Jedy a těžké kovy v potravinách.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Dioxiny, PCB, rtuť, olovo a další svinsva.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Zajímalo by mě kolik jedů by se našlo v plodinách rostoucích v blízkosti chemiček a sléváren. Asi nejhorší je v tom Spolana Neratovice ze které po povodni v r. 2002 unikly dioxiny.
O čínských potravinách je zbytečné diskutovat.
Víte že se v Asii a Africe běžně používá DDT i když je od r. 1972 zakázané? A co defoliant Agent Orange ve středním Vietnamu, samý dioxin a těžké genetické vady. Jaká asi musí být rýže ze sousedních oblastí?
Proto si myslím, že kontrol potravin není nikdy dost.
Dobrou chuť

0
Obrázek uživatele Frodik
před 8 lety Frodik

To je dobré téma, podobné otázky si kladu také. Mě by ale nejvíce zajímalo, jakým způsobem je možné tyto látky v potravinách, ovoci a zelenině prokázat. Mám tím namysli v domácích podmínkách, zda-li vůbec. Nemusí jít o nějaké laboratorní hodnoty, spíš něco na způsob lakmusového papírku, který je běžně dostupný a ke zjištění orientačních hodnot je dostačující.
Pokud je zde nějaký chemik, nebo jiný odborník na dané téma, odpověď by mě moc zajímala.

0
Obrázek uživatele syraell
před 8 lety syraell

Ahojky, vystudovala jsem obor Bezpečnost a kvalita potravin na VFU, takže o tomto něco málo vím :-) DDT je zakázané to ano, ale v zemích, kde lidé trpí malárií je vyjímečně povolené jako insekticid proti komárům, které malárii přenáší. U nás a téměř v celém světě se samozřejmě používat nesmí, ale tyto s prominutím sajrajty jsou z prostředí těžko odbouratelné, takže pokud se tu někdy používali, jsou tu stále v podobě reziduí v potravinách i v lidech (což je opravdu smutné :-( ) A k těm průkazům v domácnostech - to asi nepůjde, k tomu je opravdu potřeba speciální laboratorní technika :-(

0
Obrázek uživatele syraell
před 8 lety syraell

Jinak ted budu delat diplomku na téma Obsah rizikových prvků v mořských plodech, tak až budu mít nějaké výsledky, tak vás budu informovat :-)

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Zdravím syraell
Pamatuju si na sérii otrav rtutí z ryb vylovených u Japonských břehů a včera byl v televizi dokument o německé ponorce U 864 potopené i s nákladem rtuti u Norských břehů.Docela mě ty výsledky zajímají.
Taky by mě zajímal rozbor hub z okolí Uhlířských Janovic přesněji Kralic.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Ještě k těm rybám, Němci naházeli do Baltu nějaké bojové jedy hlavně yperit a rusáci všechno co jim přišlo pod ruku.
To bude diplomka

0
před 8 lety Hallieta

Znečištěných míst bude v současné době hodně, spíše by byl zázrak zda ještě existují místa neposkvrněná lidskou činností, a teď ta největší přírodní katastrofa ropná skvrna, takovou katastrofu snad nepředčil ani černobil,

0
Obrázek uživatele syraell
před 8 lety syraell

Jj, ty otravy byly protože z tamní chemičky unikala rtuť, která se dostala do moře, ryb a do lidí, nejhorší je, že pak se tam rodili i deformované děti a tak.. prostě hrůza :-( v houbech se vyskytuje hlavně rtuť, kadmium, olovo.. Jinak rtuť se dřív používala na moření osiv, taky dobré ne? Olovo se zas používalo do benzínů a je všude v prostředí (a ještě dlouho bude..).. je to šílenost v tomhle dnešním světě, vše je zamořené, člověk ani neví co je ještě zdravé a co ne..

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Pro Hallietu: Katastrofa v Černobylu byla bohužel horší a sarkofág bude potencionální hrozbou tisíce let, zatímco za 1000 let tady nejenže nebude skvrna, ale ani žádná ropa.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Dovolil jsem si převzít vtip.
Bělorusko se rozhodlo pěstovat obilí na polích zasažených spadem po Černobylu,radši ať pěstují čočku,můžou ji prodávat jako baterky do hodinek.

0
před 8 lety venca

jirko ty si hroznej vypravěč fórů!

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 8 lety happy.lenulka@

když jsme u těch jedů a toxinech...
Já např. odmítám jíst pangasiuse (ryba), protože podle výzkumů je největším dovozcem čína a největší pěstitelů pangasiů je pěstují v jedné z nejšpinavějších řek světa v blízkosti pekingu. Kamarád v laboratořích namátkově dělal složení několika náhodně koupených pangasiusů a potvrdilo se mu to samé... čínské nebrat, kdyžtak jiné. Já z ryb upřednosťnuju ty mořský - zejména ze severního ledovýho. I když v dnešní době asi úplně chemicky čistý nebude nic...

