GMO

0
před 7 lety eva

http://www.ceskapozice.cz/byznys/podnikani-trhy/cesko-coby-trojsky-kun-pro-geneticky-modifikovane-potraviny
Jsme úplně bezmocní vůči těmhle globálním bestiím? Lidi by měli alespoň vyjít do ulic, jenže bohužel většina, zmasírována názory "odborníků" si opravdu myslí, že GMO potraviny nevadí. Smutné.

0
před 7 lety Dita

Proto nenakupuji potraviny nebo alespoň se snažím nenakupovat potraviny od nadnárodních společností, oni si pak dovolujou. To samý nábytek, oblečení, drogerie. Navíc zjišťuji že malý prodejce či výrobce je daleko poctivější a záleží mu na tom co dělá a i na spokojenosti zákazníka mu záleží.
Zrovna včera ve Žďáru jsem šla kolem masny, kde měli na výloze ceduli, že prodávají maso z českého chovu. Rozhodně bych maso či salámy nekoupila (kdybych je jedla) v supermarketu, jak mají masnu před pokladnama.

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Kdybych byla jedlík masa, štvalo by mě, že dobytek je krmen z 90 % GM krmivem,(to je faktický stav v Evropě! ) a výrobci to nikde na mase nemusí označovat! Pak máme s klidem konzumovat takové maso. U jiných potravin je povinnost uvádět GMO dána zákonem.

0
před 7 lety A.

My lidi o tom rozhodujem, my máme v ruce volební lístek. Pokud budem koupí podporovat společnosti s výrobou GMO tak to bude pořád horší. Bohužel GMO je u nás nějakých 10let a nikdo neví co to s lidmi udělá při dlouhobé konzumaci. A nejhorší na tom je, že naše děti se tím krmí také...

0
před 6 lety Snipp

Prosím vás, napište mi proč tak nenávidíte GMO potraviny. Čeho přesně se bojíte? Jaký problém si myslíte že by mohl nastat? Já to totiž vážně nechápu, tu hysterii kolem GMO potravin.

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Snipp: Nechápeš? Tak si najdi informace. Třeba Prof.Strunecká o tom píše v knížce "Doba jedová 2". Jestli umíš anglicky, prof.Robert Verkerk se tím kvalifikovaně zabývá jako vědec a biolog. Nebo Jeffrey M.Smith a jeho alarmující knihy o výzkumu. Hysterie je celkem na místě.

0
před 6 lety Snipp

Knihu Doba jedová jsem nečetl, takže nemohu soudit podle ní, ale četl jsem spoustu studií zaměřených jak na podporu, tak i proti GMO a jednoznačně vychází, že GMO je v pořádku a evropský humbuk kolem něj je pouze výsledkem zemědělské lobby. Jinak prosím napište sem nějaké argumenty, čím jsou GMO potraviny škodlivé pro organismus?

0
před 6 lety Mobstar

snipp: čím?? někdo neumí požívat google co? ;) http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2205509/Cancer-row-GM-foods-French-study-claims-did-THIS-rats--cause-organ-damage-early-death-humans.html

//doporučuji nejíst u článku..

0
před 6 lety Jitka

Geneticky modifikovaná potravina vzniká tak, že se do jedné rostliny zavede gen jiné rostliny. Co když někdo na tu jinou rostlinu bude alergický, ale vůbec netuší, že jí vlastně konzumuje? To je věc, která se může projevit již dnes. Další otázka je, co to s lidstvem udělá do budoucna. Vždyť manipulujeme s přírodou a to je vždycky špatně. Vždy se nám takové věci vrátili a taky vrátí.

0
Obrázek uživatele Pipoš
před 6 lety Pipoš

Na vetsine nadsenych zastancu a odpurcu GMO (nebo jakehokoli jineho zdravotne-vyzivove-nabozenskeho svetonazoru) me zarazi absence kritickeho mysleni a zdraveho selskeho rozumu.

Konkretne primo ve zminovanem clanku na dailymail.co.uk jsou prece uvedeny racionalni vyhrady, proc jsou zavery studie neprukazne. Vsimnete si prosim jedne zvlaststi: v kontrolni skupine se vyvinul nador u 30% krys a v testovaci u 60% - to je prinejmensim zvlastni... Co proboha s temi krysami delali?

