Kolik z vás už žije bez televize?

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

Přiznejte se jak jste na tom s televizí :) máte, nemáte a kolik hodin denně jí věnujete? Já ji nemám už přes týden a zjišťuju, že mi vůbec nechybí, právě naopak

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Jako rodina s malými dětmi jsme žili bez televize dlouhá léta: dokud staršímu dítěti nebylo 12 let. Děti si kupodivu nestěžovaly, že ve škole neví, o čem je řeč, že se jim spolužáci smějí ap. Vůbec TV nepostrádali: hodně jsme četli, vyprávěli si, skoro každý víkend cestovali. Děti po příkladu rodičů četly také hodně.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Hodinu až tři, hlavně zprávy a dokumenty, filmy jsou buď blbé a nebo jsem je všechny už viděl.

0
před 7 lety Jana

Televizi a už i noviny ani nečtu. Člověk je pak akorát naštvanej. Klepy kdo s kým spal, s kým slavnej žije nebo kde se ožral, mě nezajímají. Při sledování zpráv jsem jen pěnila, dnes to jsou samé kauzy o korupci, kdo koho podvedl, nic pozitivního. Srovnáte-li zprávy před 20 lety s dnešními, vidíte rozdíl. Dříve reportáže co kde mládež udělala, jak učni pracují spolupracují s firmou na projektu, jakou děda měl úrodu brambor, atd...dnes jen násilí, lži, podvody, krádeže.
Od té doby co nesleduji mám najednou veselejší život.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

Jana: taky mám pocit, že je na světě líp :)

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

dobrých dokumentů je jak šafránu, hloupých filmů těch je halda

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

vencourek:Mě zajímá ekologie, příroda a architektura.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

Jirka: znám málo lidí, co se zajímaj o ekologii, vlastně skoro nikoho. Je to smutný, že na mě se okolí dívá jako na exota, když přemýšlim o tom, co dělám, kupuju jim apod

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

vercounek: Nenechte se rozhodit, víte jak jsem to měl těžké já, zedník téměř abstinent, nekuřák a ještě k tomu ekolog amatér v 70tých letech kdy platilo 2 dny dělat, 3 dny pít musí chlapa uživit.
Tehdy se běžně pálily pneumatiky, naftová kamna neměla komín a někdy jsme v takových mrazech jako jsou teď spálili i 300 litrů nafty denně. Není divu, že všichni mí příbuzní zedníci a několik mých spolupracovníků umřelo na rakovinu plic, pravděpodobně z těch naftových sazí.
Teplárnám a cementárně nefungovaly filtry a od kyseliny sírové z chemičky jsem měl poleptaná okna. To si dnes neumí nikdo ani představit, možná tak Ostraváci, tam se to moc nezlepšilo.
Poslal jsem Vám mejlem něco co ty komunistické doby trochu připomíná, na Ukrajině je to stejné.
Omlouvám se za zkomolení Vaší přezdívky.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

mno, musím říct, že si můžu gratulovat, když jsem rodila ve Slaným. Myslela jsem, že to horší už nikde není, ale překvapil jste mne. No to je humus nad humus. A rozhodit se rozhodně nenechám, naopak, čim víc mě mají za pitomce, tím víc žiju pro přírodu a ekologii! :)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Vercounek: mám to pdobné, v širokém okolí jsem taky vnímaná jako "nějaká zvláštní" bytost, snad z jiného světa, která je posedlá vším co dělá a jí. Přitom je to jn o tom, že člověk hledí správně nejen na stravu, ale bere ohled i na naší chudinku přírodu. Škoda, že podobných "exotů" jako jsme my není ještě více:-D

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

Lucka: jen nevěště hlavu, ono nás přibyde, stále víc lidé otvírají oči. Probouzejí se a ptají se proč jsou věci tak jak někdo říká, když jsou vlastně úplně jinak. STále víc se objevují blogy, které píšou o věcech, co lidi nechtějí číst, znát pravdu, ale nějak se děje, že to nakonec přečtou a otevřou oči. Někdy mám pocit, že žijeme v matrixu. Průmysl a farmacie atd nám říkají co máme jíst a hlavně užívat léky a kdž někdo řekne, že to jíst nemáme, tak je za lháře a já nevim co... Ale když se ráno kouknu na nádherný východ slunce, uvědomím si, že je tady na světě krásně a chci aby to tak bylo i na dále :) :) :)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Určitě, taky pozoruji, že lidé se obecně začínají více vracet k přírodním léčivům a bylinkám, víc se zajímají o to co snědí, ale přesto, na to jaká je u nás situace by nás mohlo být víc:-) Snad tedy čas ukáže=) Pro mě je pozitivní už i pouhý fakt že vím, že rozhodně nejsem sama mezi "exoty" a naopak se to má snad k lepšímu kroku...