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

No já si zase nejsem moc jistý králíkama, potom co z Číny dovezli ty olověné.

0
před 8 lety Renata

Já nejím jakékoliv potraviny pocházející z Číny. Těch afér jsou mraky a u hraček to samé, k čemu je mít 30 hraček, kterých si dítě nepovažuje a jsou na jednou použití. Ve výsledku stojí více, není nad dřevěnou hračku od českého výrobce či místního truhláře.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Pořiďte si na kontrolu jídla vlastní dozimetr. 50 let nám tvrdili, že v jaderném reaktoru nikdy nemůže dojít k nadkritické hodnotě a klasickému jadernému výbuchu. Během několika dní se dozvíme jestli nelhali.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Teď totiž nebude to jídlo co nám posílají Číňani jenom jedovaté a plné olova, ale ještě navíc radioaktivní.

0
před 8 lety Renata

Jestli ničení přírody bude takovýmto tempem pokračovat, za chvíli nebude na výběr než tyto potraviny. To máte úniky ropy nejen ta poslední katastrofa, v černobylu i po takové době se nedá žít natož něco pěstovat, odpadky v moři, jenom češi hovada co vyhází během zimy do příkopu nehledě čím vším topí (je to tak bezohledné)...... Jednou i ta podzemní pitná voda musí být otrávená. Nejde to do nekonečna.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

To Renata: Mrkněte na Hnutí duha, film o Číně.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Poručíme větru, dešti | Filmový festival Jeden svět 2011
http://www.jedensvet.cz/
Je něco shnilého v Čínské lidové republice. A není to jen komunistický aparát. Ve vesnici v oblasti Če-ťiang na jihu země chutnají ryby vylovené z řeky po odpadcích, krému na obličej, někdy po barvě. Z místních studen se line nelibý odér a lidé musejí pít vodu znečištěnou splašky z nedaleké továrny...

0
před 8 lety Marie

Před pár dny jsem si v dobré víře v Bille koupila pohanku-lámanku s označením Našebio,až doma jsem zjistila že Našebio je vlastně z Číny!!!!!!Tak opravdu pozor na to,číst číst a číst hned v krámu,to mě fakt ale vytočilo a napsala jsem na ČOI,odepsali že je to o.k.jelikož i tam je ekolog.zemědělství,světe div se....no nepřekvapili...zato jsem ale byla překvapená já,když to samé balení se značkou Našebio jsem dnes opět viděla v Bille a pozor-země původu Česká republika!!!??Nevěřila jsem vlastním očím,snad ty etikety někdo musel přelepovat či co,je to divný zkrátka jim nevěřím

0
před 8 lety gulag

mam doma NB pohanku z Ceska
BIO muze byt i z Ciny, proto je nutne divat se na zemi puvodu pri kazdem nakupu

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Inspekce zakázala plesnivý pudink z Polska
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) objevila při kontrole plíseň v pudinku Dr. Oetkar Paula Choco původem z Polska. Informovala o tom Romana Kadaňková ze SZPI.


0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Takže teď nejsou dioxiny a jedy jen v okolí Spolany, ale i v Chropyni, Hulíně, Kroměříži, Otrokovicích a všude okolo, po požáru bývalého Technoplastu. Záběry v Událostech byly děsivé, černé a jedovaté je všechno, domy, zahrady, pole i zvířata.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Tu drůbež můžou pěstovat tak leda na okrasu, jíst bych se to v životě neodvážil. Špatné je, že úrodu z jedovatých polí sníme všichni.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Uplynulo padesát let od prvního použití Agenta Orange - Fotogalerie - Zahraničí - Aktuálně.cz
aktualne.centrum.cz

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/asie-a-pacifik/fotogalerie/2011/08/11/vyroci-padesat-let-prvni-pouziti-agent-orange/
-----------------------------------
Jednu ze složek vyráběla Spolana Neratovice.
Agent Orange je dodnes obsažen ve vodách Mekongu, můj kámoš Vietnamec odhaduje počet postižených na 10 000 000. Agent Orange se používal ještě v 80tých letech v Kanadě na postřik křoví okolo silnic.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Greenpeace konečně dělá něco prospěšného.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/136030-greenpeace-kontroluje-kvalitu-vody-v-labi/

0
před 7 lety Dita

a k čemu to je?

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/244444-jedovate-berylium-z-ukrajiny-ma-skoncit-na-skladce-v-cesku.html

jak mohu pomoci, mám si lehnout na silnici a zabránit příjezdu.
Nikdy jsem nevyhodila v lese a nikde jinde odpadky, nikdy jsem nepálila v kamnech bordel ani uhlím, jen dřevem. Nikdy jsem nemyla auto u řeky, v drogerii jsem přešla na šetrnější prostředky k přírodě, neberu už ha, která vypouští do koloběhu močí hnus a ovlivňuje život ryb. Autem sice ještě jezdím, ale snažím se žít jak štak egologicky, tak proč, když jsem malá rybka v moři.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Dita: O téhle věci zatím zjišťuju víc informací.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 7 lety Frodik

Dita: EMIGRACE !! Tak korupcí prolezlá země jako ČR se nedá změnit, politická mafie je na všech úrovních státní správy a není tak ani naděje na změnu.
Jo, všude mají s korupcí problémy a na této planetě asi ideální země neexistuje, ale na druhou stranu jde o tu míru - a není den kdy by nepřišla jedna či víc zpráv, které to jenom potvrzují...

