Brufeny, Ibalginy...

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Vzhledem k dlouhodobým problémům v rodině se zubama a pojídáním Brufenů (díky zdejším zubařům-fušerům), jsem se začala zajímat o nejméně škodlivou variantů těchto léků. Četla jsem zde někde zmínku o "nerůžovém" Brufenu a v lékárně mi nabídli Ibumax tbl. Také Brufen šumivé granule. Jelikož složení je pro mě španělská vesnice a těm pomocným látkám, co obsahují, vůbec nerozumím, prosím o radu, co znamenají a který druh je nejméně agresivní.

Zde složení klasického Ibalginu: pomocné látky:
kukuřičný škrob, předželatinovaný kukuř.škrob, sodná sůl karboxymetylškrobu, kys.stearová, mastek, koloidní bezvodý oxid křemičitý, hypromelóza 2910/3, makrogol 6000, oxid titaničitý, erythrosin, simetikonová emulze SE 4.

Ibumax tbl:
předbobtnalý kukuř.škrob, hydroxypropylmethylcelulosa, magnesium-stearát, mikrokrystalická celulosa, natrium-lauryl-sulfát, kyselina stearová 95%, koloidní bezvodý oxid křemičitý, potahová soustava opadry OY-S-28703 bílá.

Brufen, šumivé granule:
kys.jablečná, sodná sůl sacharinu, sacharóza, povidon, hydrogenuhličitan sodný, uhličitan sodný, pomerančové aroma, natrium-lauryl-sulfát.

Děkuji všem, co tomu rozumí a poradí!

0
Obrázek uživatele Lucy
před 6 lety Lucy

Tak o tom neružovom som písala asi ja :)
Konkrétne je to tento http://www.czech-hs.cz/detail_laik.php?id=461 ,ale nikde som nenašla zloženie , a asi je to tiež pekný dryák,podla toho , čo som tam dočítala :( väčšinou v prípade nejakej velkej bolesti použivam paralen, ibuprofen len výnimočne

0
před 6 lety Snipp

Tady bych dodal že paralen je rozhodně nebezpečnějsí než ibuprofen. Paralen má velmi škodlivé účinky na játra. Samozřejmě při správném dávkování je to v pořádku, ale zátěž je při něm prostě větší. Problém taky je, když někdo užívá paralen na kocovinu. Játra jsou už tak zatížena alkoholem a jeho produkty, a ještě jim nacpat paralen není dobré. Jinak ta růžová barva je oxid titaničitý smíchaný s oxidem železitým (v podstatě jsou oba typem rzi :-D), nijak neškodné. Ty škroby jsou v pohodě, v podstatě to samé jako kukuřičný škrob v kuchyni, celulosa bez problému, uhličitany i hydrogenuhličitany taky bez problému, kys stearová bez problému, mastek bez problému, další látky už neznám přímo, ale budou dobré.

0
před 6 lety Jenda

Taky jsem měl potíže se zuby, ale od té doby, co se živím dostatečnými dávkami zeleniny, vyhýbám se cukru, čistím si zuby dvakrát denně různými kartáčky i bez pasty a dbám o přísun vitamínů C a B, tak pozoruji jen obrušování zubů s věkem. Žádné bolesti, záněty, viklání, krvácení a pod., jak tomu bylo dřív.
Že je třeba se o své zdraví starat sám by se mělo vštěpovat od narození. Doktoři pak můžou klidně odcházet na západ za za penězi.

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Díky Snipp. Tak to jsem netušila o Paralenu. Takže růžový Brufen vlastně OK??? Jíst rez OK???:-))Četla jsem o Brufenech samé hrůzy a tady teď takové uklidnění. Tak zas vlastně nevím :-(

0
před 6 lety Jitka

karča: Snipp píše "nijak neškodné". To podle mě znamená škodlivé.

0
před 6 lety Hana

Nedoporučuji dlouhodobé konzumování těchto prášků a pokud je to jen trochu možné vyhnout se jim obloukem. Sem tam jeden za dlouhý čas neublíží (neměl by), zdravotní následky mohou vzniknout už při pravidelném braní několik tabletek v měsíci.
Časem si můžete přivodit zdravotní problémy s žaludkem a dalšími orgány. Můj známej jedl téměř denně ibalg., co následovalo poté ani nebudu popisovat. Úplně si odpravil žaludek.
Zkuste doporučení Jendy a přidejte do stravy vápník. Najdete ho třeba v máku nebo sezamu. Držím vám palce.

