Kečupy ze schnilých rajčat

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Také jste shlédly výsledky dTestu v kečupech? Pro mě celkem šok, hlavně, že výrobky v kavlitě BIO dostaly jen uspokojivou známku a ostatní na tom byly stejně bídně:( Nemáte nějaký "osvědčený" vy který používáte?

http://www.novinky.cz/ekonomika/248059-test-kecupu-dopadl-katastrofalne-vsechny-jsou-z-nahnilych-ci-plesnivych-rajcat.html

0
Obrázek uživatele Frodik
před 7 lety Frodik

Lucka: V žádném případě se nechci zastávat výrobců, protože mykotoxiny, pesticidy a jiné "dobroty" v potravinách prostě nemají co dělat. Ale na druhou stranu je ten test hodně zavádějící z toho důvodu, že byl proveden jednorázově. Daleko větší vypovídající hodnotu by měl, kdyby byl proveden 5x nebo 10x. Pak kdyby nějaký výrobek byl třeba 8x pozitivní na testované látky, bylo by jasné, že výrobce to neřeší a shnilá zlevněná rajčata v kečupu nejsou náhoda.
Kdyby ale z těch deseti testů byl jiný výrobce testovaný pozitivně jen jednou nebo dvakrát, bylo by jasné, že se jedná víceméně o náhodu, protože v tom velkém množství se asi občas nějaké nahnilé (vzhledem k rychlé zkáze rajčat) najde...

0
Obrázek uživatele ajkap7@
před 7 lety ajkap7@

Ja doma konzumujem výlučne ten, ktorý robí moja mamka.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Frodik: asi jo, pravdou je, že těžko mohou přebírat rajčátka po rajčátku, ale trošku mě zaraží obecně, že kolikrát u testovaných dopadnou nejhůže práve ta BIO=) Možná je to dáno tím, že to jsou vše suroviny nijak neošetřované a bez chemie - přirozené a tudíž automaticky a logicky propadají skáze rychleji, jednou jsem ale dokonce četla, že hniloba či plíseň z těch BIO (nestříkaných) potravin není ani zdaleka tak škodlivá, jako když bychomsnědli nahnilé klasicky ošetřované...to ovšem nikde potrvzené myslím není

0
před 7 lety Nuntilka

My si většinu zeleninu pěstujeme sami a kečup jsme si vařili taky sami ze zralých rajčat na sluníčku. Zajímalo by mě teda jak by náš kečup dopadl v tomto testu. Nemyslím si, že by propadl z důvodů, že jsme rajčata ničím nestříkali. Kdo ví kde bio pěstují, čím hnojí a čím zalévají.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

No bohužel asi leckde opravdu přihnojují nebo pomáhají jak by neměly, ale možná by zde fakt stálo za to udělat prostě za pár dní nové testy a vidělo by se.

0
Obrázek uživatele wejk@
před 7 lety wejk@

no já těmto jednorázovým testům nepřikládám moc váhu... většinou jsou to stejně jen koupené testy... jinak osobně já z českých nebio kupuju jen heinz, je výbornej... a třeba takové kečupy z lídlu za 14,90 byh v životě nekoupil..

0
Obrázek uživatele wejk@
před 7 lety wejk@

mimochodem nejlepší kečup je ten domácí... z domácích rajčat, člověk ví, co jí ;-) VÍ CO si do kečupu dá ;-)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

to je pravda - ale to platí o všem, že domácí je nejlepší, protože každý ví, co si do toho dá;-) ať už by to byly i takové škvarky nebo šunka - ale v plné domácí kvalitě a to se pozná, nejen na chuti;-)

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 7 lety happy.lenulka@

no mě osobně jen zarazila ta vlna odporu vůči bio kečupu a heinz kečupu na mnoha diskuzích. Jelikož heinz kupuju, tak jsem si nechala poslat výsledky z tohoto testu a docela jej chválili. mytotoxiny byly nalezeny u všech kečupů, tudíž hanit jej za to je blbost a pesticidy je jasné že se najdou taky, když se nejedná o bio výrobek. naopak zas hainz uspěl v podílu rajčat (48%), i rajčatové chuti velmi dobré - jako jeden z mála. Ono číst tyto články, které jsou jen jakoby vytržené z kontextu taky není nejlepší... a btw: myslím si, že jsou mnohem horší věci než nahnilé ovoce. Od malička mě naši učili šetřit jídlem a proto, když bylo jablko např. nahnilé, tak se to prostě vyřízlo a snědlo i tak a pochybuju že mi to uškodilo víc, než pesticidy, éčka a spousta dalšího

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

V tom jsem za jedno, u mě se v podstatě nikdy nevyhodilo nahnilé či potlučené - pokud tedy nebylo místo červeného celé hnědé apod:-) Pamatuji, jak naše bábi vždycky donesla všelijaké i kompotované a prostě seškrábla horní plíseň (ač to zní hrozně), ale nikdy jsme nepocítili jediný následek toho nebo jinou chuť, nic...a musím souhlasit, že dneska jsou asi tisíckrát větší zla než "přirozená" plíseň apod... ale je to asi vše věc názoru;-)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 - 10


Přidat příspěvek