Jak se bránit posmívání

0
před 7 lety KatkaPal.

Prosím o radu.
Zdravotní důvody mě donutily přejít na zdravější způsob stravování, bohužel od okolí a hlavně v práci jsem téměř denně vystavována posměškům. Slova "zase to tvoje zrní" , "zase ta tvoje zdravá výživa". Je to ubíjející, člověk by spíše čekal oporu, copak v této zemi je člověk hrdina jen když vypije sud píva přes víkend? Vím, že k lepšímu zdravotnímu stylu přispívá právě i ta psychická stránka. Čím oponovat, tak ubohým lidem? Je to opravdu zvrácené.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Já teda všechno co nedokážu vyřešit prostě hážu za hlavu a s některýma lidma se ani nehádám, protože to nemá cenu.

0
Obrázek uživatele 6sense
před 7 lety 6sense

Pivo je zdravé... a B12, taurin, ... (maso) tělo také potřebuje, tuk je také potřeba aby si vit. A mohlo tělo z mrkve vzít, ... To by jste měla vidět někoho s kým jdu např. do lesa na houby a utrhnu si pampelišku, neko kopřivu a sním... Občas taky skupinka sjedem k vodě a chlastáme bečku. Na označování těchto lidí jako "ubohých", to už je opravdu potřeba něco na nervy...

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

6sense: Neber to osobně, slečna nebo paní jistě myslela extrém a to my dva nejsme.

0
Obrázek uživatele 6sense
před 7 lety 6sense

Beru to obecně, řadit pivo mezi všeobecně škodlivé a řadit ty co pijou bečku mezi ubohé, mi přijde horší než řikat někomu "zas to tvoje zrní". Řekl bych to asi tak, že pravda bolí víc... Občas někomu řeknu, že pije něco s něčim vyránym z toluenu (konzervanty,sladidla), něco obarvený broukama, nebo něco bez chuti dochucenýho glutamátama, že to co jedí není jogurt ale puding (škrob), obarvený cukr a né čokoládu, ... Pravda bolí víc (i zrní pokuď se zrovna jednalo o zrní), nadávky jsou pro lidi neznalé, nebo naštvané ;). Na neznalé stačí fakta, na naštvané něco na nervy ;).

0
Obrázek uživatele Frodik
před 7 lety Frodik

6sense: Ono hodně záleží na úhlu pohledu. Jak jsem už tady psal asi hodně-krát, mám rád svobodu a je každého svobodná vůle, jak si žije, co jí a jak se stravuje. Ale na druhou stranu mě strašně vytáčí, když někdo, kdo léta machruje, jak mu ten bůček/cigarety/junk-food/atd.. chutná a jak mu to se zdravím nic nedělá a pak přijde brečet k doktorovi s nějakou civilizační chorobou, kterou si sám vypěstoval.
Ano, máte pravdu, že ta jedna bečka za víkend není problém - ale až tam zase u té bečky budete sedět, podívejte se lidi kolem sebe - kteří se asi zas tolik nestarají o to co jedí jako vy. Kolik z nich má BMI aspoň pod 30 a vyběhne aspoň tři patra na jeden pokus ? Ono totiž jsou lidi, pro které sezení u bečky/v hospodě/u slivovice, nejlépe s cigaretou v puse, je životním stylem a náplní. To si myslím, že právě Katka měla namysli, když jí nějaký takový člověk začne mluvit něco "o zrní".
My jsme si jako lidstvo nebo spíš jako národ zvykli, že s určitým věkem přicházejí určité nemoci, takže to považujeme za normální. Jenže většina z nich to jsou nemoci způsobené vlastním zaviněním a machrováním (když člověk nepociťuje následky svého chování okamžitě, to se to machruje).
A co se týče dotazu Katky, tak o tom také něco vím, protože sám musím občas takové hloupé řeči poslouchat. Pokud je to od cizích lidí, tak to neřeším (do diskuze se pouštím, jen když mám dostatek času a to je málokdy). Pokud je to od kamarádů či známých, tak se jim snažím ukázat na vlastním příkladu, jak zdravý životní styl může znamenat obrovský rozdíl z pohledu nemocí, alergií a spokojenosti ze života vůbec.

