Může se pít víno při dietě?

0
před 7 lety Karča

Mám dotaz ohledně pití vína při dietě, slyšela jsem už spousty názorů, že alkohal v žádném případě, ale také názory, že trochu bílého vína neuškodí. Teď jsem objevila úžasný vinný sklep http://www.lagalerie.cz/vinny-sklep/ , kde prostě vínům nemohu odolat, tak si v tom potřebuji udělat jasno :-)

0
Obrázek uživatele forumforumforum@
před 7 lety forumforumforum@

jéé v této restauraci jsem také byla, je to tam opravdu výborný [url]http://http://www.lagalerie.cz[/url] ale s dotazem ti neporadím :-(

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Karčo, o tomto tématu jsem četla, že naopak víno je v redukčním režimu nejvhodnější a mělo by se popíjet (ne hektolitry denně) i když nehubneme, protože z hroznů obsahuje spoustu antioxidantů, které pročišťují organismus, takže já myslím, že určitě ano a bohatší na antioxidanty je jednoznačně červené, tak proč si ho nedopřát;-)

Ale co je moje doporučení - nehledala bych tyhle antioxidanty v našem krabičáku :-D

0
Obrázek uživatele MartinSX
před 7 lety MartinSX

Alkohol je hnus pro tělo. Devastuje buňky. Je jedno kolik plusových látek má jaký nápoj. Alkohol nebrat. Jedno malé pivo, nebo 2jka vína je ještě snesitelná. Větší množství zapříčiní to, že vám více vezme než-li dá, plus devastace organismu. Je hezký, že tu máme propagace typu pijte pivo je v něm spouuuustu výborných látek. TO ano, ale už neřeknou že pokud se vylejete více pivy, tak vám ten alkohol způsobí v těle takové škody, že ty látky co jste vypily jsou úplně k ničemu. Plus karcinom střev. Pro ČR tak typický.

Já jsem také ujetý na víno, resveratrol v červeném je látka od pánaboha. Ale prostě ten alkohol je hnus. Doma si dam decku vína k filmu, jinak vůbec.

Výjimkou jsou oslavy a jiné důvody, které jsou ted častější vzhledem k mému svobodnému stavu. Nicméně to piju proti své vůli. :) Jelikož alkohol vnímám jako jed. Ale před i po do sebe nacpu antioxidanty a 3 litry vody, pro menší katabolický efekt jedu jménem alkohol.

Záleží jakou dietu držíte. On ten alkohol vám tu dietu vždy naruší a prodlouží, ale holt si potom dáte víc do těla. :) Víno je krásný nápoj a dieta musí jít holt nachvilku pryč. :)

0
Obrázek uživatele MartinSX
před 7 lety MartinSX

Z toho vyplývá, že pokud to není nutné. Např. RESET myšlenek v důsledku stresu, intrik a falše v zaměstnání a jiných oblastí života. Tak ho nepijte.

Ta dieta se tím narušuje a vínečko sice i pomůže, ale pořád tam máme ten alkohol. Což já u vína a luxusní medové slivovičky překousnu. :)

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 7 lety happy.lenulka@

já jsem teda zastáncem vína. víno miluju a tu 0,7 l týdně vypiju... dát si večer dvojku vína je prostě moc fajn. Nejde o alkohol, ale prostě o tu chuť. A u diety to určitě neškodí, pokud to započítáš do denního příjmu. ;-)
a když se jde člověk bavit, tak si třeba místo tvrdého dát vinný střik ;-)

0
Obrázek uživatele mitternacht@
před 7 lety mitternacht@

Rozhodně neuškodí v malém množství, ale ani nepomůže.