0
Obrázek uživatele Stana
před 6 lety Stana

Pomocné látky nejsou ve složení přípravku moc důležíté, hlavní problém je účinná látka (paracetamol apod.)všechny tyto léky typu ibalgin, brufen, paralen jsou na stejné brdo. Méně skodlivá forma není, všechny poškozují játra, ledviny, nebo žaludek a ukládají se v těle.
Takže radši hledejte příčinu bolesti a problému a tu ODSTRAŇTE!! Brufenem problém neřešíte pouze přebíjíte.

1
Obrázek uživatele Mritamira
před 6 lety Mritamira

Clovek si casto vubec neuvedomuje jake riziko s sebou nese pouzivani leku proti bolesti. Telo totiz nema moc prostredku, jak se ozvat, ze ma problem. Bolest je signalem, ze se neco deje. Pouzivani leku proti bolesti je tedy podobne, jako kdyz nam vola nekdo blizky a my si vypneme telefon, protoze se nechceme nechat rusit. Vzit prasek a nic neresit je v soucasne dobe velmi castym zpusobem jednani s vlastnim telem. Nerikam, ze by clovek mel trpet bolesti, o to tu vubec nejde. Existuje totiz mnoho jinych prostredku, jak telu pomoci a zaroven bolest tlumit. Z prirodnich leciv je to napriklad: puskvorec obecny, hermanek, trezalka a dalsi. Jsou samozrejmne pripady, kdy je pro cloveka tezke se bez leku obejit. Nejcasteji se ovsem leky resi bezne problemy, ktere se daji velmi uspesne lecit prirodni lecbou, vcetne tlumeni bolesti.

0
Obrázek uživatele Monika
před 6 lety Monika

Máte někdo zkušenosti s Nimesilem?

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Tyhle léky by měly především zůstat hořké, neměla by se potlačovat jejich pravá chuť- žádné cukrové polevy barevné jako lentilky: aby lidem bylo jasno, že to nejsou neškodné bonbónky a nepolykali je bezmyšlenkovitě. Já tenhle průmysl nepodporuji, lidé hledají nejsnazší cestu -možná že reklama je navádí, nebo dostupnost koupě u pultu...

0
Obrázek uživatele Mritamira
před 6 lety Mritamira

Monika: Prave misto Nimesilu jsem dceri davala puskvorec obecny a hermanek, fungovalo to skvele!

1
Obrázek uživatele Yanez
před 6 lety Yanez

Léky proti bolesti se mají užívat výjimečně. Léčí jen důsledek, nikdy ne příčinu bolesti. Navíc většina léků lidský organismus nadměrně zatěžuje, hlavně ledviny. Proto je nutno tělo od těchto "jedů" čistit (odvar z dubové kůry). Co se týká těch bolestí zubů, zkuste postiženou část namáčet vatou s hřebíčkovou tinkturou. Já si kupuji obyčejný hřebíček za pár kaček, nadrtím v hmoždíři na jemný prášek a ten nanáším na postižené místo. Dobré je i udělat si z hřebíčku odvar a vyplachovat s ním pravidelně ústa. Je to lepší jak kdejaká ústní voda z reklamy. Zkuste googlovat, dozvíte se o hřebíčku a jeho použití více.

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Děkuji všem za info, bohužel nedozvěděla jsem se nic, co bych nevěděla, s výjimkou, puškvorce, třezalky, hřebíčku. Vím moc dobře, že užívání jakýchkoliv analgetik škodí, natož dlouhodobé, ale myslím, že např. u stomatologických potíží (máme celá rodina dědičné problémy se zubama...)-tentokrát se jednalo o mou mamku, které dlouhodobě léčili 3 zuby, ale jelikož bolesti neustupovaly a nechtěla se dál ládovat Ibalginy, nakonec o ně přišla. Hřebíček by u ní zřejmě nezabral, byly to tak obrovské bolesti, že z nich měla horečky... já sama toto koření bohužel nemám ráda (typická vůně mi vadí) a neumím si představit mít jej v puse jako odvar apod. Každopádně za tuto informaci děkuji. Brufen beru do pusy jen u opravdu nesnesitelných bolestí zubů, které naštěstí nejsou tak časté.

