám- "Když se ve škole děti neučí, jak pečovat o své zdraví, tak ať se aspoň učí chemii, aby mohly pak jít na nákup." 

0
před 5 lety jarosska

Danah..vtipné:-) a BOHUŽEL s tou chemií TO SEDÍ....Jmenuji se Míša, je mi  34 let, mám 2 dětičky a jednoho manžela (zatím:-D). Tyhle  stránky  se mi moc líbí. O zdraví se musí pečovat. Většina lidí v naší zemičce na to s prominutím kašle...a pak lítají dokola po doktorech, užívají kupu léků .., že už ani nevědí na co. A pořád čekají, že někdo  to za ně vyřeší. Přitom někdy stačí střídmost a prevence. Pravidelný DETOX (vyčistění organismu) je v současné době NUTNOSTÍ! Těch škodlivin co do sebe denně dostáváme jídlem, vzduchem, vodou...tělo se musí nějak bránit. Když je toho moc, přijde nemoc..., když člověk neposlechne, přijde další .... Já byla stejná, dokud mi bylo dobře...nic jsem neřešila, užívala 10 let HAK (protože  je to tak jednoduché a dělají to všichni kolem)..pak nastaly zdravotní potíže, které se stupňovaly, prohlubovaly. Několikaleté kolečko u doktorů bylo k ničemu, viděla  jsem, že tudy  cesta  nevede...až jsem se dostala k přírodní medicíně a bylinkám. Začala jsem přemýšlet co jím, vysadila HAK, nasadila postupně detox a doplňky a byla jsem překvapená jak se tělo začalo "opravovat". Zmizely záněty, přestaly potíže s trávením, padáním vlasů...zlepšila  se  imunita. Trvalo to nějakou dobu, ale vyplatilo se. Čínská medicína vychází z pentagramu, obnovuje a harmonizuje člověka, všechny orgány jsou vzájemně propojené. Zdraví  i nemoci ovlivňují také naši psychiku a naopak. To v jakém jsme rozpoložení, jak přemýšlíme  (pozitivně x negativně), má  vliv na zdraví ...Hodně věcí jsem pochopila, ale stále se učím a zjišťuji souvislosti. Bylinky se staly mým koníčkem a jsem za to moc ráda, změnilo mi to pohled na život. Když budete chtít ..navštivte moje stránky a něco si o tom přečtěte: http://www.zdravicko-harmonie.cz/zdravicko-harmonie/1-TAJEMSTVI-SYNERGIE/4-Tajemstvi-synergie

3
Obrázek uživatele Karlička
před 5 lety Karlička

Pojďme se zamyslet... ať už je to s věrohodností informací jak chce, je dobře, že se o této problematice začalo mluvit. Jasné je, že aditiva jsou výkřikem moderní doby, některá nejsou přírodního původu a ať už jsou vyrobena z toluenu nebo oxidu siřičitého, tělo je nepotřebuje. Kdo potřebuje krásně barevné sýry s rakovinotvorným bonusem..? Já osobně jsem za tento web ráda. Sice musím přiznat, že beru informace o éčkách s nadhledem, jako vše na internetu, ale neuškodí mi, kupovat "čisté" potraviny (a že se dají sehnat). Už Aristoteles (nebo jiný filosof :D) říkal, že obecně platná pravda neexistuje. Ani v popisu částí DNA nejsou vědci jednotní. Jak říkal pan zakladatel, dokud není objektivní zpráva o aditivech, velkým přínosem je pouhé rozlišení na "bezpečné" a nebezpečné. Informace časem přibudou, lidé se začnou zajímat. Ti co si stravu hlídají, přihlédnou ke klasifikaci, ostatní ať si jí, co chtějí. :)

0
Obrázek uživatele Slunew
před 5 lety Slunew

Dobrý den, jsem jedním z členů týmu, spoluautor a garant kritérií k hodnocení Zdravá potravina.cz. Zcela původně, jsem chemický technolog, ale postupně jsem se posunula k výživě a již 12 let působím na několika vys. školách, kde učím hygienu výživy, jednak výživu ve vztahu ke zdraví člověka ...a také tu procesní - kontroly, ve výrobě, prodeji. Zároveň jsem i členem několika odborných profesních organizací jako je Společnost pro výživu nebo Česká obezitologická společnost. Mým úkolem v diskuzích je pokusit se udržet onu objektivnost a "usměrňovat" některé jednostranné názory :)) nic totiž nikdy není jen černo bílé a bohužel spousta byť dobrých informací, vytržených z kontextu se stává naprostým nesmyslem....

0
Obrázek uživatele Danah
před 5 lety Danah

Slunew: Jak nakládáte s osobní zkušeností? Bohužel se z "vědeckých" míst setkávám jen s pohrdáním. Mám si tedy myslet, že jsou to ("vědci, lékaři") jen pustí teoretici? Já si můžu říkat svou zkušenost, oni mi nevěří a budou opakovat své teoretické z literatury navrkané pravdy- a co dál? Tohle je totiž např. úplně běžný obrázek dnešního pacienta.

