A co takhle ZMĚNA?

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

Tak si tu tak pročítám diskuze, jak tu vesele otáčíme potraviny, zlobíme se, že už skoro nemáme co jíst a že si budeme dělat jídlo doma apod. Kroutíme hlavou jak nás všude očůravaj, člověk si nemůže být ničím jistej, ani co napíšou v nějakém článku...jenže takhle se nic nezmění. A tohle jsme chtěli? samozřejmě že ne. Jenže ovčan se cítí relativně svobodný a pokud hrozba není vidět jako za komunismu, je spokojen. Což je průser jako prase, protože jsme jsme tu otroci peněz. Vše je v dnešní době podřízeno zisku a místo stalina apod. tu máme peníze, které nás hezky pomalu ničí.
Takže pokud nechcete jen sedět u piva a nadávat, ale začít něco dělat, pač jedině tak se něco změní, mám tu pro vás nabídku zapojit se do celosvětových hnutí jako Occupy, Zeitgeist apod. Jsou to lidé co už takhle žít nechtějí a probouzí masu a hledají jak z toho ven, pojďte také. Děkuji.
http://forum.zeitgeistmovement.cz
http://www.facebook.com/zgmcz
http://www.youtube.com/user/TZMCzech

0
před 7 lety Mrki

Žádný Occupy a Zeitgeist!!! Pracujte na SOBĚ a změníte své okolí, svět, prostě co chcete :-) Je to v nás, všechno.

My sami si tvoříme budoucnost, každý jedinec zvlášť a v to co věříme, to se stane.

Pokud si myslíme, že nemůžeme nic zḿěnit, tak se to taky stane.

Pokud si uděláme sami v sobě pořádek, rozpomeneme se kým doopravdy jsme, získáme ohromnou vnitřní sílu a vyrovnanost a s tímto "materiálem" už se dá něco dělat :-)

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

Já to vidím jinak...

1) Nejdříve změna SEBE,například pomocí studia materiálů co předkládají tyto hnutí

2) Následná pomoc ostatním v předávání informací a ukazování směru a skutečností, že v tom nejsme sami.

Změnit jen sebe nestačí a pozorovat ze svého "místečka na zemi" zda se mění i ostatní, je fatální SOBECKOST a pozůstatek individualismu z toho co tu máme teď. Plus notná dávka lenosti pro změnu myšlení světa něco udělat.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 7 lety Frodik

bartson: Souhlasím s vámi v obou bodech. Jen jsem osobně přesvědčen, že to má jednu díru - a tou jsou právě ty lidské masy. Není problém předložit fakta inteligentním a přemýšlivým lidem - ty je objektivně-kriticky zhodnotí a přijmou za vlastní - jelikož myšlenka hnutí Occupy, Zeitgeist nebo u nás v ČR iniciativy Vyměňte politiky, Fond proti korupci, iniciativa NEO2011 a další, jsou řízeny dobrým úmyslem za lepší společnost a stát.

Já osobně vidím ale problém v lidech, které nejde označit za inteligentní nebo přemýšlivé, více by na ně sedělo - lhostejní, konzumní a přízemní... Takové lidi zajímá jenom jejich majetkové požitky, nakoupit si u Vietnamce desatero triček po 20Kč, jet každý rok do Chorvatska, na Silvestra se přežrat a po zbytek roku chodit otráveně do práce nebo pro dávky a víkendy trávit v hospodě nebo u TV. Jsou to lidé, kteří dokud mají pokryty tyhle primitivní konzumní potřeby (jídlo, pivo, cigarety, Chorvatsko, ...) tak ze své podstaty a založení nemají vůbec ani potřebu se zabývat politikama - mafiánama, krádežemi a podvody skoro v přímém přenosu a ostatními vznešenými cíly, které trápí nás ostatní.