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

no tak to máte pravdu, je fajn, že existujou stránky jako tyto, že si můžeme my exoti :) popovídat no a taky dozvědět spoustu užitečných informací

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Jojo, přesně:) Jinak mám také známé, je to rodina, strašlivě fajn a ačkoliv u nich třeba není tak prioritní to jídlo, žijí zdravě, snaží se i ekologicky a hlavně, nemají nikde TV! Na to, jak krásný domeček mají a k tomu početnou rodinku (4 děti + rodiče), vystačí si roky bez ní. U nás je má každý v tomto směru za blázny, co to dneska je - bez televize?! Když jsem jim jednou říkala, že jim vlastně závidím, divili se, že jsem asi jediná, ale jsou rádi, že se ještě najde někdo takový:-D Oceňuji jak i přes ten počet dětí je vždycky dokážou zabavit a využít volný čas, ať už to byly domácí práce, hraní na hudeb. nástroje, práce a hraní venku, na zahradě, výlety, příroda...ale nikdy nemusely "z nouze" dřepnout k bedně a sledovat obvykle příšerný program v něm:-) Jsou takovým malým důkazem, že i v rodině s dětmi různého věku se dá vyjít bez problému bez televize.

Nehledě na fakt, který mě vždycky dostane, když si movitá rodinka pořídí televizi jako kráva do obýváku, ložnice, dětského pokoje a když už, tak přece i do kuchyně, ať se paní může dívat z pohodlí jakékoliv místnosti.
Já si bohatě vyjdu s jednou, a to jí pustím spíš podobně jako Jirka kvůli dokumentům, pořadům o jídle, ekologii a s ním spojené i třeba bydlení.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

no tak to je tedy co říct, že rodina se čtyřmi dětmi nemá telku, to opravdu smekám. Také mají děti skvělou výchovu a obrovský dar do budoucna. My máme taky zpříbuznou, co nemá telku snad celý život, taky jsem si říkala, že je to skoro nenormální dnes nemít telku, ale v duchu jsem jí obdivovala, no já mam 8 měsíční dcerku, telku sem dřív pouštěla, ale spíš hudbu óčko, nebo deluxe. Ale tak nějak sem zjistila, že je fajn pustit rádio, nebo rovnou zahrát na flétnu, nebo na klávesy, malá to miluje a televize není potřeba, není na ní čas :) no a když už je, tak si píšu blog, nebo kreslím. Učím se kreslit pravou mozkovou hemisférou, nevím jestli to znáte, ale je to bomba.

0
před 7 lety Janinka Gaja

4 rokem ji nemáme a je nám faň :) je nás doma 5,nejmladší Aničce je 17 měsíců...a ne není to proto že se po večerech nudíme :D

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

Janinka: :D :D :D a to je hezkýýýýýý, takže se nenudíte :D a jak zvládáte sviště? Já mam občas pocit, že nezvládám ani tu jednu holčinu :)

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

televize? max simpsonovi jinak nezapínám...kor jestli někdo kouká na nějaké zpravodajství, tak je u mě sebevrah :D

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Bartsone, 100%souhlasím: ani titulky zpráv mi nesmí do domu :-D Mě rozhodně neotráví tím svým jedem. Na TV filmy se dívám, abych se učila anglická slovíčka. :-)))

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Pro Bartsona a všechny spřízněné duše: http://www.youtube.com/watch?v=iTR-xzA8xLk

Homer: "Páni, to vypadá, že zítra ráno budu odhazovat 10 cm globálního oteplování."
Lisa: "Globální oteplování se projevuje obojími extrémy počasí - teplými i chladnými."
Homer: "Chápu, takže říkáš, že oteplování způsobuje ochlazení. Ale, ale, máme tu malou královnu z Říše bláznů, kde je všechno úplně naopak. Tralalalalaááá :-)))

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

bartson: asi tak :)

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

Tak jsem se dnes neudržel a po určitě víc než roce se podíval na zpravodajství...stačilo pouze ve snídaní s novou :D můj úspěšný start do nového dne...začalo to hororovou ukázkou rozsekanejch aut a zdepkovanejch šoférů, který se nemohou dostat do své oblíbené práce..protože..v zimě napadl sníh..PANE JO, to je překvapení! ještě že přírodě nemůžeme říct "teď nebude sněžit"...to by to tu vypadalo...no a pokračovalo to soudem s vrahem nějaké spisovatelky a končilo drtivou porážkou zdepkovaného Rosického ve fotbale...:D pak přišlo na řadu téma domácího násílí, kde nepadla ani jedna otázka...a proč si paní doktorko myslíte, že se tak děje? není to třeba tím že jsme ve zpravodajství poslali do světa jednu hrůzu za druhou?...no a raději jsem televizi zase vypnul :D

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

bartson: no a pak vesele do školy, práce atd, s úsměvem domu, pak si dát další nakládačku hororů a hezky spát. Se nedivim, že sou lidi tak depresivní

