Nákupy za hranicemi

0
před 7 lety Mirek

Chtěl bych se zdejších čitatelek a čitatelů optat zda nakupují potraviny v zahraničí,(především ti co bydlí blízko hranic) případně jaké mají zkušenosti s kvalitou tamních produktů oproti těm našim. Vím že naše jsou horší :-) jen bych byl rád za životní zkušenosti kdo co má.

0
Obrázek uživatele karča
před 7 lety karča

Jsme blízko Polska, takže lidi odsud často jezdí tam. Znám to z dětství, osobně už tam nejezdím, zvlášť po předchozích událostech se těm lidem divím. Polsko mezi ty kvalitnější asi nepatří.

0
před 7 lety Mirek

No je pravda že Polsko je zrovna to né moc vyhlášené, osobně bydlím blíže rakousku a musím uznat že když si kolega v rakousku koupí tu samou čokoládu která je i u nás, její chuť je diametrálně odlišná. Navíc cenově nákup vyjde prakticky na stejno.

0
před 7 lety Jana

V Rakousku jsme byli pouze na dovolené a pro běžné nákupy to máme daleko, v Čechách jsme ani netankovoli, tak jako minulé roky a ani žádné jídlo jsme si sebou letos nebrali. Nakupovali jsme tam, kvalita je určitě lepší od mléčných výrobků až po pečivo, chleba nás třeba vyšel okolo 48kč, byl bez náhražek celej žitnej, se semínky, jogurtové pití za cca 18kč - lahoda, nic takové u nás neseženete byl se stevií, těstoviny za 25kč,- .... všechno bylo strašně moc dobré, že ani nepotřebujete žádná dochucovadla, protože už základ máte dobrej, za nákup jsme dali ale více než u nás, i kdybych u nás vybírala ty nejkvalitnější potraviny, nevyrovnají se chuťově

0
Obrázek uživatele Jana H.
před 7 lety Jana H.

nakupujem hodně v Německu a Holandsku, protože tam jezdí manžel pracovně. Stejné potraviny, které se prodávají i tady mají ale naprosto jiné složení, tím pádem je chuť nesrovnatelně jiná... ráda bych podporovala obchod u nás, ale...

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Byla jsem Teď na pár dní na dovolené ve Francii. Jsem ještě plná zážitků- včetně kvalitního jídla a pití. I v zapadlé kavárničce mi přinesli konvičku čaje, kde byl na sítku opravdu kvalitní sypaný čaj s z velkých lístečků, žádný sáček! O mořských plodech nemluvě. I bramborové hranolky byly křupavé, suché, prostě skvělá kuchyně. Ovoce i zelenina voní, přátelé!! Ovšem je to jasné-když cestujete krajinou a zavřete oči na 5 minut- pak je otevřete a vidíte to samé pole.:-) Tam mají prostor pro pěstování opravdových potravin. Tam ještě venkov zásobuje města, ne opačně. Není problém tam podporovat místní pěstitele a dodavatele potravin, protože se tím živí většina. Tzn.není nutno jezdit za nákupem do města.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Jednou nám známá přivezla na ochutnání francouzské sýry, páne jo, to byla lahoda, nikdy jsem nejedla lepší, měla různé typu Brie, plísňové a kozí a i ti, co jinak tyhle sýry vůbec nejí se do nich pustili naplno:)

0
před 7 lety Dita

Už vidím jak obtloustlý Vašek od naproti zásobuje nedalekou zeleninu svojí úrodou. Nebo sousedi od naproti, kteří si nedávno vyběhali vozejček za okno od auta. V naší ulici totiž pracujeme už jenom my a sousedka z druhé strany. Nedávno běžel pořad Retro, běžela tam právě reportáž jak svaz českých zahrádkářů vozil své přebytky do zelenin. Jóóó takové jablíčko od dědy ze zahrádky mňamka.

0
Obrázek uživatele Peta
před 7 lety Peta

Jde o to, že každá země má jiné normy. Proto Milka určená pro český trh bude mít jiné složení, než uplně ta samá Milka, která je ale určená pro německý trh. To se týká nejen potravin, ale i drogerie. Výběr obrovský, kvalita vyšší - mluvím o Německu, které máme kousek. Sortiment sojových výrobků v obyčejném supermarketu se také nedá s naším srovnávat. Co mě zaujalo např. ve Francii nebo Španělsku byly k dostání sklenice s luštěninami, které byly naložené jen ve slaném nálevu. Na cestách jsme hojně využívali, hodnotná večeře za chvíli hotová a za pakatel.

