Dárečky v supermarketech

0
Obrázek uživatele Dita
před 6 lety Dita

http://www.novinky.cz/finance/284895-nakupni-hit-podzimu-se-zadrhl-obchodnimu-retezci-dosli-plysaci.html

Hlava mi to moc nebere. Jít do obchodu a utratit tam 5000,-, abych obdržel hračku z Číny, je pro mě nepochopitelné. Chápu, že dětem to udělá radost obzvlášť pokud někdo ve školce či škole už toho úžasného plyšáka vlastní, ale není prostě lepší si nakoupit potřebné věci a plyšáka sehnat jinak?
Dávám sem tip na 1 českou firmu (http://sapito.cz), no uznejte není užitečnější jak pro českou ekonomiku, přírodu i vaší peněženku koupit hračku z našeho regionu, hračky jsou opravdu krásné. ....vyrobené s láskou ne normovací šičkou v Číně a nebude vás to stát ani 5.000,-

0
Obrázek uživatele mrkvicka
před 6 lety mrkvicka

Šapito znám z Fleru. Jsou dobří!!!Ale bohužel, pro 8letého synka musím hledat jinde. Jinak, kupuji stejně jen to, co mám na seznamu s sebou, na mne si prodejci nepříjdou, chi chi chi! Nehledě na to, že každý normální člověk snad ty jejich trky prokoukl, ne?

0
před 6 lety Jitka

Informace, že musíte utratit 5000,- je zavádějící.Na některé zboží dávali body navíc. Takže když jsem to zboží potřebovala, tak jsem si ho koupila a takto získala několik bodů. A nevím, proč to dítěti nedopřát, kdaž už ty body mám. Stejně se vše vyrábí v Číně, tak je to jedno.

0
Obrázek uživatele Dita
před 6 lety Dita

Pokud zboží potřebujete je to věc jiná, jen prostě nechápu lidi co jdou vysloveně utratit částku, aby nasbírali body a následně dostali plyšáka. Jak vidíte vše se v Číně nevyrábí. Proč je tak slabá vůle čechů podpořit českou výrobu, no je mě to prostě líto, že se jde na ruku zahraničním obchodům a jsou zde odváděny takto miliardy do zahraničí, které by klidně mohly zůstat a točit se zde.

0
Obrázek uživatele mrkvicka
před 6 lety mrkvicka

Např. když v Albertu dávali ty Šmouly a karty se zvířátky, kamaráka dokupovala u kasy sladkosti, aby to měla za 200,- 400,- 600,- a pod. Tomu se říká "marketingový tah"! Např. taťka chodí do Teska a tam dávali bodíky a pak se dali dokoupit nože, předtím ručníky, předtím nádobí (nekvalitní!)... Něco jiného je, když ty body dostaneš za nákup, a něco jiného, když máš nákup za 150,- ale ještě tu 50,- utratíš, aby to bylo za 200,- = 1 nálepku.

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 6 lety Sunriska

"Když si koupíte jeden za cenu dvou, ten druhý dostanete zdarma"....Češi naletí na všechno, tohle už mě nijak nepřekvapuje. Komerce vládne světem a kdo bude myslet zdravým selským rozumem bude brzo pokládán za genia...

0
Obrázek uživatele Dita
před 6 lety Dita

A pak je ještě zajímavé, jak píšete jsou lidi,které jsou za tyto odměny schopny utratit peníze navíc, ale na kloudné potravině šetří. To se řeší pomalu halíře, abych neutratil za poctivý salám z masa, který je o 10,- dražší.

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Každý si neuvědomí, že nikdy není "něco za nic". Pokud mám dostat něco "zadarmo", zbystřím všechny smysly a počítám, jakou cenu nakonec zaplatím a v čem je trik. Může to být třeba i to, že se zavážu k dalšímu nákupu! To je jako s mobilními tarify: je krásné volat zadarmo, ale měsíčně musíte ten mobil nakrmit jistou nemalou částkou. Fakt není něco za nic. :-))

0
Obrázek uživatele Griotka
před 6 lety Griotka

Já v Bille nakupuji denně - mám ji kousek od baráku. A upřímně - ta akce pro mě byla docela dobrá. Naučila jsme se totiž u nakupování víc myslet - resp. když jsem měla cíl, že chci nakoupit nad 200, zamýšlela jsem se také nad tím, jak nákup strukturovat a trošku se předzásobit.

