Dobrý skutek

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Už jste letos udělali nějaký dobrý skutek? něco užitečného pro ostatní či pro zvířátka? nebo máte teprv dobrý skutek v plánu udělat? jaký. Pochlubte se?

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

no já chodím do kočičích útulků, daruju lbbůstky na blešák, nebo koupím baštu. Kočičky potřebují podrbat kožíšky, to jim dělá asi nejlíp. No jinak se snažím dělat dobré skutky pořád, věřím totiž, že když někomu pomůžu, tak on pak bude mít chuť pomoct druhému atd...

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Jéé, tak to je hezké. No já už pomáhám jenom zvířátkům, jsou vděční, třeba jsem nasypala krmení ptáčkům, ale zatím to vypadá, že si na tom na jaře pochutnaj spíš myši.
Dnešek mě opravdu zase vyčerpal zase na dlouhou dobu, je to tak strašný a příšerný, kolik zlých, závistivých a hnusných lidí zde žije, kolik podvodníků a vojebů, jak se vymejšlí koho co nejvíce a bez práce nejlépe podrazit a oškubat. Z dneška jsem zhnusena, a nechci to více rozebírat.
Vercounek závidím optimismus a s tou pomocí, u mě to bylo spíše na dobrotu na žebrotu.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

Dita: no ono to má dlouhodobější charakter, svět není tak černý jak vypadá a když se na něj začneš dívat pozitivněji, uvidíš, že i za tím nejčernějším mrakem je sluníčko :) já bych ptáčkům taky nasypala, ale mam 4 kočky a to bych jim dost usnadnila lov :D

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

no a pokud někomu pomůžeš, máš bod k dobru a ten se ti počítá, no a pokud se ukáže, že si pomohla debilovi, kterej to ani neocenil (a horší věci), ty máš pořád ten bod. Tak se na to dívej takhle :)

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 7 lety Sunriska

Jeee, s těma kočičkama to je moc hezký, taky je mám moc ráda..:) A nevadí vám 4 číči doma resp. dětem, když se tvrdí, že kočky přenášejí různé nemoce a jsou nebezpečné hlavně pro těhotné?

Zjistím si nějaký útulek v Pardubicích a až bude hezky, tak si to spojím i s pěknou procházkou...:)

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

sunnriska: upřímně sem přesvědčená o tom, že kočky doma nejen že neškodí, ale velmi prospívají. Já ty kočky okolo sebe mám už asi 20 let a nikdy sem od nich neměla žádnou nemoc. V těhotenství se mi běžně válely "na břiše" a co se malá narodila, tak sou od mala poblíž ní a rozhodně jí nic není, ba naopak. Kočičky miluje (máme i psa ) a toho si denně drbe, kočky teda trochu tahá za chlupy, taky se jí vyhýbaj :) já kočky miluju, není nad to si sednout do křesla, nechat hupsnout kočku na klín a pak už si jen užívat vrnění.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

znám x případů, kdy ženská otěhotněla a kočku hodili hned do útulku, to je fakt hnus nad hnusy. Ty kecy o toxoplasmose, dlaeko větší šanci jí chytit máte když se hrabete ve hlíně apod, než od kočky. Jo a k těm útulkům, nemusíte si jít kočku osvojit, aby ste mohli jít si je drbat do útulku :)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

A jen doplním Verču, přesně jak píše, je to naprosto úžasný tovr, který vám dodá energii i pozitivní náladu v jakékoliv situaci a třeba v zimě je to můj nepostradatelný živý zahřívací polštář:-D

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 7 lety Sunriska

Taky jsem vždycky doufala, že o těch nemocech je to jenom takový přežitý předsudek, tak jsem ráda, že to s nima funguje takhle v pohodě...:) Na psychiku mají ohromný vliv, přesně, jak píšete, to určitě doporučuju! :)

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

ano, skvělý zahřívací polštář, který je skoro vždy ochoten okamžitě zahřát :) dokonce umí přijímat naši negativní energii, takže nás vlastně léčí a ulevují nám. Nehledě na to, že hláška "kočky jsou celoživotní puberťáci" platí stoprocentně :)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

My máme doma přímo zvěřinec:-) Sama jsem z útulku vzala už jednoho pejska a jednu fenku, číču máme také od známého, nikdo jí nechtěl, je celá bílá, bohužel tedy hluchá, ale nám to nevadí:)
Můžu potvrdit, že známé věty jako psi nesnáší kočky atd. rozhodně neplatí:) u nás jsou to jen vyjímky potvrzující pravidla - kočička, pejsek, rybičky, potkan...vždycky se nám to šžilo a nikdy si nic neublížilo a navíc je to opravdová balzám na duši a tělo.

