Myslet ekologicky

0
před 8 lety carme

Zítra k obědu plánuji rybu, vyndala jsem ji z mrazáku a položila na kuchyňskou linku s myšlenkou, že do zítra v klidu rozmrzne. Přítel mě poučil, že myslím neekonomicky a neekologicky.
Jeho výklad byl poučný a pravdivý. Poradil mi, abych rybu přesunula z mrazáku do chladničky, čímž ušetřím energii. Ryba bude pomalu rozmrzat, čímž přenese zimu do ledničky a nebude tolik mrazit. Když už se vynaložila energie do zmražení ryby, může se ještě trochu využít.

Pokud máte nějaké tipy na téma - myslete ekonomicky. Sem s ním. Ráda je uvítám a myslím, že nejen já.


0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Koupil jsem lehce zkaženou sekanou za 35korun kilo a můj pes ji ekologicky likviduje a jak mu šmakuje.

0
Obrázek uživatele carme
před 8 lety carme

Tak jsem se tu pěkně rozřechtala :)) z vašeho příspěvku. Vy jste, ale humornej. Náš hafan by taky nepohrdnul, když mu šmakují i šišky v lese.

0
před 8 lety Tereza

Úspora při vaření - Vařit s pokličkou na hrnci.

0
před 8 lety Teodorka

Němci dříve, než si uvaří vodu na čaj ve varné konvici, odměří přesnou míru hrníčku. Do hrníčku natočí vodu, přelijí do konvice a dají vařit. Tak vám nikdy nezbyde voda nespotřebovaná voda a bude spotřebujete méně energie.

0
Obrázek uživatele Alča
před 8 lety Alča

Mě napadá splachovat vodou po koupání. Otázkou je jak to udělat, aby to bylo proveditelné. Přeci si nenechám celej den napuštěnou vanu, navíc mýdlová voda by mohla vytvářet špinavé obrysy jako se tvoří na vaně.

0
před 8 lety Rajče

Ušetřit přírodu můžete tím, že nebudete kupovat krámy do baráku, které pak stejně skončí pohozené ve skříni a nakonec skončí v popelnici. Za krám považuji umělé kytky, kýčovitý věci, keramický sarapatky, větrníky a podobné cetky. Ušetříte nejen kapsu, ale zmenší se i objem skládky a výrobce hold nevydělá.

0
před 8 lety k.p.

chodit pokud to jde pěšky nebo na kole na krátké vzdálenosti a posuny například ve městě od krámu ke krámu, nejezdit zbytečně autem, když to zvládnete za pár minut po svých.

0
Obrázek uživatele newbiebaker@
před 8 lety newbiebaker@

Vypínat/přepínat do režimu počítač, když od něj odcházím (ne na záchod atd.), v ovládacích panelech/možnosti napájení nastavit vypnutí monitoru a disku, vysunovat z/vypínat napájení různých el. spotřebičů ze zásuvky, SPRÁVNĚ RECYKLOVAT ODPADKY (!!), Omezit spotřebu masa a dalších živočišných produktů, nedávat umělou zeleň na zahradu, zalívat dešťovkou... a řekněte mi někdo proč musím po tátovi vypínat televizi?!?!??

0
Obrázek uživatele 6sense
před 8 lety 6sense

vypnutí monitoru ok, ale vypnutí disku... to moc nedoporučuju, teda zvlášť ne po nějakém krátkém čase... hlavně nedoporučuju ty nízkootáčkové zelené disky. Spíše vypínání repráků... třeba ty geniusy 5.1 zapnutý bez hudby žerou cca 30 watů... ve stand-by cca 12W. Na to si chci brzo sestavit elektroniku na automatický vypínání pár minut po tom když nebude signál a signálem pak opět sepnutí beden :). Elektronika spínače bude spínaná 12V rozvodem dobíjený menším solárním panel. Tento "rozvod" mam zatím jen na menší LED osvětlení.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Vadí to moc, když počítač úplně vypínám přes noc.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

To měla být otázka pro 6sense, já počítačům moc nerozumím.

