Jaký toustovač

0
před 7 lety Jitka

Mám doma toustovač s teflonovým povrchem.Už ho ale nechci používat a chtěla bych koupit nějaký bez teflonu, třeba s keramickým povrchem.Žádný jsem ale nenašla.Dělají se vůbec bez teflonu?

0
před 6 lety Martin

mám stejný problém. nic zatím není

0
Obrázek uživatele Hana
před 6 lety Hana

to já mám problém s tím, že se mi povrch toustovače časem "odloupává", nevíte jaký typ to nedělá?

0
před 6 lety Jitka

Našla jsem tento http://www.levne-elektro-domacnost.cz/toustovace-a-grily/258-toustovac-multi-star-3v1-beem.html

0
před 6 lety Jitka

Tak jsem si koupila toustovač beem s keramickým povrchem. Má vyměnitelné plotýnky, takže jsem zkusila zatím vafle a tousty. Jsem spokojená. Stojí o něco víc, ale teflon ve své kuchyni už nechci vidět. Recenze jsem našla pouze německé. Češi jsou ještě stále věrni teflonu, takže zatím recenzi v češtině nikdo nenapsal.Ale ty německé jsou vesměs kladné.

0
Obrázek uživatele Hana
před 6 lety Hana

Můžu se zeptat, proč nechcete teflon? Jste s toustovačem beem stále spokojená? opravdu se tousty s náplní nepřichytávají? to je největší problém mého toustovače - i když plotýnky potřu olejem a z toustu vyteče trochu šťávy začne se to přichytávat a špatně se toust vytahuje. moc děkuji za informace.

0
před 6 lety Jitka

Teflon už při zahřívání uvolňuje karcinogenní látky. A to nemluvím o tom, co se dostane do jídla. Toustovač jsem zkoušela teď o víkendu a nic se nelepí. Potřu jen před prvním toustem a pak už jen peču a v pohodě. Taky jsem zkoušela vafle a nic se nepřilepilo. Ještě chci vyzkoušet grilovací plotýnky.

0
před 6 lety Jitka

http://www.uspesna-lecba.cz/co-se-vas-tyka/skodlivost-teflonovych-panvi/

0
Obrázek uživatele Hana
před 6 lety Hana

diky moc za odkaz, určitě pročtu :-) a jak našetřím, tak si pořídím toustovač beem

0
před 6 lety victor

Dobrý den, koukal jsem na tsn váš odkaz a musel jsem se opravdu smát!!! Ten někdol kdo to psal je asi trochu mimo mísu když popisuje kolik škodlivých a karcinogenních látek je v Teflonu a ani neví co to teflon je!! Plete si Teflon s PTFE a ještě si vytváří vlastní příběhy. Podle mě je to agent od Green Pan a má za to provize... idiot..

0
před 6 lety victor

co to je za argumenty že po 4 minutách smažení se dá dosáhnout 400°C? Pan inženýr asi trochu přestřelil nebo si spletl stupně Farenheita a stupně Celsia. Chtěl bych vidět při smažení teplotu 400°C když teplota vzplanutí a bod vznícení slunečnicového oleje je 316°C a 341°C. Pan inženýr publikuje články které jsou naprostým výmyslem a pouze balamutí lidi.

0
Obrázek uživatele Hana
před 6 lety Hana

zajímavý příspěvek :-) a teď si laiku vyber, kde je pravda :-)))

0
před 6 lety Jitka

victor: Než začnete z lidí dělat blbečky, přečtěte si wikipedii: http://cs.wikipedia.org/wiki/Polytetrafluorethylen

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Další diskuze, kterou ruším a se kterou končím. Další člověk, který si zakládá na urážení druhých, aby se pak cítil jako větší borec. Ikdyby měl pravdu, dá se to napsat normálně a nenavážet se do druhých. Takovýmto lidem tady vstup nezakážem ani je nepředěláme. Jen je mi z nich smutno, z chudáků :-(

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Tak se chystám koupit také toustovač, ideálně co nejdřív=) Ale váhám, k dostání jsou nejčastěji ty klasické kolem 2 i 3 stovek. Jaký bude asi nejvhodnější teda zvolit?

Jitko, jste s tím keramickým stále spokojená, mohu se zeptat, kolik vás stál?

0
před 6 lety Jitka

Já ho kupovala asi za 1400,- Kč. Bohužel jsem ho už musela reklamovat, protože přestal hřát. Vyměnili mi ho obratem a zatím dobrý. Dělám v něm hlavně tousty a vafle. Stačí plotýnky namazat jen pro první várku a nepřilepí se nic celé pečení. Kontaktní gril jsem použila pouze jednou. Moc to s ním neumím a maso jsem vysušila.

0
před 5 lety Marcel

Pozor na teflon Jitko......

