Děti na baterky?!

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Mezi známýma mám a poznávám další a další lidi, kteří mají tak akční a energické (nechci používat slovo hyperaktivní) děti (kluky), že si neumím představit, zvládat jejich péči, mít to doma já. Z 10-ti známých mám tak jednu, co má normální, klidné děti. Jde fakt o extrémy, které nepotřebujou skoro vůbec spát, přes den se nezastaví, neposedí, jsou stále v "akci". Příjde mi, že kdysi naše babičky toto asi neznaly, alespoň podle reakcí, údivu, neochotě a strachu hlídat (což se nedivím:-)). Prý měly děti klidné a toto neznají. Nepozastavovala bych se nad tím, kdyby toho kolem mě nebylo poslední dobou tolik - uhoněné maminy věčně lítající za svýma dětma (klukama), které postrádají i sebemenší pud sebezáchovy a jsou neponaučitelné i co se bolesti týče. Já mám naštěstí klidnou dcerku, což si užívám. Z každého setkání se známýma těchto "dětí na baterky" odcházím totálně psychicky i fyzicky vyčerpaná a to je jen pozoruju:-)). A třešnička na konec: Dítěti, které nepotřebuje skoro žádný spánek přes den i v noci a přesto je neúnavné, předepsala MUDr. Rivotril!!! Určitě část přisuzuji výchově, část dědičnosti - akční matka = akční dítě, část je dána vrozenou povahou dítěte, která nejde ovlivnit.

0
před 6 lety Dita

Podle mě je to špatným stravováním. Je tu někde dokument, kdy se v Británii zúčastnilo několik rodin a ti co nejedli supermarketové zboží se děti zklidnily. Takže žádné polotovary, pizzy, a hlavně barevné sladkosti. Vždyť už i ta EU uzákonila psát na obaly cukrovinek s barvivy může způsobovat hyperaktivitu. Jak říká pan chemievjidle v posledním dílu peklo na talíři vysadil bych barviva.
Zkuste zpozorovat co jedí, třeba dojdete k tomuto závěru.

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 6 lety happy.lenulka@

znám taky takové děti... většinou jsou do nich vrchem spodem cpány sladkosti plné cukru, éček a barviv a hold děti tu energii někde vybít musí...

0
před 6 lety Jitka

Je to bohužel hlavně barvivama. Kolikrát vezmu do ruky potravinu a vzadu je napsáno, že může způsobovat hyperaktivitu dětí. Nechápu matky, které toto svým dětem kupují. Jenže jim to nevysvětlíte. Když se o to snažíte, akorát se vám vysmívají. Takže se nesnažím, ať si každý jí, co chce.

0
před 6 lety Olga

Moje tchyne i rodice (70satnici) rikaji, ze za nich hyperaktivita neexistovala. Do skoly to bylo par km pesky za kazdeho pocasi tam i zpet. Po prichodu domu pomoc v hospodarstvi, otec u dedy ve firme, co ve svem veku uz zvladaly a uz se tesily do postele az bude vecer :-)
Taky mam zkusenost, ze takove divocejsi deti jedou na bonbonech a sladkem piti a normalni jidla skoro neji..

0
Obrázek uživatele Ivanqa
před 6 lety Ivanqa

Řekla bych, že je to ve velké míře způsobeno obrovským množstvím sladkostí. Pokaždé, když v obchodě potkám ječící dítě, nakonec si nějakou tu sladkost stejně vyřve. Děti v mém okolí dostávají sladkosti denně a jejich rodiče se pak diví, jak je možné, že jsou k nezastavení. Když jsem byla malá, dostávala jsem nějaké čokoládky tak na narozeniny, svátek, Mikuláše a o Vánocích. To jsem si pak užívala. Ale dnes jsou děti rozmazlovány, vykrmovány. Když jsem u sestry, která má 6-ti letého chlapce, stále mají na stole misku s nějakými čokoládovými dobrotami. Malý pak celý den běhá, semtam se zastaví u stolu, zobne a zas běhá. Normální jídla jíst nechce. U oběda s ním hrají různé hry, aby do něho něco dostali. Když je u babičky, prarodiče ho opět cpou zmrzlinkami, kočičími jazýčky, gumovými medvídky... Jejich argumenty jsou jen takové, že nějak ho vykrmit musí, když je jak párátko. Sestra zas říká, že je ráda, že jí aspoň něco. Hloupé argumenty, ale dělejte s nimi něco. Když malého hlídám já, nemám potřebu na stůl vystavovat oplatky a keksíky apod. Malý si na ně ani nevzpomene. Semtam si dáme ovoce, oběd vaříme spolu a sní celou svou porci (i věci, které doma sestře nejí) a ještě si u toho pomlaskává a je naprosto v pohodě. Večer po pohádce padá únavou.