Ja bych doporucil toto cteni:
http://www.bc.cas.cz/MOBITAG.html?White-Book-on-GMO

0
před 6 lety Snipp

Pipoš, máte pravdu. Jitko, alergie se může objevit, to je pravda. Proto by určitě bylo vhodné takové GMO organismy na tento problém testovat. Nevím jestli se už něco takového nedělá. Samozřejmě to lze odhadnout i dopředu. Při GMO vývoji se do rostliny zavádí určitý konkrétní gen/soubor genů, podle kterého organizmy syntetizují konkrétní sloučeniny. A pokud se zavádí gen, který produkuje sloučeninu zodpovědnou za alergie, tak by se určitě mělo testovat. Jinak manipulace s přírodou to není o moc větší než běžné šlechtění rostlin. Jen je to efektivnější

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Tak kdo váha např u slunečnicových olejů a tápe, jaké je kvality, narazila jsem docela na pomocníka, který by vám při rozhodování mohl pomoci:)
http://old.greenpeace.cz/gmo/gmvyrobky.shtml

http://old.greenpeace.cz/gmo/spotreb-seznam.shtml

0
před 6 lety Bledá Tvář

Otrávený ráj - Havajské ostrovy se staly globálním centrem pro polní testování GMO.
http://news.e-republika.cz/article1713-Otraveny-raj

0
Obrázek uživatele 6sense
před 6 lety 6sense

Kdyby byla nějaká demonstrace proti GMO, tak bych určitě přišel... stejně jako proti nanotechnologiím... Ale demonstraci proti GMO nemůže vytvořit jedinec, na to je potřeba více lidí... Někdo tvrdí že se proti tomu v budoucnu neobejdeme, protože je moc lidí, ale to je podle mě omyl a výmysl těch co GMO stvořily a hrabou za jejich používání. Zrovna na veletrhu ekoworld o tom bylo jedno video o zemědělci jak bojoval proti GMO a jak on sám s přírodou jde všechno lépe než s GMO. GMO je prostě pro líné lidi (kterým se to ale vymstí), kteří si chtějí poradit s přírodou bez přírody, místo toho aby si dogooglily přírodní pomoc s přírodou... (takže pokuď bude nějaká demonstrace proti GMO, tak dejte hlasitě vědět ;).

0
Obrázek uživatele Jirka
před 6 lety Jirka

Polsko se stane osmou zemí Evropské unie, která nedovolí na svém území geneticky upravenou kukuřici firmy Monsanto. Předchozích sedm zemí jsou Rakousko, Francie, Německo, Maďarsko, Lucembursko, Řecko a Bulharsko.


http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2022-otraveny-raj-od-gmo

0
před 6 lety Bledá Tvář

25. KVĚTNA SE AKTIVISTÉ Z CELÉHO SVĚTA SPOJÍ V POCHODU PROTI SPOLEČNOSTI MONSANTO.

http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=pochod-proti-gmo-potravinam&cisloclanku=2013050002

Česká republika na seznamu zatím není...

0
Obrázek uživatele Jirka
před 6 lety Jirka

Zase Monsanto, podle neověřených zpráv by chtěli patent na celou Zeměkouli. Už je zakázáno zpívat, bude i pěstovat a nakonec dýchat.

0
Obrázek uživatele 6sense
0
Obrázek uživatele muschalek
před 5 lety muschalek

DOPORUČUJI VŠEM KTERÝM NENÍ JEDNO CO DÁVAJÍ SVÝM DĚTEM K JÍDLU http://uloz.to/xXE9evh/duch-doby-potraviny-a-s-food-inc-avi

0
Obrázek uživatele Pipoš
před 5 lety Pipoš

V Ruzyni je pokusny sad, kde s pozehnanim MZP testuji GMO slivone. Geneticka uprava ma za cil zavest rezistenci k PPV (virove onemocneni u nas zname jako sarka). Pokud se podari, muze to znamenat obnoveni zasle slavy ceskych a moravskych svestek...

Jak se drazi diskutujici divaji na konzumaci slivovice z takovychto GMO svestek?

0
Obrázek uživatele Stana
před 5 lety Stana

čím víc tím líp :D

0
Obrázek uživatele Sunriska
0
před 3 roky Honza

Další velký problém jsou takzvané "roundup ready" neboli HT rostliny, které jsou modifikovány tak, aby byly na rozdíl od všech ostatnich rostlin rezistentní vůči přípravku roundup. Sami o sobě nejsou nebezpečné, nicméně způsob jejich pěstování je přímo spjatý s vysokým užitím tohoto herbicidu. Protože likvidovat plevel tímto chemickým způsobem je prostě jednodužší. Ale co na to příroda?
   Dopad takového postupu praktikovaného ve větším měřítku posuďte sami. Pomoci by vám k tomu mohl článek: http://www.szes.chrudim.cz/projekty/veda/clanek5/
Který pojednává ne jen o HT plodinách.


Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 6


Přidat příspěvek