0
Obrázek uživatele Lucy
před 6 lety Lucy

karča - na tie zuby je asi najučinejší proti bolesti Nalgesin,

0
před 6 lety léky

Místo dlouhodobého užívání ibuprofenu se doporučuje brát něco s dlouhodobým účinkem. Nejsilnější volně prodejný lék je Nalgesin S (naproxen). Bere se po 8 h max 3 za den. Nimesil je na recept. Karčo, jestli máte problémy se svým zubařem, tak ho vyměnte :))

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Díky. Už jsme se vyměnili zubaře celá rodina. Naštěstí už je mamka z nejhoršího venku, tak nebude Nalgesin třeba, ale pro příště budu vědět.

0
před 6 lety Klára

Karča a co přesně máte za problémy, velká kazivost, záněty dásní, zuby jako papír nebo co přesně?

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Mamka ty dásně, momentálně záněty v zubech. Já kazivost, je mi 31 a už mám několik korunek... Manžel kazivost, záněty - chodí vždyky půlroku čistit kanálky a nakonec o zub stejně příjde. Do 40-ti bude nejspíš bez zubů.

0
před 6 lety Jitka

Na záněty dásní je výborný propolis.Zároveň má umrtvující účinky,takže tlumí bolest.

0
před 6 lety Klára

Já trpěla zánětem dásní, ale naučila jsem se snad už konečně správně čistit zuby. Dříve jsem šmidlala jen přes zuby, teď už čistím i dásně a zřidka jazyk, ze začátku jsem je měla rozdrápané a tekla i krev. Během měsíce došlo ke zlepšení. Jak trochu povolím a začnu čištění flákat je zle. Po každém vyčištění ještě kontroluju jestli jsem odstranila všechen povlak a kolikrát musím čistit ještě jednou. Pořídila jsem si i malé zrcátko. Je to otrava, ale dřív jsem si taky myslela jak si nečistím poctivě zuby a bylo to špatně. Někdy si je čistím i třikrát denně, taky se mi hodně kazí. Už jste navštívili dentální hygieničku? poradí na co zubař kašle.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Omlouvám se, že to není úplně tak k tématu, ale mohu se zeptat, ohledně toho čištění (občas mi také teče krev při čištění), jaký je nejlepší používat kartáček? Já měla vždycky střední a teď jsem si koupila měkký, ale mám s ním pocit, že to pořádně nevyčistí jako ty střední. Záleží pak i na síle, kterou zuby čistíme?

0
Obrázek uživatele Ivanqa
před 6 lety Ivanqa

Ibalgin beru na menstruační bolesti. Nic jiného nezabírá, ani jiné prášky, ani různé bylinky a bylinkové kapky, co jsem měla od jedné bylinkářky. Vím, že léky na bolest to nevyřeší a je to svinstvo, ale nic jiného jsem neobjevila. Vždycky, když to přejde, řeknu si, že příště to vydržím. Ty bolesti jsou ale tak silné, jako by mi někdo do břicha vrazil nůž a ještě s ním kroutil. Vydržet to prostě nejde. Čím déle vyčkávám, než ibalgin vezmu, tím později pak začne působit a musím zvýšit dávky. Takže i když spousta z vás říká, zvyšte příjem vitamínů, snažte se najít příčinu, léky nic nevyřeší, neberte je apod., na jednu stranu máte pravdu, na druhou stranu to prostě někdy v některých situacích nefunguje a léky jsou záchrana.

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Ivanqo, zajímalo by mě, co odpověděl doktor na přímou otázku, proč tak trpíš.

0
před 6 lety Jitka

Vim, že to není moc dobrá útěcha. Ale já měla také strašné bolesti.Někdy jsem z toho i zvracela.Nejhorší bylo, když mě to chytlo ve škole. Učitelku nezajímalo,že nemůžu sedět ani stát a že mám hrozné bolesti.Musela jsem být ve škole a domů mě nepustila. A to bylo na střední. Po porodu byly bolesti už snesitelnější a věkem ustaly úplně. Nevím, kolik Vám je,ale já po třicítce měla celkem pokoj a dnes mě břicho už nebolí vůbec. Antikoncepci neberu.