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Nejvíc mě poslední dobou pronásleduje myšlenka na melaminový prášek: protože proč je najednou mléčný prášek nebo sušené mléko uvedeno všude v potravinách, kde ale vůbec nemá co dělat? Když Peta zmínila Milku, mléčnou čokoládu, vsadím botky, že tam bude sušené mléko pochybné kvality a složení. Dokázat to nemohu, ale dává to vše smysl. Čínské mléko pro kojence byl jen vršek ledovce.

0
před 7 lety Neanka

Ono nelze úplně srovnávat kvalitu potravin u nás se zahraničím, protože strašně hodně lidí je na ty kejdy chemicky už zvyklá a mlaská si. Pokud chci porovnávat i cenu o proti výrobkům co se dají koupit u nás, musím se podívat taky na platy. Myslím že bychom měli srovnávat spíše s východem než se západem, na západ od nás mají jinou povahu, jiné myšlení, jinou náturu a jiný přístup k práci. Bohužel na východ jsem nikdy nejela tak nemůžu říci, Německo, Rakousko, Francie, jak tu už bylo řečeno jídlo chuťově lepší, voní, nejsou v tom náhražky a i ta chemie v podobě éček se hodně vytrácí.

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Neanka: Jak chceš ale srovnávat s východem, když nás schramstla Evropská unie a nasadila spotřební daně a DPH a ceny pohonných hmot...atd.podle svých kriterií? Koho zajímá, že Češi mají plat čtvrtinový- ale benzín levnější nemají!!O jídle se tu také mluví, že levnější v ČR není- takže prostě smůla.

0
Obrázek uživatele Jana H.
před 7 lety Jana H.

Danah: máte pravdu, některé druhy potravin jsou na západě již levnější než u nás... obchodujeme s Holadnskem a dneska radši tankujeme za hranicema, cena PHM je téměř stejná, jen jaksi kvalita je jiná... je to začarovaný kruh....

0
Obrázek uživatele Mirek
před 7 lety Mirek

Danah: Ono třeba v pohraničí s rakouskem je tu hodně rozšířené (co se pohonných hmot týče) že zdejší řidiči rádi využívají výhod co se týče topné nafty, která je cca o 5-7 kč na litr levnější. Spousta lidí na to jezdí.Jen si musí lidé dávat pozor kolik vezou, lepší je mít předjezdce který ví zda někde stojí hlídka a nejlépe je čepovat vždy jinde, údajně jsou i v rakousku tzv udavači a policie pak ví po kom má jít. Tam kdyby vám zjistili že jedete na červenou naftu máte flastr jako brno, stačí jim papírek k výfuku a jste jasný. Znám i lidi co jeli do Chorvatska na fritovací olej-ten ze závodních kuchyní použitý :-D (vůně hranolek za autem byla nezaměnitelná) Jen je potřeba jezdit s auty staršího data, pro které to není problém. Jen chci podotknout, že srovnávat rakousko s námi je absurdní, osobně tam pracuji a jejich životní úroveň je o míle daleko oproti nám, když kupříkladu porovnám řemeslníky, kteří přijeli do firmy zapojovat elektřinu či zateplovat nebo budovat sociální zařízení, nemohl jsem uvěřit jakej fofr to byl. U nás je to svačina svačina děláme svačina svačina čekáme. V tomto můžem srovnávat od silnic po politiku a vždy jsme na tom hůř. Ještě jsem chtěl reagovat na to co psala Peta, ony dotyčné normy pro každý stát mohu jen potvrdit, kolega mi tam občas něco nechá ochutnat :-D Opravdu Milka rakouská je chuťový požitek, né jak ta česká s rostlinnými tuky po které je člověku akorát zle. Nechápu proč jsme v té Unii? proč se v něčem rovnat musíme, v platech ne, v normách co se týče potravin také ne atd atd. nemůžu nabýt jiného dojmu,než že vše vyjednávali naši slavní politici před naším vstupem do EU. Osobně v rakousku pracuji 3 roky a musím uznat, že tam by se mi líbilo žít. Už to jak se chovají k zákazníkům. Např jsem si oblíbil jednu čerpací stanici, nelenili všimli si, pravidelně dostávám při příjezdu, propisku, zapalovač, karabinky, v zimě mě obdarovávali pro změnu kapalinou do ostřikovačů, prý že mám špinavé sklo- prosím zdarma :-D a at přijedu zas. No.... Zažijete toto v česku?

