Konzumentem proti své vůli

0
Obrázek uživatele Dita
před 5 lety Dita

Opět po dvou a půl roku přestal fungovat mobil, během 10 let jsem tak nakoupila už pár mobilů, jelikož nejsem tip člověka co potřebuje mít doma novinky a vymoženosti které výrobci na trh chrlí, ale když přestane fungovat a potřebujete věc k živobytí musíte jít a koupit.
Kolik věcí jste už vy museli koupit protože přestali fungovat? i přesto že by jste byli moc rádi, kdyby ta věc fungovala klidně 10 let, jenže schválně nefunguje.
Výrobci nás nutí být konzumenti, kup si, kup, přijď zase za rok, ach jo, toto mě fakt štve.
Očekávám, že vysavač také přestane co nevidět fungovat, máme ho přeci pouze pár let, to by moc výrobce nevydělal.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Vysavač je opravdovým kamenem úrazu, představ si, že naší babičce přestal fungovat právě vysavač, tak jsme hledali záruční list a nevěřila jsem vlastním očím, když jsem zjistila, že to je přesně pouhý 1 den po záruce! Takže s reklamaci to nemělo smysl, ale říkala jsem si, že snad výrobci už dneska umí opravdu vyrobit šmejd tak, aby odešel přesně po záruce a musel se tak kupovat nový... Mobil mi naštěstí drží už nějaký ten rok bez problému, tak doufám, že ještě dalších pár let vydrží:)

0
Obrázek uživatele vercounek
před 5 lety vercounek

jooo, věčné téma mobily. Už jsem jich opravdu několik vystřídala, kupovala jsem si dotykové. Neustále byl problém, tak jsem pořídila telefon úplně obyčejný a jsem naprosto nadšená. Manžel nedávno udělal to samé a nemáme jediný problém :) bez tak to člověk potřebuje akorát na volání a sms

0
Obrázek uživatele ◄skarabeus►
před 5 lety ◄skarabeus►

Jak který člověk, pro mě mnoho funkcí co má chytrý telefon je celkem dost důležitá při studiu VŠ. Po notebooku největší pomocník, ale také jsem měl mnoho problémů, konkrétně s NOKIÍ Nkové řady. Pak jsem jí celkem na dlouho omylem vykoupal. Voda byla i ve foťáku, displeji... , ale vyschla a byla ok, jen baterie se vybila. Nedávno se mi na ní dostalo jen pár kapiček vody, po kterých se tekuté krystaly přestaly stáčet... oprava za 3300 se mi už nevyplatí, přestože PC byla 13tis, tak teď budu mít alespoň velkou flashku :)

0
Obrázek uživatele Danah
před 5 lety Danah

Když je zboží Made in China, nečekejme kvalitu,protože kvantita naprosto převálcovala ceny konkurence. To je ve všem- od megatun léčiv přes megatuny potravin a hardwaru. V Evropě se už vyrábí minimum. Už tu zůstanou jen úředníci a jejich oběti.

0
Obrázek uživatele Dita
před 5 lety Dita

Koukám podobné zkušenosti hlavně s mobily. Luci a co jste koupili za vysavač. My máme zelmer, ten se prý v tý době vyráběl ještě v EU, no teda v tý době kdy jsme ho kupovali (třeba se ještě vyrábí), taky očekávám kdy doluxuje, navíjení šňůry přestalo fungovat asi po měsíci :). Naši mají ještě Eťáckej, vyrobenej v ČR, ten bude fungovat ještě několik generací. Teď už Etu nedoporučuju, je to šit dováženej z CHN.

0
před 5 lety Jitka

Já si kupovala novou pračku po osmi letech.Ne že by stará nefungovala,ale už se mi prádlo z ní nezdálo perfektně vyprané. Když mi přivezl prodejce novou, tak jsem řekla, že bych byla ráda,kdyby mi vydržela taky aspoň těch osm let.Řekl mi, že s tím nemám vůbec počítat, protože dnes se takové věci vyrábějí maximálně na 5 let. A asi je to pravda.Před koncem záruky odešel programátor a tak mi ho vyměnili. Teď jí mám 4 roky a kolem plnícího otvoru začíná reznout. Zřejmě jí budu muset brzy nahradit.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Dita: myslím, že to byl tenkrát zn. Eta, celou tu dobu fungoval v pohodě, ale prostě úderem konce záruky nastal čas koupi nového, zřejmě přesně tak, jak si výtobce přál, znovu jsme stejný ale nekupovali!:) No, přesně jak píšeš, mysleli jsme si, fajn, Eta, ta vydrží....
Jinak i jedna pozitivní zpráva, mí rodiče měly donedávna pračku od dob své svatby, 100% spolehlivě prala snad 20 let stejně jako TV, kterou měly taky tak dlouho od svatby (byla to Tesla). Vše funguje i do dneška a bez oprav! Jen si stejně pořídili nové kvůli spotřebě, přece jen ty staré docela požíraly dost proudu, ale klobouk dolů před kvalitou, která se vyráběla tenkrát a co se vyrábí dnes...pomalu jednorázovky:/

