Homeopatika

0
Obrázek uživatele karča
před 7 lety karča

Zajímal by mě váš názor na léčbu homeopatiky. Věříte - nevěříte, máte zkušenosti - užívali jste homeopatika a viděli výsledek? Nebo jste naopak odpůrci?

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

věřím, kdysi jsem ji prodělala a homeopatika pomohla, takže určitě doporučuji :)

0
před 6 lety Snipp

Ano homeopatika vám mohou pomoci, ale musíte tomu sama silně důvěřovat že vám pomohou. Pak je tu určitá šance díky placebo efektu. Samozřejmě je používejte na jednodušší onemocnění, na rakoviny, cukrovky a podobná těžká onemocnění jděte radši do nemocnice.

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Zajímalo by mě, jak fungují hopeopatika při léčbě domácích mazlíčků a jiné zvěře, třeba koní. :-)

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Homeopatika už neužívám, spíše jsem je dříve kupovala dceři. Neumím si vnutit tu důvěru a platit za placebo se mi nechce. Taky by mě zajímal ten účinek homeopatik u zvířat a právě i těch malých dětí :-) Jak je to tam s tou psychikou? :-)

0
před 6 lety eva

Placebo efekt? Takové názory bych nečekala zrovna tady:-) Je třeba rozlišovat homeopatii klasickou, kdy dostanete jeden určitý lék(funguje na principu rezonance a léčí příčinu) a její různé komerční odrůdy, jakou se živí plno "homeopatů". Stejně tak vícesložková homeopatika(na nějaký příznak) jsou nesmysl a potírají princip homeopatie. Viděla a slyšela jsem úžasné výsledky např. autopatie(metoda vycházející z klasické homeopatie), což je ale pro školou materiálně-technicky vzdělané a postižené mozky léčba ještě méně stravitelná :-)

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

eva: Můžeš si přečíst zdejší článek "Léčí léky,lékař nebo síla vůle?"

0
před 6 lety Kristýna

Dobrý den, provádím dotazníkový průzkum ke své diplomové práci se zaměřením na užívání homeopatických přípravků. Proto bych chtěla poprosit, pokud máte zkušenosti s užíváním (pozitivní i negativní), zda byste mi pomohli s vyplněním dotazníku. Dotazník je anonymní. Děkuji za každý názor. Zde je odkaz se spuštění dotazníku:

http://www.survio.com/survey/d/H1Q4C4V6A5C9M3J1U

0
Obrázek uživatele Lucy
před 6 lety Lucy

neverím, jedine v to, že tou sugesciou, že to funguje sa možeš " vyliečit", ale na to nepotrebuješ homeopatika, považujem to za jeden z naj. podvodov

0
před 6 lety Marta

Tak nevím. Já trpím na migrény a jako poslední možnost, co mohu ještě udělat, abych se jich zbavila, jsem zkusila homeopatika. Moc jsem jim nedávala šanci, ale pořád jsem si říkala co kdyby...
Beru je cca 2 měsíce a musím sama uznat, že záchvaty ustoupily, nemívám je tak často a dokonce i samotný průběh není tak hrozný (často jsem při záchvatu přestávala vidět nebo jsem částečně ochrnula). Lékaři pomoct neuměli, absolvovala jsem především vyšetření, jestli nemám nádor nebo něco co by to vyvolávalo. Nepřišlo se na nic a léky na to nejsou. Pouze léky od bolesti a to jsou strašné jedy.
Vyzkoušet homeopatika mi poradil brácha (veterinář) s tím, že má kamarádku, která se právě zabývá homeopatickou léčbou zvířat a kdyby to zvíře neviděl před a po, tak by nevěřil tomu, že homeopatika mohou pomoci.
Ale ani po své zkušenosti nemohu říct, zda fungují nebo ne. Mi, zdá se, zatím pomáhají, tak doufám, že to tak bude i nadále. Sama homeopatka mi řekla, že je to běh na dlouhou trať a nemám čekat zázraky.

0
Obrázek uživatele Peta
před 6 lety Peta

Na migrénu je dobrý hlavně pohyb. Většinou je původ migrény někde ve ztuhlých zádových svalech. Chce to pravidelně cvičit. Znám lidi, kteří když cítí, že na ně jde migréna, jdou si protáhnout tělo. Skutečně je to lepší než vzít si prášek a jít to vyležet.

0
Obrázek uživatele Stana
před 6 lety Stana

Marta: Migréna má spoustu příčin, od špatného pitného režimu, po ztuhlé svalstvo, po nevhodnou stravu. Jestli chcete poradit, zda by šla ovlivnit stravou napište mi váš týdenní jídelníček.(tekutiny, strava+ množství).