0
Obrázek uživatele Ivanqa
před 6 lety Ivanqa

Danah: Odpověď jednoduchá: Někdo to tak prostě má, dokonce sama dcera paní doktorky prý při menstruacích musí jezdit do nemocnice na kapačky, tak mám být ještě ráda, že vím, co mi na to zabírá.

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Ivanqo, to je mi líto. Je ale dobré vědět,že doktoři tápou. Takže logicky- když oni nevědí, já musím být lepší, protože své tělo znám nejlíp já sama. Na pokusného králíka a to jejich- "zkuste tohle" už jsem trochu moc přerostlá. :-))

0
před 6 lety Marta

Pro Lucku: Předevčírem jsem se vrátila od zubaře a teprve v mých 23 letech mi zubařka vysvětlila, jak správně čistit zuby. Správně by se měl používat měkký kartáček a ten pocit nevyčištěných zubů je opravdu jen pocit. Zároveň by měl mít rovně střižené štětiny a jen malou tu čistící hlavu, aby jste se mohla dostat i na ty zuby vzadu, které se čistí špatně. Podívejte se na www.nechcikazy.cz
Když to trošku prohledáte, najdete jak správně vybrat kartáček a jak správně zuby čistit. :-)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Marta: moc děkuji, asi tedy přejdu k měkkým kartáčkům, myslím, že tím omezím snad i to krvácení, které možná často vznikalo v důsledku silného tlaku na kartáček. Je pravda, že mě se ale vždycky všechny kartáčky už po pár vyčištění roztřepí jak štětka:)

0
před 6 lety Jitka

Lucka: Tak to jsme na tom stejně. Taky jsem likvidátor kartáčků. Ale je pravda, že čistím zuby tak, že nejdřív přejedu dáseň a pak teprve přejdu na zub a nakonec vyčistím i jazyk. A dásně mi nekrvácejí. Používám střední kartáček, měkké likviduji ještě rychleji. A na krvácení dásní skutečně doporučuji propolis. Včelař, od kterého beru med i propolis, mi řekl, že on používá propolis na paradentózu.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Jitka: to krvácení se mi stává jen občas, proto se přiznám, že jsem to zatím nijak neřešila, vždycky mám za to, že jsem prostě tak dlouho tlačila a čistila, až jsem si asi sama dáseň podráždila. Mnohem víc tohle ale trápí mamku, ale u té vím, že si pravidelně kupuje a používá tu pastu Paradontax (ale asi to taky nebude to pravé ořechové).
O tom propolisu sice vím, ale nikdy mě nenapadlo se zeptat přímo včelaře, tak to příště napravím a děkuju za tip:)

0
před 6 lety Marta

Lucka a Jitka: já používám kartáček od sensodyne, bývají světle a tmavě modré a po měsíci měním. Jednak jsou už roztřepené a jednak by se stejně měly měnit tak často kvůli bakteriím. a na kartáček netlačím, čistím jemně, ale důkladně. A je dobré používat i mezizubní kartáčky. Velikost byvám měla určit zubařka nebo dentální hygienistka.

0
Obrázek uživatele Lucy
před 6 lety Lucy

nejlepší kartáček je od Curaprox :)

0
Obrázek uživatele Ivanqa
před 6 lety Ivanqa

Danah: Jistě, taky mi říkala, že by mi zkusila nasadit antikoncepci, že by to mohlo pomoct, ale to jsem odmítla. Nevím co je horší, když si mám vybrat mezi antikoncepcí a ibalginem...Volím ibalgin, ten do sebe aspoň nemusím cpát denně.

0
před 5 lety HEMATURIA

NOVALGIN 500 Mg


V nemocnici mi doporučili brát proti bolesti novalgin místo ibalginu, je tam méně "bordelu" jak v ibalginu.