0
před 7 lety Monika

Ahojky, miluju víno, ale nepiju ho příliš. S názorem, že alkohol způsobuje Ca střev bych až tak nesouhlasila, jsou to horší věci, které do sebe dostáváme jídlem. O účincích vína bylo vyzkoumáno už spoustu, teď naposledy Olomoucká fakulta - http://www.ceskatelevize.cz/porady/10315080042-tep-24/411231100222019/video/
Má výborný účinek na srdce, cévy a snižuje cholesterol, ten špatný:-)

0
před 7 lety Jaroušek

Tak na toto bych se jel zeptat pana Solaříka do jeho vinného sklepa pod Kozí hrádek. www.podkozimhradkem.cz. Chtěl bych slyšet, co by na to řekl :-)

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

mno, řekla bych to asi takhle, pokud už si musíš dát víno při dietě, rozhodně si ho dej k obědu a ne k večeři. Jinak jak bylo řečenom víno ti dietku hezky prodlouží :)

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Myslím že víno je fajn.Bílé pomáhá trávení asi jako lžička octa nebo citronová šťáva, ale je mnohem příjemnější. :-))

0
před 7 lety sobik

Bych se nebál pít víno, záleží teda jakou dietu držíš, pokud ti to dietolog vyloženě nezakáže, tak sklenka červerného vína ničemu neuškodí. Toť můj názor, vidím, že MartinSX má jiný názor na pití. Na takový reset mozku mám sport, než chlast. :)

0
Obrázek uživatele Jana H.
před 7 lety Jana H.

Karčo, tady strašně záleží na tom o jaké dietě píšete.. pokud máte nějaký zdravotní problém, tak to asi je dotaz na Vašeho lékaře... pokud píšete o hubnutí... tak z mého pohledu je to tak, že pokud změníte svůj životní styl a nedržíte jen nějakou krátkodobou dietu s jojo efektem, tak Vám určitě občas víno neuškodí... vydržíte celý život bez vína, pokud ho máte ráda? Nejspíš nevydržíte, pokud máte na něco chuť, tak si to prostě dejte a nevyčítejte si to... zhubla jsem změnou životního stylu 27 kg, je pravda, že jsem to vážně dost potřebovala... úplně jsem změnila svůj život, snažím se jíst zdravě, chodím cvičit... ale když manžel přinese oříškovou mléčnou čokoládu, kterou miluju, tak si ji občas dám i když vím, že by bylo lepší si dát jen hořkou a malý kousek... Protože žít život s vědomím, že tohle smím a tohle ne, mě víc otráví, než přinese radost.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

no a přesně s touhle filozofií se dá změnit život, ano, občas zhřeší každej, ale je důležitý se zase vrátit na zpět :) smím a nesmím je záruka jojo efektu. Nehledě na to, že když člověk začne jíst opravdu správně, tak nemá vlčí hlady a chutě na sladké. Když pak manžel donese čokoládu (ten můj to samozřejmě dělá taky), tak mu jí nezblajznu celou, ale stačí mi kousek :)

0
před 7 lety Dana

Nevím jakou dietu máte, ale bílé i červené víno v normálním množství nemůže uškodit, naopak ještě pomůže nastartovat metabolismus. Ještě přidám tip na supr obchod s kvalitním vínem, kde nakupujeme my :). http://eshop.wineworld.cz/, světový i český víno prvotřídní kvality.

0
před 6 lety Jana

Záleží v jakých častých intervalech si víno dopřejete, pít každý den víno určo není ta správná varianta. V přijatelné míře jednou za delší čas nemůže ničemu škodit. Víno nedoručuji pít na noc těsně před spaním, nejdéle tak 2 hodiny před uložením se.

0
před 6 lety nomme

Mne doporučil lékař vína z německa, kvůli složení. Má to obecně něčeho mín než česká vína. Přesně už si nepamatuji. Jinak nakupuji zde a mohu jedině doporučit. http://www.nemeckevino.cz

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Lékař doporučil víno? Že by se ledy oficiální medicíny pohnuly?