0
Obrázek uživatele MartinMasar@
před 7 lety MartinMasar@

Dokud máme demokracii, tak každý bude mít plnou hubu keců. Musí usoudit, že někdo je hubený a cítí se dobře, aniž by něco pro své tělo dělal. Vše je o pevné vůli a pocitu, jak se chceme cítit.

0
Obrázek uživatele samorost
před 7 lety samorost

Pokud se vrátíte k meritu věci, resp. zde kladenému dotazu, zjistíte, že je zcela jedno, na které straně barikády stojíte. Zda holdujete „zdravému” životnímu styly, či se naopak imrvére přejídáte. Problém spočívá v nedostatku taktu a inteligence dotyčných a právě zde je onen zakopaný pes. Pokud by měla KatkaPal. kolegy a některé známé na úrovni, nikdo nehne ani brvou a bude jim minimálně ukradené, jak se stravuje a co dělá pro své zdraví. V lepším případě je to bude dokonce zajímat a mohou o tom třeba i plodně podiskutovat. Bohužel je však tolerance a slušné chování u nás docela „nedostatkové zboží” a jak známo, s hlupáky se svádí boje velmi nesnadné a zpravidla končívají fatální porážkou. Ne nadarmo se říká, že chytřejší ustoupí. Zbývá tedy jen obrnit se trpělivostí, nechat si narůst trochu té „hroší kůže” (v dobrém smyslu slova...), jít si svou vlastní cestou a podobné záležitosti neřešit. Rozhodně nikomu nic nevnucujte, na druhé straně si z planých řečí nic nedělejte. Obraťte to kdyžtak v žert a smiřte se s tím, že jste v jejich očích holt „trochu divná”. Když se s tím člověk naučí žít, zjistí, že tato pozice mnohdy není vůbec marná...

0
před 7 lety Veru

Katko mluvíš mi z duše:-) Já si taky v téhle masožravé alkoholické společnosti připadám divná, teda spíš ostatním připadám divná. můj přítel se za mě stydí že nepiju pivo jako ostatní holky, to co jím nerespektuje. taky řiká že za chvíli mi narostou křídla a odletim z toho jak jim zrní :-) samozřejmě to co uvařím vůbec nechce jíst aniž by to ochutnal, jen proto, že to zavání zdravou výživou. mrzí mě to.

0
před 7 lety KatkaPal.

Děkuji za mnoho vyjádření ani jsem to nečekala. Ubohé jsem myslela, že člověk, který přijde po víkendu do práce se kasá kolik toho v hospodě zdolal čímž je v uvozovkách poplácán po rameni a do slov ty jsi borec není daleko. Přeci je to velký obdivuhodný výkon za celý víkend. O proti tomu člověk, který začal jíst zodpovědněji ke svému zdraví je vystavován vtipným komentářům. Vydržet do jde, ale ne neustále. Pokud by někoho napadla hláška, věta prostě něco co jim říci, aby to zaznělo vtipně a zároveň se cítili hloupě. Jen proto, že vyčnívám a nejsem se stádem si připadám jak to ošklivé kačátko v té pohádce.
Zdravou výživu nikomu necpu to jsem pochopila velmi rychle jak člověk hned narazil, tímto směrem opravdu ne. Moc děkuji za příspěvky, potěšili mě.

Veru: pokud přítel nechce jíst stravu jako ty, musíš na to jít šalamounsky. Tohle ti můžu zase poradit já. Zakázané ovoce nejvíc láká. Takže samozřejmě jíst to nebude, ale to není z důvodu, že by sám nechtěl, to je z důvodu, že by nebyl před ostatními ten borec. Řekni třeba "jestli nebudeš, aspoň zbyde více na mě. Nebo nejez mi to, to je moje. Rozhodně nevnucovat on sám časem přijde se zájmem a co to tady pořád jíš. Možná i tajně někdy okusí. K jídlu mu postupně přidávej, začni třeba malou malinkatou oblohou k jídlu.

0
před 7 lety KatkaPal.

Jen ještě...nepotřebuji být poplácána po rameni, jen nechci, aby ze mě dělali srandu.