0
před 6 lety Jenčinka

Chtěla bych vidět ty děti za pár let co z nich vyroste za pacienty a jakými nemocemi budou trpět. Je až neuvěřitelné, jak jsou dospěláci hloupí a mají tak více jak dětinské názory a tak opravdu hloupé argumenty. Jsem ráda, že jsem vyrostla na domácím králíkovi a jablkách ze zahrádky. Za nás takový výběr nebyl a proto byl klid. Bonbón jsem měla jen když ve škole měl někdo svátek a jinak nic.

Jezdívám do Rakouska za známýma a když jdeme do bazénu nestačím se divit, jak jsou děti hodné, nelítaj, jsou rozumné a hezky se chovají a hlavně neřvou, jsou i ohleduplní, když jdu do bazénu tady u nás, capart vám klidně skočí na hlavu, všude řev a jenom cákání.

0
Obrázek uživatele Ivanqa
před 6 lety Ivanqa

Na bazénu u nás se v létě taky nestačím divit. 70 % dětí je obézních, to si před pár lety vůbec nevzpomínám, že by bylo. A ještě stojí s rodiči (nebo i sami a rodiče je kontrolují z deky) u okýnka na hambáč nebo jinou hodnotnou mňamku, nejlíp s křiklavě červenou malinovkou v kelímku, aby zahnaly hlad a žízeň, když už chvíli skáčou do té vody. Ale je to prostě dílo rodičů...

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Díky všem, diskuzi jsem přeposlala mailem všem potřebným:-)) Něco na tom určo bude, bohužel ale znám i případy, kde je stravování celkem ok, ale děti nejsou ok.

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 6 lety happy.lenulka@

no tak Jenčinko, já ti povím co z nich bude ;-) cukrovkáři apod... děti prolezlí alergiemi, nulovou imunitou,... to pak ta rakovina či cukrovka nemá moc práce ...

0
před 6 lety Jana

Holky,já s Vámi souhlasím, ale sama mohu podotknout,že mám syna(2,5) jí vše, co dostane-jogurty,zeleninu,denně má čerstvé ovoce ze zahrady,sladkosti jen občas,když třeba někam jedeme( oplatek,rýžový chléb s polevou....).Čokolády a přeslazené cukrovinky dostává jen občas,když si koupíme my,tak mu dáme ochutnat. A přestože si myslím, že je zdravě živený, tak je jak blesk,není k uhlídání, pořád běhá,v autobuse neposedí ani 2 minuty.....Naštěstí během poledne spí-za což jsem vděčná, protože když je den, kdy mi usne v autě na 30 minut a pak už v posteli neusne a funguje dál, jsem totálně v depresi,že si sama neodpočinu ani na chvíli. Ale souhlasím, že stravování v buticích a svačinky typu Brumík jsou o ničem...

0
Obrázek uživatele Lucy
před 6 lety Lucy

Ja mám tiež jedno z takých detí, ráno vstáva pred siedmou , cez den nespí, má vela energie atd...ale dokáže sa sama zabavit, poslucha , len je viac aktívna. Sladké je len výnimočne...Chorá (tak že by brala lieky ) ešte nebola, alergie nemá, imunitu ma velmi dobru .Ale je fakt, že malá je asi z akčných genov :)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 7


Přidat příspěvek