Jaký toustovač

0
před 5 lety Jitka

Mám doma toustovač s teflonovým povrchem.Už ho ale nechci používat a chtěla bych koupit nějaký bez teflonu, třeba s keramickým povrchem.Žádný jsem ale nenašla.Dělají se vůbec bez teflonu?

0
před 4 roky Martin

mám stejný problém. nic zatím není

0
Obrázek uživatele Hana
před 4 roky Hana

to já mám problém s tím, že se mi povrch toustovače časem "odloupává", nevíte jaký typ to nedělá?

0
před 4 roky Jitka

Našla jsem tento http://www.levne-elektro-domacnost.cz/toustovace-a-grily/258-toustovac-multi-star-3v1-beem.html

0
před 4 roky Jitka

Tak jsem si koupila toustovač beem s keramickým povrchem. Má vyměnitelné plotýnky, takže jsem zkusila zatím vafle a tousty. Jsem spokojená. Stojí o něco víc, ale teflon ve své kuchyni už nechci vidět. Recenze jsem našla pouze německé. Češi jsou ještě stále věrni teflonu, takže zatím recenzi v češtině nikdo nenapsal.Ale ty německé jsou vesměs kladné.

0
Obrázek uživatele Hana
před 4 roky Hana

Můžu se zeptat, proč nechcete teflon? Jste s toustovačem beem stále spokojená? opravdu se tousty s náplní nepřichytávají? to je největší problém mého toustovače - i když plotýnky potřu olejem a z toustu vyteče trochu šťávy začne se to přichytávat a špatně se toust vytahuje. moc děkuji za informace.

0
před 4 roky Jitka

Teflon už při zahřívání uvolňuje karcinogenní látky. A to nemluvím o tom, co se dostane do jídla. Toustovač jsem zkoušela teď o víkendu a nic se nelepí. Potřu jen před prvním toustem a pak už jen peču a v pohodě. Taky jsem zkoušela vafle a nic se nepřilepilo. Ještě chci vyzkoušet grilovací plotýnky.

0
před 4 roky Jitka

http://www.uspesna-lecba.cz/co-se-vas-tyka/skodlivost-teflonovych-panvi/

0
Obrázek uživatele Hana
před 4 roky Hana

diky moc za odkaz, určitě pročtu :-) a jak našetřím, tak si pořídím toustovač beem

0
před 4 roky victor

Dobrý den, koukal jsem na tsn váš odkaz a musel jsem se opravdu smát!!! Ten někdol kdo to psal je asi trochu mimo mísu když popisuje kolik škodlivých a karcinogenních látek je v Teflonu a ani neví co to teflon je!! Plete si Teflon s PTFE a ještě si vytváří vlastní příběhy. Podle mě je to agent od Green Pan a má za to provize... idiot..

0
před 4 roky victor

co to je za argumenty že po 4 minutách smažení se dá dosáhnout 400°C? Pan inženýr asi trochu přestřelil nebo si spletl stupně Farenheita a stupně Celsia. Chtěl bych vidět při smažení teplotu 400°C když teplota vzplanutí a bod vznícení slunečnicového oleje je 316°C a 341°C. Pan inženýr publikuje články které jsou naprostým výmyslem a pouze balamutí lidi.

0
Obrázek uživatele Hana
před 4 roky Hana

zajímavý příspěvek :-) a teď si laiku vyber, kde je pravda :-)))

0
před 4 roky Jitka

victor: Než začnete z lidí dělat blbečky, přečtěte si wikipedii: http://cs.wikipedia.org/wiki/Polytetrafluorethylen

0
Obrázek uživatele karča
před 4 roky karča

Další diskuze, kterou ruším a se kterou končím. Další člověk, který si zakládá na urážení druhých, aby se pak cítil jako větší borec. Ikdyby měl pravdu, dá se to napsat normálně a nenavážet se do druhých. Takovýmto lidem tady vstup nezakážem ani je nepředěláme. Jen je mi z nich smutno, z chudáků :-(

0
Obrázek uživatele Lucka
před 4 roky Lucka

Tak se chystám koupit také toustovač, ideálně co nejdřív=) Ale váhám, k dostání jsou nejčastěji ty klasické kolem 2 i 3 stovek. Jaký bude asi nejvhodnější teda zvolit?

Jitko, jste s tím keramickým stále spokojená, mohu se zeptat, kolik vás stál?