0
před 6 lety Bledá Tvář

Já jsem víno přestal kupovat, když jsem na webu http://ona.idnes.cz/ našel článek, že ten "Francouzský zázrak" s resveratrolem je podfuk a že dotyčného vědce vyhodily z nějaké university v USA.

PIVO, PIVO A ZASE JEN PIVO!!!!

0
před 4 roky Ajík

Jsou názory, že pít pivo se nevyplatí, pokud to nevycvičíte, ...víno je dobré, ale špatný sluha a zlý pán, hranici by si měl stanovit každý sám.Sama ráda zajdu s přítelem na sklenku, kde rozebíráme, jak a co zařídit, aby nám bylo lépe.Sama víno ani pivo moc nepiji, diety občas držím ale také dost sportuji, a to štěstí kdy si odcvičíte hodinku ,je lepší než motanice ze sklenky vína, protože uděláte něco smyslplného pro své tělo.Víno ano, ale nepít ho proto,, abychom překonávali bariéry k ostatním, ale jako chuťový požitek popř. Pokud neberete léky, tak k povzbuzení.Říká se, že červené víno pomáhá k tvorbě červených krvinek a na křečové žilky, ovšem shlédnutí hororu vám srazí a vytvoří červené krvinky také, krev zhoustne, bílé bývá doporučeno spíše proti tloustnutí a né na dietu, proto pitím prý nenafouknete tukové buňky.Ten kdo má po vínu špatné zažívání, ať víno nepije.

0
před 4 roky AnikaE

Ajik: souhlasim. kdyz je vyvazene piti s pohybem je vse ok. radi si s pritelem dame sklinku naseho oblibeneho vonaveho Bileho Medveda vecer k telce, ale pak tez si spolecne zajdem na vecerni prochazku nebo do posilky. 

0
před 4 roky jojo

[url=seznam.cz]článek[/url]<a href= "seznam.cz" >článek</a>

0
před 4 roky Anička

Víno na dietu určitě můžete :-), já jí držím taky, alkohol nepiji, ale víno si dám ráda. V poslední domě se to stává každodenní tradicí, doma jsme si hodně oblíbili Moravské bílé http://www.vinoadestilaty.cz/bile-vino/ . Ale POZOR!! Na dietu nejlépe jen suché a jako správný kulturní buran naředit s vodou.

0
Obrázek uživatele renata.vlckova2
před 4 roky renata.vlckova2

Já mám na víno taky občas chuť, a při dietě to určitě není zase až takový hřích. Ze zdravotních důvodů ale alkoholické nesmím, takže jsem hledala bezalkoholovou variantu. A našla! dealko.cz Perfektní e-shop s nabídkou kvalitních francouzských a španělských vín.

před 4 roky Milada

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Reklamní příspěvek

0
před 4 roky Amanda

Trochu vína neuškodí ;) Ale pokud máš nějaké zdravotní problémy, kvůli kterým nemůžeš alkohol....existují i vína slazená stévií. Dokonce je najdeš i na renata.vlckova2 zmiňovaném shopu dealko. 

0
před 4 roky Pavla

Myslím si, že pokud denně nevypijete celou láhev, ale třeba týdně 2-3decinky, nic nezkazíte. Ne nadarmo se říká, že víno je dobré na červené krvinky:) Já momentálně dopíjím růžového medvěda a je to hooodně zajímavá chuť.

0
před 4 roky Schantie

A co když denně vypijeme lahev bílého vína ředěného s vodou?? Suchého bílého, o,7 ??

0
před 3 roky Lucík

POkud chceme shubnout a být krásné, tak bychom na alkohol neměly ani pomyslet. Ale když to musí být, tak nejmenší zlo je určitě víno.

0
před 3 roky Lucík

Samozřejmě se bavíme o tom úplně nejsusším víně, při kterém se vám skřiví pusa :D :D čím více cuku, tím je to horší...

0
před 3 roky Sabinka

Jenže já má zrovna ráda ta sladoučká vína. To nevím, jestli není lepší se ho teda úplně vzdát :D Ale tak jednou za čas, že? Se může hřešit, mne?