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

http://www.novinky.cz/ekonomika/249246-vietnamske-nudle-presahly-40krat-pripustne-mnozstvi-hliniku.html

Ještě mohli udělat rozbor na dioxiny, docela by mě zajímal.

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Detoxikační kúry nejsou od věci. Pokud v tom ovšem někdo vidí jen další podvod a tahání peněz, je to škoda: stačí zjistit si pár věcí o přírodě a bylinkách a začít u sebe, nejlépe na vlastní zahrádce.:-)Čtu teď alarmující knížku Pesticidová konspirace od Roberta van den Bosche. Stejná sorta obřího byznysu s naším zdravím jako farmaceutický průmysl, zabíjející přírodu včetně nás. Nemáme šanci, je to horší než zlé.

0
před 6 lety Hana

Včera jsem viděla dokument, kde bylo několik verzí jak lidstvo skončí, jedno je jisté - skončí. Ač se nám to zdá téměř nemožné, možné to podle teoriích z dokumentu je. Jednou z možnosti je, že slunce jednou vyhasne, je to ovšem velmi daleko za několik, myslím že říkali 5miliard let. Další verzí bylo pohlcení černou dírou nebo že nastane doba ledová, toho se ale nedožijeme hrozí nám to za 30 až 50 tisíc let. Potom tam také mluvili o tom, že žádný živočich tu věčně nežije a vymírají do miliónu let. Největší hrozba pro lidstvo je sám člověk, nástupem těžkého průmyslu a ziskovosti je znečištění planety tak veliké, že pravděpodobně bude rakovin a její následky úmrtí přibývat. Jsme jen na začátku. Proto pokud to jde kupujte regionální potraviny, choďte pěšky, třiďte odpad a podobně. V minulosti nikdo nelikvidoval přírodu takovým tempem jako dnes lidstvo v současné době.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Bohužel, myslím že k tomu nebude potřeba ani těch 5 miliard let a naše drahá populace se zahubí sama:/ Navíc bych řekla, že s jejím zánikem bude už příroda tak zdevastovaná, že se možná ani nedokáže "zregenerovat"...

0
Obrázek uživatele Jirka
0
Obrázek uživatele Jirka
0
Obrázek uživatele Lucka
0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Doporučuji ohromující film "2012", aby bylo jasné, kam to lidstvo dotáhne.

0
Obrázek uživatele Jirka
0
Obrázek uživatele Jirka
před 6 lety Jirka

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Ostrava.

http://vetvicka.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=284634&bk=17554

0
Obrázek uživatele Dita
před 6 lety Dita

Trefné a smutné zároveň, jen si myslím že v tom nejsou jenom ty reklamy, ale že jim to prostě chutná a taky že už jsou zvyklý.
Mamka mi přivezla z lázní oplatky, vybrala jsem to nejmenší zlo, složení nebylo s přimhouřením ještě zas tak hrozné, jen místo skořice bylo aroma, to byl odér po rozbalení. Je takový problém pro výrobce nasypat do oplatky špetku pravé skořice, o kolik by se zdražily, o korunu, o haléř? to by lázeňští hosté asi tuhle finanční tíhu neunesli.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 6 lety Jirka

To je pravda. www.zdravejedlo.sk

0
Obrázek uživatele Jirka
před 6 lety Jirka

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2022-otraveny-raj-od-gmo

Polsko se stane osmou zemí Evropské unie, která nedovolí na svém území geneticky upravenou kukuřici firmy Monsanto. Předchozích sedm zemí jsou Rakousko, Francie, Německo, Maďarsko, Lucembursko, Řecko a Bulharsko.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Kéž by ČR byla devátou...

0
Obrázek uživatele Raskenius
před 6 lety Raskenius

Může být, ale to to nechce se o tom bavit jen tady... to musíme výš...

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Správně, musíME, ale k tomu je potřeba víc lidí a víc aktivity...

0
před 6 lety Bledá Tvář

http://news.e-republika.cz/article1749-Agrochemicke-koncerny-maji-na-sv-domi-masovy-uhyn-v-el

0
před 6 lety Bledá Tvář

Sorry, to jsem dal dp špatné rubriky. Cheěl jsem to dát do"http://www.zdravapotravina.cz/diskuse-nazory/volna-diskuze/zajimave-odkazy".

0
Obrázek uživatele Jirka

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 9 - 4


Přidat příspěvek