Bylinky na balkóně

0
před 6 lety Linda

Mohl by mi někdo poradit, čím hnojit bylinky v květináči. Máta a meduňka mají stále menší lístky. Myslím, že mají málo živin. Nechci používat chemii. 

0
před 6 lety alena.prchlikova@

Bylinkový záhon vždy na podzim přihnojujeme kompostem. Při pěstování v květináčích je třeba vědět, jestli je rostlinka koupená a doma zasazená nebo koupená už vyrostlá v květináči. Ta hotová nevydrží dlouho a sama zajde, protože jich bývá zasazeno více a nemůžou pořádně růst. Když se vysazuje jednotlivá rostlina je to lepší, stačí kvalitní zemina a už bych nehnojila ničím, nanejvýš bych přidala trochu kompostu smíchaného s hlínou. Spíše bych rostlinu po několikátém seřezání vyhodila a použila novou rostlinu. I na zahradě trsy zmlazuji, nerostou navěky. 

0
před 6 lety Linda

+alena.prchlikova@ Bylinky mám od mámy ze zahrádky i s hlínou. Mám je od jara, není to škoda je už teď vyhazovat? Zkusím tedy ten kompost. Děkuji 

0
před 6 lety alena.prchlikova@

Určitě nevyhazovat, měly by být v pořádku, když jsou ze zahrádky. Ale třeba jim vadí místo, kde jsou. Já když vidím, že se některé květině nedaří, přesunu ji na jiné místo. Většinou to pomůže, někdy musím třeba třikrát měnit místo. S bylinkami to bude stejné, někdy vadí příliš světla, větrání, málo světla, hodně zálivky nebo naopak málo. Každá chce své a je třeba to vypozorovat a pak se jim povede. 

0
před 6 lety karča

Nejlepsi hnojivo je pravy domaci hnuj od slepic!

0
před 6 lety alena.prchlikova@

S hnojem od slepic se musí opatrně, je dost agresívní a nehodí se na všechno. Ale určitě ho lze použít při správném naředění.

0
před 6 lety karča

Redime vodou a pouzivame leta na celou zahradu,nikdy nic jineho. Dokonce i rozdavame hnuj znamym,je o nej na bytech zajem:-)))) fajna diskuze:-)

0
před 6 lety Linda

Díky moc za rady. Naši mají taky slepice, ale nevím, jestli s ním hnojí. V každém případě to prodiskutujem :-) Vyzkouším i ten přesun a uvidíme. Dám vědět, jak to dopadlo.

0
před 6 lety Marta

To já za sebe bych doporučila pro změnu kravský hnůj. :-) A pak ještě ten kompost, to je taky dobrá volba, ale mám zkušenost, že je lepší ho dávat na podzim a na jaro při přesazování.

0
před 3 měsíci katka

Dobrý den, já používám na bylinky pouze přírodní hnojiva, která si kupuji z http://fertia.cz/index.php/prirodni-hnojiva-mulc . Nejsem zastánce chemických věcí. Snažím se co nejvíc bylinek a zeleniny vypěstovat sama s čímž je samozřejmě spjat vhodný substrát a přírodní hnojiva.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 5 - 2


Přidat příspěvek