Nakrmte ptáčky

0
Obrázek uživatele Dita
před 5 lety Dita

Když jsou teď tak tuhý mrazy, je dobré ptáčky nakrmit, aby měly plno sil zimu přečkat ve zdraví.

Krmíte přes zimu ptáčky? co jim sypete? dneska jsem byla v zelenině a měli tam v pytlích proso a slunečnici, kg do 20,- , mohli jste si nabrat kolik chcete. Tak jsem zvědavá, kdy si toho štěbetáčci všimnou.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 5 lety Jirka

Loni mi to leželo na balkoně celou zimu a nepřiletěl ani zobáček.

0
Obrázek uživatele hasanka
před 5 lety hasanka

Ty jo minulý rok jsme sypali snad obden a letos tu nebyl ještě ani jeden.Krmítko máme nasypané slunečnicí a občas přihodím i nějaký vlaš.oříšek nebo kousek špeku ad se ptáčci maj tak snad nějaký dorazeí.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Také krmíme, i když jsme bohužel z paneláku, myslíme na ptáčky a mají u nás krmítko na balkoně, kupuji tysměsi s prosem, slunečnicí a podobnými semínky, jinak také věšíme sýkorkám třeba ty lojové kouličky a když jsme měli nadbytek jablek, který pak náhodou začala hnít, tak jsme je také vyhodili ven a kosáci si na nich docela rádi pochutnávají.
Asi bych jen zmínila, že někteří lidé ptáčky krmí všemi zbytky z kuchyně, ale takový chleba apod. jim nedělá moc dobře.

0
Obrázek uživatele Danah
před 5 lety Danah

Na zahradě máme několik krmítek, jenže potíž je v tom, že malí ptáčci nemají šanci proti vránám, strakám,holubům a veverkám. Veverky dokonce úplně rozbily během jediného dne krmítko, a rozložily ho na prvočinitele. :-)))Kupuji směsi semínek, žádné buchty a strouhanky, to neexistuje.

0
Obrázek uživatele Dita
před 5 lety Dita

Jééé, to jsem ráda, že je docela hodně lidí co je krmí.
Jiří to je škoda, že nepřiletěl, ale asi se báli a pokud jste měl zobání někde na podlaze, tak si toho ani nemuseli všimnout.

Na zob zatím nepřiletěl žádnej, zítra to přemístím dál od baráku. Lítaj tady dva, takový velký, ale havrani to nejsou, sýkorku jsem tu u nás nikdy neviděla.
Zbytky z kuchyně fakt, ne.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 5 lety Jirka

Měl jsem to vysoko nad zábradlím, aby to bylo vidět semínka v nizounké krabici, na šňůře lůj a ani ťuk, jestli to není tím, že bydlím vysoko. Někdo mě taky říkal, že jsem to tam měl nechat celý rok, aby si to ptáčci našli.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

My krmíme ve městě každoročně, hned jak uhodí první mrazíky a sníh, tak u nás najdou na zob vždycky něco, bohužel už jsme asi jediný kolem, komu ptáčci nevadí, ostatní je naopak odhání a strhávají hnízda...
Spoustu lidí jim chceš dopřát a nadrobí jim vše co jí on, od vánočky a sladkostí po chleba:( Tak mám někdy až pocit, že by udělaly lépe, kdyby jim raději nedrobily nic, než aby jim tím ublížily.

0
Obrázek uživatele Danah
před 5 lety Danah

Napadlo mě zeptat se vás- už jsou zase vídat vrabci?

0
před 5 lety eva

Zrovna teď jsem při venčení psa nasypala dvě hromady slunečnice v parku u nás na sídlišti-na místech, kde obvykle ptáčci bývají vidět, tak jsem zvědavá, jestli si toho všimnou(loni jsem rozvěšovala lojové koule-zůstaly netknuté až do jara). Krmítka tu nikde nejsou.