0
před 7 lety Tomm

TV nemám a žije se mi dobře:) Zprávy si přečtu na netu, rovnou si je ověřím z více zdrojů, abych přišel na to, že to jsou jen lži a polopravdy a když mám chuť se podívat na něco pěkného, pustím si DVD. Bez reklam.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Bartson: tak to jsme se v tu chvíli "bavili" nad stejnou věcí, také jsem se dívala jedním okem, vlastně si trochu škodolibě říkám, že je dobře, když uspěchaní řidiči (ála páni podnikatelé) nestíhají svou životně důležitou práci, která jim obstárává tu hromádku příjmů... Jinak doporučuji příště ani nezapínat, protože je to jak telenovela, kde se neděje nic nového:-D Zítra, pozítří a nejspíš i za týden to bude to samé, začne to kalamitou či kolapsem, přes velice poučné povídání, z kterého se nakonec stejně člověk nic nedozví až po nevyčerpatelné téma politiky... a to si člověk opravdu raději rozmyslí, než si tu TV zapne:-)

0
před 7 lety Zora

Na stupidní seriály nekoukám, spíše na dokumenty o přírodě a zvířatech a nebo na krimi filmy, nebo na komedie, ani na zprávy se nedívám, už mě nebaví poslouchat kdo koho zabil okradl a jak politici hrabou.

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Televize dělá z lidí cvoky. Už se mezi sebou nedokážou bavit o jiném než o politice. Mám příbuznou, a ta je dost nemocná. Věčně ale sleduje zprávy a kdeco, a přeposílá mi ty pitomé emaily s nějakými aktuálními průšvihy a kauzami v ČR, o čem se mluvilo v televizi. Říkám jí:" Mě to nepřeposílej, a sama si dej pohov, víš, jak je ti fajn na dovolené bez televize a zpráv!" Ona mi řekne:"Nechci vypadat jak blbec, když lidi zavedou řeč a zeptají se mě na můj názor." No ještě abych kvůli někomu druhému koukala na zprávy!! Už jsem to vzdala, je to její volba, sama se ničí.

0
Obrázek uživatele karča
před 7 lety karča

Já mám TV jako večerní odreagovačku, kdy malá (a manžel:-)) usne a já si sednu do křesla a pustím Cesty domů:-))). No a?! Zprávy taky už dávno neřeším a je mi líp.

0
Obrázek uživatele vojtano
před 7 lety vojtano

Každovečerním usínáním u TV si člověk pěstuje odolnost vůči "zlému světu"...
A teď vážně, na TV čučím, kromě občasných shlédnutí pořadů Šípa, Krause a Teorie Velkého třesku také na zpravodajství a musím říct, že už i na ČT to začíná být drsný bulvár, přinášející jen snůšku politických a finančních skandálů, motivujích pouze (v lepším případě) k vypovězení občanské poslušnosti. Ale můj oblíbený sport bez TV neshlédnu, takže u nás ještě chvíli bude.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

že už i zprávy na čt jsou bulvár? No kam ten svět spěje :)

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

jediný zpravodajství který uznávám tak je Koření nebo svět 2012 nebo jak se to teď jmenuje :D kdo je zvědavej na to že někde někoho zamordovali, někde někdo zase někoho okrad a další a další negativa? mnohem radši si poslechnu že v severním irsku se parta kamarádů rozhodla uspořádat závody v mobilních toaletách nebo že se vědci zase o něco přiblížili k tomu že nebudu muset všude tahat jak blbec nabíječky a budou mobily atd na sluneční energii...člověk od televize odleze a hned má veselejší náladu...nevim co to je za dobu že na každym kanálu musí běžet 50 kriminálek, ve zpravách jedna negace za druhou...pak se nedivme že jsou lidi vystresovaný, nervozní a hnusný jeden na druhýho

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Včera jsem se chytil s redaktorkou Radiožurnálu, asi začnu věřit na Ilumináty.:-D

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Jaktože nevidím poslední příspěvky?

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

illumináti, klimateroristi.....proč ne? :)

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Pomlouvání i slušných lidí, klamavá reklama která by se dala označit až za podprahovou a za kterou by se nemusel stydět ani mistr propagandy Josef Goebels, za koho ti novináři kopou? Sami za sebe, za politiky, za majitele nebo se jen prachobyčejně bojí o místo?!