0
Obrázek uživatele Slunew
před 5 lety Slunew

Zalezi hodne na lidech,zda se vzdelavaji dal a ne jenom ciste ve sve profesí. Na druhou stranu,to,ze neco dela dobre vam nemusi platit obecne pro vsechny,a jeste kdyz treba to vase "dobre"si treba ten lekar neumi(nebo je to zcela v rozporu)s fyziologii. Muze se totiz stat,ze vy,byt momentalne se citite dobre,si muzete zacit vytvaret deficit treba nejakych vit.nebo mineralií,coz se ale muze projevit treba az za 20let,ale ten lekar,to prave diky znalosti fyziologie muze videt uz ted...nicmene by mel byt schopen at uz souhlas ci nesouhlas s vami vysvetlij

0
Obrázek uživatele Danah
před 5 lety Danah

Prostě moje zkušenost je ta, že doktoři se tak úzce specializují, že "léčí" podle zásady, že v těle nesouvisí nic s ničím. Zajímalo by mě, jak mohli udělat zkoušky z biochemie a anatomie- na ně už v praktickém životě rádi zapomněli????

0
před 2 roky Tomáš

Zdravím, já jsem Tomáš. Mám rád auta, techniku, počítače, it, počítačové hry a tak nějak všechno týkající se toho. Nejvíce mě teď baví auta a polygon. To je moje vášeň. pokud by měl někdo podobný zájem - tak do zprávy a podám více info o místě v Ostravě :)

0
před 2 roky Naty

Ahoj Tome a kde se jezdí vlastně ty zážitkové jízdy a co to vlastně?

0
před 2 roky Tomáš

Je to v Ostravě kousek od centra. Tam je takové velké centrum bezpečné jízdy libros a v rámci toho je právě i ten polygon, na kterém se jezdí i ty zážitkovky. =) Za super místo. Vyzkoušejte. A ani to není moc drahé.

0
před 2 roky Naty

jo táák.... ttj. to vypadá i podle popisku na facebooku a podle stránek hodně dobře. =) To bych asi teda prubla. Není to ale moc vysoká cena na 30 minut? =(

0
před 2 roky Tomáš

Ne není, vůbec. Jako normálně stojí zážitkovky 5000 na 20 min., takže tohle je naprosto bezkonkurenční cena. =) Úplně v poodě. A navíc zažijete pořádný adrenalin a je to pořádný zážitek. Takže doporučuju.

0
před 2 roky Martin Rozbroj

Jo též jsem byl na takové zážitkovce - dal jsem za jízdu v porschákovi 5000 za 15 min a ani pořádně jsme se neprojeli. Jako klasické zážitkovky jsou celkem na nic. Tyhle jsou ale fakt boží. Byl jsem na nich už pětkrát a určitě brzo zase půjdu. =) Nejlepší v Ostravě! Však si taky jednu kupte. Podle jsou super všechny. Každý má stejně jiný vkus a chuť, takže stejně každému bude sedět něco jiného.

0
před 2 roky Lukáš R.

jj přesně. Tady tyhle zážitkovky jsou fakt suprovní a cenově to vůbec neřešte. Dají se občas najít i nějaké slevy třeba na slevomatu. Určitě fakt tisíckrát lepší než třeba v tom porschákovi nebo ve ferrari. To je teprve předražené nic posypané větrem. Tady tyhle zážitkovky jsou fakt obrovským zážitkem, pořádným adrenalinem a navíc super akcí. My jsme třeba u nich pořádali i teambuildingovou akci a byla to nejlepší akce, na které jsem kdy byl.

0
před 2 roky Naty

Hmmm OK. tak já tedy prubnu tyhle jízdy. Třeba na internetu jsem totiž viděla zážitkovky v tesle a to taky vypadalo dobře. Ale je pravda, že takový zážitek, jako je projížďka v tatře to asi nebude. :-D Tak já si teda nechám poradit a pořídím zážitkovku v tatře.

0
před 2 roky Lukáš R.

V tesle je to nuda. Jen sedíte v tom autě, které mimochodem vypadá jako každé jiné, které potkáte na cestě, a jen se necháte vozit. Pokud vyloženě neplánujete koupi tesly, tak je to podle naprosto zbytečné a úplně ztráta peněz i času. Kdežto třeba jízda v tatře - to jen tak nezažijete a pochybuju, že byste si kdy koupila jen tak tatru, abyste si v ní jezdila do práce. :-D

0
před 4 měsíci kamil

neznáte to, co si vás přiblíží, poradí.......podívejte se na něco, co potřebujete a nevíte o tom. kamil jansa: Já jsem tvůj Petr a ty moje Lucie. kde? nejen na Heureka.cz ale i základní fond Národní knihovny Praha

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 - 1


Přidat příspěvek