0
před 5 lety Renda

Tak tohle je moje.
Krmím každý rok,tedy spíše zimu. mám postavenou chaloupku a do ní sypu slunečnici,strouhanku,proso,oříšek mletý.
Dále: Jablka na dvě půle.Atd.

0
Obrázek uživatele Danah
před 5 lety Danah

Máme veliký problém s agresivními veverkami a vymýšlíme různé fígle, jak zabránit, aby se dostaly do krmítka a vybraly ho. Jsou skoro tak chytré jako opice! :-))

0
před 5 lety Renda

Zavěsil bych krmítko na dlouhý provaz,či drát.
Nebo vyrobit krmítko s úzkým otvorem.
Hlavně pro sýkorky a malé ptáky.

0
Obrázek uživatele mrkvicka
před 5 lety mrkvicka

Jestli si chcete nejdříve s dětmi vyhrát: rulička od toaletálu, rozpuštěné sádlo, zrní či ptačí zob. ruličku ponořit do sádla, poté do ptačího zobu, po zaschnutí do sádla, poté do ptačího zobu asi tak 2x, 3x... Krmítka máme klasická + zavěšujeme ale je to zimu od zimy různé - ta ptačí návštěvnost. Zatím nejsou mrazy, tak nehledají.

0
Obrázek uživatele Ivanqa
před 5 lety Ivanqa

Sypeme ptáčkům každoročně, před 3 lety jsme udělali i krmelec pro srnky na zahradě, kam před 2 lety začli chodit i bažanti a zajíci. Ptáčkům věšíme v zimě po zahradě koule ze semínek a lůj. Pak dáváme pro ptáčky i do misky na okna. Dříve to bývalo tak, že ptáčci začali lítat na okna až tehdy, co se objevil první sníh a bylo pro ně těžší shánět potravu. Teď už jsou dost leniví a lítají k nám celoročně, jelikož naši si vzali do azylu andulku a to, co nesní (je strašně vybíravá), sypou na okna. Ostatní si už zvykli, že tam vždy něco najdou, hlavně ty sýkorky jsou u nás pořád (nebo možná lítají, když slyší zpívat tu naši andulku). Milují slunečnici, oříšky, lůj a mák.
Je mi líto, že někteří krmí i chlebem a drobky. Ptáčci to neumí strávit. Ale třeba sousedka to pořád dělá, ikdyž už jsme ji několikrát upozorňovali, že to není dobré. Začli jsme jí ale nosit semínka, tak to si dala říct. Ale kdyby je měla kupovat sama, tak je nekoupí a radši by zas drobila chleba a rohlíky. Takže letos k ní budem muset zase radši nosit.
Mrkvička: Měla bych strach dávát ptáčkům cokoli na ruličku od toaleťáku, myslím, že jak budou semínka uzobávat, mohli by se dostat i k tomu papíru a to pro ně určitě není dobré. Radši bych obalila nějaké dřívko nebo něco přírodnějšího.
Danah: S veverkami nejde bojovat :) Máme na zahradě 2 stromy plodící vlašské ořechy, kolik myslíte, že nám letos veverky nechaly oříšků? Mamce se podařilo nasbírat na zemi 7 ks - asi to, co ty veverky už neunesly, když přenášely takové kvanta :) A to jsme se na jaře radovali, kolik tam máme plodů a jak budou dobré. No nic, jako vždy budeme mít oříšky od tety, u které veverky nejsou :)

0
před 5 lety Dita

Ivanqua nám zase drozdi ojedli rybíz. Ze začátku jsem byla smířlivá se podělit, protože jsem věděla, že stejně se všechen nespotřebuje. A co myslíte, drozdi ojedli rybíz do poslední kuličky, řekli si to navzájem, takže jich sem postupně lítalo čím dál více. Jak dozobli poslední šli o dům dál od té doby jsem je u nás neviděla. Dělit se nechtěli :).