0
Obrázek uživatele 6sense
před 8 lety 6sense

Nevadí, je to dobře, jen ty pevné disky nemají rádi každou chvilku zapnutí nebo vypnutí, ale taky musí nějaké tisíce sepnutí přežít, proto bych na spořič disku dával min. 45 minut, spíše déle, aby to vypínalo jen ty disky které se opravdu nepotřebují. Zelenými disky (5600 otáček) sice člověk něco ušetří, ale PC je zpomelaný, že člověk o to déle musí trávit u PC.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Dík

0
Obrázek uživatele 6sense
před 8 lety 6sense

Už mam déle měřák spotřeby a nejvíce jsem byl překvapen jak dokáže žrát grafika. Na desce mam jednu onboardovou co v klidu zvládne CS a jednu PCIex16. Když jsem vyndal z PCIe a nechal onboardovou, tak spotřeba dost klesla, teď nevim přesně kolik, myslim cca 80W. Moc často nějaké graficky žravé hry nehraju, tak teď leží ve skříni a když mam náladu na něco žravějšího, tak si jí tam dam :)

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Potom co se odstěhoval syn, se svým elektrickým radiátorem, který vydával za PC, tak ten účet za elektřinu už není tak strašný. Roční rozdíl dělá asi 3500 kč.

0
před 8 lety newbiebaker

>6sense: pak se pochlup s tím solárkem. Ale já bych to nedělal... ty to dáš asi k oknu, viď? xD
Jo a dík za rady. Disk jsem měl nastavenej na 5 minut, tak jsem to hned přepnul na 45 a nějak uvažuju, že bych taky vyndal diskrétní... ale nebylo by lepčí ji jednoduše vypnout?

0
Obrázek uživatele 6sense
před 8 lety 6sense

ano, amorfní panel sice tvoří menší energii, ale zato tvoří energii i za šera, takže někde se vyplatí více než mono/poly krystalické. Zatím jen panel dobíjí malý olověný akumulátor, obvod na ochranu akumulátoru a rozmístěné spínače stiskem zapni/vypni na různě rozmístěná světla z LEDek. To jsem nezkoušel jí sotwarově vypínat, myslim že to stejně bude podstatně žrát, ale někdy to vyzkoušim a změřim.

0
před 8 lety newbiebaker

>6sense: fotku
>ostatní: sry za OT

0
Obrázek uživatele 6sense
před 8 lety 6sense

Zrovna se stěhuju, později, až si to tam všechno zas pozapojuju.

0
před 8 lety Mumínek

Myslet ekologicky znamená žít a vidět ekologicky, proto veškerá vaše činnost by měla být dělána s ohledem na přírodu. Například když jdete do lesa, rozhodně je sobecký tam nechat odpadky od vaší svačinky, lahváče či krabku od cigaret. Ekologickým problémem je doprava a topení. Snad se za pár desítek let dočkáme čistějšího ovzduší, vše je otázkou vývoje a především je to dáno chováním lidí.

0
před 8 lety Mumínek

Co si myslíte o hybridních automobilech? Lze říci, že jsou ekologická?

0
před 8 lety e.tuto

Doporučuji stránku na FB: http://www.facebook.com/group.php?gid=128051010843&ref=ts

0
před 8 lety newbiebaker

juchů postavíme nulový domy a budeme jíst domácí výrobky

0
před 8 lety Jana

Když už jsme u tý ekologie. Co takhle ušetřit hromady odpadu a použivat menstruační kalíšky?

0
před 8 lety Marta

Spíše přejít u miminek z jednorázových plenek na látkové.

0
před 8 lety Jana

To je další věc. A třídit odpad. Setkala jsem se s názory, že když už za odpad někdo platí, tak tu popelnici prostě narve vším. Aspoň kdyby třídili ty plastové lahve.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Používat dobíjecí baterie všude kde se to vyplatí.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Poté co už zase u nás na sídlišti shořela skleněná televize i s obývákem, doporučuji tyto přístroje vytahovat ze zásuvky když odcházíte. Je to ekonomické, nemusíte tak často malovat a kupovat nový nábytek.