V dnešní době není problém se dostat k nepřebernému množství informací a dohledat si většinu zdrojů na internetu. Ale předpokladem je, že člověk má vlastní zájem na získání těchto informací. Jak jinak si lze vysvětlit, že se ještě pod tíhou informací a faktů dávno nedošlo k zásadním změnám v naší společnosti ? Dle mého názoru je vysvětlení zcela jednoduché - dokud mají ovce co žrát, tak je nic dalšího zajímat nebude. Dokud dostanou dostatečný obnos na dávkách nebo v lepším případě na minimální mzdě, budou mít na kafíčka, cigarety, píva a ty movitější i na týden v Chorvatsku, tak se nic měnit nebude. A můžete jim vše naservírovat na podnose, můžete se s těmito lidmi bavit, vysvětlovat a podněcovat zájem - vše zcela zbytečné. Vím to, protože se o toto snažím celý svůj život - nebýt apatický a nevšímavý, ale naopak lidi ve svém okolí neustále vybízet k aktivitě a zájmu. Se zájmem se setkávám jen u lidí, kteří jsou přirozeně zvídavý a jsou podobného ražení jako já - tj. není jim lhostejné v jakém prostředí a jaké společnosti žijeme... Ale to je tak zanedbatelná menšina v porovnání se všemi ostatními lhostejnými ovcemi.

A opět se mnou můžete nesouhlasit, ale já jsem bohužel životními zkušenostmi stále jen přesvědčován o tom, že těchto ovcí je drtivá většina. Dokonce se nebojím to vyjádřit v procentech, určitě více než 70%, podle mě i více jak 80%.

A já se ptám - jak chcete tuto masu motivovat - nedejbože přimět - k zájmu o něco dalšího než jen obsah jejich pohublé peněženky a ceny tekutého chleba ? Typické české rčení "Stejně chleba levnější nebude" tuhle většinu obyvatelstva myslím vystihuje zcela přesně. Touto větou, která v nějaké podobě vždy následuje po rozhovoru o tom, co je potřeba dělat a jak nebýt lhostejný, dokáží vše zazdít a věnovat se svým přízemním cílům...

A až zde někdo naivní se mnou bude chtít polemizovat (budu moc rád, protože názory ostatních mě na stejné téma nesmírně zajímají) o tom, kde jsem přišel na ty nesmyslná čísla a že si dovoluji tvrdit, že je ovcí v ČR obrovská většina, tak ať si dá chvilku a zamyslí se nad různými statistickými čísly. Ani já nemám rád, když si někdo cucá čísla z prstu, ale zkuste si vzít k ruce různá sociologicko-demografická data. Například - volební účast, volební preference různým stranám, televizní sledovanost, sledovanost konkrétních pořadů určených pro konkrétní skupiny lidí - obdobně návštěvnost různých webových stránek určených pro masy, různé průzkumy všeobecného mínění na konkrétní problémy a otázky, atd....

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Frodík: Moc pěkně napsané. Navíc Češi jsou národ, co na sobě nechá dříví štípat. K té statistice kolem přemýšlivých lidí: mám takovou jednoduchou pomůcku k objasnění, že většina lidí není chytrá: vezměte si vzorek školní třídy a spočítejte, kolik je tam jedničkářů a kolik je těch průměrných, horších a špatných, a je to jasné. Takovýhle je i vzorek ve společnosti.

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

Vše je o vývoji :-) i společnost se může vyvíjet. Celosvětová propojenost má v dnešním světě mnoho mínusů, ale může se jí také velmi dobře využít k šíření potřebných informací, shromažďování přemýšlejících lidí.
Navíc revoluce vznikali na základě krizí a tou nyní procházíme. Je to ekonomická krize, morální krize a je dobré vědět jak takové lidi oslovit :-). Jednoduše pomocí obrázků ukázat proč je ekonomická krize, proč je morální krize a z oveček se stávají hrdé přemýšlivé bytosti :-). Ostatně jako ze mě před pár lety.

Podívejte se na revoluce v lidské společnosti, odehrávají se čím dál rychleji, zemědělství se vyvíjelo tisíc let, průmyslový věk stovky let, pak informační věk, revoluce v poznání, která trvala desítky let, nyní nás čeká revoluce v moudrosti a vstřebávání informací. Kdo ví, třeba se v rychlosti předávání informací odehraje za 2 za 3 roky:) ale je to o tom chtít se tímto směrem vyvíjet s dobou.

Co se týče úrovně školství bude nejlepší citovat jednoho chytrého človíčka :-).

‎"Školy vás nenaučí, jak myslet. Naučí vás, jak být jedním zubem v kole. Chemikem, právníkem, konstruktérem, ale ne všestranným člověkem. Kdyby vás naučily, jak myslet, nebyla by žádná válka, žádné zneužívání..." Jacque Fresco

A k němu přidám ještě jeden citát...