1
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Já používám taky Curaprox, je drahý, ale dobrý, taky ten měkký, ne ale však ten neměkčí, prostě ten "soft" A taky ho brzy zlikviduji, vůbec to nechápu. Kupujeme si je s přítelem současně a on ho má do další výměny neroztřepený, vůbec nevím jak to děla? Mně minulá zubařka doporučila, ať si pořídím tu dentální nit, koupila jsem si i to škrabátko na jazyk a musím říct, že to nerada používám. 1. mě příjde, že kolem zubů to pak hrozně trvá, 2. když už si čistím tou nití, tak mi to pak mezi zubama krvácí a mám pak ty zuby citlivější. 3. u toho škrabátka, mám vždycky pocit, že je jak to škrábu, tak nevím, jaký to má efekt, ale to škrábání mě příjde akorát, že si rozškrábu jazyk a bude mě potom bolet. Jo a i když se i tak snažím o své zuby pečovat, teda kromě toho, že tu nit a to škrabátko nepoužívám, tak i přesto mi zjistila zubařky, když mě začal bolet zub (nejdřív jsem zkusila, taky hřebíček a vůbec nepomohl, jak rozžvýkání, tak ani kloktání hřebíčkového odvaru - nepomohlo) tak jsem pak letěla k zubařce a ona mi zjistila, že mi odešly dva kanálky, pak odejde časem celý zub a prý to čeká ještě jeden zub, tohle všechno. :-( Vůbec nevím, čím je to způsobený? Jestli je to dědičný? Můj brácha totiž nedávno tohle taky řešil a pak ta náhrada za zub, kterou si nechal dělat, stála dost peněz.

1
před 5 lety Adam

Prosím Vás lidé,jsem v šoku jak žijete léky.Slyšeli jste někdy krásný citát ?
Čas od času si zajdu k lékaři,protože i lékař musí z něčeho žít,čas od času si zajdu do lékárny pro léky,protože i lékárník musí z něčeho žít,potom ty léky vezmu a vyhodím do koše,protože i já chci žít.
Všechny léky mají opačné účinky než si většina z Vás myslí,léky nám nemají pomoci,ale ublížit,tak jako očkování není předcházení nemoci,naopak Vás nemocí naočkují,je spousty stránek kde si můžete přečíst více,a pokud chcete opravdu tzv.všeho lék,můžu doporučit lék MMS,vyléčí od chřipky po rakovinu :) Věřte nebo ne,léčit se dá vše,bez chemie.Musí člověk chtít,lék se oficiálně neprodává a v mnoha zemích je zakázaný,ale není zakázané si ho namíchat doma,zakázaný je totiž proto že funguje :)

1
Obrázek uživatele karča
před 5 lety karča

Adame, nevím, jak jste došel k názoru, že někdo ze zdejších přispěvatelů "žije léky". Ptám se na menší zlo ohledně analgetik, jelikož jsou v životě stavy, jako je migréna nebo bolest zubů (s nemožností ihned navštívit lékaře), které jsou bez pomocí léku nesnesitelné, i přestože jsem odpůrce jakékoliv chemie. Léčit se bez chemie dá, ale některý druh bolesti bez ní utlumit nejde!

0
Obrázek uživatele Jiritek
před 5 lety Jiritek

Adame,na 100%  souhlasím,Jen bych dodal,že léky se nedělají aby ublížili,ale aby potlačili jen  příznaky,a lidi se cítili vyléčený.

Vlastně vás vyléčí váš imunitní systém,ale lidi věří že to byly léky. :)

Samozřejmě ostatní chemikálie a jejich mix v pilulce (kromě účinné látky),mají negativní dopad na náš imunitní systém.A někdy i ta účinná látka. :D
Takže vlastně pomalu (celým životem) si oslabujeme imunitní sys. Je to zacyklený trik,z kterého vydělávají farmaceutické mega korporace.

Karčo,taky nezobu jakoukoliv pilulku na bolest.S migrénou nemám zkušenost vůbec.
Ale bolest zubů je fakt záludná,a to je jedinný případ,(teda až když to už fakt nejde vydržet/nemožnost usnout a pod.) tak si zobnu,a pak hned k zubaři.

-1
Obrázek uživatele zuzana.krcmarik
před 5 lety zuzana.krcmarik

Sharunko03, zkus svůj kartáček Curapro dávat po vyčištění zubů do té plastové krytky, se kterou se prodává - třepí se pak o hodně méně a déle vydrží :-)

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Aha, děkuji za radu, mám ho někde doma, jen to najít. Já jsem to vždycky po nákupu sundala a nechala stranou, protože jsem si i myslela, že jak to budu po čištění dávat do toho pouzdra, že si mi v tom budou množit bakterie.