0
před 8 lety emaska2

Jana, to mě nepřekvapuje, takových arogantních sobců tady mezi námi je. Hlavně sám se má nejlíp, pakliže se jich to netýká, těžko se změní. My popelnici máme téměř prázdnou, papír, plast, sklo, a slupky z ovoce a zeleniny třídíme, takže do popelnice z toho co vyprodukujeme za odpad se moc nedostane.

0
Obrázek uživatele Alča
před 7 lety Alča

Už jsem se s takovým názorem na nětřídění odpadu taky setkala. Škoda, že se nedá nějak pozjišťovat kdo opravdu třídí a tomu potom snížit cenu za odpady. Je fakt, že takto se moc třídění nepodporuje a lidi to hold napadne

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 7 lety happy.lenulka@

mě třeba osobně strašně vadí, že sice byddlím v brně, ale kontjnerů na třídění odpadu je tu poskromnu - pet, papír, sklo. ALe kam s tím zbytkem? Kam vyhazovat plechovky,... ?


Jo k tomu šetření mě pobavili u našich na obci. Prý na 1 - 5 osob 1 malá popelnice - vývoz 1 x za 14 dnů. A když se lidi ptali kam s odpadem, tak jim řekli, že mají třídit odpad - to je super. ALe když se ptali např. na kelímky od jogurtu a tak, tak radili umýt a vyhodit. Chápete to zbytečný plýtvání s vodou? Vždyť tím se ten hlavní princip ekologie úplně ztrácí? Nevyhodím to sice do odpadu, ale umyju to a pak teprve do plastu? to je trochu padlé na hlavu? To stejné prý se vším... :-/

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

U nás se o mytí kelímků postará pejsek, dokonalá myčka. Já teda kelímky od jogurtů dávám do plastů. Jediný co mi vadí a nerozumím tomu, proč není nějaký kontejner na plechovky a víčka od skleniček a jogurtů, pokud je to hliník. Zřejmě nejde recyklovat.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Hliník recyklovat jde, ovšem ty kontejnery by musely být stejného typu jako na elektroodpad, aby nešly vybírat. Taky mě štve ta spousta vyhozených víček, plechovek a sprejů.

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Hodně mi vadí to předstírání ekologického myšlení shora,i když stále pálíme ropu v motorech, čím dál dražší,a přitom elektromobily byly vynalezeny před 120 léty!! Alternativních paliv už bylo vynalezeno taky hodně, jenže jejich autoři byli umlčeni. Není politická vůle tohle změnit, protože vždycky jde o prachy a zisky, a nikdy o ekologii a záchranu přírody. V tomhle jsou ti panáci nahoře všichni stejní. Hloupost a chamtivost je to, co vládne světu.

0
před 6 lety Kuba

No ono ty baterie v elektromobilech se taky musí z něčeho vyrobit a pak za určitou dobu se zase budou muset zlikvidovat. Ale i tak si myslím, že lepší než dopravní prostředky na naftu, z jejichž výfuků jdou karcinogenní látky (nehledě na to jakou emisní normu splňují), což spoustu lidí asi neví, když se auta na naftu v dnešní době hodně rozšiřují.

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Kubo, když na to byl čas 120 let, tak si buď jistý, že už je to vymyšleno- jenže do šuplíku s tím!

0
před 6 lety Marta

S těmi elektromobily je to jednoduché...vemte si, jaká by to byla "pohroma", kdyby lidi začali jezdit elektromobily. Rapidně by se snížil odběr ropy a to by se lidem na vrchu hodně nelíbilo, páč by přišli o neskutečné peníze a to přece nemůžou dopustit. Stát by přišel taky na hůl a politici by neměli co rozkrádat. Viděla jsem o tom kontroverzní dokument, kde bylo jasně řečeno, že vývoj elektromobilů už byl několikrát zakázán a v jiných státech pro změnu ututláván. Navíc dělám na vývoji v automobilovém průmyslu, tak o tom vím taky své. Ale věřím, že jednou se toto změní a lidstvo udělá obrovský krok dopředu...