0
před 7 lety Eva

Katko,taky ti popíši svoje začátky ve zdravé výživě - nejdříve také posměšky jak v práci, tak doma,(klíčím si obilí, luštěniny, zrníčka), potom období lhostejnosti - nevšímavosti a dnes jí vločky celá rodina. A nemocní jsou právě posměváčci. Chce to čas a trpělivost. Eva

0
Obrázek uživatele btgreen
před 7 lety btgreen

Katko, pokud jste vnitřně přesvědčena, že jste se rozhodla jít svojí cestou, baví Vás toto hledání, tak odlišnost vůči okolí snadno ustojíte. Na argumenty se nikoho neptejte, najděte si je sama, musíte jim sama věřit. A hlavně, Vy nic obhajovat nemusíte, ničím jste se neprovinila, přece.
Musím upřímně říct, že mě Váš dotaz překvapil, měla jsem za to, že se trend ve stravování už dávno posunul z doby temna k osvícenství... asi ne. Co dodat, Katko jste ve vašem okolí pioneer, tak se snažte. přeji zdar a sílu.

0
Obrázek uživatele MartinSX
před 7 lety MartinSX

To, že je pivo zdravé, je nesmysl. Dobrý bludy tady někteří píšou :D Pivo je sice vyvážený a dobrý nápoj, ale v omezené míře. To jest jedno pivo.Pak už vám víc vezme než dá a dokonce je tu malé riziko nádoru na střevech. Proto jsou češi v tomto onemocnění na vrcholku. Alkohol je hnus fialovej devastující bunky a v pivu je obsažen jak víme. Tečka. PS: Pro rejpaly,piju pivo i víno, takže nejsem abstinent.
Katko hlavu vzhůru obratte to proti nim. Ja se směju jim. Lepší jíst zrní, než být ovce jako oni a jíst jejich hnoje :D
To Samorost: souhlas :)pěkně napsané

0
Obrázek uživatele MartinSX
před 7 lety MartinSX

I pivo přispívá k tomuto....Kolorektální karcinom. Mini státík Česko je na prvním místě myslím. Díky alkoholu, stylu života jídle atd.

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

MartinSX: Možná právě i díky tomu posmívání. Nevím, jestli máte stejnou zkušenost: Když člověk vyjede za hranice, teprve mu do očí bije, jak jsou Češi v nepohodě, ve stresu, spěchu,a závisti. Kdyby se proboha každý staral nejdřív o sebe,a ne ve zlém slova smyslu o ty druhé, (sledovat, pomluvit, znemožnit, příp. udat) byl by fakt život šťastnější. P.S. Poznatek mého známého, žijícího dlouhodobě v Británii: "Pokud tu někoho uvidím spěchat, můžu se vsadit, že je to Čech nebo Polák." :-))

0
před 6 lety Jaňulka

Pokud se Vám někdo posmívá, že se stravujete jinak než ostatní je to jen známka jejich nevědomosti, nezlobte se za to na ně, oni za to nemohou, značí to jen jejich charakter.
Povzneste se nad tím a nevztahujte si to na sebe.

0
Obrázek uživatele austinp
před 6 lety austinp

KatkaPal.
Ja by som si z toho nič nerobil... neprajem nikomu nič zlé, no za pár rokov bude "hrdinstvo" odmenené "super" zdravotným stavom poplácaného borca :)
Hore hlavu a čistú myseľ, kto tomu nerozumie, to ani nikdy nepochopí, ignoruj, nereaguj, usmievaj sa a dobrú chuť :)

0
Obrázek uživatele ◄skarabeus►
před 6 lety ◄skarabeus►

Nejlepší je prevence... obklopovat se vzdělanými lidmi, kteří jsou zpravidla na úrovni... a když už se někdo posmívá, tak je důležité mít vysoké sebevědomí a s úsměvem se nad to povznést ;-)

