Jsme chudáci

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Včera při absolvování nákupu v jedné zelenině se mě obtloustlá postarší důchodkyně zeptala zda držíme bezlepkovou dietu. Bylo ji podivné, že si nedopřejeme stravu v podobě bůčků, knedlíků a podobné stravy, ale náš košík se prohýbá českou zeleninou, pohankou a podobně. Dokonce mi přišlo, jako by se nás jí zželelo, že jsme vlastně chudáci.
Já jen doufám, že až budeme v jejím věku, nebudu chodit o berlích, nebudu hekat, protože nevyjdu schody. O počtu léků, které užívá se můžu jen domnívat, ale určitě jich bude celá řada.

Jak se k vám chová vaše okolí či známý, protože se stravujete jinak? jak to vidíte vy, a co si o tom myslíte.

0
Obrázek uživatele austinp
před 7 lety austinp

Stravujem sa vo firemnej jedálni, varia dobre, typicky... samá omáčka, knedlík, všetko z pytlíku!!! vždy to má rovnakú chuť... povedal som si dosť a prestal som dávať omáčky, omastky, smažené a dokonca si delím obed na dva dni, pretože niekedy sú to oberporcie.. tak otázky sú, či niesom chorý? či nemám nejaké problémy a prečo to nechcem... odpoveď je jednoduchá nechcem jesť tie lacné "sračky" ktoré s výživou nemajú nič spoločné... niekedy je fajn pozerať na ľudí ako sa tvária keď si k masu z kantýny prisypem vlastnú prílohu napríklad uvarenú pohanku s cesnakom a troškou slaninky :)

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Moje známá nechápala proč si nechci koupit králíka ze supermarketu, když je tak levný a mám je rád.
Ještě větší údiv vzbuzuje můj pes, ten ze supermarketu nesežere ani ohryzek z jabka.

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Mám jednoduchou odpověď: "pálí mě žáha, nemůžu tohle jíst." Moje okolí si myslí, že neumím vařit- míněno připravovat maso a klasická jídla z masa. Umím. Jenže maso jím tak 2x do měsíce, nepočítám v tom ryby. Mořské ryby připravím jak starý mořský vlk.:-)) Jenže předsudky okolí jsou silné.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Bohužel v mém okolí tohle lidi nechápou, když jim člověk řekne, že nechce být nemocný, jak je dnes většina nejen těch starších, tak si myslí, že jste blázni, když tolik dbá někdo o to, co jí a nedopřeje si to co oni...nezbylo mi nic jiného, než prostě ty lidi ignorovat, když chtějí jíst to co jedí, tak ať, já jim konec konců nemluvím do jejich jídla a ocením, když tudíž neremcají oni do mého=) Bohužel je fakt, že spoustu lidí to zkrátka nepochopilo a má vás naopak za ty "nemocné", co kupují jen BIO apod. (což není vlastně vůbec pravda), nicméně určitě jen kvůli jejich hlaholu nechci žít jejich způsobem života, abych za pár let chodila s igelitkou z lékárny a zdravím v....
Stručně řečeno, lidé kolem mě asi nikdy nepochopí způsob myšlení "nás zdravých":-) Mají zažité své bůčky a klobásky a tím žijou oni, na co jsou zvyklí od mala, takže nehodlají nic měnit na svém zvyklém stravování po česku,protože už si prostě život bez knedlíků, omáček a vůbec české klasické kuchyně neumí představit a jakákoliv jiná "cizí" chuť je pro ně nepřípustná.

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Lucka: Jen se nestyď a dořekni tu větu...a zdravím v igelitce. :-)))

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Dannah: ano i tak to lze říci:-D

0
před 7 lety Lenka

Ano,se vším tady řečeným mohu jen souhlasit.Nejhorší je to s příbuznýma,když přijedu k mamince a nechci jíst salámy,superlevné a superdobré,nebo buchty plné ztužených tuku.O zdavém jídle se se mnou nechce ani bavit,když začnu,jsem protivná,hned se urazí.Tak už o tom nemluvím.Moje děti i manžel už se stravují,tak jako já,poznali,že co je zdravé,nemusí být ani nedobré,ani drahé.Jíme tak,jak jíme a nepotřebujeme celý rok pomalu ani prášek na bolení hlavy a ne jako moje vrstevnice,které už berou léky na tlak a podobně.Zravím podobně smýšlející

