Kácení deštných pralesů

0
před 6 lety Dita

Asi každý ví, že dochází k rapidnímu úbytku přírodní nádhery v podobě deštných pralesů. Když jsem předevčírem viděla obrázky holých obrovských ploch, napadla mě otázka proč je opět neobnovují. Proč neprokácí každý třetí strom, prostě proč tu není ničí snaha tyto lesy obnovovat podobně jako u nás. Když jsem viděla v letáku nádhernou komodu v lidlu celou ze dřeva napadlo mě, co když zrovna ona je vyrobena z tohoto dřeva. Zajímáte se o původ dřevěných věcí? A proč tu není síla tyto deštné pralesy obnovovat.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 6 lety Jirka

Dito, protože Světu vládnou psychopati hnaní touhou po moci a penězích.
Mimochodem mohutné odlesňování má možná ještě větší vliv na klimatické změny než emise skleníkových plynů.

0
před 6 lety Dita

Chápu, že v tom jsou peníze, co jiného. Ale co mají v plánu dělat za několik desítek let - například místní obyvatelstvo, teď jsou rádi, že mají jak nakrmit kupu dětí co si udělali, ale co jejich děti? ta půda je už potom neplodná, úplně zdevastovaná,... zmizí voda, zmizí život. Jediný co po těch vykácených plochách zbyde je popraskaná suchá hlína. To je tak pracné kácet třeba jen každej 5 strom a ne to vyholit na pleš.

0
před 6 lety Jitka Kabelková

Ono to není jen o těžbě dřeva. Celé odlesňování má jediný cíl, a to výsadbu palem, z jejichž semen se lisuje olej (nejlevnější olej na světě). To je teprve ten pravý business! Pokácené dřevo se jen při té příležitosti využije. Palma pak plodí cca 20 let a za tak "dlouhý" horizont nikdo v rozvojových zemích nedohlíží. Vykácením ztratí domov spousta zvířat, domorodci ztrácejí přirozenou obživu a půda je už navždy nepoužitelná. A kdo za tím vším stojí? My, Evropani a Američani, protože zvyšujeme poptávku po palmovém oleji a je nám jedno, co za tím ve skutečnosti stojí.
Byla jsem v Asii několikrát. To pak jedete autobusem a několik hodin v kuse míjíte jenom palmové plantáže. Hrůza!
Dito, jestli chceš, přečti si alespoň pár článků na http://www.zoousti.cz/zpravy-bornejsky-denik.aspx?WebMenuSelect=53 . Tam se dozvíš všechno.

0
před 6 lety Jitka Kabelková

A ještě dodatek. S manželem jsme se snažili alespoň blízkému okolí naznačit, co se děje a co pro to mohou z pohodlí svého domova udělat. Ale ve skutečnosti to nikoho nezajímá. Proč bych měl trávit 2 minuty odesláním petice? Proč si nemám kupovat tyhle chipsy, když chci? Vždyť já tomu nezabráním. Tohle je přístup 99 % lidí, ale každý z nich pak má na svědomí to, co se tam daleko děje.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 6 lety Jirka

Jo o palmovém oleji byla reportáž na Z1 budiž jí země lehká.
To nejsou jen palmy v Brazilii je to líh do aut u nás šílenství s řepkou

0
Obrázek uživatele Kublajzzz
před 5 lety Kublajzzz

Paní Dito,velice mě těší.Na jednu stranu s vámi musím souhlasit,ale NE KAŽDÝ ví o tom,že např. v Brazíli se kácí lesy obrovskou rychlostí,ale pro ty lidi,kteří v tom mají prsty je to beznásledné,jde jim pouze o peníze.Co se týče obnovy na to budu asi hledat odpověď dlouho.Problém je v tom,že stromy rostou třeba 30-50 let(možná více,možná méně),ale oni je vykácejí rychlostí cca 1 strom za 30 vteřin.A to je ten problém.Potom následuje plýtvání.Někdo napíše na A4 něco,řekne si:,,To jsem udělal špatně'',a papír letí do koše.A teď si vemte,že to dělá minimálně 1 miliarda lidí.

0
před 3 roky Lenka

Oni umírají a my nakupujeme.Nekupujte výrobky s palmovým olejem!!!!!!

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 5 + 8


Přidat příspěvek