0
Obrázek uživatele Mirek
před 6 lety Mirek

KatkaPal. jak se tu řeklo vesměs, tuto cestu jste si zvolila, jistě vás na tuto cestu dovedlo něco čemu věříte, nikdy se nenechte odradit. Buďte trpělivá. Osobně se mi také smáli, když jsem si začal nosit poněkud odlišná jídla,že prý to je fuj a co to jím za sr...y :-D sami tam rozloženej ten super salám z rychlosoli, jen sem to viděl a udělalo se mi šoufl. Vždy sem argumentoval, že mi to chutná a že to nemá chybu. Pak jsem jim vzal třeba ty super limonády a četl si ty super složení a potutelně se smál, jak super chemická sloučenina to je :-D pak jsem za nějaký týden přinesl časopis kde se rozebíraly potravinové podvody, no a ejhle, dojdu ke stolu a oni to čtou už skoro půl hodiny :-D no tomu se musím smát. Navíc mě se líbí postoj lidí kteří jdou proti proudu a né s davem a vyloženě si to užívám, že jsem jinej. Posledně jsem pro změnu vytáhl o svačině knihu o politice v čr, proč jsme tam kde jsme a co by se mělo změnit, co myslíte že následovalo? Každý do ní koukal :-D a jen potom hmmm to je zajímavý něco na tom bude :-) Chce to pevnou vůli, ale nejtěžší je to asi když vám to vyčítá vlastní partner to je pak těžký boj.

0
před 6 lety Jana

Mirek pokud vám partner vyčítá odvěťte - ty chceš abych byl nemocný? udělala jsem to samé v mé rodině a věřte že došlo alespoň k zamyšlení co vlastně hloupého řekli.

0
Obrázek uživatele ◄skarabeus►
před 6 lety ◄skarabeus►

To mi příjde jako takový divný argument. Nemá to přímý vliv... Člověk přece může být zdravý i bez zdravého jídla, jen ten biologický věk bude plynout trochu rychleji. Zdravé jídlo dle mě je především o tom cítit se dobře a zvýšit svou výkonnost/odolnost po fyzické i psychické stránce. Toho využívá kdejaký vášnivý sportovec, či vrcholový manažer pro zvýšení pracovního nasazení a odolnosti proti stresu, apod.

0
Obrázek uživatele whoisqi@
před 6 lety whoisqi@

Nebaví mě moc číst celou diskuzi,ale rád bych napsal pár slov Katce,zakladatelce této diskuze.

XY let jsem poslouchal a poslouchám podobné posměšky. Ale už jsem se vypracoval do takového stádia, že mě už absolutně nic nerozhodí. Nikoho nepoučuji,nikoho nepomlouvám nikomu nekazím chuť k nezdravému jídlu. Každý ať uzná za vhodné jak chce žít a a jak dlouho,každý ať si má své názory, ale neotravuje s tím ostatní. A co říct na neustálé provokatéry? Naučit se,nebrat si nic osobně. A k těm hodně otravným začnu být tak extrémně upřímný, že už nikdy nezkusí proti mne a mé rodině cokoliv říct ;) Není to o tom,někoho v tomhle případě poškodit,jako odplata za to co ti řekl, ale jasně mu říct svůj názor, když on ti řekl svůj. Mě někdo řekne, že jsem hubený a měl bych se pořádně najíst bůčku, já mu na oplátku udělám během 10 minut kompletní rozbor jeho nefunkčních orgánů a následků jejich nefunkčnosti :-) do 10 min.nastane neuvěřitelné ticho a se sklopenýma ušima odchází :-)))) mimojiné, když mi někdo řekne, že jsem hubený nebo co to jím,tak to beru jako lichotku ;)

0
Obrázek uživatele whoisqi@
před 6 lety whoisqi@

Primární je,se navzájem respektovat, nechávám ostatním své názory, pokud oni respektuji mne. Je to vše o empatii...

0
Obrázek uživatele Mritamira
před 6 lety Mritamira

Katka: odlisny zpusob stravovani muze lidem pripadat divny pouze na zacatku. Prave protoze je odlisny. Pamatuji si, jak pred lety, kdyz jsem ze dne na den zmenila zpusob stravovani, moje spolupracovniky delali sazky, jak dlouho mi to vydrzi. Pak ale na to vsichni zvykli. Nevim koho mate kolem sebe, ale ja za tech par let byla mnohokrat prijemne prekvapena, kdyz na ruznych oslavach pro mne, aniz bych neco rekla, predem pripravili neco dobreho bez masa. Zalezi na tom jaky mate postoj. Pokud se snazite branit, vzdy budete mit proti komu se branit. Nemusite nikomu nic vysvetlovat. Moudry clovek totiz nepotrebuje nic dokazovat, sam fakt ze vam to dela dobre, prinasi klid a radost. Jde o to byt pozitivne naladena a brat vse s usmevem :o) Pokud to v klidu ustojite, casem se muzete dockat i urciteho uznani, to rikam z vlastniho prikladu.