Jsem student, takže nepodnikám velkém nákupy (nakupuji jen pro sebe), a tohle mi pomohlo si udělat trošku koncept.

0
Obrázek uživatele Boo67
před 6 lety Boo67

Jak je něco zadarmo,je to podezřelé. :o(

0
před 6 lety Jitka

Nikdo si snad nemyslí, že plyšáci jsou zadarmo. Takto byste lidi podceňovat neměli. Ale jestliže někdo chodí nakupovat do Billy, tak proč by si toho plyšáka neměl vzít? Udělat nákup za 200,- Kč dnes není problém. Já ani nevěděla, že nějaká taková akce je. Až když jsem si šla do Billy koupit pánev, protože jsem novou potřebovala a s body z karty se mi zdála za dobrou cenu, tak jsem dostala první body. Myslela jsem, že jich moc nenasbírám. Ale pak jsem šla pro balení minerálek a k nim byl bod extra, což jsem taky nevěděla. Už jsem měla několik bodů a dospělý syn, který od dětství sbírá plyšáky, mi řekl, že se mu líbí mrkev. Tak jsem prostě několikrát nakoupila v Bille místo v jiném obchodě a body jsem mu nasbírala. Vím, že se na mě teď sesypete, že to je právě politika takových soutěží. Ale mě je to jedno. Zbytečně jsem neutrácela a je mi jedno, v kterém obchodě nakoupím. Nakupovala jsem jen věci, které jsou přibližně stejně drahé jako jinde nebo věci, které jinde nemají. A několik bodů jsem dostala od známých, kteří je sbírat nechtěli.

0
Obrázek uživatele Dita
před 6 lety Dita

Jitka ve Vašem případě je to něco jiného, tak jak nakupujete je to něco jiného, máte pravdu, proč by jste si nekoupila pánev pokud ji potřebujete a za tu dobu potřebných nákupů jste si nasbírala body. Jak už tu bylo psáno je rozdíl mezi tím pokud někdo dokupuje věci za desítky korun aby dosáhl na kartičky, plyšáky a podobně a mezi tím, co popisujete. Není to mířeno proti vám jen se pozastavuji nad tím jak někteří nesmyslně utrácí - třeba jak píše mrkvička.

0
před 6 lety Jitka

Já to tak ani neberu, že by to bylo namířené proti mě. Jen neznám nikoho, kdo by chodil do Billy nakupovat jen kvůli bodům. Asi se nestýkám s těmi "správnými" lidmi. Když byla v Penny akce s kartičkami, tak jsem je dostávala a dávala lidem, co mají malé děti. Podobně to v mém okolí funguje s body z Billy.

0
před 6 lety Jitka

Jinak je asi pravda, že lidi tam začali víc chodit.Určitě počítali s menším odběrem plyšáků, když jim teď došly.

0
před 6 lety Jana

Prý je to klamavá reklama, pokud nemají plyšáky mají ukončit celou akci sbírání bodů. Jinak proč dítěti neudělat radost - můj názor je, že je potřeba vidět více než jenom tuto část. Představte si za jakých podmínek hračka vznikala a kolik sem jela kilometrů, kdo by z vás pracoval za podmínek jaké mají oni - nikdo. Dítěti lze udělat radost i jinak než komercí. Můžete si doma zahrát na schovávanou a radost taky bude mít. Nebuďme tak krátkozrací a nezkákejme řetězcům levně (draze) na lep.

