Moly! Co s tím?

0
Obrázek uživatele petas
před 7 lety petas

Chtěla jsem se zeptat, jak se mám nadobro zbavit molů?
Nedávno jsme se už rozčílila, když jsem otevřela novou krabici s krupicovou kaší a tam larvičky a jeden velký mol.
Už jsem dala co se dá do uzavíratelných dóz, máme tu mololapky a takové placky na moly.
Je pravda, že už jsme jich dost zlikvidovali od doby co jsme se do baráku nastěhovali (před4.měsíci)
Ale pořád tu jsou. Dá se jich vůbec zbavit?

0
Obrázek uživatele MartinSX
před 7 lety MartinSX

Likvidace
Pokud se rozhodnete likvidovat mola potravinového sami, odborník z deratizační firmy vám poradí, jak na to.

1. Zkontrolujte všechny potraviny (včetně otevřených sáčků od koření, semínek apod.). Ty napadené ihned zlikvidujte.

2. Vykliďte skříňky a velmi pozorně je prohlédněte. To platí o všech koutech kuchyně. Moli kladou vajíčka i do rohů stěn a do zaprášených míst. Hledejte možný výskyt zakuklených housenek.

3. Vysavačem či mechanicky zlikvidujte vajíčka a housenky a na místo nastříkejte prostředek proti lezoucímu hmyzu (ve spreji koupíte mnoho přípravků).

4. Po aplikaci prostředku skříňky neuzavírejte. Nechte přípravek působit. Pak skříňky důkladně vytřete.

5. Obaly potravin, které vracíte do suché skříňky, nejdříve zbavte prachu a všech usazenin (nejlépe hadříkem). Nemáte-li uzavíratelné nádoby, dejte sáčky se sypkými potravinami do neproděravělého igelitového pytlíku a zavažte je.
6. Pokud se potravinový mol do 14 dnů opět neobjeví, byli jste jako amatérští deratizátoři úspěšní!
Zdroj: http://hobby.idnes.cz/zlikvidujte-moly-v-potravinach-dnf-/hobby-domov.aspx?c=A080709_153459_hobby-domov_mrc

K tomu bych ještě přidal zkušenost pana Dunaje....Cituji:
V prodejně pro zahrádkáře jsem koupil postřik proti hmyzu (Metation, Actelic), připravil jsem dvě deci roztoku a namočeným hadříkem jsem přetřel místa, kam moli sedali. Do této oblasti pak už nikdy nelétali.
Chodím do lesa, takže jsem si z kmenů smrků (kde to bylo vidět), naškrábal pryskyřici a nasypal ji do kelímků, natrhal jsem také kousky větviček z modřínu, jedle, borovice a smrku (dlouhé asi 12 až 15 cm) a vsunul jsem je do válečků od toaletního papíru.Balíčky a kelímky s pryskyřicí jsem rozmístil po bytě. Když pryskyřičná vůně vyprchá, vyměním jehličnany za čerstvé. Moli téměř zmizeli. Píši úmyslně téměř, protože tak jednou za 5 až 6 týdnů se objeví dva moli (zřejmě létají v páru), kteří se snaží sednout na místa, kde zmíněná opatření působí nejméně.“

0
před 7 lety magda

moje mamka si je jednou přinesla domů s moukou, jsou to pěkné mršky, od té doby to byl boj na dlouhou trať. Všechny potraviny, ale úplně všechno jsme na konec stejně vyhodili. Lapače jsme také měli, sice se chytaly, ale nikdy je to nevyhoubilo, protože mezitím se stačili namnožit.
Takže všechno, co se nepodařilo sníst i když tam nebyly, úplně všechno od těstovin, čajů, mouk, koření jsme vyhodili. Nové potraviny jsme dávali do jiné místnosti. Kuchyň jsme vymyli (uff) a hlavně police i ze spodní strany, a asi po měsící nastěhovali potraviny.

0
Obrázek uživatele Alča
před 7 lety Alča

Mamka má podobný problém a ne a ne se jich zbavit. Bydlí kousek od obchodu, tak jsme přemýšleli už i nad tím, jestli nemůžou lítat od tama

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Já měla také moly všude, než se mi je podařilo (díky všemožným přípravkům) vymítit, vyházelo jsem komplet jídlo, kde byly i z okolí a teď tam mám od Raidu ty kytičky - to hlavně u oblečení a mezi potravinami se hodí sušená citrusová kůsra nebo prý i bobkový list, ale ta kůra je dobrá, navíc to docela i provoní http://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/pomerance-proti-molum/

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 7 lety happy.lenulka@

mě pomohlo vyházet všechno napadené jídlo a použila jsem ty nálepky proti nim - oni se na to chytají a umřou a tím se zabrání dalšímu rozmnožování, ale byl to dvou měsíční boj :-( a stálo mě to spoustu dobrých surovin. sranda byla v tom, že jim nejvíc chutnali zdravé potraviny :DDDD

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

To je pravda, potvory vědí co je dobrého:-) tak mě ale vlastně napadá, co by se v těle nebo obecně stalo, kdyby někdo (třeba omylem nebo nevědomky) snědl takto napadené potraviny?

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Martin: jak píšeš v tom začátku hned-že odborník z derat. firmy nám poradí, to je prava, já když jsem se tenkrát ptala, tak jsem neslyšela žádnou jinou radu, že jejich firma je prostě špička, za super ceny mi moly zlikviduje, už se nikdy neobjeví atd.:-D No spíše to byla taková rada na reklamu o jejich bezva firmičce než nějaká užitečná:-D Ale v solidních firmách jinak myslím opravdu rádi poradí co a jak na moly použít a zlikvidovat;-)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

:/ Tak jsem dneska rozbalila koupenou rýži Natural (od Vitany) ve varných sáčcích, pěkně na uvítanou na mě koukal jeden molák v krabičce:/ Tak bohužel to letělo hned všechno a jen doufám, že je už nikde jinde nenajdu:(

0
před 6 lety JACOB

Osobně bych to řešil deratizací. Mám velmi dobré zkušenosti s touto firmou - www.deraplus.cz

0
před 3 roky Vojtek

Zde http://homezin.cz/media/jak-se-zbavit-molu jsem se dočetl, že pomáhají lapače molů. s tím někdo zkušenosti a opravdu to pomáhá? Neví kde se to sehnat?

0
před 2 roky Jana

Dobrý den, trápí mě moli v šatně, nevím co s nimi. Na http://www.homezin.cz/media/jak-se-zbavit-molu jsem se dočetla, že prý pomůžou mističky s jablečným octem, ale bohužel, žádný zázrak se nestal. Nevíte někdo o nějaké radě? Už jsem zoufalá.

0
před 12 měsíci Zdenka

Dobře ránko,všichni tady píšete,že mol byl hlavně v potravinách.Ale co dělat,když žijí někde venku a každý podvečer, večer vám dělají nálety do bytu.Potraviny chráním ve skleněných dozach už nějaký měsíc.Jake venkovní prostředí vyhledávají,kde žijí? Břečťan?vážně už jsem zoufalá.Dekuji za rady a nápady.

0
před 6 měsíci Gastroška

Zkuste si přečíst tenhle užitečný článek o molech. http://zdravi-hubnuti.cz/jak-bojovat-proti-molum/ To je zvláštní, není to něco jiného než moly? Mušky??

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 5 + 7


Přidat příspěvek