1
Obrázek uživatele Kloky
před 5 lety Kloky

Já si taky myslím, že se v kartáčku budou víc množit bakterie, když se bude dávat do krytky. Já krytku používám jen na cestování a kartáček v obalu neuschne, nemyslím si, že je to dobré...

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 5 lety alena.prchlikova@

Kartáček na zuby má být měkký, s krátkou hlavou, aby se všude dostal. Měnit se má podle mé zubařky každé dva měsíce, protože se opotřebovává a mohou se na něm tvořit i ložiska baktériií. Určitě neukládat, nechat na vzduchu uschnout. A pak říká, že po každé nemoci se má kartáček vyhodit a nepoužívat ho. Já používám ještě mezizubní kartáčky, ty jsou moc dobré, krásně se s nimi vyčistí mezizubní prostory. A pak používám ještě jednosvazkový kartáček a tím si lépe vyčistím plochy za stoličkami, kam se normálním kartáčkem nedostanu. Také neumím jako Sharunka čistit mezizubní nití, ale zatím tyto tři druhy čištění jsou dostatečné. Také používám značku Curaprox.

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Jo, tak jsem si to myslela dobře, že se množí bakterie. A po té nemoci, to jsem ani nevěděla,. A to jako po jakékoliv nemoci (kašel, rýma...)? Jo ten jednosvazkový mám doma taky, ten teda mám v tom pouzdýrku, ale asi ho taky sundám z něho. Já jsem tak líná, že si rychle přejedu zuby kartáčkem a na víc se nezmůžu :-( .

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 5 lety alena.prchlikova@

Ano, nachlazení, rýma, kašel a podobné nemoci. Já mám s dásněmi problém, tak tomu hlavně večer věnuji čas, když mě pobolívají, tak ještě vyplachuji šalvějí. 

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Aha, tak to si budu dávat na to pozor a budu vyměňovat. Já mám šalvějové kloktadlo Florsalmin, na něj nedám dopustit na afty, pomohl mi i na odřené horní patro, rychle se zacelilo.

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 5 lety alena.prchlikova@

Já bych bez šalvěje nemohla ani existovat, pěstuji si ji na zahradě, je daleko lepší než co prodávají. Ta mi přijde hodně hořká. 

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Jinak proti bolesti, když už musí být prášek, to spíš užívám na bolest břicha na ženské problémy, tak spíš Panadol a to ten v té bílé krabičce.

1
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 5 lety alena.prchlikova@

Sharunko, zkuste popíjet při bolesti čaj z měsíčku, kopřivy a řebříčku. Mé známé pomáhá od bolesti a já sama jsem si s ním vyléčila cystu na vaječníku. Na operaci jsem nechtěla, tak jsem zkusila tyto bylinky, pila jsem dvakrát denně a za čtvrt roku zmizela. Řebříček je ženská bylinka a u nás roste v lese. 

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

To já te prášek, když není kde si vařit čaje, jinak piju bylinkové čaje na zdravotní problémy. Mám doma od Grešíka, žaludeční čaj, čistící čaj, čaj na spaní a ženský čaj. A pomáhají mi.

0
před 4 roky anonym

Na bolesti zubů je potřeba dobrý zubař (navštívit specializované zubní pracoviště s madým kolektivem používajícím moderní postupy se i přes vyšší cenu rozhodně vyplatí) a výmluvy na kazivost je hloupost, stačí dobrý kartáček a pravidelně 1x denně čistit mezizubní prostory, a klasicky kartackem po jidle a nepit ty sileny slazeny koly (ne kvuli cukru ale kvuli kys. fosforečný)

-2
před 4 roky abbe

Pozoruji že jsou zde samí odborníci na slovo vzatí. Kde prosím berete tu odvahu doporučovat způsb léčby? Jaké máte vzdělání? Dle mnohdy chatrného písemného projevu si to lze lehce domyslet.
Na téma ibuprofenu:
http://www.national-geographic.cz/clanky/ruzove-pilulky-mozna-prodluzuji-zivot-20141219.html#.VLDqHlXF_tU

