Jak se v Čechách stravujeme ?

0
Obrázek uživatele norei@
před 7 lety norei@

Kvalita potravin běžně dostupných stále klesá. Obsah vitamínů a minerálu je na zlomku obsahu před 30ti lety. Aby tělo dostávalo potřebné vitamíny a minerály, museli bychom jíst desítky kilogramů zeleniny a ovoce. Tvrdím tedy, že bez doplňků stravy se dnes již člověk, který myslí na budoucnost neobejde. viz: http://www.facebook.com/pages/Jak-se-v-čechách-stravujeme-cožereme/142578275800300

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Řada lidí zatleskalo, že se zde staví supermarkety. Mě stály vlasy na hlavě z toho, nejenom, že staví na úrodné půdě a berou domov myšákům, ale teď je naše potravinářství zcela v jejich rukou. A výsledek? každej ať zhodnotí sám, mě tam vidí jen vyjimečně a to ještě pro pár nezbytných věcí, který nemůžu nikde jinde sehnat. Jinak jsem ráda, že pro zeleninu mohu chodit do kamenné prodejny, pán prodává zeleninu, která viděla hlínu a když je, tak je vypěstovaná u nás. Nechci brambory z Německa,.... Probrat se potravinami mi dalo zabrat a ještě dává. Kupuji kvalitnější potraviny a nedívám se jen na cenu. Jenom najít žitný chleba mi trvalo půl roku. Nakoupím na celý týden a namrazím. Nepotřebuji salám, raději si místo toho pochutnám na českém kvalitním másle, ne na tom dva roky zamražené někde v mrazáku. Je to hodně o kompromisu a ladění, ale opravdu si pochutnám a už se mi nestává, že by jídlo končilo v koši. Doplňky stravy jsou pro mě blbost. Raději vyjet si do lesa a netrávit víkendy v nákupních centrech.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 7 lety Frodik

Doplňky stravy jsou jeden z největších nesmyslů a zároveň geniálních byznys plánů, které kdy spatřily světlo světa. Zdravě se stravující zdravý člověk (bez poruch metabolismu) získá veškerou potřebu vitamínů, minerálů a stopových prvků z jídla. Samozřejmě z kvalitního jídla, z kvalitních surovin - nemusí být nutně BIO, ale výběr a přemýšlení nad výběrem je na místě !

Ale kupovat si doplňky stravy plné chemie a syntetických náhražek přírodních látek - to je dobré leda tak pro reklamožrouty...

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Obávám se pánové, že bříška máme v genech, na Předmostí probíhaly "lukulské hody" už před 30 000 lety, tady je ukázka jídelníčku.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 7 lety Frodik

Jirka: Geny jsou jen výmluva - ano, každý máme nějak jinak nastavený metabolismus, ale to neznamená, že je problém držet si lidsky vypadající postavu a nevypadat jako vepřík nebo kravička.

Od čeho jsou výživový poradci (tím myslím lidi, kteří skutečně rozumí své práci, nemyslím tím lidi, kteří z "pražáků" tahají rance peněz za jídelníčky vystřižené z Blesku), ti skuteční umí velmi dobře na základě typu člověka sestavit stravování tak, že nemá problém váhu udržet nebo zhubnout když potřebuje.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Mám sotva 80 kilo na 183 výšky, ale pupku se nezbavím, protože nezvládnu moc cvičit ani chodit, za 5 minut se mě vybijou baterky.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 7 lety Frodik

Vybité baterky ale nemají spojitost s geny :-) To je spíš otázka tréninku a kondice. Vím o čem mluvím, byla doba, že jsem měl problém vyjít delší schody, dneska je zas doba taková, že můžu bez potíží v plném tempu běhat 2 hodiny. A není to ani o věku, provozuji sport, ve kterém se potkávám se soupeři klidně i o 2 dekády staršími a fyzicky vydrží celou dobu bez potíží.

Tím neříkám, že by člověk měl nutně provozovat nějaký sport vrcholově, ale udržovat se v kondici určitě. Pro inspiraci a hlavně motivaci :-) doporučuji shlédnout aspoň některá videa z http://www.bodyrock.tv/ - je to povedená ukázka, jak se dá v domácím prostředí zvládnout takové udržení kondice, když má člověk pár minut času. Na ten pupek se tam určitě najde nějaké prima cvičení :-)

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

U mě to není problém tréningu, ale nemoc, dřív jsem bez problémů uběhl 20 km, nebo vyjel na kole Praděd. Teď ujdu pěšky za den s 50 m přestávkami maximálně kilometr, na kole když mám hodně dobrý den tak 7 km a když jsem si doma dělal televizní rozvody, tak mě 2 h. práce trvala 2 týdny. Jediné co zvládnu je bušení do klávesnice a ani to ne bez prášků na ředění krve.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 7 lety Frodik

Jirka: Tak to skutečně nezávidím :-( Na takovou nemoc je bohužel pohyb krátký... Nezbývá než popřát co nejvíce sil a zdraví do života.