Nevěřím ani těm nemocem, pokud se zvíře nedostává vyloženě do ohnisek nebo k původcům chorob a má i jen základní péči, nemyslím si, že by tam hrozilo i riziko vážných nemocí, jsme u všech domácích i hospodářských zvířat úplně odmalinka, nikdy nikdo v rodině neměl jediný problém, a to ani alergie.
Sama jsem toho názoru, že naopak přehnaná péče, aby se děcko nedostalo v žádném případě do styku s možná nakaženýma zvířatama je úplně to nejhorší, protože si nikdy tělo nedokáže vytvořit správnou hladinu protilátek a tím spíš bude v budoucnu náchylný na takové podobné nemoci a alergie.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

no tak to je taky pěkná smečka :) já mám kocoura od veterinářky (měl 2x zlámanou nohu), jednoho kocoura od známých, tomu už je 15 a od 2 nemá přední tlapu, dalšího taky nechtěného, no a nedávno se připlazila podvyživená kočička bez očíčka, dnes je z ní krásná slečna, takže trošku tábor kryplíků, ale sou to zlatíčka. Jo a pes je Akita inu a kočky si ho silně ochočily :D

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

To je super, leckdo všechny handicapované hned vyhodí, nám taky nevadí, že máme jednu hluchotinku, sice se občas motá po nohy, jak neslyší, ale když třeba luxuji je to pohodička vedle ní vysávat, aniž by se probudila:-D
Já mám vystudovanou veterinu, takže proto mám taky k němým tvářím tak blízko už od malička:-)

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

a děláš tedy veterinu? No veterinář nám toho kocoura, co přišel o tlapu, chtěl utratit, my ho nedali a dneska je mu 15 a na hendikepovanýho si hraje jen před návštěvama :)

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Máme doma od února pejska z útulku, je z 10 štěňat, moc přátelská. Měla těžký život v předchozích dvou rodinách. U nás přibrala na váze, je spokojená, a respektuje se i se starou dámou, které je 12 a trpí artrózou.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

vypadá spokojeně :) no a o tom to je, útulky přetékají zvířaty co nikdo nechce a všichni si kupujou ty, co vypadaj dokonale, ale samým šlechtěním maj sprasený charakter. Zlatý český "mourci" a "voříšci" fakt.

0
před 7 lety Dita

Kdyby měl také někdo zájem udělat dobrý skutek pro Patrika (myslím, že případ je všem znám),
adresa je:
Dětský domov (Patrik)
Školní 1, 419 01 Duchcov

Zasílat můžete hračky, oblečení, peníze, ....

Myslím, že si zaslouží naši pozornost.
Už mám té nespravedlivosti dost, prostě je bílej a tak pozornost médii, úřadů,... nulová, zatímco tamt...nemá cenu ztrácet čas

0
před 7 lety ivanabub76

chtěl bych říci že dobrych skutků jsem dal dost ale mám takove zkušeností že ne každý si to zaslouží je třeba mít k posouzení člověka vnitřní intuici a další okolnosti které řeknou mnoho dalších informací které se nedají naučit ty člověk musí mít v sobě

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

vercounek: jojo veterinu, ono co se týče utrácení je to hodně o každém lékaři, znám ty, co by jen tak zvíře nikdy neutratily a bohužel i ty, kteří pro peníze klidně "téčko" píchnou...
Mě jich taky spoustu říkalo, že je blbost, abych brala psy z útulku, že od nich nikdy nevím co čekat atd...všichni rozmlouvali a teď už mám z útulku fenečku a jednoho pejska, ač se nikdy neviděli, dneska je z nich nerozlučná dvojka a celkem komická (kříženka typu kolie a ? + trpasličí špic):-) Ačkoliv je pravda, že Denny (špic) je vůči cizím dost agresivní, je to daný jeho osudem (přivázaný na laně u pomníku a zraněný), s tím jsme počítali a ani nepřichází do kontaktu s cizími, takže je to bez problému, naopak výborný hlídač:-)

Sama se snažím v rámci svých možností a prostředků pomoci útulkům nebo když to jde i charity, ale spíš než posílat finance někam přes nějaké společnosti, zaneseme sami konkrétní věci (jídlo, deky atd.) na místo a víme, že se dostanou tam, kam mají a pro ty, kteří to opravdu potřebují.