"Říkají: Potřebujeme víc peněz do vzdělávání, víc knih, učitelů, tříd, škol, potřebujeme děti víc testovat. Vy jim řeknete: Víte, tohle všechno už jsme zkoušeli a děti pořád nezvládají testy. O to se nebojte. Snížíme požadovanou úroveň zkoušek. Více dětí projde, škola vypadá dobře, každý je šťastný a velmi brzo bude tužka to jediné, co budete potřebovat, abyste se dostali na vysokou. Máš tužku? Táhni na vysokou, je fyzika." George Carlin

Z toho plyne že od narození nejsou lidé primitivní, takto je zformuje až život, což je také dobré vědět při komunikaci.

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

a tady přiložím video kde je vše o školství shrnuto: http://www.youtube.com/watch?v=gnAp61t5uGU

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Jacque Fresko je úžasný človíček a má tolik energie na rozdávání, v 95 letech ho ještě lidé zajímají! To že klesá úroveń vzdělání, je patrné: změkčují se pravidla, laťka se nastavuje podle těch nejslabších. Osobně si myslím,že se lidé nevyvíjejí, pouze technologie ano.

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

Jde to bohužel ruku v ruce...míň vyvinutých lidí, míň technologických nápadů...a bohužel víc válek, víc nemocí atd atd..

0
před 7 lety Filip

reakce na Frodik: vsechno bude....jen to chce cas :) ...z 80% tzv "blbych" konzumnich lidi se casem stane 20%(0 nikdy nebude ..to je jasny) a pak to zacne...je to o sireni informaci...lidi to zajima...jen ne kazdej ma tu vuly po tech informacich patrat...ale je to prirozenej vyvoj..kterej verim tomu ze nastane...

0
Obrázek uživatele Frodik
před 7 lety Frodik

Filip: A to je přesně ten obrovský omyl, ve který věříte a ten se nikdy nestane. A proč to vím ? Protože to se tisícekrát ověřilo historií a opakuje se to stále dokolečka a ani sociální média s tím nic neudělají.

Nechci tu být za někoho, kdo vám bere iluze ve vašich skvělých myšlenkách a ideálech - naopak, zaplaťpánbů za ně - ale jen vás chci zkontrofrontovat s realitou. Proč v historii byli a jsou i dnes diktátoři ? Protože řešili "problémy" těch 80% populace - řešili to co je skutečně zajímá - jestli mají dostatek ovsa ve žlabu. Řeknu to jinak, trochu víc polopaticky - kde není mozková kapacita, můžete se postavit na hlavu a stejně s člověkem nehnete ani o píď.
A nemusí se jednat jen o diktátory, kteří umí využívat majoritní "hloupé" populace - stejně to samé dělají i v naší "demokratické" společnosti politici - proto se také po každých volbách chytáme za hlavu a říkáme si - proboha kdo té či oné straně mohl dát hlas - lidi se asi zbláznili. Ne nezbláznili - jen je třeba nesoudit zbytek populace podle vlastní osoby a vlastního přesvědčení. To dělá bohužel spousta lidí - předpokládají, že jejich názor a myšlenky sdílí většina národa.

0
Obrázek uživatele Stana
před 7 lety Stana

Ahoj, musím dát za pravdu oběma (Frodik a bartson).Většina populace jsou ovce, jen se podívejte na američany, to co se tady učí na základce maj oni na střední a vysoký školy odpovídají našim SŠ, proto má každej američan vejšku, ale národ je to většinou plný tupých ocví.
Je dobře, že existují lidé, kteří se snaží formou hnutí něco změnit a bylo by potřeba aby jich byla většina, ale to je kámen úrazu. Člověk se za celý staletí nezměnil, změnila se technika, vývoj jde dopředu, ale člověk má stále ty stejné vlastnosti.
Je sobecký a myslí hlavně na sebe, ne na ostatní a budoucnost, jde mu hlavně o jeho pohodlí, moc a peníze. A to už od pravěku. Proč byly války? Kvůli moci, většímu území, zásobám apod. Dnes vidíte to samé, politici se drží u koryt, proto aby měli prachy, ne proto aby něco udělali pro lidi.Proč si nesníží platy na 10 000Kč měsíšně, místo aby zvedali daně a vše jsme platili my.
Já bych jim dala minimální mzdu a ať se předvedou. Česká politika stojí za h....Ale je to o lidech a ty jsou stejní, přečtěte si Shakespeara, nebo nějakou knížku z realismu. I když jsou staré desítky let, pořád sedí na nynější dobu, protože závist, touha po moci a sobectví, ctižádost je stále s námi a nezměnilo se nic. Tak jak to chcete změnít?Bylo by to krásný ale taky tomu nevěřím.Což neznamená, že na to kašlu, snažím se všem přátelům nasadit brouka do hlavy, ale je to těžký. Tam nahoře nechtějí abysme moc přemýšleli, proto se snižuje vzdělávání, dostáváte minimální plat a večer do vás cpou nesmysli z televize, protože nestojí o vzdělané lidi, potřebují ocve.Jako jsou američani.
A je na nás jak se k tomu postavíme.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 7 lety Frodik