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 7 lety happy.lenulka@

já osobně se snažím podporovat malé obchůdky s kvalitními potravinami a do obchoďáků chodím jen když dojdou zásoby toaleťáku, prášků na praní,....
Ono je to totiž strašně jednoduchý jít a házet do koše to a to a to... proto lidi, kteří neuznávají zdravou stravu nás nikdy nepochopí, protože nechápou, jak můžeme "ztrácet čas" čtením etiket, běháním přes město z jedné zdravé výživy na trh, do řeznictví,... vždyť je to "ztráta času"... těžko vysvětlíš, že si uděláš jeden tříhodinový nákup za týden, přičemž oni do toho obchodáku chodí třeba i denně... jenže logické uvažování lidem dělá problémy... ono je jednodušší říct, že je to blbost nebo že to nejde... Není to blbost, pokud máme rádi sebe a své blízké a JDE TO!!!

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Leňulka: občas mám pocit jakoby jste mi mluvila z duše, alespoň si tu už nepřipadám jako marťan a jsem ráda, že je někdo stejného názoru a nakupuje podobně jako já. Možná někdo jak píšeš nechápe, ale mě to baví a chození po kamenejch krámků je jako návrat do starých časů. Když jsme u té drogerie, chci začít přestat kupovat gelové prášky od monopolu. Někde jsem našla recept, jak si udělat mýdlový sliz z jádrového mýdla, které je vyrobeno u nás. Cena za pakatel a jedna vyrobená dávka vydrží zhruba na cca 20 praní.

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 7 lety happy.lenulka@

dita: a podělíš se o recept na ten sliz??? no já zatím tu drogerii moc neřeším, páč se v tom neorientuju :-/

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Ráda se podělím, založila jsem novou diskuzi, kde je i postup. My moc velkou spotřebu drogerie nemáme a tak jí taky moc neřeším. Na recept jsem narazila náhodou a zalíbil se mi. Chtěla jsem si totiž doma vyrobit mýdlo a asi z toho nakonec sejde a navíc člověk i ušetří což taky není k zahození.

0
před 7 lety Lucie

Ahoj,
mám hodně podobný názor, jako tady paní Dita a paní Lenka. Nesnáším velké obchoďáky, zelenina tam to je opravdu výsměch. Bohužel jsem byla nucena nakoupit jednou přes víkend brambory v supermarketu a měli jsme zkažený celý oběd, brambory byli z Egypta!toho jsme si všimla až doma po vyjmutí síťky z koše když jsem poprvé ochutnala tento paBrambor!Děsí mě zelenina ze supermarketu. Chodím do krámku k českému zelináři, stále je chválím za dobrou zeleninu, ale moc se bojím budoucnosti, aby ty naše malé krámky nezlikvidovali právě tyhle hnusné velké,chladné bez duše obchoďáky! :-(
Taky se mi dělá zle z těch výrobků z Polska to je jeden pazneht vedle druhého, kdo aspoň trochu má vyvinuté chuťové buňky, tak to opravdu nemůže konzumovat a kupovat, například cukrovinky.

0
Obrázek uživatele ivobat@
před 7 lety ivobat@

Jirka stran genů jako příčiny pupíků má prevdu.Teď to vidím,že jsem to zdědil,jelikož jsem se narodil v Předmostí.Už tenkrát se dělaly pupíkové zásoby.Akorát předkové mněli tu výhodu,že buď nic neulovili a nebo nuceně sportovali při prchání před medvědy,nebo šavlozubymi tygry.My tyto možnosti nemáme a veškerá předsevzetí na snižování váhy vezmou za své při pohledu na voňavé,dobře připravené pochoutky a kdy si říkáme,když nám příroda určitou sílu vezme " aspoň že nám chutná " :-)
i tu výhohodu

0
před 7 lety dodi

Nedavno jsem se dostal k podrobnejsimu precteni Domaci kucharky od Rettigove a byl jsem velice prekvapen, jake recepty jsou tam zminovane. Staroceska kuchyne nebyla jen vepro-knedlo-zelo, ale ve spouste receptu pripomina stredozemskou kuchyni. Vrele doporucuju si par receptu precist - hodne to napovi o tom, jak se cesi stravovali driv. Online verze kucharky se da najit napriklad na http://www.vardoma.cz/rettigova/

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 - 2


Přidat příspěvek