0
před 5 lety Jitka

To není teflon, ale keramika.

0
před 4 roky Dana

Podívejte se na http://sendvicovace.heureka.cz/beem-multi-star-3v1/recenze/#section

pak v recenzích pochopíte, proč to prodávají "Nejceny.cz"

0
před 4 roky Milda

Kdo má strach z teflonu na plochách toustovače,tak si ustřihne pruh pečícího papíru široký jako toustovač,přehne v polovině,vloží do toustovače a do něj teprve dá tousty.Já to praktikuji už dlouho a pohoda,jak s pečením,tak s očistou toustovače.

0
před 4 roky D. Waltr

Ke sporu Jitky a Viktora.. ještě bych nepominul kouřivost oleje. Lidičky, vám vůbec nevadí, že při 260°C vám bude olej i sádlo hulit tak, že se ani nenadechnete? Těch 400 stupňů, o kterých v http://www.uspesna-lecba.cz/co-se-vas-tyka/skodlivost-teflonovych-panvi/ píše pan Ing. Rozehnal, se dá dosáhnout leda tak, že namažete olejem a postavíte na rozpálená kamna.. před vlastním promptním odchodem z kuchyně. Myšleno obecně i na pánve atd. 
Takže, wiki o PTFE je pěkná, ale právě tam to je jasně napsané.. než se dostanete na rozkladné teploty, tak vás kouř vyžene a jídlo bude tak jako tak nepoživatelné připálením, nejspíš. Někdo tady něco nepochopil. V předepsaných teplotních rozsazích správně používaný teflon zdravotně rizikový není.. holt u toho musíte stát a používat mozek nebo kvalitní tepelné senzory, tj. nikoliv nejlevnější výrobky na trhu. Jako chemik vám mohu s klidným svědomím říct, že teflon se používá v analytice i při tepelných rozkladech kapalných vzorků (ne nějaké žíhání samozřejmě) a případný rozklad by se v citlivých instrumentálních analytických metodách projevil zcela jasně. A není tomu tak.

0
před 4 roky Jitka

Po delší době bych chtěla napsat zkušenosti s toustovačem BEEM. Stále funguje, nic se neodlupuje. Děláme tousty celkem často a nemůžu si stěžovat. Jen to možná trvá o něco déle než v teflonu, asi se tolik nezahřívají. Recenze na Heurece nejsou nic moc, jak napsala Dana. Já sice také musela hned na začátku reklamovat, ale od té doby toustovač funguje. Teflon bych nechtěla ani za nic. Ať si tady píše D.Waltr co chce, ve zdravotní nezávadnost nevěřím. 

0
před 3 roky dsa

Lepší skočit dozdi, než se srazit s pitomcem, kterému, i když se předloží tisíc důkazů tak si pojede pořád to svoje. Že Jitko :D

0
před 3 roky lemurek

To je mor dnešní moderní doby. Někteří lidé prostě nezvládají přetlak informací na Internetu a místo pídění se za pravdou radši slepě věří bludům a opomíjejí fakta. Na netu si může každý pošahanec psát co chce.

0
0
před 3 roky Dkdkdk

A nejlepsi je sem vlozit clanek o marketingovem tahu keramickeho nadobi z roku 2010. 6 let stará zalezitost. :-D. 

0
před 3 roky Mell

O nezávadnosti teflonu jsem začala pochybovat po pořízení papoušků, je pro ně smrtelně jedovatý a zapříčinil už nejedno smutné úmrtí. Potvrdí Vám to každý větší chovatel těchto opeřenců. Usudek si udělejte sami.

0
před 2 roky Martin

Super diskuze skoncila a ja zas vim prd, jestli je teflon jedovaty :) Neco mi rika, ze to je pekny sajrajt, ale je to velky byznys a stahnout tuhle srajdu z trhu asi nebude jednoduchy, proto se lze a mlzi. Hlavne komu zalezi na zdravi lidi, farmaceuticke firmy si mnou ruce z kazdyho jedu co do sebe cpem

0
před 2 roky Aneta

Co se týče teflonu: já osobně řeším hlavně to, že se to odlupuje a kvůli černý barvě není vidět, jak moc je to špinavý, takže vyloženě z praktických důvodů. Asi by se dalo koupit něco kvalitnějšího, ale mě je sympatičtější taky "keramika". Nicméně i ta se lehce poškrábe (ale neodloupne) a může časem ztmavnout,není určitě ideální. A dle mého selského rozumu - čím syntetičtější materiál,tím větší obezřetnost. Je mi špatně z tónu některých opozičních přispěvatelů. Ono je dobře, že se o věcech přemýšlí a člověk hned nevěří všemu, ale na obou stranách je potřeba otevřenost a tolerance, jinak to nikam nevede. Doporučuju takový lidi ignorovat, protože je evidentně baví pozornost a chtějí se hádat. Každý si může koupit co chce, s čím je spokojený,co mu dává smysl. Každý jsme jiný a máme jiné potřeby a priority....