0
před 6 lety mína

Katka: I já musela ze zdravotních důvodů přejít na zdravou stravu(vysoké procento tuků v cévách než podkožního podkožního)a manžel měl řeči že utrácím peníze za blbosti...Tak jsem mu řekla aby si laskavě uvědomil že jsem vlastně nemocná a že to jinak vlastně léčit nejde. Po čase přestal a nyní, když se neudržím a dám si něco co mám ráda a už to nesmím, tak začíná nadávat proč to jím když to nemůžu.I dcera si musí zvykat když k nim jdem něco slavit a oni si grilují maso, že já si ho nevezmu a dám si to které jsem si doma připravila zdravějším způsobem. Ujíždím hlavně na hořké čokoládě a oříškách, dost mi chybí...Takže i těm nejbližším to chvíli trvá než tu změnu vstřebaj, natož kolegové z práce.
Prostě to neděláme naschvál ale pro své vlastní zdraví a to by měli, dříve či pozěji,brát všichni na vědomí, podobně jako když nemocný bere léky.
Ano pro nás je zdravá strava lék a jim to časem dojde když na vlastní oči budou svědky, že to zabírá a že zdrává potravina prostě opravdu léčí plno zdravotních problémů které se vlastně nezdravou stravou, nabalují jedna na druhou a bez zdravé léčby si život zkrátí sami svou hloupostí...

0
před 6 lety mina

Omlouvám se za můj předešlý přízpěvek,něco je napsáno dvakrát atp.
Nevím proč, ale stále mi útíkaly řádky nahoru nebo dolú, takže jsem ty nesrovnalosti přehlédla.
O gramatice raději pomlčím...

0
Obrázek uživatele Schmidt
před 6 lety Schmidt

Zdravím Káťu. Máš několik možností: 1 - zcela to ignorovat. 2 - odplácet: jé, ty máš tyhle párky, ty sou super, jeden můj známej je miloval hrozně dlouho, než mu je doktoři zakázali... atd. na mnohé to nepůsobí, musíš mít taky ostrý jazyk a hromadu argumentů, pokud budou chtít diskutovat. 3 - nějakou dobu to ignorovat, mezitím si najít třeba nějaký sport, ve kterém si viditelně vybuduješ fyzičku a okolí ti začne závidět, protože uvidí, že tvoje "zrní" jde ruku v ruce s výkony, kterých oni nejsou schopni.
JAKOU VARIANTU SI VYBEREŠ ZÁLEŽÍ NA TOBĚ, JAKÁ BUDE REAKCE OKOLÍ, ZÁLEŽÍ NA TOM, JAK VELCÍ MRKVANI JSOU KOLEM TEBE.
PS.: V zaměstnání o přestávce chodím po chodbě a tlačím do hlavy brokolici namáčenou v jogurtu.

0
Obrázek uživatele Boo67
před 6 lety Boo67

Zrovna dneska se mi můj vlastní bratr do telefonu vysmál,že prý jim jen kořínky.Ať se směje.Já se cítím dobře a to je hlavní.

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Boo67: Hm, bratři jsou někdy dost..s klapkama na očích. :-))Můj bratr je to samé. Své kluky vůbec nevede k tomu, aby jedli zdravě. Přitom jsou často nemocní s chřipkou nebo angínou. Staršímu jsem už vysvětlila, že když přestane jíst sladkosti a přeslazovat čaj, bude se mu líp dýchat a nebude muset brát prášky. A ejhle- ono to funguje! Taková jednoduchá pravda. :-))Bratr ovšem zůstává beran. o))

0
Obrázek uživatele Zdeňka Terezie
před 6 lety Zdeňka Terezie

Vím, že je to těžké, ale máš pro to své důvody a ty jsou podstatnější, než mínění okolí. Ze začátku se vždycky lidé dívají divně, ale časem si zvyknou. Hloupé je, že to zpravidla nejdéle trvá lidem blízkým (v mém případě to byla mamka a přátelé). Bude dobře :) Hlavně se nenechat rozhodit :)

0
Obrázek uživatele Boo67
před 6 lety Boo67

Před lety se můj brácha rozhodl stát se svědkem Jehovovým.Nechápala jsem jeho rozhodnutí,nevěřila všemu co říká,ale nikdy jsem se mu neposmívala.Nejspíš zapoměl,že každý má nějakou tu svou víru a o mém způsobu stravování vypráví jako by to byla veselá historka z natáčení:o).Nechci se rouhat,ale z nás dvou jsem já ta zdravá.