0
před 6 lety Snipp

Vy tady děláte jako by to bylo něco špatného chtít vydělávat. Kdybyste měly obchod tak byste taky chtěly aby vám vydělával. A když lidi baví sbírat body tak proč to nevyužít. Stejně když jdete do obchodu tak dneska většinou kolem té dvoustovky utratíte a jestli si navíc koupíte žvýkačky nebo třeba dvě mléka místo jednoho aby to dalo 200 tak to neni žádná hrůza.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Mě tyto akce ať už se jednalo o výhry aut, nákupů, plyšáků nebo jiných "dárků zdarma" nikdy nevzrušovaly, ani se mnou nazamávaly, naopak - tím spíš jsem ty obchody ignorovala, takže já jejich snahu vydělat neřeším, buď člověk chce a nakoupí tam hromadu věcí (kterou třeba ani nepotřebuje) a nebo to udělá jako já, prostě koupí to, co by koupil i bez jejich >akce< a jestli mi dají u kasy nějaké karty, body nebo jiné "odměny", obvykle vyhazuji:-D

0
před 6 lety Jitka

Plyšáci sice došly, ale v obchodě se můžete zapsat a oni vám objednají, kterého chcete. Za klamavou reklamu to nepovažuji. A souhlasím se Snippem, že každý se živí, jak umí. Vím, že teď budou padat zlá slova na mou hlavu, ale letáky čtu a taky podle nich něco nakupuji. Proč si nekoupit kvalitní potravinu, která jinak stojí hodně peněz? Já například kupuji selské mléko, protože obarvená voda mi nechutná. Když bylo v Bille v akci za 20,- Kč, tak jsem si jich koupila hned víc, protože mléka se u nás vypije hodně. K tomu další nákup a hned jsem dostala nálepku. Taky souhlasím s tím, že dítěti by se měla udělat radost. A jestli je pro něj radostí vlastnit plyšovou zeleninu, proč ne?

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Jitko, třeba letáky já taky pročtu, obvykle si je prohlédnu a vybírám jen podle toho, jestli mají výhodnější to, co bych koupila tak jako tak, ale nenakupuji typem, když mají v akci ještě tohle, vezmu i to... zkrátka jen to, co vím, že prostě koupím, ale obecně vzato, mě spíš ty jejich nabídky štvou, ono totiž 90% je klamavé...typy jako 3+1 zdarma, o 20% navíc apod. mě nechávají absolutně chladnou, protože když si to člověk prohlédne a spočítá pořádně, naopak na tom prodělá, takže z jejich letákových akcí kupuji jen občas, ono totiž aby daly do akce tofu, dobré sýry, sójová mléka, nějaké celozrnné výrobky apod. se asi nestane:-)

0
před 6 lety Jana

Tak hlavně že vám nevadí, že třeba v bangladéži uhoří, protože bezpečnost a podmínky práce tam jsou jaký jsou. Škoda, že jste se nenarodila tam do tak super podmínek.

0
před 6 lety Jitka

Výroba čehokoliv se bude dávat na východ, protože je tam levná pracovní síla. Vy si nekupujete oblečení? Nebo chodíte v pytli od brambor? Viděla jste někdy, jak umírají lidé, kteří bělí bavlnu chlórem? Oni sami nejsou vzdělaní a neví,že je každodenní práce zabíjí. Pracují za pár korun, aby si lidi na západě mohli koupit bavlněná trička. Jenže já sama taky nechci chodit nahá, tak si takové tričko koupím. Jsem ráda, že v takové zemi nežiju. Ale bohužel jinou možnost nákupu nemám. Ano, mohla bych kupovat bílá trička z biobavlny. Ale to si nemůžu dovolit.

0
před 6 lety Jitka

V letáku taky neskočím na každou kravinu. Někdy mě prostě už nenapadá, co vařit. Tak pročtu leták a kolikrát na mě něco vyskočí. Vím, že vy tady nejíte maso, ale já si třeba nakoupím do mrazáku ryby nebo drůbež, když je v akci. Kvalitní celozrnné pečivo v supermarketu neseženete a na to jejich rozpékané akce jsou. Já stejně nakupuji potraviny v Německu, jsou kvalitnější a levnější. Kvalitní francouzský sýr se tam koupí za euro, u nás stojí hodně přes 30,- Kč.A ačkoliv je stejně balený jako sýr prodávaný v Čechách, je chutnější.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

No, kupuji si pouze balené chleby, tam je napsané složení, to jejich vybalené, rozpečené, rozmrazené atd. ignoruji... To máte asi fajn, ale my kdyby měly jet za hranice pro nákup, necháme za benzín výplatu...

