Actimel a další nezdravý spolek

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Zajímavý článek, na který jsem narazila díky modifikovaným kukuřičným škrobům v jogurtech:
http://objevto.blog.cz/1103/nezdrave-jogurty

A docela mě to překvapilo, jak propagovaný Actimel, Danone a spol. vyhořely... Dokonce v Británii i zákazem reklamy na "superzdravý" Actimel:)

0
Obrázek uživatele Frodik
před 7 lety Frodik

Lucka: Je to přesně tak. Ty zakázané reklamy na Actimel, kdy prostě nešlo prakticky prokázat reklamované prospěšné účinky jsou prostě gól :-)

Ale všechno je to o tom, jaké mají lidi priority. Vemte si třeba, kolik času lidí stráví hltáním pseudopříběhů pseudocelebrit v časopisech Blesk a jiných žumpách.. Nebo kolik lidí zaměstná řešením neřešitelných politických kejklí ve zprávách nebo dokonce u nedělního oběda.

Vemte si, kdyby aspoň desetinu toho času věnovali něčemu skutečně prospěšnému, třeba zájmu o to, co je skutečně zdravé a co jsou jen lži výrobce, tak by ani "problém" typu Actimel neexistoval, protože by mu nepomohla ani reklamní masáž oveček sedících před TV....

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Svatá pravda:-) Mě nebaví často ani poslouchat nuceně ty druhé o politice, bulváru apod., natož pak abych s nimi ještě diskutovala a řešila to:-)
Ale zpět k Actimelu např.-dnes se přece už dá "lehce" vědecky dokázat, zda tam ty bakterie jsou či nikoliv nebo ne? Kdyby se výrobci Actimelu polepšili a výsledky nějakého testu by ukázaly, že obsahuje slíbené bakterie, věřím, že by to třeba oslovilo více lidí, než jejich reklamy se supersportovci, kteří si louknou každé ráno a jsou FIT:-)

0
před 7 lety Hana

Někde jsem shodou okolností četla, že na prodeji tohoto výrobku vydělali miliardy, takže peníze vynaložené do reklamy se jim vrátili několikanásobně. A popravdě tomuto věřím, i když jsem je četla v nějakém pochybném plátku. Osobně hodně informací z tisku a v reklamách beru s velkou rezervou.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 7 lety Frodik

Lucka: Abychom byli korektní, tak samozřejmě Actimel ty deklarované bakterie L Casei Imunitas nebo L Casei Defensis obsahuje. Ale to není podstatou proč byla reklama zakázaná. Byla zakázaná jako klamavá proto, že výrobce nebyl schopen prokázat, že lidi co Actimel pili a lidi co jej nepili měli nějaký rozdíl v silnější imunitě.

A co se týče zmíněných názvu Imunitas a Defensis, to jsou patentované komerční názvy zcela běžných bakterií, které, když si koupíte jakýkoli kefír nebo kvalitní jogurt, tak jich tam máte minimálně stejné množství jako ve zmíněném Actimelu. Jen ostatní výrobci to nesmějí nazývat těmito patentovanými názvy a Actimel tak vypadá jako že má "něco navíc". Ale je to jen hezký reklamní trik :-)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Hanka: ano, věřím tomu, že spoustu lidí dá dodnes hodně na reklamy, důkazem je i to kvantum všech těch reklam např. jen v televizi... Podle mě je obdobou třeba "zdravá snídaně" v podobě BeBe sušenek, ano jsou dobré a přiznám se, že i mě chutnají, ale rozhodně je neberu jako super snídani, která mě zasytí až do oběda a budu plná energie...

Frodik: tak potom ano, to už by se jim i pracně dokazovalo:-) Takže takové plus Actimelu...no já ho stejně za tu cenu nikdy nekoupila a navíc mám doma kefírové houbičky, které si dávám do mléčka kozího i kravského přímo od zdroje (z kravínu a farmy) a tím pádem mám do slova a do písmene 100% čerstvý kefír kdykoliv mám čerstvé mléko:-) Dokonce jsem četla, že takové kefíry přímo od kefírových hub mají až tisícinásobné množství těch prospěšných bakterií, než když kefír koupím...a myslím, že je to znát nejen na chuti a konzistenci výsledného kefíru.

0
před 7 lety Anna

Jak vidím někde na výrobek reklamu zpozorním a číhám neplechu. Dobré výrobky nepotřebují reklamu, zákazník si je najde většinou sám.

Heslo tipu buďte ekoefektivní, mě fakt nebere....už nevědí co vymyslet. Co je to ekoefektivní?

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Jojo..hlavně aby za to inkasovali co největší drobásky a reklama aby byla co nejprotivnější:-) Některé bych zakázala úplně.

0
Obrázek uživatele Lucka
0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Anno, ekoefektivní nejspíš znamená nedýchat kyslík a nevydechovat CO2. Nejlépe nedýchat vůbec a splynout v termodynamické rovnováze s hlínou. :-)))

0
Obrázek uživatele Boo67
před 6 lety Boo67

A s tím jejich caseinem si lidský organismus neví rady.Je mu k ničemu stejně jako ostatní mléčné výrobky.Zahleňují a odvápňují organismus.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 8


Přidat příspěvek