Farmářské trhy a obchody

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Nemáte prosím někdo zkušenosti s farmářskými trhy či prodejnami v Českých Budějovicích? Víte o nějaké dobrém?:) Já objevila jeden, ale tam (i přes kvalitu apod.) je to oproti jakémukoliv jinému dost drahé... Budu ráda za každé tipy i třeba mimo ČB;-)

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Doporučila bych ti kamenné prodejny se zeleninou. Některé mívají výběr i z české zeleniny, ale chce si zjistit jejich dodavatele, pokud ji neberou z velkoobchodu.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

V jednom maloobchodě s zeleninou, kde cedule hlásala už z kilometrové dálky doslova "čerstvá zelenina" jsem usoudila, že by mohla být kvalitní, naše místní, ovšem když jsem se pak paní prodavačky ptala, odkud je, tak mi nedokázala odpovědět, že prý neví, ale hlavní je že vypadá a chutná dobře...no moc jsem si z její odpovědi nepobrala, ale nic bych nedala za to, že je to jak u vietnamců, kteří v marketech nakoupí kila všeho možného a pak to prodávají pod jinou "košilkou" jako domácí, české apod...:-)

0
před 7 lety Anetta

Dobrý den,prodávám a pěstuji zeleninu.Jsme přímí pěstitelé,se všemi papíry atd.Bohužel máte pravdu, že jsou předražené potraviny či zelenina.Já osobně jsem na jednom trhu měla levnou a dopadlo to tak,že mě vyhodili.Mám jiánou politiku než překupníci.My musíme prodávat máme to na hektary zeleniny ne na pár bedýnek co si koupím ve velkoobchodě.Tudíž by mi bylo jedno že prodám bedýnku denně místo 5, ale že sté bedýnky vytřískám co nejvíc peněz.U mě to dopadlo tak ,že mě vyhodili a nechali tam překupníka co neví ani co a kdy se pěstuje.Má to z výkupu a smutné je že pořadatel ho kreje.Prosím když jdete kupovat zeleninu do trhu.Třeba se ptejte na odrůdu nebo jak je pěstují a tak.člověk, který pěstuje zeleninu ví co a jak.A hlavně koukejte na osvědčení o zemědělství.To má každý pravý zemědělec.Překupník ho nedostane.Děkuji

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Anet: to je bohužel pravda, kam dnes čert nevleze nastrčí nějakýho podvodníka a překupníka, já určitě vyzvídám, to i v obchodech, ale narovinu musím i bohužel napsat, že ne každý je ochotný odpovídat, což se ale někdy potvrzuje jen to, jak moc je neochotný nebo jak moc o tom ví...:-) Také se mi často stává, že mi u stánku lidé odpoví, že oni tam to zboží tomu farmáři pouze prodávají, ale to jak to ten farmář vyrobil nebo vypěstoval bohužel neví, zkrátka jen někdo, kdo tam je aby za zboží vybral do kasičky a tím to hasne.
Jen se ještě zeptám, vy pěstujete kde vaší zeleninu a ostatní? Je to někdo u jihoč. nebo středočeského kraje?

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Anetta: Jak daleko to máte do Přerova? Nutně tady potřebujeme druhého poctivého zemědělce.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Tak koukám, že by byli pro Anet zájemci z celé ČR:-) Mým snem je mít také dvoreček nebo aspoň zahrádku s vlastní minimální úrodou, bohužel jako odsouzenec v byte mám jen pár květináčků s mojí bazalkou a pažitkou:-D

0
před 7 lety Kačka

Ráda si taky koupím, nechcete sem dát kontakt? Jestli se to tedy smí, tenhle "spam" by byl užitečný. A nemělo by se to hlásit na město, pokud trhy pořádá, že zde dějí takovéhle praktiky a co je komu do toho jaké máte ceny. Nejedná se o diskriminaci?

0
Obrázek uživatele Alča
před 7 lety Alča

Anetta, já se taky hlásím. Poctivých prodejců a navíc pěstitelů, kteří prodávají svoje výpěstky je tedy opravdu málo

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Panečku, proč když je obecně u nás tolik zájemců, stále tak málo "dodavatelů"?:(

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Tak a je to tu zas!:) Obzvlášť poslední odstavec mi něco připomíná...:-)

http://www.novinky.cz/ekonomika/247701-na-kontrolach-farmarskych-trhu-padly-pokuty-za-204-000-korun.html

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

A zrovna dneska jsem procházela kolem stánku se špatně označenými "domácími" uzeninami:-) Někdy mám ale pocit, že tyto farmáře takové v podstatě maličkosti jako je značení a nápisy zbytečně odrazují, spíše bych se zaměřila víc na přímo kvalitu potravin a zda jde opravdu o "domácí" či BIO produkty - jak slibují.

0
před 7 lety Anetta

Dobrý den, máme to hodně daleko do Přerova, sjem z Mělnického okresu.Jezdíme Prahu. 3x do týdne a máme toho pokrk.Vyvoráváme brambory pokuď to jde.Taky jsem měla kontrolu na původ brambor.Musíme tam mít registrační číslo což jsem měla.Takže úspěšně jsem obstála.Vedle mě překupníci nikoliv, tak aspoň to.Jen si myslím, že se jim nic nestane.Víte když tak přemýšlím no,, sposty lidí se mě ptá, jak to stíháme a kolik lidí na to máme.No diví se.Ale už se nediví u stánku překupníka který má fronty a má každou békovinu na co si vzpomenete(posledně mě pobavil zázvor:-) )A tak si nejdříve nakoupí u něj a pak si mě tedy všimnou.Někdy to nechápu :-(

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 + 6


Přidat příspěvek