Stana: Plný souhlas, nemám co dodat. Snad mě napadá jen jedna věc, kterou mám pocit, že formuloval už Gaius Julius Ceasar - "Chléb a hry" - myslím, že výstižněji se to formulovat nedá. Dokud mají ovce co žrát a na co koukat v bedně, neudělají ani kousííííček navíc, nebudou se ani kousííííče víc o něco zajímat. Protože proč taky ? Mají všechno co potřebují - chléb a hry. To je už pár tisíc let ověřené, otestované a stále funkční ....

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Já nerozumím jedné věci, proč chtějí nemyslící národ a nechtějí aby lidi moc nemysleli. Přeci chytrý je schopný vybudovat firmu, odvádět daně, nebejt závislej na dávkách o proti tomu květák co neumí nic potřebuje soc. dávky, protože se není schopen sám uživit a v čem je pro ně užitečný. Možná se nechá snadno obalamutit předvolebními sliby, ale jak dlouho tento systém bude udržitelný, přeci to v závěru odnesou i ti nahoře. Co si počnou s těma závislákama na dávkách ano snadno se ovládají, ale přeci politici potřebují i peníze ve státní kase.

Jak z toho ven nevolit 20 let staré strany, ale zkusit to s novými. Navíc to chce aby vyhrála jedna kloudná strana a přehlasovala všechny ve všem a nemusela hledat partnera, tak by se ukázalo jak předvolební keci myslela vážně, jenže když musí zápasit ještě s ostatními.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Dito oni blbej národ potřebujou, protože blbým se lépe vládne.

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Z tohoto pohledu to chápu, ale nechápu v čem je to pro ně výhodnější. Taky přeci potřebují někým zaplnit kasu a to umí spíš chytrej než blbej. Nebo jak dlouho chtějí žít politici na dluh, jakmile se překlene limit, kdy národ není schopen vše utáhnout a splácet stáhne to i je. Tisknout peníze můžou tak jako v USA, jaký jsou následky už vidíme. Plácat dluh dluhem můžeme tak jak to dělá EU, no tak se všeci zase zadlužíme o něco víc. Taky to není cesta nekonečná. Prostě podle mého ať chtějí nebo ne chytrý potřebujou, ale jen asi aby drželi hubu a makali.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Politikům je srdečně jedno co bude s republikou. myslí si, že když mají nahrabáno, že jsou za vodou. To se ale šeredně pletou.
Myslím že toto vzývání zlatého telete musí skončit zhroucením civilizace do 50 let.
Rabování přírodních zdrojů, ničení přírody, nástup islámu, hladomor a nakonec třetí světová.

0
Obrázek uživatele Stana
před 7 lety Stana

Jo, bohužel to tak vypadá, že se vyhladíme sami.
Chytří lidé jdou důležití pro stát, ale stát politiky nezajímá. Politici chtějí ovce, které se na nic neptají a je jim jedno, co si vláda s jejich zemí dělá.Kdyby chtěli chytré lidi, proč vysokoškoláci nemohou najít práci odpovídající jejich vzdělání? Proč ve vládě nejsou odborníci, ale právníci, ekonomové apod?Proč ta nejvyšší místa neřídí lidé s vzděláním (př. ministerstvo životního prostředí by mělo mít někoho s VŠ v oboru životní prostředí apod.)

0
Obrázek uživatele yeahwarisover
před 7 lety yeahwarisover

Tak jsem se přeci jenom odhodlal,zaregistrovat se zde na tomto portálu...
A to jen díky této debatě.Také bych rád něco málo napsal k diskuzi.