0
před 7 lety Neonka

Myslím, že u nás se postarali u zvýšenou daň na pohonných hmotách a potravinách politici ODS a Topky, věřím že jsou na sebe voliči pyšní a budou je opět zase volit, protože jsem ráda, jak tyto strany vedou tuto zem k prosperitě už téměř 20 let :)...
Né, teď vážně. U nás se ukradne kde co, mosty, lavičky, kytky,..co není přivázané s tím se můžete rozloučit, v lesích je bordel, v zimě tu mnoho lidí s nelidskou tváří topí petkama a jiným odpadem v domácnosti, silnice jsou u nás v katastrofálním stavu a to i přesto, že jsou velmi drahé na výstavbu, cokoliv se udělá za projekt je k ničemu, nebo se po vyhození nemalých peněz zruší, stavby na černo boháčů se nezboří, zametání kauz pod koberec, hospoda a chlast. Pokud by se čerpadlář u nás choval k lidem jako v rakousku jak píše mirek, lidi by toho začali hromadně zneužívat.
My nebudeme nikdy na úrovní at, já když viděla jak řemeslníci pracují, neviděla jsem nikde pívo a lahváče a po ukončení práce je poklizeno, prodavači tam jsou ochotní a usměvavý. V pekařství vám prodají chleba, myslím opravdový chleba a klidně by se pro Vás rozdali, pracují s radostí a pílí, nikde nevidím povaleče, děti vedou k přírodě a nejsou to takový haranti zlobivý jako u nás.
O co jako národ jsme lepší, myslím že i na Ukrajině je národ snad i lepší než jsme my. Schopní lidé utíkají za hranice, málo kdo tu z nich zůstane, je to hrstka.

Mirek: už dlouho jsme se tak nezasmála, svačinář a já ještě dodám pívař.

0
před 7 lety Vlasta

Nákup v Rakousku byl pro mě zážitkem, malá prodejnička a výběr zboží byl s množstvím položek srovnatelný jak nějaký hypermarket u nás zabírající lán pole. V prodejně žádné pohozené krabice ani jinej balící materiál přes kterej musíte u nás překračovat, žádný smeták s hadrem, zelenina nádherná i ten meloun byl daleko chutnější a melounovativější, nechemická chuť.

0
Obrázek uživatele Mirek
před 7 lety Mirek

Neonka- To jsi vystihla pívaře :-) k tomu kradení je až neuvěřitelné že v at klidně u silnice postává bagr několik dní a čeká na svého majitele aby mohl poračovat v odvodňování dané silnice. Ale nikdo ho nevykradne nevysaje mu naftu, to je i v létě místní zemědělci sklízí pšenku náhle začne pršet, kombajn v poli zastaví a jdou pěšky domů, ale ono prší i týdny, on se vrátí za 14 dní a ten kombajn nastartuje a pokračuje ve sklizni. A nafta? Zůstává v nádrži :-D Neuvěřitelné... ony silnice, léta jezdím stejný úsek, silnice jak malovaná stále jako nová, náhle jedu do práce, hle na novou silnici udělají ještě novější a lepší, proč to dělají? čech nechápe :-D Zajímavé je i to, že tamní zemědělci pěstují odlišné plodiny, u nás jsem nedávno razil k českým budějovicím, tolik žluté barvy jsem neviděl dlouho. Všude řepka. V AT pole se šťovíky, to jsem nechápal, pole s ostropeřcem mariánským to už jsem nevydržel a musel ochutnat u cesty :-D

0
Obrázek uživatele Jirka
0
před 7 lety Dita

To mají letos Kauflanďáci a Lídláci žně, olovo v rýži, postřiky ve zmrzlině, kakao se slupkama.....a pořád tam je narváno. Myslím, že toho je daleko více, jen nekontrolují vše.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Norský trh.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Mmm, tomu říkám pravý (čerstvý) trh, škoda, že se tu čeští trhovci neinspirují tou čerstvostí:) Tam bych se nechala zlákat na mořské potvůrky chvíli vytažené z moře:)