0
před 2 roky Fifinka

Lidi, než aby se vám posmívali nějací lidi v práci, tak to bych raději vát vámi změnila práci. Už jsem to tak udělala dvakrát a jsem maximálně spokojená. Naposledy jsem navíc narazila na takovou fajnovou personální agenturu Personal Fabric, se kterou jsem měla novou práci prakticky hnedka, takže to vlastně bylo skvělé rozhodnutí změnit práci kvůli posměškům... Já bych to být vámi fakt netrpěla.

0
před 2 roky Pepa

A jak vlastně ta personal fabric funguje? Já bych totiž teda vyměnil práci, ale vůbec netuším, jak to funguje a za jak dlouho můžu počítat, že zase budu zaměstnaný. Nechci totiž jen kvůli nějakému mojemu rozmaru být třeba rok nezaměstnaný...

0
před 2 roky Fifinka

No normálně, zajdete za nima, domluvíte si nějakou schůzku, předáte jim všechny informace o sobě, aby věděli, jakou případně práci vám můžou dohodit a na kjakou práci máte kvalifikaci, pak vás pošlou na různé pohovory. A vy buď práci dostanete nebo ne. Pak už je to spíše na štěstí než na nějakých zkušenostech a dovednostech. Jinak vám ale kompletně všechno zaplatí, takže prakticky nic nebudete muset řešit. Jedinou nevýhodou toho všeho ale je, že většinou dohazují dělnické práce. Takže pokud chcete třeba nějakou úřeničinu, tak na to vám asi moc nepomůžou. Pokud vám ale dělnická profese nevadí, můžete se na ně směle obrátit a budete mít jistotu, že všechno přes jídlo a penízky budete mít zajištěno.

0
před 2 roky Radim

Zdravím. Taky si teď hledám práci. Jsem teď zapsaný na úřadu práce. Chtěl jsem se zeptat - spolupracuje ta agentura PERSONAL FABRIC i s úřadem práce? Odepíšou mě pak nebo to spolu nijak nesouvisí?

0
před 2 roky Fifinka

No nevím, zda úplně spolupracuje, ale každopádně, pokud si najdete práci přes personal fabric tak samozřejmě hned automaticky budete odepsaný i z úřadu práce. prostě nebude důvod, proč byste tam měl být nadále zapsaný. Stejně budete mít práci... =) Jinak mohu personal fabric doporučit.

0
před 2 roky Radim

Jo tak to je v klidu. =) To jsem rád. Tak já teda za nima zajdu hned v pondělí. Všiml jsem si, že sídlí v přívoze, což je bomba, protože to mám blízko. Tak alespoň nebudu muset chodit daleko... Jinak se mi líbí jejich přístup a taky recenze na ně jsou celkem v pohodě a hodně pozitivní. Takže se mi vlil zase pozitivismus do žil. :-D

0
před 2 roky Naty

Zdravím, lidičky. Jako neříkám, že je to špatný způsob vyřešení problémů, ale není to moc sobecké a zbabělé, že jakmile si s někým nesednete, že odejdete z práce? Jako je super, že existuje agentura, u které je to přecházení do jiné práce v pohodě (ta personal fabric), ale není to moc zbabělé? Jako nevím, jakou zkušenost máte vy, ale já jsem vždycky v nějaké práci narazila na někoho, kdo mi neseděl, kdo byl nějaký "marný" a kvůli kterému se mi ráno nechtělo do práce, ale nikdy jsem si neříkala, že kvůli tomu opustím celou práci... Prostě to podle mě není to správné řešení...

0
Obrázek uživatele allforlife
před 2 roky allforlife

Já bych myslela na sebe a nějaké zbabělé/nezbabělé neřešila. Každý je schopen zvládnout něco. Ano, všude je potíž, ale pokud je někde taková, že to člověk není schopen jakž takž v klidu ustát, proč nejít někam, kde bude líp. Na druhou stranu odevšad je potřeba vuít si nějaké ponaučení pro budoucnost, aby se věci neopakovaly...

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 5


Přidat příspěvek