Jaký šicí stroj?

0
Obrázek uživatele alice.pachova
před 3 roky alice.pachova

Ahoj :-) Sháním nějaký šicí stroj, ráda bych se s ním ve volných chvílích naučila ať nemusím vše šít v rukách. Procházela jsem tak různé diskuze, ale zjistila jsem, že se v tom absolutně nejsem schopná vyznat. Odkazují na různé obchody (raj-siti, eshop.anita....) ale jak říkám, nic mi to neříká a nevyznám se v tom. Prosím o jakoukoliv radu, ať už na obchod nebo jednotlivé stroje. Děkuji moc :)

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 3 roky alena.prchlikova@

Při koupi šicího stroje je důležité vědět, co budete šít. A pak najít někoho, kdo tomu rozumí. Já jsem na jaře při šití další patchworkové deky zjistila, že mě stroj neposlouchá. Nejdříve jsem měla možnost se s paní, která stroje přebírá do oprav seznámit na výstavě a tam jsme se dohodly. Ačkoli prodává nové stroje a v jejím zájmu by bylo mi nějaký prodat, neučinila tak. Mou 35 let starou Veritasku vychválila až do nebes, nabídla jen seřízení a údržbu. Vysvětlila mi různé možnosti, jak fungují jednotlivé typy strojů, co který stroj potřebuje a hlavně ji zajímalo, co já očekávám od šití. Zajděte ve svém okolí do prodejny šicích strojů nebo opravny a poptejte se. Na netu najdete mnoho obchodů, ale moc se toho nedozvíte, jen jak jsou všechny úžasné a kolik stojí. Ale to není to nejdůležitější. Nebo se zkuste podívat, jestli časopis Test nedělal srovnání, vždy tam bývají k testům informace, které se hodí při nákupu. 

0
před 3 roky Apolena Rychlíková

To je těžké, na šití konfekce je vhodný jiný stroj, než na šití povlečení. Já si koupila například tento http://eshop.anita.cz/Prumyslove-sici-stroje/Sici-stroje-podle-pouziti/Sici-stroje-vyroba-konfekce/SICI-STROJ-GARUDAN-GF-105-143-LM-KOMPLET.html a přijde mi takový univerzální na to moje šití, které ale je spíš o spravování něčeho, než šití potahu. každopádně jako "univerzál" se mi osvědčil, tak snad jsem pomohla. Případně se dá napsat přímo do toho eshopu, tam určitě poradí, který je nejvhodněšjší na co...

0
Obrázek uživatele carme
před 3 roky carme

Já mám singer 9960 a nedám na něho dopustit, splní ti ty nejzákladnější požadavky, které ze začátku potřebuješ, ušiješ si ubrus, deku, záclonu, a další, neušiješ oblečení, na to je potřeba overlock. Necuchá se mi niť, vše snadné i patky se snadno přendávají.

0
před 3 roky Magdaléna

Holky mrkněte sem http://www.sici-stroje-overlocky.cz/22-sici-stroje. V nabídce mají široký sortiment šicích strojů značek: BABYLOCK, BERNINA, BOBBIN, GRITZNER, HUSQVARNA VIKING, JUKI, PFAFF, SINGER.Dokonce Vám i velice rádi poradí.

0
před 3 roky malina

Já bych se ráda zeptala nejen na šicí stroj ale také na obchod s kvalitními látkami?? Objednával někdo něco z obchodu látkyprovás? Dočetla jsem se někde v diskuzích že ty látky použili i k ušití šatů do stardance,ale nevím co je na tom pravdy :)

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 3 roky alena.prchlikova@

Já kupuji látky často. Z Látky pro vás jsem si nic nevybrala, ty, které by se mi líbily, byly velmi drahé. Objednávám v obchodě Látky-eshop a Dům látek. Mají je kvalitní, velký výběr, slušné ceny a pěkné jednání se zákazníky. Na dotazy rychle odpoví, vysvětlí a rychle dodají. Dokonce z Prahy i sami volali, aby mi nabídli látku, kterou jsem předtím sama nenašla. Uvědomuji si, že to vypadá jako reklama, ale já si myslím, že dobré obchody by se měly podporovat, aby ty špatné zmizely a neotravovaly život lidem. 

0
před 3 roky Kateřina M

Ahojky. já jsem si teda z látky pro vás zatím pokaždé vybrala, šiju celkem často takové ty jednodušší věci jako je povlečení, ubrus, jednoduché šaty nebo sukně.. potah na sedačku.. všechno se dá spíchnout doma když se jen trochu chce. Látky jsou odtud kvalitní, mám snimi moc dobrou zkušenost.

0
před 2 roky Hela

Ahoj, já aktuálně šiju na Toyotě: http://www.okay.cz/toyota-super-j34/ a jsem spokojená. Při nákupu mě stroj zaujal hlavně vzhledem. Mám ho v ložnici, a tohle je tam taková stylovka :D. Co se týče funkčnosti stroje tak vše funguje jak má a poradí si i s tvrdší džínovinou. Můžu doporučit ;).

0
před 2 roky Jožka

Ahojte, mám starou - ještě kovovou Veritasku, nedám na ni dopustit, ale je skříňková. Zabírá mi dost místa a tak bych ráda věděla, zda někdo nevíte o někom, kdo ji dokáže předělat na kufříkovou. D=ky za jakoukoliv informaci, hodně zdaru v šití Jožka

0
před 10 měsíci Marie

Dobrý den, já mám vyhlídnutý šicí stroj v Tchibu, co jsem tam koupila, mi zatím dobře slouží, tak si říkám, proč nekoupit šicí stroj :) Můžete na něj mrknout do letáku - https://www.letakomat.cz/tchibo/domaci-prace-uklid-nabytek-od-utery-22-08-2017 - řekla bych, že je takový univerzální, ale bude hlavně na oblečení :)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 6


Přidat příspěvek