0
před 7 lety Verka

Bydlím v Rakousku a rozhodně neplánuji se vrátit, bohužel nebo bohudík, nevím.
Také doplním co by u nás nemohlo existovat, noviny s kasičkou na osvětlení, vezmete si noviny a dáte do kasičky euro, když jedete kolem pole s kytičkami, libovolně si můžete natrhat a zaplatíte do kasičky. Jak dlouho by kasičky vydržely u nás, plno kasiček je také umístěno na různých stezkách. Můžete si nechat otevřenou garáž, kde máte litinové disky a nikdo Vám je neukradne. Nemusíte mít plot a ani ostny, policie se tu chová k pachateli tak jak se má, ne jako v rukavičkách. Jenže když jde o pachatele jde většinou o čecha, ach jo. Ano, je to tu tvrdší, musíte pracovat a prosadit se s kvalitními službami, každý zde odvádí 100% práci, nikdo nešidí, neokrádá, nepivaří a nepracuje jeden a ostatní se jen dívají. Pro ufňukánky a věčně ztěžující si lidi to zde není.
Pokud sem pojedete na dovolenou, chovejte se tu slušně a z jídla doporučuju gulášovou polévku, česnačku a štrůdl. A taky ochutnejte mléčné výrobky, ať víte jak chutná mlíčko od krav z pastvin.

0
Obrázek uživatele Mirek
před 6 lety Mirek

Měl bych pro zdejší čitatelky a čitatele dotaz na místa v zahraničí, kam konkrétně jezdí nakupovat? Pro nás je nejvýhodnější Rakousko,z hlediska dostupnosti, konkrétně Hollabrunn, Poysdorf, Laa, Horn, Mistelbach ap. Jaké obchody se pro vás zdají výhodné nebo které upřednostňujete? Bipa, Merkur, Billa,Metro (něco jako u nás Makro) jde mi především o drogerii, potraviny, oblečení. Všiml jsem si, že u nich je velký rozdíl zda nakupujete s jejich kartou či bez ní. Konkrétně Bipa. U Merkuru šunka 92% masa není problém. Pokud zažádáte o kartu v obchodě jen vás poprosí o údaje a karta vám dorazí domů. :-)
Dočetl jsem se, že je spousta rodin které se domluví vezmou si dodávku a jedou společně nakoupit ať už do Německa či Rakouska. Praktikujete někdo takové nákupy? Né vše je levnější, jde tu spíš o kvalitu. Ať už jsou to jogurty po kterých mne nepálí v krku, či šunka která mne zasytí po pár kroužálcích. Nemluvě o obuvi kterou když chci reklamovat tak mi automaticky nabídnou nové nebo vrácení peněz, né jako u nás, kde vám vyčtou, že jsem v nich chodil.

0
před 6 lety Jitka

Mirek: pro nás je nejblíže Německo. Nakupuji nejradši v Aldi. Možná je to tím, že jsem na to zvyklá. Ceny jsou nižší, kvalita o hodně vyšší.
Dana: Jste trochu mimo mísu. To si ten Váš přívýdělek mám koupit za hranicemi? Jestli ne, tak s tím tady neotravujte.

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Bydlím v Anglii, naštěstí na vesnici. Ovšem stejně čtu složení potravin pečlivě, protože ta chemizace postupuje zdárně všude, v tom zatraceně globalizovaném světě. Fakt je, že když je možnost srovnávat, je to dost smutný výsledek pro ČR. Britové jsou velmi slušní a důvěřiví, a podle mě ten šok s "koninou v hovězím" potřebovali jako sůl, aby se probrali a začali se zajímat o to, co jedí. Důvěřují nápisům "Tradiční receptura", "Firma s tradicí, založená r. 1901" apod. I když složení výrobku už je dávno jiné a horší, s levnějšími surovinami. Jako ostatně všude kvalita klesá.

0
před 6 lety Martin

Jak to, že v Sebnitz (D, Sasko) jsem koupil v Edece džusy Capri-sonne s pečetí Fresenius? U nás tuto pečeť neznají ani ve zdravé výživě.

0
před 6 lety Patrik

Dobrej chěl bych se zeptat jestli když jedu do Rakouska jen na nakupy si mám udělat cestovní pojištění

0
před 6 lety renata

Já bych si ho udělala, stojí to pár korun, jednou jsem byla už v zahraničí hospitalizována a asi bych se nedoplatila. Nikdy nevíte, kdy se vám udělá špatně.

