Nakupujeme opravdu levně? není to jen letákový pocit?

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Nedávno dávali pořad s paní Jílkovou, téma bylo o potravinách.
Byl tam pán, který dával příklady.
za 36,-/250g koupil med ve tvaru medvídka, med byl ze zení ES a mimo ES,
takže to máme 144,-/kg - kolik stojí kvalitní místní med od včelaře u nás. Pohybuje se v rozmezí od 100-120 kč/kg

A takových příkladů je hodně (nerecyklované pečivo, kvalitní máslo, maso, brambory, atd.)

Nakupovat kvalitně nemusí být vždy drahé, záleží jen kde a u koho.

no a já za ušetřených 44kč na medu, (protože jsem nakoupila za 100,- od místního včelaře) si připlatím třeba za kvalitní džus z ovoce, ne z koncentrátu.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

V tom spočívá kouzlo zdravého nákupu:-) Protože já když někde řeknu, že se snažím jíst a žít zdravě, hned se najde někdo, kdo v tom vidí jen konzumaci nehorázně drahých BIO výrobků, což není zcela pravda. Přesně jak píšete, u nás taky sežene med od včelaře kolem 100,-/kg, třeba domácí prasátko si bereme napůl s naší babičkou a když to rozpočítám cenově, ušetřím více jak jednou tolik za kvalitní maso, než kdybych kupovala jednotlivé maso v marketech z velkochovů. Chce to jen mít oči dokořán a občas zapátrat po okolí:)

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Naprostý souhlas. No právě, je to tak jak píšete, tak já právě nechápu proč lidi nadávají na nekvalitu, když sehnat lze, jen se musí pátrat a přemýšlet. Nemusí to stát hned majlant, někdy se dá pořídit i levněji.

Já třeba kupuji brambory v zelenině a vydrží mi týdny. Když jsem ještě dřív zakoupila brambory v super, do dvou dnů byly gumové a scvrklé a cena? ta byla jednou tak vysoká, o proti tomu co kupuji teď v té zelenině.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

někde jsem slyšela, že je daleko levnější jít se seznamem do bio obchodu, než bez seznamu do hyper super :)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Dituš: jojo, je pravda, že třeba ne všude jsou takové kvalitní produkty k dostání poblíž a musí se pro ně kousek dál, já sama musím pro ty všechny kvalitky musím kus cesty přece jen ujet, ale rohodně té cesty nelituji, naopak, někdo je schopný jet X km až do vzdálených super a hyper, ale když to jde, tak tuhle cestu opravdu nahrazuji cestou za soukromými pěstiteli/chovateli...
S těma bramborama mi mluvíte z duše, je to i tím, že v hyper vám to dokáží luxusně nasvítit a brambůrky jsou jako malované:-)
My si jezdíme k jednomu pánovi, známému pro domácí brambory, pravda, taky pár desítek km od nás, ale rozhodně se vyplatí - nejen pro super domácí brambůrky, ale jelikož pán chová i kravičky - jerseyky (jestli vám to plemeno něco říká), tak si rovnou přivezeme i domácí čerstvě podojené mléčko a to je pane bašta:-)

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

vercounek: Donesl mi syn nákup ze Sklizeno - opravdové jídlo z Brna, uzeniny, sýr, jogurt, jablka atd.
Hodnotil bych kvalitu tak 8 bodů z 10ti, vybraným potravinám v Přerově bych dal 5 bodů a většině supermarketového sortimentu 2 body.
V supermarketech se sem tam dá najít poměrně slušné jídlo dokonce i ve slevě, třeba sardinky v olivovém oleji nebo sirupy Yo, ale musíte půl roku čekat.

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Lidé by si mohli připlatit za chleba, když dají 128 miliard za hazard.

Právě jsem četla na stránkách svazu pekařů, dovolila jsem si zkopírovat, protože je to moc pěkně napsané, ale zároveň smutné.
Jenže lidé co utrácí za hazard zase neřeší kvalitu potravin, hlavně že je toho žvanec.
0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

To by mohli - já bych to řekla ještě takhle - on je samotný hazard to, co běžně zkonzumují :)

0
před 6 lety Blanka

Včera jsem byla po dlouhé době nakupovat v Tesku, chtěla jsem využít příležitosti kdy jsme jeli do velkého města a nakoupit už i něco na Vánoce. Běžně chodím nakupovat do našeho malého krámku v měnším městě. Nestačila jsem zírat na ty ceny, snad vše co kupuji v tomto supermarketu bylo řádově o 10 až 14,- dražší, než v tom mém malém, jediné co jsem koupila levněji byla role toaleťáku za 8,- (kupuji za 12,-). Přátelé už nikdy více, nekradu.
Jen pro orientaci - šťávu z Lažan měli za 49,- (kupuji 36,-), máslo měli za 42,-, nebo polské o něco levnější(kupuji české za 29,-), kuskus, celozrnná rýže, čočka, nad 40,- (500g kuskusu kupuji za 37,-), pečivo katastrofa, to jsem raději vynechala, 1,5 litr pramenité vody za 12-14,-, hrůza, myslela jsem že mě trefí šlak.

0
Obrázek uživatele Jana H.
před 6 lety Jana H.

Blanka: mám Tesco vedle domu a souhlasím s Vámi, že tam fakt levno není,navíc když tam občas ze zoufalství koupím ovoce, tak vydrží max. 2 dny a pak je na vyhození. Nechci nikomu dělat reklamu,ale nakoupila jsem ted výborně v int. obchodě www.zdravanota.com, mám výhodu, že není daleko od nás, tak jsem si tam zboží vyzvedla, ale ceny mi přijdou úměrné, bydlím na malém městě a tady všechny bývalé malé obchůdky vlastní Vietnamci a ty také podporovat nemíním... to mi přijde dost smutný příběh.... ve místě kde žije cca 5000 obyvatel není kam jít nakoupit...

0
před 3 roky Nikolka

Já jsem si to srovnávala. Nakupuju totiž kancelářské potřeby jen na stejkrovi a vypočítala jsem si, že na tom ušetřím i 50 %. Jsem si to už několikrát počítala, a to i s poštovným. Takže pokud chcete zrovna na tom ušetřit, tak doporučuju zrovna stejkra. =)

0
před 3 roky Eliška

...nakupuji raději přes internet, protože tam obratem zjistím všechny možné nabídky v dané kategorii a ceny. Kolikrát jsem využila i dopravu zdarma a navíc je to vždy rychlé a pohodlné. Teď jsem takhle koupila i nábytek do bytu. Udělali jsme moc dobře, bylo to pohodlné! Zpočátku  jsem nechtěla, ale jsem ráda!

0
před 3 roky Soňa

Je tu ještě další pohled na věc! Když si někdo musí na nákup půjčit, jako jsme museli my, hraje to taky svoji roli. Naštěstí u Maxihypa nám půjčili za nízký úrok a splátku jsme si mohli nastavit sami. Někteří lidi si tohle neuvědomují. Půjčí si, aby levně nakoupili v akcích, ale kolik půjčka nakonec výjde neřeší...

0
před 2 měsíci Olga

Já podle letáku nakupuji nejčastěji. Zejména podle https://www.letakomat.cz/. Ne, že bych objížděla krámy, ale vždycky mrknu, kde by nákup mohl vyjít nejlevněji.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 5 + 8


Přidat příspěvek