Alternativní školky (vege)

0
před 8 lety e.tuto

Znáte v Brně či na jižní Moravě alternativní školky, nejlépe takové, které vaří vegetariánsky?
Děkuji.
D.

0
před 8 lety hanina

Já znám v brně vegetariánskou restauraci.Jenže bohužel, nevím jak se to tam jmenovalo.

0
Obrázek uživatele btgreen
před 7 lety btgreen

Narazila jsem na toto téma, vegetariánské školky a nenechá mě, nereagovat. Myslím, že vegetariánství je póza, postoj, plynoucí z nějakého poznání nebo intence se někam řadit. Rozhodně je ovšem vzdálené přirozenosti. Dítě samo pozná, co mu chutná a co ne, proč ho ale zbavovat možnosti, si vybrat.
Připravování jídel z kvalitních surovin, to je jiná věc, ale vegetarianskou školku? to bych nevolila.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 7 lety Frodik

btgreen: Rozhodně si nemyslím, že vegetariánství je póza. Navíc vegetariáni jsou vegetariány z mnoha i různých důvodů. V žádném případě bych ale neargumentoval "přirozeností", protože to je čistě a jenom subjektivní pojem. Co je přirozené pro mě, nemusí být přirozené pro vás a zase naopak.

Například pro 30% lidí ( to je fakt ) v ČR je přirozené ( to je subjektivní pocit ) kouření.

Mě například nepřijde přirozené, že v dnešní době jsou hospodářská zvířata chápána jen jako zdroj mletého masa. Koupíte si ho v supermarketu a jen vidíte jak se vám bude smažit doma na pánvi. Nevidíte zvíře, ze kterého ten šťavnatý kousek pochází.

Říkáte, že dítě samo pozná co mu chutná a co je přirozené. Když půjdeme trochu za hranici možného, zkuste vzít dítě ať se povozí na koníkovi, pohladí si kravičku a pak nechte řezníka před očima dítěte zvířátko zabít. Dalo by se tušit, jaká bude reakce dítěte a jak se bude těšit na hamburgr.

0
Obrázek uživatele btgreen
před 7 lety btgreen

ovšem, o všem se dá polemizovat. Mělo by snad zvítězit všeho s mírou. Přirozenost jsem brala jako soulad s přírodou, nic subjektivního, nic extrémního (viz hamburger). Neprosazuji masožroutství. Svůj referát bych zakončila otázkou: je nutné zbavovat dítě možnosti volby?

0
před 3 roky Jess

Tak o takové školce jsem opravdu neslyšela.

0
před 2 roky Romana

Dobrý den, pokud by někdo hledal školku kde zajistí bezmasou stravu tak můj syn chodí do dráčku a tam to možné je http://www.dracek-skolka.cz/jidelni-listek/

0
před 2 roky Fišerová

Zdravím, tak to je super že je i tato možnost zrovna sháním pro dva a půl let starou dcerku na dva dny v týdnu školku aby si začala zvykat, a jsme vegetariáni tak jsem ráda že jsou i školky co se takto přizpůsobí. Dívala jsem se i na stránky školky s manželem a vcelku se nám zamlouvá tak děkuji za tip:)

0
před 2 roky Váňová

Já mám zkušenost se školkou v Praze http://www.skolkarotunda.cz/  můžu doporučit!!!:))

0
před 2 roky Urbišová

Dobrý den, také jsme navštěvovali školku Rotunda. S prckem jsme vyzkoušeli předtím ještě dvě soukromé školky v Praze ale jedna stála spousta peněz a ve druhé mi nevyhovoval přístup vychovatelek, s Rotundou musím říct, že jsme byli také spokojeni.

0
před 2 roky Urbišová

Dobrý den, také jsme navštěvovali školku Rotunda. S prckem jsme vyzkoušeli předtím ještě dvě soukromé školky v Praze ale jedna stála spousta peněz a ve druhé mi nevyhovoval přístup vychovatelek, s Rotundou musím říct, že jsme byli také spokojeni.

0
před 2 roky Urbišová

Dobrý den, také jsme navštěvovali školku Rotunda. S prckem jsme vyzkoušeli předtím ještě dvě soukromé školky v Praze ale jedna stála spousta peněz a ve druhé mi nevyhovoval přístup vychovatelek, s Rotundou musím říct, že jsme byli také spokojeni.

0
před 2 roky Šárka

Zdravím dámy,ráda bych touto cestou poděkovala za doporučení na soukromou školku rotunda v Praze. Děcka sem chodí teprve týden ale zatím jsem se školkou moc spokojená jak po cenové tak po té lidské stránce.

0
před 2 roky Váňová

Všechno je to o domluvě. Já sem z Brna a dávám syna sem http://www.dracek-skolka.cz/  Celá rodina jsme vegetariáni a nebyl vůbec problém tady domluvit malýmu bezmasou stravu.

0
před 2 roky Zdena

Dva roky po sobě jsem dávala syna přes prázdniny do školky Rotunda v Praze, leto splánujeme taky školka je supr a malej se tam strašně těší,doporučuju!!

0
před 2 roky Michaela

Školku dráček mohu doporučit i já, skvělá zkušenost s touto školkou. Bezvadný přístup vychovatelek k dětem, a hodně aktivit které školka pořádá to se mi líbí a mělo by to tak být všude.

0
před 2 roky Niki

Dobry den.. Mam v skolke Rotunda 3 rokov staru dcerku.Skolku velmi odporucam. Vychovavatelky sa  detom naozaj venuju a o akcie tu nie je nudza.