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Přésně:-) Ač v lékarničce u nás doma máme raději zásobu nějakých základních léků, já po nich sýhnu až jen opravdu v krajiních případech. Např. už moje babička bolesti od žaludku apod. léčila poctivou štamprličkou Becherovky:-) Nicméně co se té rodiny týče, je to stejné, u nás jsem prostě ta "jiná" já a myslím, že pochopení se asi nedočkám, natož nějakého zájmu:-)

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Jééé, pěkně se to rozpovídalo. Koukám, že zkušenosti jsou. Někdo to prostě asi nikdy nepochopí, někdo to pochopí až když dostane nemoc, která mu ovlivňuje život a někdo si bez prášků nedokáže život představit. Ještě by měl pocit, jak na něm zdravotnictví šetří.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Ano, já už i bohužel počítám s tím, že v životě stále většina lidí bude k mému počinání v životě přihlížet jako k "nemoci" a divné věci=)
Jinak - spoustu lidí si to už bohužel ani uvědomit za celý život nestihne...a nebo už je příliš pozdě.

0
před 7 lety Jitka

Já se taky snažím stravovat zdravě, nebo alespoň zdravěji. Přeorientovávám se postupně asi 5 let. Proto mi nejde do hlavy, že mi začala blbnout štítná žláza a ta mi způsobuje vysoký tlak. Nikdy jsem nechtěla dlouhodobě užívat léky, ale teď bohužel musím.

0
před 7 lety Lenka

Jitko,na Vašem místě bych zkusila k lékum přidat i bylinky.Já jsem si touto cestou vyléčila lupenku i astma.Myslím že pomohlo i odstranění chemie v jídle.Je to na delší dobu,ale páni doktoři by do mě cpali jen kortikoidy,ze kterých mě bylo zle a nepomáhaly.Hlavně,že jsem plnila kapsy jim a pojištovnám.Je to na dlouhý běh,mě to trvalo asi 3 roky,ale stálo to za to.Hlavně omezit stres a vše brát s nadhledem.

0
před 7 lety Lenka

Ještě mě Jitko napadla jedna věc,píšete,že se snažíte jíst zdravěji,tak předpokládám,že jste omezila solení.A jak víme naše sul je doplněna jodem.Je možné,že Vám ted chybí.Možná bych zkusila doplnit nějakým preparátem,ale je duležité brát každý den.Zdravím

0
před 7 lety Jitka

Já nikdy moc nesolila a nepřestala jsem solit, takže tím to asi nebude. Na tlak jsem zkoušela bylinky i včelí produkty, ale moc to nepomohlo. Asi je to tím, že mi to způsobuje ta štítná žláza, na což se přišlo až po několika letech. Ještě mě čekají nějaká vyšetření a pak se snad uvidí, proč se štítná žláza zbláznila.

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Jitka: a jak se ta diagnóza jmenuje? :-)

0
před 7 lety Jitka

Vypadá to na hypofunkci štítné žlázy, aspoň podle krevních testů. Přesněji se to snad dozvím na endokrinologii. A co jsem si o tom našla na netu, tak sranda to skutečně není.

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Jitko, to je mi líto. Endokrinologie je snad nejsložitější obor medicíny. I na vyléčení. Všechny žlázy jsou propojeny v jistém poměru, a když se ten poměr poruší, sesypou se i ty ostatní. Např. hormonální antikoncepce rozhodí systém, odstranění některé ze žláz absolutně poškodí (třeba odoperovaný žlučník). Nemůže to být autoimunitní problém, alergie těla na vlastní štítnou žlázu,že se snížila hladina hormonu? Může být porušena mikrocirkulace. Všechno hraje roli.

0
Obrázek uživatele yeahwarisover
před 7 lety yeahwarisover

Tenhle příspěvek mě také pobavil(v dobrém smyslu).
Jsem téhož "zdravého" založení.
A první rok dva,jsem vedl neustále názorové boje,obhajování apod. Dnes už mě naštěstí lidi co mě znají, berou takového jaký jsem a spíš už si ode mně berou inspiraci a rady jak správně žít.