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

toť otázka do pranice, ale pro nás obyčejné lidi tu asi nejsou :) naopak nás neustále ovlivňují

0
před 6 lety Leila

nahodou jsem narazila na vasi diskuzi, bez televize ziji od svych 15 let, dnes je mi 30. Take nectu noviny, nezajimam se o politiku ani ostatni veci.Behem tech 15 let jsem postupne zacala videt svet i zalezitosti ve svete jinak. Je to jakoby se vam zacalo opravdu rozsvicet pred ocima. A pak jednoho dne mate toliko poznani, kterte prichazi z vas, ktere se neda vycislit.Dnes uz vim, co je svet zac, kdo jim vladne a proc, ale take vim, ze si s tim nemusim delat hlavu, ze je vse presne tak jak ma byt a vse ma svuj hlubsi smysl. Chci jen rict, ze zbavenim se televize nadobro davame pruchod nasi bytosti videt a vnimat vic.Dekuji, ze jsem svuj nazor mohla s vami tady zasdilet. Leila

0
Obrázek uživatele Mritamira
před 6 lety Mritamira

Na TV doma nekoukame jiz delsi dobu. Ovsem pouzivame obrazovku pro prohlizeni filmu, dle vlastniho vyberu :o) Aktualne vidim jako vetsi problem pocitac nez televizi, predevim u deti. Odlepit dceru od FB byva dost velky problem :o(

0
před 6 lety Dita

Sem ráda, že za nás fc ani g+ nebylo, a vlastně hry byly pro spoustu rodin dost drahá zaležitost natož mít pc, díky tomu jsem dětství prožila venku, stavěli jsme bungry, hráli si na prodavačky, v zimě jsme zase byli celej den venku na saňkách a nechtělo se nám domů. Dřív to bylo opačně, byl problém nás dostat domů.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Dita:přesně, i když jsem ještě mezí mladšími ročníky, tak stále jsem měla dětsví strávené venku, v partě po stromech a lesích, na kolech...a ne v pokoji u internetu, čas jakoby jsme ani nepozorvali a chodili domů skoro se západem slunka:) je ale jejich smůla, že nebudou mít na co vzpomínat a jednou vyprávět dětem, budou jim snad říkat o tom, jak a co si chatovali nebo se krášlili celý den?:) jsem ráda za své dětsví, které jsem ještě prožila bez dnešních vymožeností, dodnes rádi zavzpomínáme a zasmějeme se všem těm vzpomínkám na svobodné a bezstarostné mládí:)

0
Obrázek uživatele vercounek
před 6 lety vercounek

....přilítnout domů, aktovku hodit kamsi do kouta a hned ven! :)

0
před 6 lety Mirek

Tak i tv může nabídnout něco co potěší, ale moc toho není. Není nad klasické české filmy či pohádky, které mám nejraději. Stejně většinou vše pustíme z pc. (neběží tam totiž všudypřítomné reklamy na úžasné prostředky do domácnosti) Rád si najdu i chvilku na pořad Jana Krause či jste to co jíte ap. Nechápu jak někdo může sledovat třeba růžovku :-D

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Já už ted taky sleduju jen dokumenty a pořady, které mají trochu "hlavu a patu", seriály a podobné telenovely u mě nemají šanci:)

0
Obrázek uživatele ◄skarabeus►
před 6 lety ◄skarabeus►

Žiji s televizí. Toleruji jí, jelikož nemusím platit tel. poplatky, jinak by letěla holka... Před lety jsem sledování TV z nedostatku času silně omezil, časem jsem si zvykl a zjistil, že mi vlastně nemá co nabídnout. Poslední dobou se dívám jen na SJKshow, jelikož poslední týdny jsou reprízy, tak už ani na ni.

0
Obrázek uživatele Lucy
před 6 lety Lucy

No ja nevim,me nejvic zajima počasi na ČT jinak, ted o prazdninach je to bída :)

0
Obrázek uživatele Januse
před 6 lety Januse

Bez televize žiju už 14 let a vůbec jí nepostrádám. Stává se mi ale, že když se někde nachomítnu k zapnuté TV, nemůžu od ní odtrhnout zrak :-) Nevěřícně kroutím hlavou nad bulvarizací zpráv na ČT, stupiditou reklam a rádoby zábavných pořadů. Úplně nejvíc mě ale šokovala stanice zaměřená na věštění. Lidi si tam za drahé peníze volají, aby se dozvěděli svůj osud - hrůza!!! V tu chvíli si gratuluji, že takovou věc doma nemám. Naopak moje mamka nechápe, co večer bez TV děláme. Sice na ní nadává, že tam nic pořádného nedávají, ale každý večer si ji poctivě zapíná kolem 18h a čučí na ni do noci. Obávám se ale, že tak to má většina starší generace - nebo znáte nějaké výjimky?

0
Obrázek uživatele scorpion
před 6 lety scorpion

jo to věštění je super... holt lidská blbost je nekonečná :) a ty chytřejší, vyčůraní toho využívají k obohacení se.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 6 lety vercounek

myslím, že lidi chtějí pomoct, ale volí špatnou cestu. Tím nehaním věštění, mám skvělé zkušenosti s kartářkami a astrology. Ale je fakt, že tyto pořady v tv jsou přinejmenším podezřelé :)

