Je divné chodit po venku bosky?

0
před 5 lety Adelka

Je něco divného na tom,když někdo chodí po venku bosky?Vždyť procházka v přírodě nebo někde,kde je minimální možnost poranění sklem či jehlami či snad společenského pobouření,je ohromě ozdravná,silou nabíjející a blahodárně působící na reflexní zóny.Nemluvě o prevenci proti ortopedickým problémům.Proto nechápu ty podivné pohledy lidí kolem,co si myslí,že jsem snad nemocná nebo hípísačka..Chodidlo je od přírody přizpůsobeno k chůzi bosky a od pradávna se obuv používala jen v zimě a mezi bohatými.A není to ještě tak moc dávno.

0
Obrázek uživatele Radka
před 5 lety Radka

Jestli to je divné nevím, já takto chodím také...tedy v přírodě. A moje děti také. Nejen kvůli masáži reflexních zón, ale i kvůli spojení se Zemí. Já to prostě miluji :-))
Na vysoké škole jsem chodila bosa i po městě, když jsem měla chuť... a loni v létě jsem si asi 3x všimla bosého člověka (nebyl to ten sám) v obchodě či na ulici :-)

0
před 5 lety Libri

Lońské léto jsem to také začal praktikovat. úžasná je třeba chůze po jehličí v lese, každý by předpokládal, že to píchá. očistec ovšem je pokud se vám mezi prsty protáhne šlahoun z ostružin :)

0
před 5 lety Josef

Chůze bosky je paráda! Doma normálně - a venku ,třeba v trávě po ránu - není nic osvěžujícího !!

0
Obrázek uživatele Dalibor
před 5 lety Dalibor

I já se připojuji se souhlasem.Využiji kdekterou chvíli v přírodě nebo někde,kde lze se vyhnout podivným pohledům jiných a už si to mašíruju se sandálem v  ruce. Jak poznamenala Radka - nejen pro působení na reflexní zóny, ale i spojení se Zemí. Načerpávání energie, klidu, odreagování se, zahnání únavy. I dobře se touto formou otužuje.  Stojím při bosochodectví a myslím,že je to svobodná věc každého člověka. Od pradávna se tak chodilo a není to ještě tak dávno, co bylo úplně běžné bosého člověka potkat...

1
Obrázek uživatele Janulka
před 5 lety Janulka

Miluji chůzi naboso..doma,venku a úplně nejlepší  je po probuzení na chalupě (podotýkám,raději  v teplém počasí) procházet se trávou,sem tam rosa a místa ohřátá sluncem.Pohlazení pro duši :-)

0
Obrázek uživatele Dalibor
před 5 lety Dalibor

Tráva,louka,les,pole :-))))  Člověka jakoby pocit štěstí a pohody zalil :-)

0
před 5 lety Charter

Synek sotva začal chodit, tak si nenechal dát boty ani ve městě! Věřím, že dítě cítí, že na správnou funkci chodidla nepotřebuje botu, natož kotníčkovou!!! Občas nás ale někdo starší zastaví a zeptá se, jestli třeba nepotřebujeme přidat peníze na boty, což je milé. Častější je ale poučování,  že je to ostuda, nebo nebezpečné, nechat dítě běhat bosky. Každý má právo na svůj názor,  na říznutí se neumírá, naopak, je to zkušenost a za to těsné propojení se Zemí to rozhodně stojí :)

0
Obrázek uživatele Karlička
před 5 lety Karlička

Je to uřčitě skvělý pocit, jen bych si dala pozor, po čem bosky chodíte. :) Tráva, les apod. je v pořádku, ale pokud jde o asfalt a rovné plochy, tam bych byla opatrná. Ono už jenom chození v botech po chodnících a cestách je nezdravé, pokud nemáte ortopedickou obuv nebo aspoň vložku s podpěrou  klenby. Zvyšuje se tak výskyt plochých nohou což má dopad na bolesti kolen, špatné držení těla, bolesti hlavy a tak dále, a tak dále...:)

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Musíte si uvědomit, že je zima, to jako to dítě chodí teď taky naboso? A co třeba ve sněhu? :-D Asi se přeci nedá za všech okolností chodit bos!!!

0
před 4 roky imhotep

Milá Karličko, to že je chození po chodnících a tvrdém povrchu nezdravé není pravda, nožní klenba funguje jako tlumič a pokud ji obujeme a ještě k tomu podepřeme ortopedickou vložkou tím způsobíme že přirozené tlumeni přestane fungovat a přenáší se k ostatním kloubům čímž trpí zejména kolena a páteř. Měká podrážka tomu moc nezabráni.

0
Obrázek uživatele Slunew
před 4 roky Slunew

ploché nohy u dětí jsou stále častější - toť pravda ,ale není to tím, že chodí po "chodnících", ale tím, že nosí nekvalitní obuv alá větnamec a nebo možná i značkovou - teď myslím adidas, puma atd... ale pro malé děti zcela nevhodné bez pevných opor kotníků, bez vyššího šněrování, ale na sucháče a o 1-2 čísla větší aby se nemusely za půl roku kupovat boty další, až noha vyroste nebo jen nazouváky -a crosky , o tom snad ani nemluvě - sice je to roztomilé, když to má dvouletý capart na nohách, ale pro vývoj noh naprostá katastrofa...... jo a taky se s dětmi vůbec na nohy necvičí...dodnes si pamatuji jak jsme ve školce dávali nohy do "pěstičky" a soutěžili, kdo posbírá nohou nejvíce kostiček...a nikdo z nás bosky neběhal, na zahradě chtěli abychom měli boty, kvůli poranění a vzhledem k tomu, že s většinou dětí ze školky, jsem chodila i do školy a téměř s polovinou pak i na střední, vím, že nikdo z nás ploché nohy neměl a nemá...

0
Obrázek uživatele marcela
před 4 roky marcela

Mě to nevadí, taky tak ráda chodím, ale minule jsem potkala v Kauflandu chlápka co byl bosky a moc ok mi to nepřipadalo..

0
Obrázek uživatele Dalibor
před 4 roky Dalibor

Já bych chození bosky nevyměnil za nic na světě..nemyslím po městě či někde na rušných místech mezi lidmi, ale les, louka, vesnice....Jako prevence, procvičení všech svalů nohy, které se běžně v botech až tak nehnou, a jako reflexní terapie především. Navíc energie přijímaná při spojení se zemí zbavuje stresu, únavy...

1
Obrázek uživatele berusinnnka
před 4 roky berusinnnka

není!!!! taky si to často užívám

0
Obrázek uživatele TrvaleFit.cz
před 4 roky TrvaleFit.cz

Chůze na trávě či někde na louce je paráda:) Jen pozor na bodavý hmyz v trávě, můžu o tom vyprávět:)

0
0
Obrázek uživatele radim
před 4 roky radim

Pokud je něco divného na chození na boso, tak člověk, který se někomu bosému hloupě směje a odsoudí člověka podle toho.

0
před 2 roky Nela

Neni ja mam bose boty

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 12


Přidat příspěvek