Souhlasím téměř se všemi názory i naprosto rozumím Bartsonovi a jeho počátečnímu nadšení a nerad bych zas v tobě to nadšení zadusil,ale bohužel,také sdílím stejný názor jak Frodík...Možná díky životní zkušeností,možná díky odlišnému osobnímu vývoji...nevím...
Lidi jsou ovce,vždy to bylo a vždy to bude a vždy za prdeli museli mít někoho kdo jim bude vládnout a rozhodovat za ně.
Jak by jinak bylo možné, že se stovky-tisíce let drží u moci královské rodiny,prezidenti,politici,apod.?
Protože lidé žijí ve strachu,ve strachu co by nastalo,pokud by jim neměl kdo vládnout. Co kdyby tohle,co kdyby tamto...žijeme v neustálem strachu,který jen nám od malička vštěpován a celý život neustále graduje,za pomocí masmédií a okolí. to je těch 99%,který směšně hlásají na rádoby-revolucích v US a po celém světě.
Na revolucích,které nikdy nic nezmění,ani nemůžou!
Jen to jen hra o nadvládu,revoluce zakládají a vyprovokují lidé,kterým jde zas jen a jen o moc,prosadit svůj názor.
Ok! v počátcích je to hezká iluze,svrhneme tamhletoho panďuláka dosadíme tam jiného,ale co se změní?za pár let budeme tam kde jsme...

A teď je tu to 1% procento se zdravým názorem a selskou inteligencí.
Je jedno, že jsme jen jedno procento. To jedno procento,které nemá strach,které nepotřebuje tenhle systém,nepotřebuje vládu,peníze,doktory,markety,apod.

Mé motto poslední rok je: "“Staň se tou změnou, kterou chceš vidět okolo sebe ve světě" to mluví za vše. Netřeba se na nic vymlouvat, ale začít tady a teď jednat,nehledět do minulosti,nehledět do budoucnosti.
Vyvlékněte se ze spárů svého převládajícího EGA a přestaňte házet vinu na druhé. Vše záleží na každém z nás.
Vypněte televizi,začněte žít v přítomnosti bez strachu o budoucnost.


O Svátky jsem koukál na pohádku pekařův císař.
Proslov ke konci pohádky p.Wericha mě dojal k slzám,když pronesl větu:"....jednou lidé zjistí, že si můžou vládnout sami...."
To není pohádka,to je návod k přežití,který v té pohádce léta všichni přehlížejí (těch 99%).


P.S. hledám investora pro opětovné vyvěšení plakátu "WAR IS OVER, IF YOU WANT IT" od Johna Lennona.

Ať to byl Werich,Lennon,Osho a jiné osobnosti...všichni nás na to denně upozorňují,ať už v pohádkách, písních(imagene)nebo knihách...ale jsme zaslepený....potřebujeme jen znova otevřít oči a najít cestu zpět ke své přirozenosti a přírodě....

Takže žádné vládce,žádné další revoluce,žádné hnutí a jiné nesmysly.
Najděte klid sami v sobě.


Takže Bartsone,naprosto ti rozumím a určitě máš dobrý úmysl,ale tudy cesta nevede, jednou k tomuto názoru, taky dospěješ dříve či později...

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Nejlíp je vidět před volbami ta stádnost: kdo zamává lidem větším kusem salámu před nosem, za tím jdou. Já už to teď nesleduju, ale vždycky jsem říkala: Malé a střední podnikání se podporuje 1x za 4 roky: před volbami. Politickými sliby. Klobouk dolů, kdo ještě v téhle době nepoložil živnosťák nebo kdo ještě provozuje malou firmu.

0
Obrázek uživatele Stana
před 7 lety Stana

yeahwarisover: musím plně souhlasit, změna by byla krásná ale nevěřím tomu. Pohádka je hezky zpracovaná v duchu socialismu, škoda, že tyto zavrhnuté myšlenky nejsou pro tuto nevyzrálou společnost. Kdyby lidé dospěli, bylo by to jako v té pohádce.. ten dělá to a ta zas tohle a všichni dohromady dudeme mít dost:)
Ale to se zatím povedlo jen ve Star Treku.

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 7 lety Sunriska

Myslím, že žádná myšlenka nemůže lépe vystihnout dnešní dobu, jako tahle:

"Paradoxem naší doby je, že máme větší budovy, ale menší charaktery; širší dálnice, ale užší rozhled;
Máme větší domy, ale menší rodiny; více vymožeností, ale méně času; více expertů, ale ještě více problémů;
více lékařů, ale méně zdravých; více vědomostí, ale méně moudrosti.