0
Obrázek uživatele lenka@
před 6 lety lenka@

Televizi doma nemám už asi 9 let a vůbec mi nechybí. Spíš mě vytáčí, když k někomu přijdu a tam televizi mají na plné pecky a odvádí pozornost všech. Co mi ale nejvíc vadilo bylo, když jsem byla dlouho v nemocnicích a rehabilitačních zařízeních, kde se muselo platit za televizi na pokoji a brali tento poplatek za úplně normální. Když jsem řekla, že se na televizi nedívám, tak se na mě divně dívali a mysleli, že chci ušetřit a svést se s platbou někoho na pokoji. Nakonec mi dali podepsat papír, že se zříkám dívání se na televizi :D a proto ji nebudu platit. Vůbec jsem nechápala, jak televizi berou lidé jako samozřejmost a proč je to v nemocnicích tak zavedené. Nemluvě o tom, kolik bych zbytečně zaplatila za půl roku hospitalizace :). Ale dost mi celou tu dobu vadilo, jak měly spolupacientky neustále televizi zapnutou a bylo s některýma těžké vycházet, hlavně s pacientkami nad 60, 70, které u televize večer usnuly a já se nemohla dostat k ovladači, abych to vypla.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 6 lety vercounek

půl roku hospitalizována? To bych si asi hodila mašli, ale asi hlavně kvůli "spolutrpícím". Lidská bezohlednost holt je a bude. Já strávila v nemocnici po porodu 4 dny s pěti ženskýma na pokoji a bylo to docela fajn. Tv tam sice byla, ale zapli jsme jí jen jednou na zprávy :)

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Vedlejší účinky léků dělají z některých lidí velmi protivné bytosti.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 6 lety Jirka

Danah, někdy i podivné.

0
Obrázek uživatele whoisqi@
před 6 lety whoisqi@

co je to televize? :-)

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Jirko, asi máš pravdu. :-))Manžel mé kamarádky bere diabetické léky a začat docela i psychicky terorizovat rodinu. když mluvili s jeho doktorkou, řekla jen: "Hm, to je normální u těch léků." Takže oni to dobře vědí.Já prostě nemůžu věřit na náhody: stále jsme manipulováni, a čím hůř, tím líp. Možná že tyhle tzv.léky už byly vyzkoušeny v koncentračních táborech? Kam se poděly pečlivě zdokumentované výsledky výzkumů na milionech lidí? Když vidím, že stále pokračují?

0
před 6 lety kolemjdoucí

Televizi nemám už asi 7 let a vůbec mi nechybí. Drby mně nezajímají a u filmu bych stejně usnul. Radši jdu do lesa, nebo si vlezu s knížkou do křesla. Co potřebuju, si najdu na internetu. Ten by mi chyběl víc. Mně zajímá třeba technika, tak pročítám diskuze:)Moji známí si zvykli, že bednu nemám, ale dodnes se tomu někdo cizí i diví. Já se zase divím jim, jak na to dokážou koukat. Z reklam mi naskakují pupínky, to když někde v práci náhodou televize běží. Pak se snažím uklidit jinam.

0
Obrázek uživatele SPimy
před 6 lety SPimy

Myslím, že většina lidí, co nemají televizi, je velmi zajímavých s mnohem skutečnějším pohledem na svět. Když se člověk oprostí od té masáže, kterou nás v TV podrobují (ale je nutné to brát obecně na všechna media), zjistí, že život je o nečem jiném než mu bylo vtloukáno. Dají se pak dohledávat úžasné zdroje poznání, člověk nepřijímá vše, co vidí jako pravdu, ale učí se vybírat, pak už má pro to cit a jak tu mnozí píšete "je ve společnosti za exota". Protože většina dnes jede masově, materiálně, je zpracovaná :-( Díky za každého, kdo se snaží vycítit, co je správné a nenechá si to diktovat. Bez TV jsem jen půl roku, a je to úleva, většinou ji někdo pustil jako kulisu a mně věčné hlučení ruší. Všimli jste si, že lidi už neumí být někde, kde je ticho?

0
před 6 lety kolemjdoucí

To je další věc, co mi vadí. Pořád někdo někde vyrábí nějaký hluk :( V mém zaměstnání si užiju rámusu dost, takže ve volnu vyhledávám klid a ticho, nebo třeba zpěv ptáků v lese :)
K těm informacím: na netu lze najít různé prameny, dokonce i skutečně nezávislou žurnalistiku a je tak možnost porovnávat. Tím ale nemyslím portály typu seznam. Bohužel všechna velká média patří jen několika magnátům a tito "nositelé pravdy" vše podřídí penězům, takže o nějaké objektivnosti nemůže být řeč.
Jen jsem se svými názory poněkud za exota, ale to mi nevadí :-)

0
Obrázek uživatele vercounek
před 6 lety vercounek

lidi se totiž bojí vlastních myšlenek :) proto nemůžou být bez hluku. Pořád mají potřebu se za něco schovávat a telka se hodí nejvíc.