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Přijela jsem z dovolené v Chorvatsku, kde jsem byla u spolužačky, která se tam provdala. Kromě jiné mentality a "lepších" lidí, se tam taky MNOHEM lépe stravujou - pěstujou olivy a dělají olej, využívají bylinky do stravy i k výrobě domácí kosmetiky, nestříkané ovoce všude kolem na stromech...to všechno asi všichni cestovatelé znají. Jenže mě přišlo, že ani v obchodech se neprodávají takové sajrajty jako u nás. Nejsou všude rozrostlé markety a v tom jednom minimarketu, co byl poblíž se dalo koupit vše mnohem kvalitnější než u nás. Čekám na první úrodu ze zahrádky, skleníku, protože teď už si nemám v obchodě vůbec co vybrat k jídlu:-(

0
Obrázek uživatele Boo67
před 6 lety Boo67

Jezdíme nakupovat do Něměcka,máme to kousek.Jeden příklad za všechny-nejlevnější salám v tamním Kauflandu obsahuje 87% masa.Drogérku nakupujeme už jen tam.Fa sprcháče v přepočtu za 25 kč,Shauma šampon 25 kč,Taft 42 kč,v akci 27 kč.

0
před 3 roky Daniela

Dobrý den maminky, chtěla bych se podívat do freeport Hatě a pokoupit tam nějaké dárky, když už pojedu tím směrem. Zkoumám obchody na netu a je tam toho opravdu hodně. Chci se zeptat zda tam někdo jezdí nakupovat nebo bydlí třeba poblíž? a jaké obchody nebo co by jste mi tam doporučily???určitě to neprojdu všechno nebo na co tam ted mají slevy???

0
před 3 roky Aduš

Ahojky, základní informace nalezneš na: http://www.freeport.cz/. Já tam jezdím pravidelně už několik let, teď jsem tam byla naposledy před cca měsicem a zrovna jsem nic moc nekoupila ale to bylo spiš že sem jela cileně po jedne věci a bohužel jsem nepochodila. Je tam např. velký Tommy Hilfiger, Mustang, Guess, Alpine nebo teď nově otevřeli veliky Desigual

0
před 3 roky Barka

Asi budu muset jít taky omrknout nějaký obchod,ař si to hezky vyzkoušim po netu se moc neodvažuju kupovat... Na fotkách ty kabáty vypadají fakt luxusně i kabelky jsou super.

před 3 roky akinom

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Nevhodný příspěvek

0
před 3 roky Marcelka

Chce to vychytat třeba víkendové akce a jiné, to jsou pak slevy i v dobrých obchodech docela velké- ja hodně koukam na jejich web. Pro srovnani je to něco jako Vaňkovka nebo Olympia v Brně, ale mnohem větší :)

0
před 2 roky Alena

My nakupujeme spise u rakouskych hranic, takze ani za hranice nemusime jezdit :-)

0
před 2 roky Matěj

A když takhle kupujete u zahraničních firem, využíváte někdy i jejich e-shopy? A přes co je hleádte? Dá se to najít třeba i v nějakých katalozích firem?

0
před 2 roky Jarek

Jo tak občas si třeba něco někde objednám i na zahraničním e-shopu. Většinou jdu ale na jistotu. Do katalogů se málokdy dívám. V českém prostředí ale jednoznačně vede industry eu!

0
před 2 roky Matěj

Tak o tom industry slyším teda prvně. Co jsou na tom za firmy? Nejsou to jen nějaké průmyslové?

0
před 2 roky Jarek

Tak to je divné, žes o tom ještě nikdy neslyšel. To je totiž jeden z největších katalogů, co v součansoti v ČR existuje, takže je to fakt divné. Každopádně se na to podívej a hned budeš vědět. Jako jo je tam hodně průmyslových firem, ale dost taky z jiných oborů a pro B2C.

0
před 2 roky Matěj

To je teda fakt divné. Ale asi bych do toho tedy šel. Ještě někdo nějakou zkušenost, kterou bych mohl využít?

0
před 2 roky Jiří M.

Jen na chvilku se tady k vám přidám - já jsem u nich měl několik let zaregistrovanou firemní doménu. V tu dobu k nám chodilo nejvíce zakázek a byla s tím celkem spokojenost. Pak už jsme si to ale nemohli finančně dovolit, tak jsem se na to vyprdli. Jinak je to ale hodně dobrý a seriózní katalog.

0
před 2 roky Matěj

A o kolik se vám asi zvýšil přísun zakázek v tom období?