Mě by zajímalo, jestli třeba tyto "plyšákové" akce jsou i za těmi našmi hranicemi? Nebo je to vyloženě český "patent", že za nákupy nám tady neustále podbízejí dárečky a plyšáčky a bodíky a kdesi cosi?:)

0
před 6 lety Jana

Nejsem tak krátkozraká a tudíž mi takové nákupy vůbec nedělají radost proto pokud to jde nepodporuji tyto zrůdnosti. Co jde mám doma české výroby, někdy i německé. Hračky, oblečení, kapesníky, keramické nádobí, nábytek mám doma české výroby. Nemáme doma ani jednu hračku z Číny, nepotřebujeme jich mít kontejner, stačí nám jich pár. Známy a příbuzný vědí, že to nesnáším, tak mi to ani domů netahaj. Víte jakou mají radost, když sehnali něco českého a pak to můžou dítěti darovat. Ze všech stran daleko více radosti a u toho i zůstaneme. Doporučuji, k těmto věcem pak máte daleko větší vztah a vážíte si maličkostí.

0
před 6 lety Jitka

Zatím jsem na žádnou takovou akci nenarazila. Ale soutěže tam mají také. Koupili jsme si gumové medvídky a doma jsme zjistili, že je možné se zaregistrovat a vyhrát zájezd a další ceny. Tak jsme to zkusili. Určitě to také dělají pro to,aby zvýšili prodej. Ostatně nikdo lidi nenutí, aby si to kupovali. Ale v povaze člověka ta soutěživost prostě je. My to máme naštěstí do nejbližšího supermarketu za hranicemi necelých 10 km, to se už vyplatí. Pečivo kupuji u nás. Rohlíky občas upeču, občas koupím. Chleba kupuji jen jeden druh od místního pekaře. Balenému moc nevěřím, pod igelitem vznikají mikroskopické plísně.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Také netvrdím, že si domů tahám pouze čínu a dělá mi to radost, mám to podobně jako vy, co jde, koupím české/co nejméně vzdálené a hračky z číny si tu neskladuju (žádné), kosmetiku apod. taky upřednostňuji českou, stejně jako ostatní věci,ale bohužel nemám tu možnost sehnat u nás vždycky a všechno, co bych chtěla...

0
před 6 lety Jitka

Musím se přiznat, že kosmetiku kupuji německou, Alverde z DM.

0
Obrázek uživatele IvaB
před 6 lety IvaB

To s těmi dárky taky nechápu. Lidi zbytečně utrácí za blbsti, aby pak dostali dárek, jehož výrobní cena je dejme tomu 20 Kč...

0
před 6 lety Jitka

Výrobní cena možná 20,- Kč je, prodejní nikoliv. Já pořád nechápu, proč tak útočíte. Lidi by si ty věci stejně nakoupili, ale třeba jinde nebo ne najednou. Takhle udělali najednou větší nákup, aby dostali nálepky a dětem udělali radost plyšákem. Co je na tom špatného? Jestli dítě touží po plyšové brokolici, tak mu asi radost krtečkem neudělám, i kdyby stál 2x tolik.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Nač ta ostrá slova kvůli marketingovým plyšovým mrchám?:) Zkrátka, kdo chce, ať nakupuje a nakupuje a "vyhrává a vyhrává" (ať už plyšáky nebo jiné pecky) a třeba potěší děti a kdo ne, ať nechá být a ignoruje je, vždyť je to jen na nás, máme advent, vánoční svátky - klidu a míru a rozčilovat se kvůli plyšákům z hyper a super by byla škoda:)
Třeba zrovna nějakého prcka potěší pod stromkem právě takovej plyšák, ať už má hodnotu 20,- nebo 500,- :-)