0
Obrázek uživatele ◄skarabeus►
před 6 lety ◄skarabeus►

Můj soused má furt zaplou telku, s ní si pak nepřipadá, že je doma sám (je rozvedený). Když jsem u něho, tak mi to pozadí televizního vysílání vyloženě vadí. On za ty léta tréninku dokáže si tu televizi odfiltrovat a téměř nevnímat. Přeci to je jednoduší, než ji vypnout a později zas zapnout. To by byla zbytečná práce navíc :-/
Také mě zaráží, jak v dnešní době lidé už ani nevypínají počítače.

0
Obrázek uživatele tom.kandel
před 6 lety tom.kandel

Televizi nemáme už kolem půl roku a ani neplánujeme kupovat. Nechybí ani trošku :)

0
Obrázek uživatele marian.n
před 6 lety marian.n

Čím méně debilizátor sleduji, tím méně mi chybí...výjimkou je tu a tam ČT2. Jen je smutné vidět, jak lidi, které mám rád, nadšeně žijí právě těmi nejstupidnějšími nováckými a jinými seriály. Ale přece nebudu kázat dospělému člověku, jak má žít...což se zdaleka netýká jen televize...
(Docela by mě zajímalo, jak probíhá soužití televizáků a netelevizáků jinde.)

0
před 6 lety jsf

Taky nesleduji televizi. Na porady o prirode a dalsi
jsem chodil do archivu CT - ivysilani.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Já když už sleduji TV, tak výjimečně na dokumenty nebo podobné naučnější pořady, a někdy se podívám na ČT na počasí a zpravodajství a to je vše.
Pokud chci něco vidět něbo zjistit, podívám se na internet. Rozhodně bych TV mohla vypustit úplně a vím, že chybět nebude.

Marianen: my to máme tak, že rodiče zapnou v obýváku každý den TV a sledují, co asi zrovna jde, zprávy, pořady, bohužel i ty stupidní seriály a filmy...já sama bohužel v pokoji TV mám a zapnula jsem ji co pamatuju snad jednou, od té doby je i vypojená, pro mě je to pouze narušitel, ale bohužel jí není kam jinam dát:( Vím, že taťka si jí někdy taky zapíná, asi když zrovna běží víc věcí, které chtějí vidět...

0
Obrázek uživatele marian.n
před 6 lety marian.n

Hm...pokud dávají něco, o co nestojím (což je velmi často), prchám ven anebo s kytarou do první volné místnosti...

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Také prchám, obvykle pro knížku a když už to jinak nejde, TV nevnímám a dělám si svoje věci=)
Jako za naprostý horor považuji televize v ložnicích, kuchyních a velmi často už i v koupelnách, smutný příklad toho, že lidé už neumějí být bez "ruchu" s vlastními myšlenkami. Mě by to vadilo už i proto, že na nejsledovanějších kanálech jsou co 10 minut pořád blbější a blbější reklamy...

0
před 6 lety Renda

U nás taky dobrý. Telka běží jen na večerníček,nebo když dávají fotbal Jihlava-kdosi.
Všichni jsme čtenáři,takže kniha.
Manželka občas Sama doma/když jsem v práci/!

0
Obrázek uživatele mrkvicka
před 6 lety mrkvicka

Nejsem pro to, žít bez televize, ale vybírat si programy. Je spousta dokumentů a pod, co stojí za shlédnutí - i pro děti, na PC se na to blbě kouká. Takže nekonzumovat, ale vybírat si!

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 6 lety Sunriska

Televize už pro mě také neexistuje. Maximálně tak na ten večerníček, ale jenom ty klasické, co znám z mýho mládí. Ty nové už stojí taky za houby.

A když jednou za čas dávají film, který mě zaujme, raději si ho stáhnu na internetu. Nehodlám trávit u televize o hodinu zbytečně víc času jenom kvůli reklamám, který mě vyruší z filmu každou půl hodinu! Z toho bych vyskočila z kůže...

0
Obrázek uživatele Ivanqa
před 6 lety Ivanqa

My televizi máme, ale spíš proto, že jsme ji dostali. Partnerovi rodiče nejsou schopni pochopit, že se dá žít bez ní a mysleli si, že jen šetříme a proto si ji nekoupíme. Tak nám ji dali na Vánoce. V televizi se moc není na co dívat, neskutečně mě štvou ty reklamy, na druhou stranu miluju filmy. Nakonec je fajn, že máme tak velkou TV. Všechno si stahujeme z netu a pak to pouštíme z počítače na obrazovku TV. Máme tak "domácí kino", bez reklam a sledujeme to, co nás opravdu zajímá a ve chvíli, kdy máme náladu. Obrazovka PC už nám přijde pro sledování filmů či dokumentů malá :)

0
Obrázek uživatele Dana84
před 6 lety Dana84

No my tv taky moc nezapínáme :-) Ale občas pouštím synovi pohádky typu Krteček.. Sice jsme hodně venku, nebo si čteme, ale zrovna takové krásné pohádky si nenecháme ujít!
Jinak je na televizi (a hlavně za televizí) hodně prachu ;-)

