Farmářské trhy sem tam nebo každý den pod střechou

0
před 5 lety Radim

Dobrý den mám takový dotaz. Farmářské trhy se nám posouvají někam kdy začínám přemýšlet o tom zda splňují svůj prvotní účel. Zajímalo by mne co by konzumenti zdravých potravin řekli na opravdové domácí potraviny pod jednou střechou v Praze. Zprovoznit takovou prodejnu nebo ne? Kde by podle vás měla stát?

0
před 5 lety Jitka

Proč jen v Praze? Zbytek republiky je jako co? To mám jezdit 200 km pro chleba?

0
před 5 lety Radim

Omlouvám se OK tak tedy celorepublikově :-)

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 5 lety Sunriska

Jedna taková kamenná prodejna už existuje. Český Grunt. A po celé ČR. Zkoumala jsem, jakou má úspěšnost v Pardubicích. Nejvíc tam lidé chodí pro kvalitní maso, zájem je i o mléčné výrobky z farem. Zelenina nic moc a třeba o domácí nudle byl téměř nulový zájem.
Hlavní problém je stále cena, dokud si lidé neuvědomí, co znamená slovo "kvalita", brala bych takové podnikání za zbytečné...Je to smutné, ale hold dnešní realita..

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Radime, podobně jak píše sunriska, myslím, že stejný plán měli i zakladatelé Českých gruntů apod., ale otázkou je, zda to ti lidé ocení? Nevím, jak v Praze, nejsem (naštěstí:D) pražák, ale když vezmu, že my tady v 5tis. městečku máme v okolí 1 zdravou výživu a podle mého názoru zřejmě úspěch má (nevypadá, že by vyloženě nějak krachovala...), tak v Praze by se jistě našlo víc takových lidí.
Je škoda, že ale právě v menších městech, vesnicích nebo nějakých koutech prostě na zdravé a hlavně kvalití potraviny skoro nenarazíte, jsou tam buď sice malé obchůdky či sámošky, ale pokud to nemá vietnamec, tak tam jsou jen základní věci, které běžně lidé kupují (tedy fájnové náhražky, uzeniny, samé "levné oblíbené" prostě...)
Mluvím ze zkušenosti, protože zdravá prodejna tu nestojí moc dlouho, předtím nebyla šance někde poblíž kvalitu sehnat, žádní zemědělci, chovatelé nic... zbývali jen hypermarkety a nic jiného (protože i v tom obchůdku to lidé běžně kupovali za levno v marketu a za draho prodávali zde třeba babičkám, které by se jinak sotva dostaly někam do obchodů dál).

Když to shrnu, já bych do takové prodejny chodila ráda a s úsměvem:)) Ale na druhou stranu představa, že tam zavítá jen pár "nadšenců"...to by asi obchodníka dlouho neuživilo:(

0
před 5 lety Radim

prodejna by dle mého názoru měla mít nabídku více druhů potravin. Od uzenin, mléčných výrobků,pečiva, ryb, přes bylinné čaje, sušené ovoce, potraviny pro vegetariány atd.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 5 lety Jirka

Sklizeno Nusle - Praha 4

Adresa:

Svatoslavova 24
Praha 4 - Nusle, 140 00
Tel.: 212 242 605

Email:
nusle@sklizeno.cz

Otevírací doba prodejny:

PO-PÁ: 7:30 - 19:30

SO: 8:00 - 12:00

NE: Zavřeno

První prodejnu otevřeli v Brně, část potravin je v Bio kvalitě a skoro všechno je od sedláků.

http://www.facebook.com/home.php#!/pages/Sklizeno-opravdov%C3%A9-j%C3%ADdlo/168178483236341?fref=ts

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Radim: ano, s tím souhlasím, i když uzeniny nejsou úplně možná nejzdravější, jsou-li kvalitní, poctivě dělané, stejně jako ostatní, proč ne? (Měla jsem namysli ty růžově zbarvený kola v celofánu s tustem éček od shora až dolů...)

Jirka: škoda, že vše je jen v Praze a Brně..:( :)

0
před 5 lety ew

Kousek od výše zmíněného Sklizena se teď připravuje něco podobného pod názvem Česká stodola!! Už se těším...

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Tak to jsem ještě neslyšela, pane jo, za chvíli tu budeme mít i České kůlny :D Což je rozhodně lepší, než "české" Lidli, Albertíky a jiné;)

0
před 5 lety Radim

nevím nějak se prodej čerstvých potravin začíná stávat obchodem kde za chvíli půjde opět jen o peníze a o kvalitu a původ potravin se nikdo starat nebude. Neměl jsem na mysli obchůdky kde bude tento sortiment prodávat jeden ,,opět řetězec,, ať Česká kůlna nebo Sklizeno. Měl jsem na mysli krytou tržnici ve stylu jakou mají např v Maďarsku, Německu nebo Španělsku. Zde si budou jednotlivé výrobky přímo prodávat a nabízet. Zase se to sunek někam do stylu AHOLD

0
před 5 lety Dita

Českej grunták dostává prý dotace, takže od té doby co jsem se to dozvěděla (a není to jedna paní povídala) zdroj je blíže, tak jsem jim přestala fandit, ať my taky někdo dá miliony a pak budu podnikat v čem chci. Fandím lidem, které téměř od píky vybudují ať už třeba prodejnu, nebo něco jiného. A jak píše Radim, podobně jako na farmářských trzích se našli nepoctivci (přeprodávané zboží ze super), je třeba být na pozoru i zde.

0
před 5 lety František Němec

Dobrý den, náhodou jsem našel tuto diskuzi. Vlastním farmu, provozuji dvě prodejny v Praze(Vodičkova 18, Vinohradská 15), 7 rozvozových aut a tři pojízdné prodejny. Jezdíme od Plzně až po Ostravu(Jihlava, Žďár nad Sázavou, Třebíč, Brno, Tišnov, Zlín, Fryšták, Praha a další menší města), více na www.farmanemcova.cz Na farmě vyrábíme jogurty, tvaroh, sýry, uzeniny bez rychlosoli, jitrnice. Vše v kvalitě takové, aby jsme mohli potraviny konzumovat sami. Jsme rádi, pokud zákazníci přijedou na farmu (135 km D1. 5 km od Měřína, Netín) S pozdravem a přáním do nového roku vše nej František Němec

0
před 5 lety Jitka

To je škoda, že nejezdíte víc na západ.

0
před 5 lety Bheatka

V našem středně velkém městečku bych něco podobného uvítala. Už ani nevím jaké to je jít do obchodu a odnést si domů opravdové mléko se špuntem nahoře, chleba po kterém se olizujete ještě třetí den a rohlíky, které nejsou plné vzduchu a nezgumovatí do hodiny co si je přinesete domů. Uvítala bych zase naši potravinovou nezávislost v plodinách, které u nás rostou.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 10


Přidat příspěvek