0
před 2 roky Jiří M.

No zhruba asi o 30 - 40 %. Bylo to různé samozřejmě i podle období. Za nás to bylo ale fakt strašně hodně. My jsme tam taky totiž našli svoji cílovku, kterou jsme potřebovali nějak správně oslovit, což se nám právě na industry eu podařilo.

0
před 2 roky Matěj

A to už se vám tedy nevyplatilo? Když vám to v tom industry eu přineslo takové navýšení?

0
před 2 roky Jiří M.

No my jsme do toho dávali celkem dost financí. To by lae tak nevadilo, ale nakonec se nám ani ta výroba, kterou jsme tam tehdy propagovali nevyplatila - bylo na to více nákladů než pak z toho užitku. Takže proto. Jinak ale na industry eu není nic špatného a určitě je to hodně dobrý, kvalitní a seriózní katalog, do kterého za sebe doporučuji jít (pokud nad něčím takovým firma uvažuje). No nic, už budu muset jít, takže přeji hodně zdaru a pěkný víkend.

0
před 2 roky Bára

zdravím, chtěla jsem se zeptat, kde nejčastěji nakupujete oblečení?? Chtěla bych trochu vyměnit šatník :)

0
před 2 roky Terka

A kam nejčastěji jezdíte do zahraničí? My jsme například byli minulý týden velice levně v Chorvatsku s cherry tour a já jsem si tam nakoupila naprosto celý nový šatník, takže za sebe doporučuju. Mimoto, že ještě navíc je tam strašně krásně, takže to byla božská dovča. :-D

0
před 2 roky Bára

My taky hlavně do chorvatska a taky jsem se koukali na tu cherry tour. Mají celkem pěknou nabídku. Nejvíce nás teda zaujal ten Murter, protože ten mají luxusně levný a díky tomu, že jsme tam byli několikrát, tak víme, že tam je dovolená jako v pohádce - nádherné průhledné moře, krásné čisté pláže, boží bary, skvělé restaurace, boží lidi a nádherná příroda. Tam bych se hned z fleku vrátila. A jaké to vlastně mají cherry tour? V pohodě?

0
před 2 roky alinka

taky bych ráda nakoupila nějaké oblečení než budu muset po dovolené do práce, nevíte o nějaké akci??

0
před 2 roky Bára

Tak můžete si nakoupit prímo na dovolené - právě tady řešíme, že si kupujeme v Chorvatsku. Tam mají teď velké slevy a super akce. Jinak tady v česku je to spíše uprostřed léta. Teď už jsou v obchodech spíše podzimní věci, takže pokud chcete něco na léto, tak budete muset počkat zase na příští rok. To už letos asi nic kloudného neseženete. Za mě je ale fakt nejleší jet do chorvatska, kde furt i teď najdete spoustu letního oblečení a navíc se cherry tour je to za pakatel, protože teď mají ty největší slevy, ale furt je tam nádherně a koupačka.

0
před 2 roky alinka

Takže na slevy jedině do zahraničí? Hmmm... tak já si teda zajedu na to víkendové koupání se cherry tourem, co jsem našla tady http://www.cherry-tour.cz/novinka/vikendove-koupani-s-cherry-tour-23 ale budu to mít jako zájezd za nákupy. :-D

0
před 2 roky Nikola

Za hranice za nakupy nejezdime jako spise pred Rakouske hranice :-)

0
před 2 roky Martina

já ráda nakupuji ve freeportu, mají to dobré akce, když si pohlídáš jejich stránky :-)

0
před 2 roky Ali

taky mám freeport ráda, ale byla jsem tam jen párkrát, máme to trochu z ruky :/

0
před 2 roky Lenka

a co to je ten freeport? To je nějaký obchod? O tom slyším snad poprvé...

0
před 2 roky Ali

je to obchodní centrum, mají tam plno různých obchodů a modních značek a když vychytáš slevy, tak je to úplně best :-)

0
před 2 roky nina

za mě nessisport.cz, úžasné sportovní oblečení, co se týká normální oblečení tak to značky střídám...

0
před 2 roky pett

taky přemýšlím nad legínami, je fakt, že nijak neomezují pohyb

0
před 2 roky věra

a jakou máte značku, jestli se mohu ptát? Chci nějaké co mi vydrží dýl jak jednu sezonu...

