Chemie dobývá oblečení

0
Obrázek uživatele 6sense
před 5 lety 6sense

Před několika týdny se mi projevila vyrážka podobná cca lupence ale světlejší, u jednoho fleku jsem se nezastavovat, použil měsíčkovou mast, u dalšího už jsem začal zjišťovt PROČ. Moje tělo bych řekl, že je dokonalé na indikaci nadměrné chemie. Mno ale, kde bych měl začít??? Změnil jsem během dne jídelníček, vyrážka pokračovala. Změnil jsem na den prostředí, pokračovala. OMG, přepnul jsem na vnímání na citlivější, umědomil si, že mi triko na doma je takové nepříjemné, jakoby škrábavé, ihned jsem si změnil oblečení. Druhý den ale stejně zjišťuji rozšiřování. Začal jsem přemýšlet napříč spektrem svého života, co konám špatně a co je příčina. Neni to stres? Není to mycí prostředek na nádobí? Není to prací prášek? Není to šampón? Není to mýdlo? Člověk aby se v této situaci by se přetrhl, aby odhalil příčinu, kde ho jaký zku***ný (omlouvám se za vulgárnost) obchodník okrádá na zdraví, jen aby měl větší zisk. Na kožním (příští týden jsem objednán) by mu určitě na to prdli další chemii na maskování, protože by nevěděli příčinu a spadnul by možná do začarovaného kruhu chemie. Zatím moje poslední dedukce je, že to způsobila jedna košile jejíž značku zatím do potvrzení neprozradím, která mi zkontaminovala při praní všechno prádlo a tím pádem jsem nucen vyměnit skoro celý šatník a na prodejce velice zanevřu a při potvrzení (cca týden) odeslat moje zjištění na ČOI, i když pochybuji, že by se s tim dále něco provádělo.

Máte někdo nějakou podobnou zkušenost ohledně chemii v oblečení?

0
před 5 lety Filip

s timto zkusenost nemam.. slozeni kosile byla psana 100% bavlna? .. ono s oblecenim je problem.. ze 98% se ho vyrabi v cine.. a tak jak shit tak i velky znacky... a nikdy clovek nevi co tam muzou pridat.. aby usetrili... kdyz zrovna treba neni pritomna kontrola od te znacky.. u levnejsiho ani s zadnou kontrolou moc pocitat nemuzem

0
Obrázek uživatele Peta
před 5 lety Peta

Myslím, že má vliv, jaké barvy jsou při barvení látky použity - asi to nic moc přírodního nebude...
A potom - bavlník je jedna z nejvíce modifikovaných plodin, kdy se geny modifikují tak, aby byla rostlina odolná proti pesticidům, insekticidům a já nevím čemu všemu. A protože bavlník není pro konzumaci, jsou nařízení velmi benevolentní a používají se opravdu drastické prostředky...
Ale to je jen můj názor, nemusí to tak být

0
před 2 roky Nikola

Sháním kvalitní prádlo, která má dobré složení, například z bambusu nebo tak.

0
před 2 roky Andrea

Zkus se dívat po kvalitnějších značkách, já mám ráda prádlo z příměsí bambusu třeba od české značky Andrie.

0
před 2 roky Nikola

A dá se to prádlo koupit i někde na internetu? Značku znám, ale nevím, jestli se dostanu do nějakého obchodu pro ni.

0
0
před 12 měsíci Radmila

tak s tím jsem naštěstí problémy nikdy neměla, ale vím, že třeba kamarádky citlivějším dětem kupují biobavlnu apod. jinak já teda kupuju značkové oblečení, ale i tam je to s výrobou na štíru... nejradši chodím do freeportu.  (www.freeport.cz)Mrkni na web, třeba tam objevíš v seznamu obchodů nějaký se spešl prádlem :-)

0
před 11 měsíci Kosana

no, taky jsem začala mít intimní potíže a problém číslo jedna? dneska se snad skoro neprodává čistá bavlna, všude byly příměsi a po půl hodině prohrabování jsem se naštvala a z obchodu vypadla!

0
před 10 měsíci Lukeš

taky se snažím kupovat oblečení bez umělých vláken, jednak se v tom děsně potím a taky mi o není na kůži příjemné

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 - 2


Přidat příspěvek