0
Obrázek uživatele karča
před 7 lety karča

Známý rozváží (pracovně) krmiva pro zvířata, hlavně psy a jeho zkušenost - do útulků se vozí ta nejdražší a nejkvalitnější žrádla - musí vyčerpat peníze, které jim dá město na provoz. Pokud si tato krmiva nerozeberou zaměstnanci, tak mají pejskové určitě kvalitní stravu. Tolik jen můj poznatek. (Možná to není ve všch útulcích stejné).

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Tak to mají moc velké štěstí! U nás v útulku co vím, tak jsou rádi i když lidé donesou pytlík piškotů či granulí, sami se proto snažíme to tam všem hafanům co nejvíc zpříjemnit a když už investovat, tak vždycky se s majitelkami domluvíme, co se tam opravdu momentálně potřebuje nejvíc (v zime děky, krmení apod.), v léte i mističky, boudy... No a vím, že někdy tam mají i jako "sponzorský" dar várku krmiv od prvotřídních značkových výrobců, ale s tím, že jsou ty granulky po době záruky a už je neprodají, ale stále lepší je využití ještě v útulku než zbytečné vyhazování.
Samozřejmě se ale dohlíží na zdravotní nezávadnost krmiva.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

no tak když si člověk bere pejska z útulku, tak by tě měli nechat si se s ním trochu senámit ne? Že ho vemeš třeba na procházku a přijdeš na zim párkrát... Nevím jaká je praxe u pejsků, já sem to takhle dělala i s kočkama. Ale ikdyby si člověk nakonec to zvířátko nevzal, myslím, že je i tak dost důležité, že tam s nima někdo je a drbe je :)

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

ne každý si zaslouží dobrý skutek, důležité je dělat je dál :)

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 7 lety Sunriska

Rozhodla jsem se, že budu pravidelně chodit darovat krevní plazmu. Máte s tím někdo zkušenosti?

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

verca: určitě, dokonce je to i lepší, když si tam nejdřív člověk pomalu za ním chodí přivykat. I my jsme to tak dělali, protože s Dennym, který jinak útočil na každého to bylo složitější,ale díky trpělivosti a láskyplnému seznamování jsme si ho získali a on nás:) Často se jim totiž pejsci vraceli jen proto, že je páníček prá nezvládal...

Sunriska: sama jsem na plazmě nebyla,ale kamarádka chodí již druhým rokem (nyní pouze darovat krev), na plazmě je to takové zdlouvahější a předem upozorňuji, že ne vždy vám to může udělat dobře, hlavně když vám pak zpětně pouští do těla ty jejich tekutiny...vždy jsem musela jít s ní, protože se může stát, že se vám pak zamotá hlava nebo udělá nevolno, navíc jí i po vpichu zlstávali a tvořili se bouličky, které na dotek trošku boleli. Říkala to tam i doktorům, ale ti jí odepoěvěděli, že to je u plazmy docela časté a mívá to více lidí. Proto jí nakonec doporučil raději tu krev, teď chodíme na krev:-) A naštěstí bez "následků".:-)

0
před 7 lety Dita

A teď mě vysvětlete ten obchod s plazmou, na začátku je dárce a na konci arbitráž o miliardy od diag human, dárce daruje protože chce pomoci a pak se tací hádaj o prachy, vždyť přece kdyby nebyli dárci, kde by vzali plazmu, nebo roste na stromě. Jak to tedy funguje? oni si ji koupí od dárce a pak ji prodají pacientovi?

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Jen vím, že za první odběr dostala 700,- a pak za každý pravidelně 400,-...přijde mi to ale jako smutná inspirace k tomu, aby člověk něco daroval, tohle by rozhodně nemělo být o penězích...:(

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

přesně tak, lidi by měli dávat krev atd protože chtějí, ne proto, že za to dostanou peníze

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Jo, i tady platí, že by si nechali pro korunu snad potom i to koleno rozvrtat. Ale kdyby dotyčným hamižníkům nastala nejhorší chvíle a potřebovali orgán nebo krev, věřím, že i oni by za to v tu chvíli dali cokoliv.
Nevím no, podle mě by je touha vydělat si na krvi neměla inspirovat k dobrému skutku...

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Dito, já si myslím, že ten kšeft s plazmou, byl od začátku plánovaný jako podvod a tunel.

0
před 7 lety Ivanqa

Lucka: :) Pokud má někdo darovat, jak za tento dar může dostat peníze? Nedává to smysl... Je to spíš prodej krve a plazmy. Dárce krve je ten, který za to nevezme žádné peníze ani nic jiného.