0
před 2 roky Erik

nám se ten toustovač vždycky z boku jakoby očoudí a nevím čím to je?

0
před 2 roky Iva-na

Mám tenhle http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Orava+ST-105&m=f&min=&max=&o=4 a je super, vůbec se na něm nepřipaluje a snadno se čistí

0
před 2 roky Mira

nám časem dojde k tomu, že ty toustovače jsou z boku jakoby očouzené/ohořelé... když máme bílý, tak je to dost vidět! neví někdo čím to může být? jestli nejsem třeba takový antitalent, že už bych si neměl kupovat žádný :-D

0
před 2 roky Radovan

doba poskočila a už tady máme i ty s keramickým povrchem... https://sendvicovace.heureka.cz/eta-valori-3151-90000/specifikace/#section má někdo zkušenost?

0
před 2 roky Zuzina

Jsem spokojená se sendvičovačem od Oravy ST-105. Nepřipaluje se na něm, snadno se očistí a je za rozumnou cenu.

0
před 2 roky Kamča

Našla jsem tenhle tip, že do toustovače dají pečící papír a až do něj tousty. Pravda je, že to čištění toustovače hodně zjednodušilo :)

0
před 2 roky Evan

máme toastovač od značky Orava a je super. Stojí do 500 kč.

0
před 2 roky Jarka

Evane a máte i něco jiného od této značky? Je dobrá? chci koupit toastovač a ještě odštavnovač, tak přemýšlím, jestli koupím vše od jedné značky..

0
před 2 roky Evan

Ano máme toho doma více a se vším jsme moc spokojeni, kvalitní značka ;)

0
před 11 měsíci Jirka

Ahojte, já zvažuji sendvičovač z Tesca značky Tefal. Máte někdo zkušenosti? http://www.letakomat.cz/tesco/aktualni-letak-hypermarket-9/?page=37#preview

0
před 10 měsíci Martin

Mrkněte na galerii sendvičovačů zde http://sendvicovac3v1.cz/galerie-sendvicovacu. Mezi třemi TOP si rovnou můžete vybrat. My máme doma ten od TEFAL. Jsme s ní spokojeni.

0
před 7 měsíci JankaSP

Také mám toastovač Orava (http://www.zenusky.cz/toasty-desetkrat-jinak/) Dávám odkaz na článek, kde o tomto toastovačí píší :)

0
před 7 měsíci Ela

jj toastovač Stačí levný do 500 kč...a vydrží... Ta Orava je fajn značka, za dobré kačky. Máme doma od nich tv, mixér, toastovač a kávovar. Se vším naprostá spokojenost.

0
před 7 měsíci Verka

Elo a prodávají jich více těch toastovaču? Nebo jaký přesně máš? Jestli se tedy mohu zeptat.

0
před 7 měsíci Ela

Máme toastovač ST 105AB :) Musela jsem se jít podívat, taky jsem vůbec nevěděla teda :D

0
před 7 měsíci Verka

Jo díky, vyjel mi při hledání, tento článek http://www.zenusky.cz/toasty-desetkrat-jinak/ To je on? Mrknu se na tu Oravu, jestli ho najdu :) Díky, že ses podívala :-) :-)

0
před 6 měsíci Ela

Jo jo, to je přesně on :-) Není vůbec zač, určitě ho tam najdeš. A jestli ho koupíš, tak at ti slouží tak jako nám :-)

0
před 6 měsíci Verka

Ale je, fakt díky, už ho mám doma, je fajn. Tak doufám, že vydrží hooodně dlouho :) Děkuji, a měj se hezky, ahoj

0
před 6 měsíci Ela

Tak to jsem ráda ;-) Určitě vydrží dlouho ;-) Není zač, taky se měj pěkně, pa

0
před 3 měsíci Lenka B

Ahoj, já mám tento obyčejný od značky professor a sem s ním spokojená. Předtim sem měla nějakej levnej za 300 a tam se mi začal loupat ten povrch. Tenhle se neloupe a dá se i dobře umejt po dodělání toustů. http://123market.cz/sendvicovac-touster/sendvicovac-professor-3179.html

0
před 4 týdny Karel

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda nemáte někdo zkušenosti s tímto toustovačem iBread: https://www.expert.cz/kb-tech-ibread-ki-028b-white/ ? Nedávno nám bohužel vyhořel náš starý toaster, ten byl perfektní - ještě stará poctivá výroba, ale teď se koukám po výrobku, který by nám vynahradil naše strádání při snídaních :-D

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 9


Přidat příspěvek