1
Obrázek uživatele Danah
před 4 roky Danah

Reaguji na posledni prispevek. Pokud se clovek sam svymi silami snazi, aby mu bylo lepe a citil se zdravy, nemusi se to nutne nazyvat LECBA, a uz vubec ne profesionalni. Pro takove lidi bud rostou na zahradce byliny, se staletimi proverenymi lecebnymi ucinky, a nebo funguje prespultovy prodej Ibuprofenu a podobnych pripravku.  Je to na volbe kazdeho.

před 4 roky jirina

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Reklamní příspěvek

0
Obrázek uživatele kirin
před 4 roky kirin

Já si myslím, že je to jen růžový placebo, nikdy mi to na bolest nepomůže :)

0
před 3 roky Eva

Lidičky co berete na bolest hlavy? Co vám zabírá vždy a rychle? 

0
před 3 roky Heim

Evo, napít se vody, případně vody s rozpustným vápníkem. Voda dokáže zázraky, rozšíří a zpružní cévy a je to úleva. 

0
před 3 roky Eva

Heim piju hoodně...a převážně vodu z kohoutku, to nebude pitím. Spíš si myslím, že to mám z práce, jak pořád sedím..chytaj mě i záda.

0
před 3 roky bubo

A čím si čistili lidé zuby dříve, když kartáčky ani pasty nebyly? Že by zase samá reklama?

0
před 2 roky Tereza

Na bolest používám Ibalgin, ale stalo se mi párkrát, že mi nezabral na tak dlouhou dobu, jak je na pribalovem letaku psáno. To bylo například při zánětu zvukovodu a při zánětu dásně po vytržení osmičky zubu (zubů Moudrosti). Tehdy pomohl spolehlivě Nimesil.

0
před 2 roky Lidunka

Já jsem si teda zvykla brát na bolest Brufen. Pomáhá i při chřipce, asi jako jedinej prášek...

0
před 2 roky Agáta

i já jsem si na něj zvykla, pomáhá mi https://www.drmax.cz/brufen-400-por-tbl-flm-100x400mg-17904 na chřipku je nejlepsi!

0
před 2 roky Krista

Je ten Brufen i pro mrňata? Malou teď trápí zvýšená teplota (9 měsíců)...

0
před 2 roky Lucie

Prckovi při teplotě dávám brufen sirup :) https://www.zbozi.cz/vyrobek/brufen-sirup-100-ml/

0
před 2 roky Sue

Ano, tenhle brufen je pro prcky ideální :)

0
před 2 roky Hanička

Taky tento sirup davám malýmu. Od teploty zabere do vteřiny :)

0
před 2 roky Lucka Kratochvílová

Ahoj všem! Poslední dobou mě trápí bolest ucha... Byla jsem na ORL a prej teda nějaký zánět. Doktor říkal, že bolet to nepřestane, dokud se to nevyléčí, ale na bolest mi nic nedal :/ Co si vzít? :/ Pomůže třeba Brufen?

0
před 2 roky Radana

No, já jsem měla to samé teď nedávno...Ano, brufen jsem si dávala a pomohl...mohla jsem aspoň v klidu spát. Ale jinam mi doktor taky nic nedal, ale v lékárně mi ho doporučili...

0
před 2 roky Amaron

Brufen je pro mě vždy záchrana snad na každou bolest!!

0
před 2 roky Manky

Prosím vás, existuje ještě silnější brufen, než je 400? https://www.lekarna.cz/brufen-400-30x400mg-potahovane-tablety-5/

0
před 2 roky Amaron

No, existuje, ale ten je už na předpis...:/ Takže volně pordejny je asi nejsilnější tento...

0
před 2 roky Patrika

Ale postaci a zabere :)

0
před 2 roky Amaron

tak jako asi jo...me teda vzdycky zabral :)

0
před 2 roky Rita

Co se týče brufenu, tak ja ho treba opravdu snad na kazdou bolest :)

0
před 2 roky Filip

Máe někdo zkušenosti i s dětským sirupem od brufenu? https://www.zbozi.cz/vyrobek/brufen-sirup-100-ml/

0
před 2 roky Bára

ahoj :) tento sirup je dobry na teplotku u deti. Tak jako ja brufen celkove beru jako vhodný lék snad na kazdou bolest :)

0
před 2 roky Irča

Presne tak, brufen je dobry snad na kazdy typ bolesti...:) Jenom teda o tom sirupu jsem zatim vubec neslysela, ani jsem ho v lekarnach nevidela... jak chutna, resp. chutna detem?

