Jsou potraviny opravdu drahé ?

0
Obrázek uživatele Frodik
před 6 lety Frodik

Tak mi zase vyběhla žíla na čele, když jsem si prohlédnul tuhle fotoreportáž na Aktuálně.cz:
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/nakupy/fotogalerie/2011/07/18/foto-z-tesca-k-popelnici-je-to-s-jednou-penzi-kous/

Je to krásná ukázka toho, jak se ve všech médiích a hlavně mezi lidma řeší jenom jedna strana mince a druhá už ne. Když se řekne A, tak se musí říct taky B.
Samozřejmě, že všichni ti lidé, co jsou v té reportáži si stěžují na drahé potraviny a celkově náklady na život. Ano je pravda, že všechno od revoluce zdražilo desetkrát, ale taky že se změnily i příjmy, to už nikdo neřeší ?
Ale o tom jsem ani psát nechtěl, ikdyž by se dalo o tom napsat pár stránek taky. Spíš jsem se na to chtěl podívat z pohledu zdravé výživy. Schválně si všimněte, kolik v tom vzorku lidí, kteří jsou ve fotoreportáži, je lidí obézních nebo dokonce silně obézních, kouří a kolik si stěžuje, že jsou chronicky nemocní a stěžují si i na poplatky u doktora.
Právě z tohohle mi nabíhá ta žíla na čele. Jak si vůbec někdo může dovolit říct něco o tom, že nemá na potraviny a že jsou drahý, když sám utrácí tisíce měsíčně za cigarety ? Jak někdo, kdo má nadváhu jako třeba hned ten první člověk na fotce, může něco zamrmlat o doktorech a cenách potravin ? Ona ta krosna nebo baťoh co mu vyrostla místo břicha se tam neobjevila jen tak náhodou. Ta totiž vznikne nehorázným přežíráním se jídly, která každý ví, že nejsou zdravé jíst. Ale ono se to dobře machruje člověku, který snídá bůček, obědvá klobásy, zapíjí je sádlem a k večeři má litry píva prokládaný utopencema - protože coby, zdravotnictví je zadarmo (buď už je na důchodě nebo nezaměstnaný, takže se opravdu může zdát, že zdravotnictví je zadarmo), takže s tou svojí cukrovkou (která se SAMA Z NIČEHONIC objevila!!), rakovinou tlustýho střeva nebo v lepším případě vředama, vysokým tlakem a cholesterolem prostě dojde k doktorovi, dostane ZADARMO spoustu barevných bonbónků, dojde si domů, vezme to cestou přes hospodu a zanadává si, jak ty hajzly politici zase všechno zdražily.
Vcelku by mi to bylo jedno, máme demokracii, takže ať si každý žije jak se mu uzná za vhodné. Ale taky říkám, ať si taky každý za svůj stav zodpovídá sam a platí sám. A rozhodně mi vadí, když je takový člověk prezentován v médiích jako chudáček, který nemá ani na chleba, ale už nikdo neřeší, jakým způsobem vyhazuje peníze z okna - ať už vlastní za cigarety a přežírání a nebo peníze státní za nestárání se o své zdraví a nebo vyloženě za jeho cílenou likvidaci.

0
před 6 lety Jana

Přesně takhle nechci na stará kolena dopadnout, tlustá jak vepř a chodící si pro hromadu prášků do lékárny.

0
před 6 lety vikis12

A kde mají to jídlo? V kufrech mají jen lahváče a vodu v petce. Naprosto nepotřebné. Tím netvrdím, že zvýšení DPH fandím. Dědovi bych poradila, když už si ty děti takhle naučili a nechtějí vodu z kohoutku pít koupit šťávu.
Brambory z Izraele,...super, výborně. Proč to ty lidi kupují?

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/nakupy/clanek.phtml?id=765101#utm_source=zena.centrum.cz&utm_medium=carousel
Tak to vypadá, že krizové zásobení potravin se opět blíží a markeťáci budou mít žně...

0
před 4 roky b

Silně tendenční diskuse. nelze souhlasit ani s tím odkazem na webovou žumpu aktuálně.cz. V tom přehledu srovnání sazeb DPH (Mehewehrsteuer) by bylo nutno vyčíslit výši snížené sazby i na co jsou a zprůměrovat. To žumpa neudělala.

0
před 4 roky Bledá Tvář

b = Bledá Tvář

0
před 4 roky Bledá Tvář

Tendenčnost spočívá např. v tom, že popisovaných lidí je málo. Nelze vše hodnotit na menšině, to je počátek fašizujících názorů.

0
před 4 roky Bledá Tvář

Když vezmu naše sousedy logicky:

1) Máme vyšší ceny potravin než Německo a Rakousko, to vím.

2) Nedávno byl na nějakém webu rozbor životní úrovně EU. Bylo konstatováno, že Polsko má vyšší životní úroveň než ČR. Sice máme o chlup vyšší platy, ale o 6% vyšší životní náklady. Z toho dovozuji i vyšší ceny potravin.

3) O Slovensku nemám info. A nepamatuji si jeho životní náklady v tom rozboru.

ZÁVĚR: Lze uvést, že máme drahé potraviny, i když plné náhražek!!! Toť má odpověď všem.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 9


Přidat příspěvek