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 7 lety Sunriska

Ano, jde sice o prodej (i když oni to berou jako kompenzaci za vyhrazený čas), jde mi hlavně o to, aby to pomohlo, tam kde má, nezávisle na tom, kolik za to dostanu já nebo oni, jestli je to tunel apod. Všichni moc dobře víme, že takovýhle machinace jsou dneska úplně všude, a neodradí mě to od toho, abych pomáhala těm, co to skutečně potřebují.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Souhlasím, je to i takový tah na studenty nebo "chudé", dát něco, čeho má každý dost a pořád a ještě vydělat, přitom krev či plazma je vzácná a nemělo by s tím být takhle obchodováno=(
Já tedy plazmu nedarovala, pouze jsem chodila s tou známou, ale je pravda, že o takové finanční odměně jsme nevěděli ani jedna. Po těch nežádoucích účincích ale na plazmu už nechodí a společně už dáváme "jen" krev, za tu (naštěstí) ýádné odměny nejsou - neberu-li v potaz jejich balíček v podobě pitíčka a tatranky nebo rybiček... :) (Většinou mile ráda rovnou nechám kamarádce:D)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Jinak sama jsem si dělala vždycky takový průzkum u známých, kteří darovali jestli jim také dali nějakou odměnu. A prozatím musím říci, že nikdo z těh lidí nedostal za darovanou krev ani korunu, buď jsem slýchávala také o nějakých balíčcích s malým občerstvením nebo takové ty odznáčky, ale za krev se naštěstí asi nikde neplatí.

0
před 7 lety Ivanqa

Když jsem byla na vysoké, tedy téměř 2 roky zpátky, mí spolubydlící praktikovali prodávání krve. Dostávali za to tuším 1000,- nebo 1500,- za jeden odběr. Nevím, zda se od té doby ve finanční kompenzaci něco změnilo či ne. Jiný kamarád chodí do téže nemocnice darovat střídavě krev i plazmu (darovat, tedy odmítá za to peníze) a dostává vždy nějakou piksli s vitamíny na podporu krvetvorby. Ikdyž říkal, že to nechce a ani to nejí. Prý mu to vždycky nacpou, tak to pak buď dá jiným známým, kteří to chtějí, nebo je vyhazuje. Mě jen mrzí, že já chodit darovat nemůžu, nemám dobrou krev. Škoda, že tím taky nemůžu někomu pomoct.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Častý příklad toho, jak by to přesně chodit nemělo, mě by takhle vydělané peníze ani netěšily:(

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Sestra mého taťky dělala před časem čistku a vyházela spoustu věcí (mimochodem moc pěkných - ale pro ně už okoukané a "musí" mít nové...), tak jsem s dovolením skoro polovinu věcí odvezla a při nedávném Dni zvířat zavezla starší deky, polštáře, ale i matrace do našeho útulku. Hafům jsem přibrala pár balení piškotků a pytel s granulemi. Bylo vidět, že jsou tam za to moc vděční a hlavně, udělají tam ještě spoustu užitku na nadcházející možná dost tuhou zimu.

0
před 6 lety Marta

Já jsem si tento rok vzala z útulku fretečku. Je to moje zlatíčko a už bych ji za nic na světě nevyměnila. A každý měsíc posílám 100 Kč v rámci akce 100x100. Je to o tom, že když každý měsíc pošle 100 lidí 100 Kč, tak na provoz útulku je dost peněz a freťule se mají jako v ráji. A ta stokoruna opravdu není moc. Jinak se snažím pomáhat i tak, lidem, či jiným zvířátkům. :-)

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Chci se zeptat ohledně útulků. Vracíte se tam a vidíte, že jsou ty vaše věci používány, využívány, že prostě slouží tamějším zvířátkům?

0
před 6 lety Marta

Karča: Já jsem si vzala freťuli z útulku, který mám docela z ruky, ale mají své internetové stránky a průhledný bankovní účet, takže se vždy můžu podívat, na co jsou penízky využívány. Co padlo na veterinární ošetření, co na granule, pamlsky...
Navíc paní píše na internetové stránky co nového dostali, či co koupila freťulím. Teď třeba vyhradila celou půdu pro fretky a musela ji opravit a zrekonstruovat. Už jsou vyfocené i výsledky. Takže já tu zpětnou vazbu mám. Horší je to třeba s našim místním psím útulkem, protože když jsem pracovala ve zverimexu, tak jsme tam vozili granule, které měly krátkou dobu spotřeby a několikrát jsme přistihli provozovatele, jak si pytle s granulemi nakládal do auta a odvážel si to domů. Teď už tam moc nechodím, protože tam věčně není nikdo k zastižení, kdo by mě pustil za hafanama. Ale když už se povede, tak psíkům dávám sama co přinesu a vím, že si to zbaštili oni. Jednou mi provozovatel říkal, že to tam můžu nechat, že jim to určitě dá, ale řekla jsem, že mu nevěřím a raději jim to rozdělím sama...