0
před 2 roky nina

kupuji je na nessisport.cz, mají tam nejlepší výběr a jsou strašně moc pohodlné

0
před 2 roky věra

tak díky moc holky, podívám se na ta strnáky, ale legíjny asi budou nejlepší no :*)

0
před 2 roky nina

nemáš za co, hlavně aby sis vybrala :-)

0
před 2 roky Kamila

já mám ráda freeport.cz, mají tam dobré značky za super ceny :-)

0
před 2 roky enka

freeport mám taky ráda, vždycky tam nakoupím za hubičku :-)

0
před 2 roky Zuzana

Já jsem jela nakupovat do Londýna do Hamleys. V červnu otevřeli v Praze pobočku www.hamleys.cz

0
před 2 roky Magda

Ty jsi jezdila nakupovat hračky do Londýna???

0
před 2 roky Zuzana

To ne, jen když jsem tam měla služební cestu nebo jsem jela na nákupy, tak jsem se tam stavila taky :)

0
před 2 roky Alenka

No to mi prijde trochu z ruky kdyz si takove obleceni se slevami muzu nakoupit i u nas :-))

0
před 2 roky Magda

Jo takhle, a v Praze to je stejné jako jinde to Hamleys?

0
před 2 roky Karolína

No kdyz nemusim tak za nakupy do zahranici nejezdim, i tady se daji najit mista kde ne moda ze sveta na jednom miste.:)

0
před 2 roky Zuzana

Tak koncept je stejný, takže se moc neliší. Ono to není takový rozdíl. Ale přesně jak to bylo poskládané to si fakt nepamatuju.

0
před 2 roky Eva

A kde ho hračkářství najdu?

0
před 2 roky Sara

No kdyz uz nakupuji, mam nato vzdy cely den, ale nakupovani me bavi takze mi to vubec nevadi a beru to jako super relax a jeste z toho mam radost

0
před 2 roky Zuzana

Tady to máš přesně http://www.hamleys.com/czech_republic/explore-stores.irs

0
před 2 roky Soňa

Já pro děti nakupuji ráda, jen teda když nejsou se mnou. Mám na to ráda klid.

0
před 2 roky Kirii

Tak za hranice ani nemusím, mě stačí Freeport na hatích :) Tam vždycky nakoupím co potřebuju, vlastně i to co nepotřebuju :D

0
před 2 roky Adam

Vyplatí se do toho Freeportu fakt zajet? Je to tam levnější, jak se říká?

0
před 2 roky Anca

Konečně máme něco v Česku co je i v cizině. Je to www.hamleys.cz nejbožejší hračkářství. Byli jsme tam s dětmi, když jsme byli na dovolené v Praze.

0
před 2 roky Kirii

Adame určitě se vyplatí tam jet nakoupit. Je to levnější, než jinde. Mrkni na jejich webovky http://www.freeport.cz/ Tam jsou i vypsané jaké a kde mají slevy, na co atd..

0
před 2 roky Sonička

O hamleys jsem četla na internetu, jsem z  Prahy a ještě jsem tam nezavítala. Stojí to za to ten čas? Já moc hračkářství nemusím...

0
před 2 roky Lenka

To je to nejlepší hračkářství, které můžete navštívit. Je to prostě jiný svět jakmile tam vejdete, děti mají zážitek, užijí si zábavu i s rodiči. My jsme tam byli minulý měsíc.  

0
před 2 roky Sonička

Zajdu se tam podívat s dětmi, za to nic nedám. Ale podle článků to bude asi pěkné tam a hodně velké?

0
před 2 roky Adam

Kirii díky, už jsem se na webovky díval. Asi tam zajedu tento týden nejspíše :-) Dotal jsem doporučení ještě na jednu vinotéku poblíž Freeportu, tak to vezmu zaráz.

0
před 2 roky Kirii

Určitě zajed ;) jo myslíš Znovínu v Louckém klášteře ve Znojmě?

0
před 2 roky Adam

jj přesně to je ona, znáš jo? :-)asi hodně známá koukám.

0
před 2 roky Kirii

Ano znám, dobře :-) Také tam jezdíme. To je, to je pravda.

0
před 2 roky Natka

Když už jste u toho Freeportu, nebyl tam ted nekdo nakupovat oblečení? :) Je tam neco, co stojí za to?