0
před 6 lety Marta

Musím s Luckou souhlasit. Je každého volba, jestli v tom daném obchodě chce nakupovat a tím pádem využít této možnosti, anebo nechce. Já osobně tam nakupovat nechodím a ani bych tam kvůli tomu nakupovat nešla, stejně tak ignoruji různé akce v super hyper. Nakupuji v malém obchodě, který u nás ve městě funguje už snad od doby, co jsem se narodila, ne-li dřív a velké obchody navštívím jen občas, když v tom malém neseženu to co potřebuji. A když k tomu dostanu nějaké body, tak je nabídnu zákazníkovi, který stojí za mnou. Obvykle si je vezmou a mají z toho radost. Je to každého rozhodnutí, jestli se mu to vyplatí. Takže, mějme se rádi a užívejme pohody. :-)

0
před 6 lety Hana

Mě tyhle akce připadají jak vábení jelena na srnu v říji. Pokud někdo má pocit, že ušetří nebo mu udělá radost dáreček je to jeho věc. Osobně já jsem si už dávno spočítala, že mě to ve výsledku stojí více. Jak píše Marta je to každého věc a dohadovat se, že někdo to dělá a někdo akce ignoruje je opravdu každého volba proto si za to navzájem nadávat je nesmysl.
Také chodím do malého krámku tady u nás, v supermarketech mi příjde opravdu draho a na co mi je výběr z 20 jogurtů, ty levné do 6,- stojí za starou bačkoru a ty drahé mi přijdou zase moc drahé, ale to je tou vysokou marží co řetězce mají. V našem krámku takové přirážky nemají a proto koupím relativně výhodně i bez rádoby akcí, kde nejdříve zboží zdraží, aby ho mohli 5. den výhodně zlevnit. Jak píše také Lucka, není vše akce jak na první pohled vypadá.

0
Obrázek uživatele Kewar
před 6 lety Kewar

K akcím se hodí krásně jedna hláška od Miroslava Šimka.
Přijeli domů z nákupů a počítali kolik ušetřili tím že všechno utratili.
U dárečků to bude nějak podobně.
Za 20 bodů kdy Vás jeden bod stojí min.200 kč si pak můžete koupit sadu nožů za 500,-Kč. To že její skutečná cena bude tak 150,-Kč přece vůbec nevadí :-)

0
před 6 lety Helena

Kewar přesně tak. Mám sousedku, která jezdí pravidelně vybírat do jednoho koše z nejmenovaného řetězce slevy na prošlých potravinách. Nechá tam za ty věci klidně 300,- se slovy za ty peníze - nenech to tam, musela jsem to koupit. To jsou pak ty peníze, které jí chybí na opravdu pro ní potřebné věci, nerada pak poslouchám nemám už ani holiče. Bodejď by neměla, když za měsíc utratí min. 1500,- ve slevách :). Já si hezky zajedu nakoupit a za opravdu ušetřené peníze my na holiče zbude.

0
před 6 lety Káča

http://www.novinky.cz/finance/284895-nakupni-hit-podzimu-se-zadrhl-obchodnimu-retezci-dosli-plysaci.html

0
před 6 lety Jitka

Káča: přesně tento odkaz je v názvu diskuze :-D

0
před 6 měsíci Klára

Tyhle akce a slevy mívají i v Bille, hlavně na plyšáky. Děcka je odtud milují, takže pro dárečky jedině tam :)

0
před 5 týdny Kamila

Myslím si, že to moc lidí nedělá tak, že by udělali nákup za 5000 jen proto, aby měli plyšáka. Podle mě prostě do daného obchodu chodí často nakupovat, a tak ty body snadněji nastřádají, nebo prostě kouknou na leták, Billa je má například tady - https://www.tipli.cz/letaky/billa , a vidí, že tam je zajímavá akce, tak tam prostě pár týdnů chodí. Pro pětičlennou rodinu prostě není tak těžké tyhle body nastřádat..

0
Obrázek uživatele anca898
před 4 týdny anca898

no už vidímjak půjdu pro dárečky jedině do nějakého supermarketu abych utratila peníze a pak mi dali "Možnost" utratit další za nekvalitní plyšáky... když takové akce vidím tak jdu do jiného obchodu anebo do vietnamské večerky.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 + 4


Přidat příspěvek