0
Obrázek uživatele Ivanqa
před 5 lety Ivanqa

Dita: Jo, to jsme si taky říkali, že se s náma podělí. Loni nám 2 tašky nechala, ale letos už nic. To bylo jen slyšet šustit listí a pak vidět letět černou střelu tam a zpět. A v půli cesty se míjela s druhou černou střelou. Nevím, jestli teda byly 2, nebo jich lítalo víc. To už tak na dálku poznat nejde. Každopádně v zimě se budou mít dobře :)

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 5 lety Sunriska

Taky se přes zimu staráme o ptáčky. Kvůli kocourovi klasické krmítko nemáme, ale buď postavíme krmítko na okenní parapet nebo jenom nasypeme různé zrní do mističek, co se dávají pod květináče. U nás mají nejraději neloupaná slunečnicová semínka. Vždycky si jedno sezobnou, a pak letí na keř, kde si ho v klidu vyzobají, takže se u toho ještě zahřejí. :)

Letos jsme zobání ještě nedávali, ale už nám sýkorky ťukají na parapety, jak jsou naučené. Každopádně nám teď rozhrabují venku kompost, tak ohladu ještě nebudou. :)

0
Obrázek uživatele mrkvicka
před 5 lety mrkvicka

Ivanqa: tak použít nějaký špalík nebo silnou větev. Jde to i líp pověsit. Pro lidi z města nezbyde než koupit hranoly a nažezat a provrtat v obi nebo bauhausu.

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 5 lety happy.lenulka@

u nás v brně úderem prvních mrazů si lidé dělají z veřejných prostor popelnice, kdy v zájmu ptáčků (???) sypou pod stromi veškeré zbytky jídla, které jim doma zbyly - od těstovin s omáčkou, přes různé hotovky, kosti z kuřat, ryb a spoustu dalšího... :-( a já pak chodím se psem div ne kanálama, protože to jídlo se válí všude :-( spíš mi to přijde, že si lidi spíš chtějí ušetřit místo v popelnici, než udělat dobře pro ptáčky :-(

0
před 5 lety Olga

Kupujeme na zimu minimalne 20kg neloupane slunenice v druzstvu :-)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

http://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/co-sypat-ptackum-do-krmitek-nejlepsi-jsou-slunecnice-a-vlasske-orechy

Myslím, že spoustu je toho běžně k sehnání i posbírání někde ze stromku a v zimě to ptáčkům přijde vhod;)

0
před 4 roky Dita

Nasypaly jsme do krmítka slunečnici a proso, zatím přišel jen holub :), nic proti nim, ale sýkorky jsou mi sympatičtější

0
před 4 roky Dita

nasypali

0
před 4 roky


Malé mláďátko, čím vším ho krmit?

Včera odpoledne jsme nalezli na naší zahradě malé, neopeřené, slepé mládě hnízdo nám spadlo ze střechy a on tam zůstal sám na pospas
našim psům, vzali jsme ho do domu , prottože jsme se o něj báli a byla mu zima, házel s sebou a měl hlad.Má asi něco pod 2 cm, jí i pije, když má hlad,
tak si řekne sám. Dáváme mu menší mouchy, nadrolený navlhčený piškot a vodu. Může se krmit ještě něčím jiným? Popřípadě, co bycom pro
něj mohli ještě udělat? Máme ho v zytku hnízda pod lampičkou.

0
Obrázek uživatele Danah
před 4 roky Danah

Vydatný je vaječný žloutek z uvařeného vajíčka- vychladlý a co nejsušší. Dávat po troškách. Je to taková dusivka, asi jako lžíce strouhanky pro člověka.:-)Zkusila bych i doměkka uvařené kroupy.

0
Obrázek uživatele Stana
před 4 roky Stana

Ideální by bylo koupit ve zverimexu hmyz, červíky apod., nebo nějaký nachytat. Piškot není potrava pro opeřence, která by mohla tvořit základ, spíše pro zpestření. Místo toho radši ty kroupy.Nebo mokré ovesné vločky, neslazené, obyč.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 - 2


Přidat příspěvek