Chemicky čistá jedlá soda

0
před 8 lety Josef Trojánek

Dobrý den,

Rád bych použil
Jedlou sodu - Sóda bikarbóna - v kombinacu s javorovým syrupem dle receptu proti parazitům.

Recept vyžaduje ale čistou chemikálii!!

Soda bývá udajně znečištěna zinkem ...... To se projeví po smísení javorového syrupu se sodou a zahřátí usazeninou u dna, případně zpěněním.

Použil jsem lékově čistou sodu z léksárny a přece se usazenina objevila. To znamená, že ani soda z lékárny není zcela čistá?
MŮŽETE MI PORADIT KDE SE DÁ KOUPIT CHEMICKY ČISTÁ SODA -
Sóda bikarbóna - Uhličitan sodný, hydrogenuhličitan sodný.

Za odpověď předem děkuji a přeji hezký den Trojánek

0
před 8 lety Mirka

A co zkusit oslovit přímo výrobce?

0
před 8 lety Alena

zkuste si sehnat, např. přes P-lab jedlou sodu ve farmaceutické kvalitě, pokud je mi známo, nic čistějšího neexistuje

0
před 6 lety Jarka

Podarilo se vam sehnat sodu ve farmaceuticke kvalite? Pouzila jsem beznou sodu a vysledek stejny, jak popisujete - sedy povlak v kastrolu a napeneny obsah. Predem dekuji za odpoved.

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Dobrý den. Musím vám nalít čistého vína: lékopisná čistota není ale vůbec nejlepší. Nejvyšší čistotu mají chemikálie pro analýzu, značené p.a. Čistota je uvedena množstvím devítek za desetinnou čárkou.

0
před 6 lety Snipp

p.a. také ještě není nejvyšší čistota. Ale na tom celkem nezáleží. Sodu použijte nějakou běžnou potravinářskou z obchodu. Pokud máte nějakou usazeninu nebo povlak tak to mohou být plnidla, ale pravděpodobně to nebude zinkem protože by ho tam muselo být velké množství aby se udělal zákal. Pokud si koupíte sodu pro chemickou praxi, byť třeba v p.a. kvalitě, tak ji určitě nejezte. Tyhle chemikálie nejsou určeny k lidské spotřebě. Sice jsou velmi čisté, ale nějaké desetiny procent nečistot také obsahují a protože se nepředpokládá že by je někdo jedl, tak se nesleduje a nereguluje obsah zdraví škodlivých látek, a tyto chemikálie ,třeba ta soda, často obsahují zbytky těžkých kovů a katalyzátorů z nich, které se při potravinářské výrobě nepoužívají a nebo odstraňují.

0
před 3 roky zinocka.p

Zkoušela jsem také v javorovém sirupu rozmíchávat sodu z lékárny a objevil se na dně  lehký bílý povlak. Stejnou sodu jsem tedy nechala rozpustit za míchání v teplejší vodě,  postupně se vše rozpustilo, což bylo poznat hlavně po usazení za nějakou dobu. Takže zřejmě se to v sirupu hůře rozpouští. Ale to je jen můj poznatek.Možná by se dala soda někde nechat otestovat na přidané látky. Máte někdo informaci, kde by to to šlo poslat?

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 + 12


Přidat příspěvek