0
Obrázek uživatele VlčekD
před 2 roky VlčekD

My tam jezdíváme často, máme to kousíček :) nakupuju vlastně skoro jen tam .. a jsem spokojená

0
před 2 roky LenasD

Taky jezdíme na Freeport :) je to tam naprosto boží :)

0
před 2 roky Natka

Jo tak to jsem ráda, ted má být o víkendu škaredě, tak se tam asi podíváme :)

0
před 2 roky Bela

Absolvovala sem včera s kamarádkou nákupy ve Freeportu a musím říct že to byl naprosto perfektní zážitek, odnesla jsem si spoustu značkových věcí které jsem si odnesla za úúžasný ceny. Vřele doporučuji

0
před 2 roky Viki

S těmi cenami úplně souhlasím,tolik značkového oblečení a s takovými slevami to je skoro sen. Teď tam bude 17. a 18.6. víkend slev

0
před 2 roky Dagmara

Já v centru freeport nikdy nebyla ale jak to tu tak popisujete musím tam co nejdřív zajet a podívat se :)

0
před 2 roky Součková

Dagmaro určitě do Freeportu jeďte, byla sem tu tento víkend a byly fakt až 70% slevy což je úúžasný

0
před 2 roky Romana

Jezdím do freeportu několikrát ročně, i za sebe můžu doporučit. To centrum je boží

0
před 2 roky Eliška

Co ve freeportu najdu za obchody??

0
před 11 měsíci Anička45

Dobrý den, my u hranic sice nebydlíme, ale spoustu suchých věcí a podobně objednáváme z Aliexpress. Na nákupy tam většinou ještě uplatním cashback, a tak to mám zpětně ještě skoro o 7 % levnější. Více info na: https://www.ziskejte.cz/cashback-sleva/vsichni-partneri/obchody/aliexpress.com?link=1 :)

0
před 9 měsíci Marcelka

Nikdy jsem v zahraničí nenakupovala a ani to neplánuji. Popravdě mě to ani neláká, abych pravdu řekla. Myslím si, že dneska se to ani moc nevyplatí, nebo myslíte, že ano? Dávám přednost kvalitě. Třeba při nákupu obuvi. Tam je kvalita českých ručiček hodně důležitá.

0
před 9 měsíci Tomáš

Jezdíme do Dřáždan, tam žena vždycky nakoupí dobře.

0
před 9 měsíci kocka

Ahoj decka, nevite kde bych sehnala za dobrou cenu lacoste parfem? dekuji

0
před 9 měsíci Andrea

Hele ja objednavam parfemy jedine online, notino vetsinou. Protoze uz vim jaky koupit ppokud nemas jeste zadny vybrany tak asi nejdrive zajdi do nejake drogerky nejaky vyzkouset :-) jinak na tom notinu ted pred vanocema se to podle me fakt vyplati od tam objednavam protoze maji ruzne akce a slevy. :-)

0
před 8 měsíci kocka

To je pravda, ja prave vim presne jaky ten parfem objednat ale online se docela bojim no. Ale mas pravdu ze to notino je kvalitni a nedovoli si asi nic padelkovat. Sleva by se hodila prave, mrknu na to. moc dekuju :)

0
před 8 měsíci Andrea

Jasne, ja myslim ze kdyby meli nejaky takovyto problem tak jim to jen tak neprojde je to velka firma co ma jmeno a nenechali by si ho jen tak nejak pospinit. :-) myslim ze muzete uplne v poradku a v pohode objednat, ja objednavam od nich opravdu casto a jeste se mi nic nestalo :-)

0
před 8 měsíci kocka

Jo to mate asi pravdu tak moc dekuji. :) jdu objednat

0
před 7 měsíci Květa

Chtěla bych zajet do drogerie do Rakouska- Bipa, jak postupovat se získáním kartičky.

0
před 3 měsíci Sofie

nikdy jsem nebyla nakupovat v zahraničí a ani se nechystám. I tady v ČR se dá hezky nakoupit. Nejraději chodím do Freeportu.

0
před 3 měsíci Dominika

Já jezdím na zahraniční nákupy do Rakouska. Kvalitou je tam super asi všechno, ceny tak půl napůl.. něco levnější něco zase dražší. Nejvíc spokojená jsem si s kosmetikou, drogerií a pracími prostředky. Pokud ale nevíš kam vyrazit, tak doporučuji prvně pročíst tento článek -> https://www.letakomat.cz/blog/jak-na-zahranicni-nakupy-3-dil-rakousko/ :-)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 - 3


Přidat příspěvek