0
Obrázek uživatele Yanez
před 6 lety Yanez

Já bych televizi nezatracoval. Velmi rád sleduji dokumenty cestopisné a přírodovědné. Stejně tak vyhledávám dokumenty historické. Možná jsem pro někoho divný, že nesleduji nekonečné seriály na Nově nebo Primě. Ne, opravdu mě tento žánr neláká. Ovšem, sem tam jednou za čas kouknu na nějaký ten film, který jsem ještě neviděl. Ale těch je, jako šafránu. Zpravodajství nesleduji na žádné televizní stanici. Je to zbytečné a ušetříte si nervy a zachováte vyrovnaný psychický stav organismu. Navíc jsou informace v nich účelové a zmanipulované, obsahují lži nebo polopravdy, některé informace záměrně chybí úplně. Většina informací je marginálních, nic než stres vám nepřinesou. Chvilku jsem se v tomto oboru měl možnost pohybovat, je to hnus.

1
před 4 roky Jana H.

Televizi nemáme asi rok a je to paráda. Zpravodajství rádi oželíme a vše, co nás zajímá najdeme na internetu ;)

0
před 4 roky Jolana

Dá se krásně žít bez TV. I naše děti, i když ze začátku dost protestovaly, jsou teď spokojené. Televizi nemáme asi půl roku, volný čas dětí jsme vyřešili kroužkem ( Neptun Vyškov, vodáci), mají možnost jít na PC jednou za den v určený čas. Taky hrají fotbal, přes zimu se snaží číst :-D Já je trochu musím "tlačit", chodí za kamarády a ti k nám.... Pořád je co dělat :-)

0
Obrázek uživatele Jana
před 4 roky Jana

Jirko, píšete o dokumentu o ekologii na Ukrajině - mohl byste mi ho, prosím, poslat také? děkuji

Jinak si myslím, že čím víc dětí máte, tím je méně starostí s hlídáním - děti se zabaví spolu : )
Od té doby, co mladší trochu dorostla, mám doma pohodu.

- oni jsou moje televize - je legrace je někdy sledovat! 

0
před 4 roky Ondra

tak jsem se včera neudržel a pustil si CT24 a bylo mi z toho nanic :-( Takže jsem jen rád, že TV doma není. Všichni máme nějaké svoje koníčky, pro děti jsme vybrali vodácký oddíl Neptun Vyškov, neptunvyskov.webnode.cz, kam chodí v pondělí a v pátek. Ostatní dny mají ještě hudebku a taky odpočinek :-)

0
před 3 roky Monika

Zdravím.
Televizi poslední době nemůžu vůbec ani vidět.Nechápu lidi,kteří u toho proseděj celé dny a naříkaj,že nemaj na nic čas to zbožňuju :) Jo a ještě raději mám,když příjdu někam na návštěvu tak první co je že pouštěj televizi já jsem se nepřišla dívat na televizi ale popovídat si co je nového.
Zprávy stojej za nic,seriály raději nekomentuju akorát lidem vymejvaj mozky a filmy dávaj 100krát dokola pořád to samí.
Takže klidně si dokážu představit Život bez televize,ale spíš je teď hodně lidí závislej na internetu a na různých sociálních sítích..
To mi štve ještě více.Sama jsem byla kdysi závislá jak na televizi i na internetu.
Díky bohu že už nejsem a najednou mám na všechno více času :-) 
Televizi mám jen na obačasné dívání dvd filmů,páč na pc to není ono.

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 3 roky sharunka03

Moniko, úplně mi mluvíte z duše :-) taky jsem už zažila,že jsem přišla na návštěvu, hrála televize a když jsme si povídali, tak se nedalo ani pořádně mluvit. A hlavně, když jsem chtěla říct myšlenku já, tak mě to úplně iritovalo a hlavně rozptylovalo, nemohla jsme se soustředit, když mě televize rušila. Pak ty lidi, jim něco říkáte a oni vás chvilku poslouchají a pak do toho řeknou: je podívej, to je ta a ta a ona dělá tohle a tamto (no začnou se věnovat televizi) takže opravdu, skvělé. My koukáme na pár seriálů,. jinak převážně televize je vypnutá a určitě, když někdo přijde, tak ji ani nepouštíme, to bych se musela hanbou propadnout. Nevím, jak někdo tím může žít, že honí pořád v telce nějaké programy a od rána do večera na tom visí, vždyť to není ani zdravé.

0
před 3 roky Dalibor

Televizi téměř ani já nesleduji..sem tam seriál nebo když je nějaký film večer, tak ano...jinak zprávy, kriminálky, plno reklam a vše pořád dokola není nic pro mě. Při návštěvě se pustí třeba Óčko, je-li to vhodné....

0
před 3 roky Kobr

Televizor používáme jako odkládací prostor :D Místo vysedávání před oblbujícími pořady chodíme ven nebo třeba do divadla.