0
před 6 lety Jaromír

Měl jsem úraz na koni, pohmožděný kotník, koleno, ráno jsem odjížděl do Alp na lyže, homeopatika arnika montana po 6 ti tabletkách po třech hodinách, ráno jsem již pajdal a druhý den lyžoval. tak jaké placebo?.

0
před 6 lety Marta

Nemám pocit, že bych měla málo pohybu. Sportuji téměř každý den. Věnuji se horolezectví a turistice, chodím skákat na trampolínce, minimálně jednou týdně plavat, teď v zimě i běžky. Před sportem se poctivě zahřeji a protáhnu a po cvičení se taky protahuji. Mám sedavé zaměstnání, tak se v práci protahuji na overbalu. Denně vypiju min. 2,5l tekutin, převážně vody a neslazeného ovocného čaje + zelené čaje. Zelené čaje ale nepiji na zavodnění, ale na chuť. Trochu problém mám s dodržováním pravidelného stravování. Ne vždy se mi podaří jíst opravdu pravidelně. Nejím moc maso, to mi nechutná, takže si jej dám jen občas a ryby nejím vůbec, ty nemůžu ani cítit. Zeleninu a ovoce si dám ráda, tvoří velkou část mého jídelníčku. Nemusím tedy kapustu a brokolici a zeleninu mám nejraději čerstvou, protože tepelně upravená zelenina mi smrdí (kromě špenátu, ten zbožňuju). Mám ráda polévky, jím luštěniny, mléčné výrobky, pečivo převážně doma upečené celozrnné. Z příloh jím nejčastěji bulgur a neloupanou rýži, brambory a občas těstoviny.
V minulém zaměstnání jsem na migrénu trpěla hodně, měla jsem problémy s mistrovou, takže zvýšený stres ji hodně ovlivňuje. Co jsem nastoupila do nového zaměstnání, tak migrény dost ustoupily, ale přesto pořád byly a jsou. Hodně na mě chodily po zvýšené zátěži (tedy po sportu). Neberu homeopatika jako zázrak, ale migrény jsou opravdu méně časté a v menší intenzitě. Můžu už i normálně sportovat, aniž by mě to úplně odrovnalo. Jednou jsem skončila i v nemocnici na kapačkách a pak se rozjelo kolečko doktorů a vyšetření. Jediné, co mi dokázali nabídnout byly migrenotika, které jsem ale odmítla, protože léčí jen bolest, nikoliv podstatu problému a sama doktorka mi přiznala, že mají spoustu nepříznivých vedlejších účinků. Sami doktoři neví, co přesně ji způsobuje.
Není to o tom, že bych spoléhala na prášek a spoléhala na to, že mě zachrání...
Jo a HA neberu.

0
před 6 lety Kristýna

Dobrý den, provádím průzkum k diplomové práci ohledně užívání homeopatik, proto bych Vás chtěla požádat o vyplnění dotazníku na téma Homeopatie. Dotazník je anonymní, obsahuje 11 otázek a jeho vyplnění zabere cca 5 – 10 minut.
Budu ráda, když si najdete chvilku času a děkuji za každý cenný názor.
Moc mi pomůžete, děkuji Kristýna.
Pokud dáváte homeopatika svým dětem, zaškrtněte, prosím, věk dítěte.

Zde je odkaz ke spuštění dotazníku
http://www.survio.com/survey/d/H1Q4C4V6A5C9M3J1U

0
před 2 roky Simona44

Já jsem našla ohledně homeopatik zajiímavou diskuzi - http://zdravi-hubnuti.cz/tema-homeopatika-6241/. Tak tam mrkněte.

0
před 12 měsíci Novotná

Mně homeopatika pomáhají v léčbě chronického problému a není to placebo, protože se dávají i zvířatům a ta nevědí, co berou a přesto jim pomohou!! Na deuhou stranu, když se dá nevhodné homeop, co se týče složení a potence, problém se zhorší, je to má osobní zkušenost, proto se má vhodnost hom přeměřovat a nedávat je od oka.

0
před 8 měsíci Dana

Mně homeopatika pomáhají, je potřeba, ale vhodně zvolit a nechat si poradit od někoho, kdo se v tom opravdu vyzná.

0
před 8 měsíci Milada

A nevíte někdo kam zajít v Brně pro radu ohledně homeopatik a obecně alternativní medicíny jako jsou léčivé bylinky atd.?

0
před 8 měsíci Jannaa

Jsem taky z Brna a přidávám se k dotazu, raději vybírám naživo než přes eshop, tak bych taky ocenila tip na místo, kam v Brně pro tyhle věci zajít.

0
před 8 měsíci Helena

Já chodím do lékárny Zelený anděl v Černých polích, jsou skvělí - vyznají se, dobře poradí a mají široký sortiment přírodních léčiv

0
před 8 měsíci Milada

Děkuju moc za odpověď, zajdu tam!

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 - 9


Přidat příspěvek