Cukrovary

0
před 8 lety Dita

Zajímá mě jaká je skutečná pravda proč se musí bourat u nás cukrovary? Nějaké kvóty z Bruselu jsou pro mě jen zástěrkou, proč někdo může vyrobit více a někdo méně, nebo jak je to
narazila jsem na tento článek

http://ekonomika.idnes.cz/eastern-sugar-se-chce-zbavit-cukrovaru-ktere-ma-zlikvidovat-pl5-/ekonomika.aspx?c=A070731_200513_ekonomika_zra

jaký je skutečný důvod bourání, jaký je na to váš názor a pohled

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Už si to přesně nepamatuju, ale myslím že v tom byl zájem nějaké nadnárodní společnosti, nejspíš Francouzké.

0
před 8 lety Dita

Mě připadá naprosto absurdní, aby někdo z peněz daňových poplatníků "dotace" dostal miliardy za to, že se tu zbourá cukrovar, v demokratické zemi je to opravdu zcestné nařízení,
a co za to máme na oplátku? čeho můžeme vyrobit či vypěstovat více než teda v tý francii pokud je to od nich

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Zadejte si cukrovary likvidace a bude Vám všechno jasné. Zase jeden s velkých podvodů.

0
před 8 lety Dita

Jééžiši mám se bát? to zase budu akorát vytočená, .....přečtu až budu mít na to sílu

0
před 8 lety Trubec

Cukr je bílý jed! Dobře že se bourají.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Trubče, sacharin a jiná umělá sladidla jsou daleko horší jedy.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Včera mě přišel imail o likvidaci cukrovaru v Hrochově Týnci, samozřejmě zase jsou za tím Francouzi. V r. 1997 jsem stavěl novou kotelnu v cukrovaru Brodek u Přerova, v r. 2000 byl uzavřen. Stát který si nechá zlikvidovat vlastní zemědělství je na tom opravdu hodně špatně, klesáme na úroveň rozvojových zemí.

0
před 7 lety Jana

Cukrovar v Hrochově Týnci už je dávno zavřený, kolik přišlo díky tomu lidí o práci nemá smysl říkat. Kdyby lidi byli trochu soudný, zajímali se a kupovali jen náš, nebylo by co řešit. Jinak prý dali několik miliard za to, aby se vybudovala zelená louka, takže jinými slovy, když se zboří, je velká pravděpodobnost, že se nepostaví nový. Jinak jsme pěkný volové, ono žít na sociálních dávkách (125mil.) nejde žít věčně. Francouzi vědí, co dělat, aby se měli dobře. Hučet do lidí už jsem vzdala, nikdo nechce hnout brvou, tak nám to patří. Jsme snad jediný národ, který si neváží toho co vybudovali naši předci.
A ještě. Sice to sem nepatří, ale hodí se to sem. Chudáci Řekové. Zadluží je do takových výšin, z EU se zatváří jako pomocníci a Němcům a Francouzům spadne řecký státní majetek do jejich kapes. Hnus. Aspoň to na mě tak působí, že je tam tento záměr.

0
před 7 lety Hana

Prostě nekupovat, nekupovat a nekupovat. Podporovat farmářské trhy, české výrobky a potraviny. Ten kdo shrábnul nemalé peníze a dopustil prodej cukrovarů pozavírat za vlastizradu. Je mi smutno, když si češi vyvěsí vlajku pouze když je hokej.

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

A je to tady, cukr - zdražení, zdražení a zdražení pro nedostatek. Česko, Polsko Maďarsko kdysi soběstačné ve výrobě cukru, nechápu kvótovost čeho si můžeme jako národ vyrobit. Taky Vám připadá, že jen všechno můžou Francouzi a Němci?

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/nakupy/clanek.phtml?id=714000#utm_medium=newsbox&utm_source=centrumHP

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Samozřejmě, to byl taky účel toho bourání.

0
před 7 lety šupinka

Evropská unie jen umí diktovat kolik kráva může vyprodukovat hnoje, jenže ten hnuj je daleko více užitečnější pro společnost než ten hn.j v té velké budově tam si, kde berou nehorázné měsíční platy.

0
Obrázek uživatele Marass
před 7 lety Marass

Za všim je EU - kvóty, kvóoty a zase kvóty. Proč najdednou pěstujem řepku? Protože nám to EU přikázala a my nechcem samozřejmě dostat pokutu.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/ekonomika-eu-soli-cukr-0bc-/p_ekonomika.asp?c=A110919_111710_p_ekonomika_wag

Jinak, byl jsem v Dobrovici - taky cukrovar tam, koupili to teď Francouzi, ale prej za tim jsou skutečně sladký úmysly. Jinak je tam i pěkný muzeum právě cukrovarnictví, doporučuju navštívit. Po domluvě by se prý dala domluvit i exkurze cukrovaru.

0
před 7 lety petr

delal jsem v modranech koupili to francoui a konec dnes tu stoji jenom komin hruza

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 10


Přidat příspěvek