0
před 2 roky Ryšánková

Ahojky,dívala jsem se že ve školce Rotunda se bude vyučovat anglický jazyk to už od září nebo od kdy nevíte? Mělo by to být s rodilým mluvčím tak mě to zajímá

0
před 2 roky Sandra

Dobrý den, ano od září. Já jsem do této školky zapsala holku hned jak jsem si to přečetla, je to perfektní já jsem pro aby se děti učili jazyk co nejdříve a s rodilými mluvčími pochytí i ten přízvuk, ale myslím si že stejný názor bude mít více rodičů tak pokud chcete zapsat dítě tak bych do toho šla co nejdříve

0
před 2 roky Jana

Ve které části Prahy školka Rotunda je?.. výuka anglického jazyka s rodilým mluvčím mě vcelku zajímá..

0
před 2 roky Sandra

Rotunda je na Václava Rady v Praze5 http://www.skolkarotunda.cz/index.php?id=galerie

0
před 2 roky Jana

Tak to je bomba to nemáme daleko a nevíte jestli je ještě šance se do školky přihlásit na září?

0
před 2 roky Sandra

Jestli mají volno tak určitě pozdě není, když jsou místa tak nabírají tak to zkuste :)  ale teď s tou angličtinou si myslím že je to vcelku terno tak jestli tam chcete dát dítě hlavně kvůli anglickému jazyku tak bych si šla pro přihlášku co nejdřív

0
před 2 roky Jana

Taky jsem si to říkala jestli nebude větší ohlas díky té angličtině tak jsem si tam už volala:-)

0
před 2 roky Petra

A jsou nějaké alternativní školky, kde by měli kvalitní nábytek od amadeuse? Protože ten i podle mé doktorky splňuje jako jediný ty nejpřísnější zdravotní normy.

0
před 2 roky Jana

jj jsou různé školky, kde mají alternativní přístup k výchově. Nevím teda ale o žádné, kde by měli nábytek amadeus. A co je to vlastně za nábytek, že vám tak na něm záleží? Si jej přece můžete pořídit domů a budete v pohodě, ne?

0
před 2 roky Petra

No je to rostoucí nábytek, který s dítětem přečká celou školní docházku a vyroste s ním až do dospělosti. A nejen to, je to konečně nábytek, ke kterému dítě nemusíte poutat ani nijak vázat, ale u kterého dítě samo sedí narovnané. To je fakt paráda, takže proto. Jenže je právě potřeba, aby to tak bylo i ve škole, kde tráví třeba 8 hodin denně, protože pokud se celý den dítě hrbí ve škole a pak přijde domů, kde stejně lítá apod., tak je takový nábytek celkem na nic. I když je samozřejmě nábytek amadeus velmi účinný a kvalitní.

0
před 2 roky Jana

A fakt to přečká celou školní docházku? A to i velké rošťáky? Ten můj je totiž velký rošťák a bojím se, aby i tuhle židli od amadeuse nezničil... :-D

0
před 2 roky Petra

Jo fakt to vydrží i ty největší rošťáky. My máme doma tuhle židličku už x let, prakticky od založení té firmy, která je vyrábí a pořád je jako nové. Nikdy jsme s ní neměli žádný problém. Vždykc ydržela jako helvétská víra a navíc se nepohla ani i když jsme ji několikrát přenastavovali. Fakt hodně dobrý a kvalitní nábytek, který fakt s dítětem přečká úplně všechno. Navíc mu nebudete muset minimálně do vysoké kupovat žádný nový nábytek, takže nebudete muset každou chvíli vyhazovat peníze za nějaký další kus.

0
před 2 roky Jana

Tak to jste mě uklidnila. I když to totiž nejsou nejdražší židličky, něco to samozřejmě stojí   a kdyby se to hned mělo rozpadnout nebo zničit, tak by mě to samozřejmě vadilo. :-D Jinak jsou to ale nádherné židličky. Jo a ještě mám dotaz - ta podložka pod nohy je nutná, nebo je to jen nějaký doplněk "na krásu"? :-D

0
před 2 roky Nela

Za mě nejlepší školka v Brně je www.dracek-skolkla.cz  S dětmi se tu maximálně pracuje,vychovatelky jsou příjemné,pořádají se různé aktivity pro děti, můžu jen doporučit

0
před 2 roky Dominika

Ahojky Nelo. Do této školky dávám příležitostně syna a líbí se mi velmi ochota školky.Pro malýho bez problému zajistili bezlepkovou stravu a vůbec ve všem nám vyšli vstříc

0
před 11 měsíci Helena

Jak často se ve školce Dráček chodí např. na výlety, a tak? Ta školka má hodně dobré ohlasy tak jsem začala nad školkou hodně uvažovat

0
před 10 měsíci Sofie

Mé děti sem chodí pouze přes prázdniny ale akce nějaké plánované jsou i na stránkách školky http://www.dracek-skolka.cz/kalendar-akci/

0
před 9 měsíci Běta

Se školkou dráček mám taky zkušenost a školka je fakt bezvadná. Mým dětem se tu vždycky líbilo. Nechodili sice nikdy nějak pravidelně ale chodili sem moc rádi

0
před 9 měsíci Martyna

Kolik tříd v mš Dráček je, a jak jsou rozdělené?? Jinak nějaký cizí jazyk se ve školce vyučuje?

0
před 8 měsíci Běta

Ve školce jsou dvě třídy. Tygřata a Dráčata :)  Jinak denní program školky zahrnuje cizí jazyk, tak se na to zkuste zeptat přímo ve školce určitě vám to vysvětlí

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 - 5


Přidat příspěvek