0
před 3 roky lexinka

dobry vecer, ja televizi sleduji ale v dnesnim svete kde jsme zahlceni informacemi si clovek musi vybirat to co mu neco da. ono se zda ze clovek cim vice toho vi tim se ma lepe a je lepsi ale je to tak ze je lepsi nektere informace ingnorovat jako treba zpravodajstvi, noviny atd. nehlede na to ze media jsou jen firmy kterym jde o zisk, maji zamestnance kteri se boji o praci potrebuji vydelavat, prodavat noviny nebo reklamu a jaka lidska emoce nejvice tahne? je to strach o neco nebo z neceho a to mi prave pripada ze media zamerne vyvolavaji strach aby prodavali, viz. uprchlici( najednou je na ukrajine mir a recko ma vyrovnany rozpocet). pokud by uprchlici nebyli tak se vymysli neco jineho. 

0
před 2 roky trpaslenka

Také uvažujeme o tom, že TV přestaneme mít. Je to jenom vymývárna hlav... zprávy už nesledujeme asi dva roky, možná tři. JInak, jak psali nahoře, samé kriminálky, násilí atd... Snad asi budu také za exota, když se nahoře bavili, o ekologii. Snažíme se také šetřit přírodu. A ještě k tomu jsem věřící. A myslím, že tohle všechno je opravdu naschvál, nejenom od lidí ale i od toho zlého. Opravdu jsou pak lidi nervózní, vystresovani, protivní a zlí na sebe. Nemáme pak čas na sebe a ani na sebe navzájem a ani třeba jít do přírody a ztišit se...

0
Obrázek uživatele zuzanaklausner35
před 2 roky zuzanaklausner35

My žili s manželem bez televize přibližně 4 roky (schválně). Pak jsme se stěhovali do jiného bytu kde televize byla a neměli jsme ji kam dát. Teď jsem poznala, že za ty roky bez ní mi fakt nic neuteklo.

0
před 2 roky kaarel

na tv sleduju souteze a zprávy jinak nic k.

0
Obrázek uživatele Tira
před 2 roky Tira

My televizi nemáme dlouhodobě. Samozřejmě sledujeme filmy - z počítače. Člověk si to víc užije, když se dívá jen příležitostně. Teď to chceme ještě povýšit, uvažujeme o koupi projektoru (asi jeden z těchto: http://www.projektory-lampy.cz/top-projektory-2015/ ). Takže bez televize se obejdeme, bez dívání se ne.:-)

0
před 12 měsíci Linda45

Zdravím, my máme tuhle - http://milujemeelektroniku.eu/prenosne-tv-recenzia-philips-24pfs5231/, je přenosná, takže se na ni můžem dívat kdekoli, ale na televizní vysílání nekoukáme, spíš si ji zapojujeme do noťasu nebo do ní píchneme flashku a koukáme na filmy. :)

0
před 12 měsíci MaruV

Já jsem ted asi 3 roky televizi neměla a taky mi vůbec nechyběla, ted jsem si ale koupila novou, ale používám ji spíš jako velkej monitor, mám ho hlavně na dívání se na filmy stažené z notebooku a na hraní her :) tady je pár dobrých informací, kdybyste vybírali novou, tak třeba se bude hodit

0
před 11 měsíci Pavla

My moc televizi nezapínáme..hodně hrajeme třeba karty, nebo hry

0
před 11 měsíci Ilonka

Pavlo, když hrajete ty hry, poradíš mi nějakou za deštné večery?

0
před 11 měsíci MaruV

Sice nejsem Pavla, ale poradím ráda, třeba hra Dixit je super :)

0
před 4 měsíci Ivo S.

Televizory mám doma tři , ale kvůli televiznímu programu jsem je nezapnul už dobré dva roky , možná déle , myslím že i anténa je vypojená ze zdířky ve zdi ale občas si pustím to co jsem si sám natočil abych viděl jak se záznam chová po střihu na tv.obrazovce.
Přestal jsem tv vysílání sledovat protože jsem si nedokazal najít žádný program který by mě zaujal. Občas tam asi něco je , ale já zase nejsem s to čekat na ten okamžik až jednou za dobu x půjde něco co mě zajímá.Tv jde už prostě úplně mimo mě a je to tak lepší. Rádio ano , webové , bez mluveného slova ideálně i když už jsem si říkal že něco o technice , nějaký prg. bych si v rádiu mohl pohledat ideálně s podcastu . Tv vysílání nahradilo momentálně youtube kde si pohledám co mě zajímá a to si shlédnu , tedy na monitoru u pc.

0
před 5 týdny Honza

Jakého máte poskytovatele internetu a televize doma?

0
před 5 týdny Daniel

Já mám internet i televizi od https://www.a1m.cz/internet tarif větší stačí za 600 mám 60 stanic a internet 100 Mbit/s

0
před 5 týdny Honza

A mají někde i pobočku?

0
před 5 týdny Daniel

Mají 4 kontaktní místa v Praze https://www.a1m.cz/pece-a-podpora/kontaktni-mista

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 + 11


Přidat příspěvek