0
před 4 roky Jitka

Já ho kupovala asi za 1400,- Kč. Bohužel jsem ho už musela reklamovat, protože přestal hřát. Vyměnili mi ho obratem a zatím dobrý. Dělám v něm hlavně tousty a vafle. Stačí plotýnky namazat jen pro první várku a nepřilepí se nic celé pečení. Kontaktní gril jsem použila pouze jednou. Moc to s ním neumím a maso jsem vysušila.

0
před 3 roky Marcel

Pozor na teflon Jitko......

0
před 3 roky Jitka

To není teflon, ale keramika.

0
před 2 roky Dana

Podívejte se na http://sendvicovace.heureka.cz/beem-multi-star-3v1/recenze/#section

pak v recenzích pochopíte, proč to prodávají "Nejceny.cz"

0
před 2 roky Milda

Kdo má strach z teflonu na plochách toustovače,tak si ustřihne pruh pečícího papíru široký jako toustovač,přehne v polovině,vloží do toustovače a do něj teprve dá tousty.Já to praktikuji už dlouho a pohoda,jak s pečením,tak s očistou toustovače.

0
před 2 roky D. Waltr

Ke sporu Jitky a Viktora.. ještě bych nepominul kouřivost oleje. Lidičky, vám vůbec nevadí, že při 260°C vám bude olej i sádlo hulit tak, že se ani nenadechnete? Těch 400 stupňů, o kterých v http://www.uspesna-lecba.cz/co-se-vas-tyka/skodlivost-teflonovych-panvi/ píše pan Ing. Rozehnal, se dá dosáhnout leda tak, že namažete olejem a postavíte na rozpálená kamna.. před vlastním promptním odchodem z kuchyně. Myšleno obecně i na pánve atd. 
Takže, wiki o PTFE je pěkná, ale právě tam to je jasně napsané.. než se dostanete na rozkladné teploty, tak vás kouř vyžene a jídlo bude tak jako tak nepoživatelné připálením, nejspíš. Někdo tady něco nepochopil. V předepsaných teplotních rozsazích správně používaný teflon zdravotně rizikový není.. holt u toho musíte stát a používat mozek nebo kvalitní tepelné senzory, tj. nikoliv nejlevnější výrobky na trhu. Jako chemik vám mohu s klidným svědomím říct, že teflon se používá v analytice i při tepelných rozkladech kapalných vzorků (ne nějaké žíhání samozřejmě) a případný rozklad by se v citlivých instrumentálních analytických metodách projevil zcela jasně. A není tomu tak.

0
před 2 roky Jitka

Po delší době bych chtěla napsat zkušenosti s toustovačem BEEM. Stále funguje, nic se neodlupuje. Děláme tousty celkem často a nemůžu si stěžovat. Jen to možná trvá o něco déle než v teflonu, asi se tolik nezahřívají. Recenze na Heurece nejsou nic moc, jak napsala Dana. Já sice také musela hned na začátku reklamovat, ale od té doby toustovač funguje. Teflon bych nechtěla ani za nic. Ať si tady píše D.Waltr co chce, ve zdravotní nezávadnost nevěřím. 

0
před 2 roky dsa

Lepší skočit dozdi, než se srazit s pitomcem, kterému, i když se předloží tisíc důkazů tak si pojede pořád to svoje. Že Jitko :D

0
před 6 měsíci lemurek

To je mor dnešní moderní doby. Někteří lidé prostě nezvládají přetlak informací na Internetu a místo pídění se za pravdou radši slepě věří bludům a opomíjejí fakta. Na netu si může každý pošahanec psát co chce.

0
0
před 4 měsíci Dkdkdk

A nejlepsi je sem vlozit clanek o marketingovem tahu keramickeho nadobi z roku 2010. 6 let stará zalezitost. :-D. 

0
před 4 měsíci Mell

O nezávadnosti teflonu jsem začala pochybovat po pořízení papoušků, je pro ně smrtelně jedovatý a zapříčinil už nejedno smutné úmrtí. Potvrdí Vám to každý větší chovatel těchto opeřenců. Usudek si udělejte sami.

0
před 5 týdny Martin

Super diskuze skoncila a ja zas vim prd, jestli je teflon jedovaty :) Neco mi rika, ze to je pekny sajrajt, ale je to velky byznys a stahnout tuhle srajdu z trhu asi nebude jednoduchy, proto se lze a mlzi. Hlavne komu zalezi na zdravi lidi, farmaceuticke firmy si mnou ruce z kazdyho jedu co do sebe cpem

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 5 - 2


Přidat příspěvek