Ale s lidma,kterýma se denně nestýkám a zjistí co jím a nejím,jak na vše dbám,k doktorům nechodím,alternativní medicíny používám, tak těm doteď ležím v hlavě a nikdy si neodpustí nějakou tu stupidní a nemístnou větu,typu "nechceš si dát raději jitrnici?" nebo "najez se už pořádně". :-)
Nyní už mě to nechává klidným a rád vracím úder na jejich neohrabané urážky a jejich zdravotní stav vlivem jídla. Většinou už podruhé raději mlčí :-)

0
Obrázek uživatele yeahwarisover
před 7 lety yeahwarisover

P.S. i štítná žláza je vyléčitelná,doktoři si samozřejmě myslejí své,ale kdo z nás (1%) zdravě smýšlejících poslouchá lékařské rady :-))

0
Obrázek uživatele hanydo@
před 7 lety hanydo@

mám podobnou zkušenost..také na mě pár lidí známých i neznámých i rodina dokonce pohlíží jako na chudáčka, kterej se vlastně pořádně nenají...léta jím tzv. zdravě ale s rozumem...v podstatě to co kolikrát doporučovala v tv dr. cajthamlová..maso mám tak 1x týdně..pouze bílé nebo rybu..nejím absolutně sladkosti a taková ta jídla co 99 proc. národa..a jsem v pohodě, pochutnávám si.ano přesně jak píšete-také věty dej si konečně něco pořádnýho..nebo když jsem se zmínila před prodavačkou že nejím uzeniny tak zesinala a vykřikla ježišmarja a co teda jíte???????? léta jsem vedla poradnu zdraví a snižování nadváhy..řeknu vám lidi co měli dva metry v průměru..desítky zdravotních problémů..ale změnit stravu na prvním místě...to nikdo ochotný nebyl.....hezký den.

0
před 7 lety Danah

Češi jsou v tomhle koukání do cizích talířů úplné jedničky. Místo aby se lidičky starali o sebe, tzv. se starají o jiné. To je pak divení, že jim ujel vlak. Jiní, co nebyli tak zvědaví, co sousedi, se už zatím mají líp!! :-))

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

taky jsem slyšela obdobnou větu když sem řekla, že nejím skoro vůbec maso, taky se mě ptali a co teda jíš??? Baví mě, jak na ns pohlížej jak na blbce, ale my nejsme vůbec nemocní a zdaleka tak vystresovaní, jako oni, co se cpou nezdrave. To to opravdu nevidí? Jedna moje příbuzná dostává každý druhý měsíc antibiotika, když sme jí říkali, že musí změnit stravu, tak to nepobrala, stravu nezměnila, no a už si šla pro další. Některým lidem holt není pomoci

0
Obrázek uživatele mrkvicka
před 6 lety mrkvicka

Také si po nákupu připadám, jakobych nakupovala pro morčata (hlodavce, přežvýkavce a podobná zvířátka) A víte, že mne to těší a hřeje u srdíčka i na dušičce?

0
před 6 lety anna

Okolí hlavně nesnese aby někdo dělal něco jiného ..co kdyby na tom náhodou byl potom třeba líp? Nebo naopak ..snažíte se jíst jinak ...onemocníte to se občas nevyhne nikomu a je to jasné...máte to z té zdravé stravy...

0
před 6 lety Mína

Jsme chudáci...Lidičky, ono je to složitější! O zdravé výživě a hubnutí se člověk pořádně dozví až na nějaké placené hubnoucí kůře.A to co dnes prodávají v marketech, ve všem jsou samá Éčka a dokonce už i v potravinách co jsou označené jako BIOpotraviny.Tak čemu má člověk dnes věřit a co tedy jíst??? Sama jsem už několik let přestala jíst uzeniny, málo solím a stejně mám problémy hlavně s cholesterolem v cévách.Pomalu přecházím na jinou stravu, dle mé výživové poradkyně.Asi po třech týdnech jsem shodila 4kg, jde to pomalu, někdy to i poruším, ale časem si musím zvyknout dělat úletů co nejméně.Je mi přes 60 let a když potřebuji nějaký lék tak už delší dobu dávám přednost bylinkám z přírody.No a podobně se snažím jíst zdravé přírodní produkty...Doufám že se mé zdravotní problémy tímto zmírní a časem se to zdrvíčko zlepší. Ano záleží hodně na tom co jíme, ale pochpila jsem to do detailu až u mé poradkyně...

0
Obrázek uživatele austinp
před 6 lety austinp

Mína: po rokoch zanášania organizmu všetkým možným chvíľu potrvá, kým sa telo vyčistí.. držím palce..

0
před 6 lety mína

Nojo no, austinp, máte bohužel pro mě,velkou pravdu, dík za pochopení, teť už musím jen
V Y D R Ž A Ť!!!

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Mína: to je skvělé, moc Vám fandím a držím palce, a přeji hodně sil. Vím, jak sama zápasím se svou pohodlností a jak v mládí bylo všechno tak samozřejmé- teď to stojí úsilí a platíme daň za minulé chyby.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 - 1


Přidat příspěvek