0
před 3 roky Denča

Záleží - pokud se napijete jednou za čas malé skleničky, třeba Tokaje, tak si myslím, že se nic nestane. Třeba ani maso na víně vám příliš neublíží. Pokud ale stáhnete láhev Medvědí krve každý den, tak už to může být problém. :-D

0
před 3 roky Marek

No hlavně medvědí krev bych asi jen tak na posezení nestáhnul! :-D To asi fakt jen na to vaření nebo pečení ;)

0
před 3 roky Denča

Nebo z toho udělat vinný střik nebo nějaký koktejl a nemusí to být špatné... :-)

0
před 3 roky Hanka

Jako slyšela jsem, že víno není až takový problém - spíše problémem je, že jsme strašně zavodnění a vůbec s tím nic neděláme a pak se nemůžeme zbavit přebytečných kil...

0
před 3 roky Niki

jj to s tou vodou je hodně velký problém... Já jsem teď začala sledovat takový fb profil - h2ou - odvodnění organismu a tam o tom všem píšou... Celkem mě to ale překvapilo, protože jsem netušila, že by to mohl být až takový problém.

0
před 3 roky Hanka

jj přesně - fakt jsem netušila, že je to až tak vážné, ale evidentně je to teď velký problém... A to H2Out fakt funguje nebo je to jen placebo?

0
před 3 roky Niki

Funguje! Já jsem to teď nějakou dobu brala a fakt jsem na sobě pocítila úbytek hmotnosti i takového toho nafouknutí až o 3 kg... Fakt hodně velký progres! =)

0
před 3 roky Hanka

A má na to víno nějaký vliv, nebo to funguje i když třeba čas od času "ulítnu"? =)

0
před 3 roky Janča

Holky a mohu to H2aout brát i ženy které kojí?

0
před 3 roky Niki

Hele vím, že to nesmí býrt ženy které jsou těhotné...ani děti, takže možná ne

0
před 3 roky Hanka

Nesmííí, píšou to na těch jejich stránkách!

0
před 3 roky Janča

Aha, škoda..já myslela že to koupím sestře, protože po porodu zůstala trošku nafouklá a stěžuje si na to, ale nemá čas na cvičení...

0
před 3 roky Hanka

Jej, tak s kojením by mohl azhubnout ještě a když ne, tak potom by mohla zkusit H2out :)

0
před 3 roky Janča

Jojo, řeknu ji o tom a uvidí pak sama....sice už to nebude ode mě žádné překvápko, ale tak nevadí :-)

0
před 3 roky Terinka

Ať to H2Out zkusí až přestane kojit - to se taky urovná hladina hormonů v těle, a tak bude mít větší šanci vidět nějaké pozitivní pokroky a to h2out ji v tom ještě trochu pomůže. =)

0
před 2 roky Miška

Holky a co když jsem nechtěně vzala 3 tobolky toho H2Out? :-O

0
před 2 roky Terinka

no asi neumřeš, ale překračovat bys denní dávku neměla! raději tam zavolej ne? nebo s to tam nepíše nikde?

0
před 2 roky Klára

Já myslím, že v cajku když někteří mohou brát aj 4 tobolky ni?

0
před 2 roky Miška

Jak 4 jenom dvě se berou ne? :-O

0
před 2 roky Klára

To je podle váhy, někteří berů 4, když maj nad 70 kilo !

0
před 2 roky jennka

Ahojky už jste někdo měl tento skvělý nápoj http://www.rosenpharma.cz/produkty/potraviny??