0
Obrázek uživatele Mirek
před 5 lety Mirek

Tohle je typický neduh dnešní doby, jak vím, že musím něco koupit už automaticky přemýšlím kde je to zase "ojebané" :-D Ale nic už nepředčí náš starý bojler na vesnici, nedávno jsem na něm měnil upálený drátek, při pohledu na štítek výroby jsem byl šokován 1976 :-D a ještě nějaký ten rok poběží. Stejně tak kotel od dakonu, který "už" po 25 letech začal téct.(tyto spotřebiče jsem v podstatě zdědil) Snad aby si člověk nechal takové věci udělat přímo u někoho, pak ví, že stěna bojleru, či kotle nebude tenká jako papír. Je to jako s auty a vším, každý mi vyčítal když jsem si pořídil starou ojetou 1,9SDi Octavii, po letech užívání chápu že to vlastně nemá závady a jede a jede a jede... Hlavně jsem si všiml, jak mezi lidmi neuvěřitelně funguje slůvko "je to NOVÉ" :-D

0
Obrázek uživatele Danah
před 5 lety Danah

Naposledy jsme kupovali pračku- když ta předešlá sloužila 3 roky. Zbláznil se software a buben se točil a točil...Pár měsíců předtím myčku na nádobí- když ta předešlá sloužila 3 roky. Vloni se rozbilo v autě turbo u dieselu, (což způsobilo skoro ekologickou katastrofu v naší vesnici, neb bylo bezvětří), tak jsme letos koupili nové malinké auto: ten plech je tenoučký jako staniol :-))mám práci zabouchnout dveře kufru- jak jsou lehoučké, musím s nima několikrát třísknout, aby zámek zapadl. o)) Nemluvím o nutnosti obměňovat nádobí-a skřípu zubama,že je všecičko z Číny.

0
Obrázek uživatele Januse
před 5 lety Januse

Přidám zkušenost s vysavačem. Cca po roce užívání jsem si všimla, že je potřeba vyměnit filtr. Naivně jsme zamířili do obchodu, kde jsme vysavač koupili, dozvěděli jsme se, že se filtry neprodávají a že si budeme muset koupit nový vysavač! No kde to jsme? Zapátrala jsem na netu a našla jsem jediný eshop, kde náš filtr měli za 700 Kč, tj. za třetinovou cenu původního vysavače. Takže jednou za čas filtr propláchnu vodou a zatím funguje.

Jinak je pravda, že se většina věcí rozbije jen pár dní/týdnů po konci záruční doby, speciálně mobily.

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 5 lety happy.lenulka@

já mám děsnou zkušenost s notebooky - 3 poslední odešly po 2 letech, přesně. (jakože týden, dva po záruce). S mobily to stejné, většinou vydrží tak 2 roky (mám už pátý). V květnu mi umřel dotykový, tak jsem našla starou nokii (bez foťáku, bez ničeho) a jsem s ní spokojená ;-) baterka vydrží týden, super.
jinak problémy jsem měla se spoustou věcí - kávovar (dají na kovovou nahřívací trubku plastovou našroubovanou metličku, která se po čase užívání rozehřála natolik, že při zapnutí páry vylítla metlička a pára taky - takže jsem se nejednou opařila), žehlička (už mám druhou, která nehřeje), ... ale musím zaklepat, že např. s vysavačem, ledničkou, pračkou, fénem, TV,... jsem zatím (po 3 letech) neměla nejmenší problém... Díky bohu.

Jo k těm NB mi přímo v prodejně řekli, že o HP se ví, že jsou to kvalitní notebooky, ale že oni tam schválně dávají nekvalitní plastové díly které se přesně po 2 letech požívání přetaví teplem a notebook odejde... nechápu jak vůbec takto mohou klamat zákazníky... :-(

0
Obrázek uživatele ◄skarabeus►
před 5 lety ◄skarabeus►

to není snad klamání, to je prostě taková dnes už zcela běžná politika/marketingová strategie dnešních firem. Prej Toshiba dělá notebooky s vysokou životností. Jsou i hodně otevřené, tak dobře větrají. Mám notebook stavěný na výkon, než na životnost, ale naštěstí se zahřívá minimálně. Také často výkon nepotřebuji, tak často využívám nějaký z úsporných režimů, tím ho také trochu šetřím.

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 5 lety happy.lenulka@

skarabeus - no já notebooky nepřenáším, pracuji s nima u stolu, každý stál okolo 20tis, takže nešlo o nejlevnější, a používám jej jen na net, filmy a psaní - takže nějaké přetěžování nemůže být řeč a stejně po dvo letech odešli... a to nemluvím o baterce, která mi vydržela 6,5 měsíce

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 4


Přidat příspěvek