0
před 2 roky Ondra

tento sirup dětem chutná :) Ale hlavně opravdu zabírá. Teplota po nem opada skro hned :)

0
před 2 roky Leona

Taky jsem ten sirup neznala, ale když měla malá naposledy teplotku, tak jsem jen v rychlosti vyběhla do lékárny, kde i ten sirup doporučili. Zabral prakticky hned, malá se uklidnila a celou noc prospala...

0
0
před 13 měsíci Leona

Ano, to je presne on :)

0
před 12 měsíci Olina

Taky mohu doporučit, je fakt dobrý, zabírá hned.

0
před 12 měsíci Karola

V čem se ty léky liší? V účinku?

0
před 11 měsíci Barča

Brufen je bez barviv, takže se dobře snáší, Nedráždí žaludek. Zabírá během chvíle a hlavně dlouho účinkuje - https://www.zbozi.cz/vyrobek/brufen-400-30-tbl/

0
před 11 měsíci Hedvika

Osobně taky raději beru brufen. Právě proto, že je bez barviv...

0
před 11 měsíci Kačka

No, jasně, proboha...Brufen, nic jinýho. Ten prášek je šetrný, nedráždí žaludek a hlavně na vše zabírá :)

0
před 11 měsíci Hrubiáš

Taky jsem pro ten Brufen vždycky mi hned zabere, od zubů až po bolesti v podbříšku třeba ...

0
před 10 měsíci Irena

Já teda musím říct, že na brufen nedám absolutně dopustit! Mám ho neustále u sebe a kdykoli mě přepadne bolest, hned si ho dám a jsem ok :)

0
před 10 měsíci Zita

Jako je to pravda. Brufen je hodně dobrý prášek a hlavně prakticky na všechno... Jen malá zmínka :D myšleno tento brufen - https://www.zbozi.cz/vyrobek/brufen-400-100-tbl/

0
před 9 měsíci Tomino

Ale no jako je to tak :) I mě teda brufen vždycky pomůže!

0
před 9 měsíci Zdeněk

Jj, jako podle mě to je nejlepší lék na každou bolest...

0
před 9 měsíci Brigita

No, jako já si to myslím taky :) Hlavně je svěle dostupný, mají ho všude :) A i cena je super.

0
před 9 měsíci Zoe

Jo, to je pravda, ta jeho dostupnost je skvělá. A taky cena je super!

0
před 9 měsíci Evka

Ahoj všem... Mám dotaz... Chřipková sezona se blíží a mě by zajímalo, čím vybait lékárničku, abych na ni byla připravená... Díky moc!

0
před 8 měsíci Jiřina

Cauky :) Já bych určitě nezapomněla na Brufen... Ten je na všechno ;)

0
před 8 měsíci Timea

Evi, pokud tě dostane chřipka, tak prášky asi potřeba nebudou...To je o vyležení. Prostě postej, horkej čaj, med a citron.a pak teda určitě ten Brufen (https://www.zbozi.cz/vyrobek/brufen-400-100-tbl/) Ale ten doma určitě máš :) Ten je protizánětlivý, srazí ti tepl a budeš se cítit líp :)

0
před 8 měsíci Tonka

No, je to prostě tak, jak píše Timea... Proti chřipce není obrany, jen je s ní třeba bojovat...

0
před 8 měsíci Dajika

No, holky, to jsem na tuto diskuzi měla narazit před týdnem :D To jsem byla ok... Teď jsem teda taky, ale mám za sebou 4 denní očistec... No, měla jsem chřipku, no... Jinak co, no... Nic na to není. Prostě jsem si udělala horkej čas s citronem, pak jsem si udělala zázvoovej čaj, prolívala jsem se a na zklidnění jsem si vzala brufen. Holky, nic jinýho na to není.

0
před 7 měsíci Adriana

Ani o tom nevíme, ale doma máme tolik domácích pomocníků na bolesti zubů http://biolekar.cz/domaci-prostredky-ktere-vam-pomohou-od-bolesti-zubu/

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 5


Přidat příspěvek