0
Obrázek uživatele Tomík
před 2 roky Tomík

Dvojka červenýho určitě neuškodí ani v dietě. Jen né každý den a hlavně nedat půl flašky :P

0
před 2 roky Marcel

já radši piju pivo než víno a nejlepší je vejr, http://www.pivo-konrad.cz/konrad_vejr.html ten je uplně v klídku :)

0
před 2 roky ,Lukáš a mám toho vážně plný kecky

do tehle diskuse jsem se prokliknul pres vyraz "jaky alkohol pit pri diete". mam za to, ze zeny nepremysleji, protoze dieta znamena, ze se OMEZI ZDROJE CUKRU. alkohol je plny cukru!! tak uz to pochopte, prdelatky. holka drzi dietu, laduje se salatem, ale po obede si da pul litrove kafe s koblihama.. ale co, "Lto jenom na chut, jonak drzim dietu".. blbky..:D ty prdele nikam nezmizi, pokud do sebe budete rvat cukr! a to i v podobe chlastu, takze jaky alkohol pit v diete? ZADNY! http://www.slimming.cz/alkohol-a-hubnuti/

0
před 2 roky Roman

Mno dívejte, podle mě 2 deci vína jsou v pohodě. Jinak pokud jde o alkohol, tak jsem viděl vína i nealkoholická http://www.vinospolmutenice.cz/ , že se dají sehnat. Alkohol je docela kalorický, takže pokud chcete vychutnat víno, lze zkusit i nealkoholické.

0
před 2 roky Andrea

Já myslím, že ráno sklenička vína neuškodí

0
před 12 měsíci Dáša

Já teď držím dietu a alkoholu, konkrétně vínu se radši vyhýbám

0
před 12 měsíci Terezka 789

Já myslím že alkohol v malém množství fakt neuškodí

0
před 11 měsíci Tereza

Vůbec žádné víno? To si myslím, že kec. Sklenička, dvě kvalitního, dobrého vína ( já víno nakupuji na https://www.panalfred.cz) nemůže přece uškodit...

0
před 11 měsíci Andrejka

Když jsme u toho vína, my máme oblíbenou stránku www.vinovyhodne.cz
je tam fakt hodně na výběr a myslím že vybrat, si vybere každý

0
před 11 měsíci Veronika

No říká se, že ráno sklenička spíše bílého vína prospívá

0
před 11 měsíci Dita

No Andrejko, díky za radu, ta stránka vinovyhodně vypadá hodně dobře

0
před 11 měsíci Taňka

Já jsem slyšela že decinka kvalitního bílého vína při dietě je spíše prospěšná :) Ale nemůže to být hradní svíce za 20 Kč :D Já osobně si dopřávám vína z https://www.vinnyshop.cz/98-bila-vina. Je to už sice trochu dražší, ale pokud si dáte jen decinku denně, tak vydrží dlouho. A z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že jsem víc zhubla s decinkou bílého denně, než bez ní ;)

0
před 11 měsíci Renata

No ještěže jste mi poradili tu stránku vinovyhodně. Objednali jsme z tama vína obchodním partnerům. Kvalitní vína, kvalitní stránka!

0
před 9 měsíci Adam

Já jsem velký milovník vína, akorát mě vadí, že už v obchoďáku a ani ve vinárnách se nedají sehnat moc kvalitní lahve :-(

0
před 9 měsíci Marek

Čau to máš pravdu, ale naštěstí od toho ji internet https://www.vinovyhodne.cz/exkluzivni, tady mají moc dobré kousky lahví vína :-)

0
před 9 měsíci Pepa

Díval jsem se, že tam mají opravdu dost dobré ročníky a druhy vín :-) zkouším objednat :-)

0
0
před 6 měsíci Karolína

Hodně navštěvuji vinotéku Kralupy. Pokaždé mi tu dobře poradí a já si doma pokaždé na víně pochutnám.

0
Obrázek uživatele Květinka123
před 6 měsíci Květinka123

Záleží, jak moc striktní dieta je. Ale nejmíň kalorií má bílé suché víno nebo prosecco ;) Ovšem povolena je tak sklenka, maximálně dvě:-)))

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 + 12


Přidat příspěvek