Co pít v zimě?

0
před 7 lety Snoublinka

Ráda bych se zeptala co je nejvhodnější pít v zimě. Protože jsem v zimě taková uzavřená a stažená (například suché ruce) ráda bych se proto zeptala co se nedoporučuje pít vůbec a co je naopak dobré pít.

0
Obrázek uživatele flybee
před 7 lety flybee

Rozhodně pít teplé, ohřát minimálně na teplotu těla. Já používám bylinkové nebo zelené čaje (třeba banchu) a hodně používám zeleninový vývar. Občas to proložím čerstvou mrkvovou nebo pomerančovou šťávou, ale než se odšťavní, musí být pokojové teploty. Taky zázvorový čaj hezky prokrví a při návštěvě čajovny nebo kdo umí, pěkně zahřívá masala (kořeněná mléčná směs). Rozhodně bych se vyhla slazeným džusům, chlazeným limonádám, alkoholu a sycené vodě. Prostě nízkomineralizovanou teplou neperlivku. A samozřejmě svařáček zahřeje pěkně:) A na suché ruce pomůže zábal z olivového oleje a pořádné palčáky. Pokud ted nejste konzistence větru, to znamená, že máte sušší pokožku celoročně. Tím pádem bych nasadila občas teplé plnotučné mléko, pokud s ním nemáte problém (já ano). V opačném případě třeba mandlové mléko nebo lněný odvar.

0
Obrázek uživatele karča
před 7 lety karča

čaj s medem a citrónem.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Také si hodně a skoro do všeho přidávám medík, ten je super a střídám to s ovocnými šťávami a kvalitními džusy.

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 7 lety Sunriska

V zimě bych moc nedoporučovala zelený čaj - ochlazuje organismus. Zázvor je výborný, doporučuju s kombinací rooibosu.
A pro navození té pravé zimní atmošky je nejlepší čajíček s kvalitním punčíkem...:)

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Sunriska: zázvor doporučuji v kombinací: zázvorové víno a whisky 1:1 a trošku zakápnout vodou. :-)))Zahřívadlo jako hrom.

0
před 7 lety Snoublinka

Děkuji za kvalitní příspěvky a já právě popíjím zelený čaj. Jak přijde období zimy mám scvrklé ruce jako kdybych byla o 50 let starší, je jedno kolik toho vypiji, ale to může být právě tím problémem co vypiji.

0
před 7 lety Martulka0408

Super je roibos nebo černý čaj s medem, pomerančem, skořicí a zázvorem a taky samozřejmě odšťavněné ovoce :)

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 7 lety Sunriska

Danah: Mohla bych se zeptat, kde by se dalo sehnat zázvorové víno? Ptala jsem se ve zdravé výživě i ve vinárnách a všude to slyšeli poprvé...:)

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Sunriska:Na internetu se dá objednat pravé anglické kvalitní, zn. Stones, 13,5% alc.

0
před 7 lety Lenka

Někde jsem četla, že se nemají jíst v zimě citrusové plody protože stahují, kromě citrónu. Nevím to určitě a proto berte tuto informaci s rezervou. Jestliže ji někdo potvrdí, budu ráda.

0
před 7 lety Mrki

Co pít? VODU

1
před 4 roky Andrejka

Ahojky, my se  v zimě a vlastně tak trochu celoročně zahříváme vínečkem. Ideální je červené. My si po návratu z dovolené v bulharsku velmi oblíbili medvědí krev. Je u nás k dostání taky trochu jiná chuť než mají bulhaři, ale tady chutná snad ještě lépe! :) 

0
Obrázek uživatele Martin Vozka
před 4 roky Martin Vozka

Celoročně jako hlavní zdroj piju odstátou filtrovanou vodu. Mám rád DOBRÉ víno (preferuji bílé, červené moc neumíme :-)) a dobrý čaj. Důležité na tom víně a čaji je, aby byly popíjeny v příjemné společnosti. Jinak čaj zhořkne a víno ztrpkne. :-)

0
před 9 měsíci Tereza

Já hodně čaje a když je večer klid, uděláme si svařák, výborný

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 7


Přidat příspěvek