0
před 6 lety Kuba

Danah: jo tomu věřím. Ale jde mi o to, že likvidace těch baterií u elektromobilů/elektrobusů taky nebude zrovna moc ekologická.

0
Obrázek uživatele mrkvicka
před 6 lety mrkvicka

My máme na rodinu - 4 lidi poloviční popelnici a vyváží nám ji 1x týdně. Třídím, máme na vsi kontajnery žlutej, modrej a zelenej a černej(tetrapaky) - pozor a to na několika místech! Chybí mi na hliník (víčka od jogurtů...). Přesto lidem popelnice přetékají :-( A velkoobjemový kontajnery máme 1x do měsíce. A na bioodpad jen v sezoně, ale my máme kompost.Díky, starosto!

0
Obrázek uživatele mrkvicka
před 6 lety mrkvicka

ropa - benzín: víte, kolik obyčejných lidí, nemyslím jen magnátů a pumpařů, by přišlo o práci? kolik tisíc lidí pracuje na plošinách, má rodiny... je to začarovaný kruh, jsem také pro elektromobily, ale každé má své ale, bohužel...

to stejné: papírové pleny versus látkové, látkové se musí prát, aspon po 2 dnech, spotřebujete vodu, prášek, popř. jestli žehlíte i elektřinu za žehličku, opravdu je to sporné. Na starší dcerku jsem pleny po půl roce už nežehlila, bo by mne z toho švihlo :-)Mladšímu jsem to střídala.

0
Obrázek uživatele bartson
před 6 lety bartson

spousta lidí by sice o práci přišla, ale zavírat před tím oči nejde, jednou to přijde a když se nad tím budou pořád zavírat oči, tak to jednou skončí pořádnou pumelenicí, jenže lidi se chovají stylem "po mě potopa" hlavně že mám teď já nahrabáno.

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Mrkvičko, chápu, ale bohužel o ty dělníky na plošinách opravdu nikomu nejde! Takový je dnešní přelidněný bezcitný svět.

0
Obrázek uživatele Griotka
před 6 lety Griotka

Odmražujete pravidelně lednici? Do mě to tloukla máma, když jsem byla mladá, a už mi to zůstalo, dost to ledničce dává zabrat, když má námrazu.

A hlavně asi myslet minimalisticky. Především co se topení týče, lidi si i v zimě dělají tropy a hleďme co nám to v ozónů tropí.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Mrazák odmražuji, když vidím, že už tam je opravdu velká vrstva ledu, je to relativně chvilka, takže potravinám to nijak neuškodí a naopak prospěje mrazáčku;)
Jinak se mi moc líbí povídání v nové Regeneraci o jídle.
JÍDLO
- nakupujte ho s rozmyslem
- vařte ho s péčí
- vybírejte sezónní a lokální potraviny
- servírujte přiměřené porce
- využijte vše, co vám zbude

Souhlasíte? Řídíte se všemi body a dodali byste nějaké další?

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 6 lety Sunriska

Lucko, moc hezké shrnutí, jak zacházet s jídlem. Navíc ohromně jednoduché (i když asi jak pro koho :)). Ještě bych přidala: Vařte ho s péčí a láskou a s láskou a prožitkem ho i snězte. Je škoda, když člověk v rychlosti něco zhltne ani neví co, obzvlášť když si dá práci s vařením...

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Určitě, myslím že fe Francii nebo Itálii (?) mají takové pořekadlo, že kdo vaří, tráví raději 15 minut u plotny a hodinu si jídlo vychutnává, než hodinu u plotny a 15 minut u jídla:)

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Fakt se upřímně těším na to globální oteplování!!!

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 - 1


Přidat příspěvek