Manukový med

0
před 3 roky Pavel

Unikátní Manuka med (nazývaný též manukový med) je certifikovaný novozélandský med, který se díky svým laboratorně ověřeným léčivým vlastnostem řadí k tomu nejlepšímu co nám může příroda nabídnout. Tak tohle se dočtete na všech článkách a e-shopech co je na tom pravdy? Máte někdo s tímto medem zkušenosti?

0
před 3 roky Alena

Dočetla jsem se, že med je laboratorně testován a díky látce methylglyoxalu má stabylní antibakteriální účinek, díky němu je využíván i v lékařství. U nás není moc známí, ale v anglických zemích je hodně populární, dokonce v Anglii postavili obří skleník kde pěstují manukové keře a včely opilují jejich květy, tak získavají jednodruhový manukový med jako na novém zélandu odkud med pochází

0
před 3 roky Liduška

Dá se manukový med koupit v ČR?

0
Obrázek uživatele Ája
před 3 roky Ája

Má někdo prosím,s tímto medem zkušenosti?

0
Obrázek uživatele Danah
před 3 roky Danah

S manukovym medem mam zkusenosti jako s potravinou, ma vybornou chut, je hodne tmavy a je pekelne drahy. Ma nejspis podobne lecebne ucinky jako kvalitni nistni med, o kterem muzete cist chvalu pro jeho antibakterialni vlastnosti.

0
Obrázek uživatele Ája
před 3 roky Ája

Kupuji přímo od včelařů,tak jsem chtěla porovnat . Jinak moc díky,za radu.

0
před 3 roky David

Stačí do vyhledavače zadat manukový med, a několik jich na vás vyskočí. Pravda, je opravdu dražší, nicméně oproti místním kvalitním medům má stabilnější a hlavně laboratorně prokazatelné vlastnosti, je to jedinný med na světě lékařsky uznávaný a používá se v nemocnicích u pacientů, kde přestali fungovat antibiotika. Stránka o manukovém medu je i na Fb v češtině, občas mají zajímavý příspěvek. Máme ho doma a používám ho na bolest v krku k tomu si dávám vyluhovaný čaj ze zázvoru a skvěle to funguje. 

0
Obrázek uživatele Ája
před 3 roky Ája

Díky Davide:))

0
Obrázek uživatele radim
před 3 roky radim

Pokud je možnost, tak se můžete zeptat třeba tenisty Novaka Djokovice, jak mu vyhovuje manuka med a taky třeba nejezení lepku.

0
před 2 roky Patricie

Ten nejkvalitnější certifikovaný manukový med MGO je již možné koupit na medymanuka.cz. Na Amazonu jsem na něho četla stovky kladných názorů.

0
před 2 roky Kamila

Pravý manuka med má mít hodnoty uvedeny v UMF. Našla jsem stránky manuka-med.cz. Ceny nejsou nízké,ale oproti ostatním prodejcům bych řekla lacinější. Mám vyzkoušeno UMF15+ a jako pomoc při léčbě žaludečních potíží naprostý luxus...

0
před 2 roky Kamila

Pardon, ceny jsou vysoké !! :)

0
před 2 roky Vlasta

Tak jsem si zadala tu práci v porovnání UMF a MGO a přečetla množství článku hlavně zahraničních a jednoznačně se preferují medy s označením MGO. Dokonce prof. Molan jako tvůrce metody UMF upřednostňuje medy měřené metodou MGO kvůli jednoznačnému způsobu měření, protože jednoznačně definuje obsah methylglyoxalu (který jako jediný je zodpovědný za jeho léčivé vlastnosti) v medu Manuka a jako jediná (metoda) je uznávaná vládou N. Zélandu. 

0
před 2 roky Kamila

Vlasto, kde jste to četla? Já se právě naopak dočetlal, že pouze UMF je schváleno vládou. MGO je již jakási odnož mladých medařů, kteří si MGO schválili sami. Ráda se dočtu to, co jste zjistila vy. Pošlete mi prosím odkaz...

0
před 2 roky Pavel

Ahoj Kamilo, zde je odkaz ze stránek velmi významného výrobce na novém zélandu. Rodinná firma Watson and Son, která díky péči a důvěře se stala jednou z nejvíce uznávanou firmou, a také díky jejich aktivitám už se zmíněným dr. Molanem tak s vládou NZ prosadili označování MGO, které je lechce prokazatelné a  díky  jednoduché  zkoušce na množství  obsaženého methylglioxalu. Je to tak jedna ze zbraní proti podvodníkům, kteří se přiživovali na nové popularitě manukového medu ve světě. http://www.watsonandson.co.nz/new-zealand-government-release-manuka-honey-labelling-guidelines

0
před 9 měsíci Lucinkax

Ta cena je vážně vysoká. My jsme si oblíbili lesní med. Nemáme včelaře moc blízko, proto si ho objednávám. Tady ho mají ničím neupravovaný, nebo nastavovaný, jak tomu bývá v obchodech. Je fakt výborný :-) https://www.fiho.cz/vceli-med/

-1
před 9 měsíci manuka

Ahoj, na http://www.manukovy.cz jsem se dočetla, ze je manukovy med super na akné. Mate nekdo zkusenost?

0
před 9 měsíci Miriam

My kupujeme na www.medymanuka.cz. Je certifikovaný, kvalitnější a výrobce má nejdelší tradici ve svém oboru. Máme s nim ty nejlepší zkušenosti. Akné, popaleniny, vředy, u děti posilování imunity. V zimě ani jednou nemocné. Fakt pecka tyto medy.

0
před 9 měsíci David

zdravím, Miriam v čem je jak uvádíte výrobce kvalitnější a o co opíráte nejdelší tradici? Po přečtení stránek výrobce a dalších zdrojů nemohu s Vámi souhlasit! Na druhou stranu souhlasím, že manukový med je jedinečný pomocník do domácí lékarničky a spoustu známých jej právě u dědí v zimním období používájí na posílení imunity a nedají na něj dopustit. Neváhejte a najděte si ten svůj, v dnešní době jsou informace už dobře dostupné :-)

0
před 7 měsíci Andrea

Jsem zdravotní sestra a tento med jsem měla možnost testovat na nekrotické ráně. Po 14.dnech naprosto úžasný zlepšení, rána je čistá a krásně se hojí. Můžu jen doporučit.

0
před 4 měsíci Marcela

Medem z manuky jsem vyléčila babičce bércové vředy,opravdu za 3 měsíce neměla ani památku,moc doporučuji,mazala jsem ji to 2krat denně i doktor se divil☺. Marcela

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 9


Přidat příspěvek