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Marta: tak přesně tohle mám na mysli. Manžel vozí do útulků žrádla a to ta nejdražší a nejkvalitnější..., nikdy by ničím do útulku nepřispěl, prý se tam mají hodně dobře (samozřejmě jak ve kterých, píšu tady za ty naše) a majitelé nejspíš ještě líp!

0
před 6 lety Marta

Karča: Tady o tom našem útulku já pochybuji, že se tam hafani mohou mít dobře. Když vidím toho provozovatele, jak se k těm psům chová a vozí si granule domů, tak je mně z toho smutno. Já tam celkově nerada chodím. Vždycky jsem z toho potom taková otrávená a smutná. O to víc mě naplňuje, když vidím, jak skvěle se mají fretečky v útulku. Ale vždy to je jen o lidech. Myslím, že kdyby město vyměnilo provozovatele, tak by to taky bylo o něčem jiném. Jenže město ho nevymění. Už jsem upozorňovala na to, co se tam děje, ale když nic není průkazné, tak mám smůlu.:(

0
před 6 lety Dita

Čech se nezapře asi v ničem, kde je tam hledej podvod, stydím se za to jaký jsme národ, pak pár dobrodinců v dobrém domnění, že opravdu pomohli zkazí takoví zmetci. Samozřejmě nejsou takoví provozovatelé všichni, ale jak vidíte stávat se to může. Ale je hezké číst, že ještě pár lidí má srdce.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

karča: určitě, aspoň v tom našem (v Maršovicích), tady by si ani nemohly dovolit vůči hafanům to třeba vzít a prostě vyhodit, samozřejmě pokud by tam někdo dovezl něco naprosto šíleného, zaplísněného apod., asi by to letělo,ale to je pochopitelné. Např. ty deky ale vidím, že je mají v boudě když je zima nebo tam lidi dokonce přijdou a donesou třeba věci jen pro konkrétně některého pejska, kterým se jim líbí, sice vůči ostatním trochu nefér, ale aspoň že pro některé to udělají:-) To mi paní říká často, že tam třeba lidé navštěvují s pamlsky a krmením "svého vyvoleného" a vezmou ho i vyvenčit apod.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

A ještě když jsem chodila do útulku na praxi a vypomáhat pamatuji si, že tam měli jen pár značkových MALÝCH pytlíčků (asi po 250g) od nějakého výrobce, které dostali sice zdarma, ale byly už prošlé (proto jim je věnoval) a vystačilo to tak na cca 2 dny k nakrmení. Takže tam o blahobytu a plýtvání určitě nemůže být řeč a když vidím, že jim pomůže opravdu i malá pomoc, jsou nějaké deky nebo pytel granulí to nejmenší co může pro ty dušičky tam člověk udělat.

0
před 6 lety karča

Tak to je dobře, že to aspoń u vás tak funguje, že pejsci dostanou, co mají a nepřilepšujou si tak jen provozovatelé.

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Dělám ráda dobré skutky- třeba půjčím sousedce auto nebo jí často nakoupím a dojedu pro léky jejímu manželovi. Když někomu chybí u kasy drobásky, vždycky mu je dám a mávnu rukou. Nedávno jsem upekla koláč a uvařila pro mé známé, protože pomáhali stěhovat mladé do nového, a ti se k nim ještě přišli najíst! :-)Někdy pohlídám děti, ale to považuju za hodně těžkou práci- tak na úrovni kopáče. :-))

0
před 4 měsíci Tereza

Dobrý skutek pro zvířátka jsme učinili na podzim, koupili jsme ptáčům krásné krmítko https://www.dilnahammer.cz/ptaci-krmitka-stella/?&force_sid=itjkgqf8h7m278vlvt1s91bjn3 a denně jim dosypáváme. Nejraději mají slunečnici.

0
před 3 měsíci Verča

Já si na dobré skutky opravdu potrpím a snažím se je konat, jak jen to jde! Naposledy jsem udělala menší nákup těhotenského oblečení v tomto eshopu: https://www.happymum.cz/ a odnesla jej do azylové domu pro těhotné ženy v Praze. Dobrých lidí dle mého v dnešní době jen ubývá a na to je třeba nezapomínat!

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 10


Přidat příspěvek