Znásobili jsme bohatství, ale snížili hodnoty; hovoříme příliš hodně a milujeme málo.
Naučili jsme se zařídit si žití, ale ne život. Píšeme více, ale čteme méně; přidali jsme roky životu, ale ne život rokům.
Jsme schopni letět na Měsíc, ale máme problém přejít přes cestu a navštívit souseda. Rozbili jsme atom, ale ne předsudky.

Žijeme ve dnech zvýšené tělesné váhy, ale snížené morálky. Máme tabletky na všechno; na náladu, na klid i na smrt.
Žijeme v době, kdy nám technologie umožňuje číst tato fakta a rozhodnout se, zda je vezmeme do úvahy nebo je budeme ignorovat..."
(autor neznámý...)

0
Obrázek uživatele yeahwarisover
před 7 lety yeahwarisover

Sunriska: hezky napsaná myšlenka.
Ano,je těžké věřit takové změně, ale proč to aspoň nezkusit? už jen pro lepší život nás samých a zároveň v našem okolí.

pohádka je krásná,ale ten socialismus v tom nevidím,nerad se nechávám strhnout tím co jsem se za celý život naučil,neškatulkuji,nepřiřazuji...
Vidím v tom jen čisté bytí,lidskost,tak jak by to mělo fungovat....bez moci,bez pravidel,bez našeho ega,které nás ovládá a nutí nás dělat veškeré tyhle šerednosti...

Je to tak jednoduché,až nepochopitelný proč to tak nemůže fungovat?proč?Nechali jsme se jednoduše zotročit tímto systémem v domnění,že každý si může nechat utírat zadek někým jiným,nechali jsme se očarovat luxusem,jen takovým imaginarním luxusem,který si těch 99% nemůže stejně dovolit,ale jen o něm snít.
Až se lidé naučí žít-prožívat lépe přítomnost a nehledět co bylo a co bude,tak bude na světě hned lépe.
Nyní žijou jen ve snech ve snu téhle společnosti...

0
Obrázek uživatele Stana
před 7 lety Stana

Krásně vystihnuté. Lidé si asi moc neuvědomují, že žijí a že tu nejsou na věky,pořád do práce z práce, najíst se, vyspat a takhle do kola. Pak si řeknou, kam se poděl můj život, co všechno jsem chtěl a nestihl...bohužel je těžké se dostat z toho kolotoče, kde jsme nedobrovolně uvěznění, tím, že bez peněz to nejde, tak každej slušnej člověk vydělává jak vůl, pak se rodiny rozpadaj, protože lidi na sebe nemaj čas, ani na partnery nebo děti.Všichni jsou naštvaný a otrávený, nedej bože, když něco po někom chcete v pondělí. A proč, proč se všichni chovají tak nepřátelsky, vždyť každý máme někoho rád,každý máme rodinu, ke které se většinou chováme hezky, ale k ostatním ne.

0
Obrázek uživatele yeahwarisover
před 7 lety yeahwarisover

Stana: Přesně tak,pěkně si notujeme :-)
Aspoň Nás pár (1%) máme to štěstí si to vše uvědomit, to je na tom to pozitivní.
Horší je to,že to občas vidíš i u svých nejbližších u své rodiny,u svého bratra-sestry. Přesně jak píšeš, od rána do večera v práci,mezítím jejich malé dítě roste,roste,roste až vyroste,tak si uvědomí, že už je na čase si udělat na své děti čas, ale děti už nemají zájem,proč taky? Bohužel tím je ovlivněno i jejich dítě.Zrcadlo svých rodičů.....
Ale to už odbočuji....jsem rád,za těch pár lidí v mém okolí a v ČR se stejným smýšlením.
A nepřestanu nikdy věřit,že i za mého života nastane převrat k lepšímu a naše dět, už budou žít v lepším světě...

0
Obrázek uživatele Stana
před 7 lety Stana

JO, dnešní děti jsou chudáci, rodiče nemaj na výchovu čas, nechaj je celý den sedět u televize a internetu, pak má to dítě poznat co je skutečnost a co výmysl, nemůžeme se pak divit, že malé děti zabíjí své spolužáky a kamarády. Všude vidí nesmrtelné hrdiny, v TV a hrách na PC.
Ono si tohle uvědomuje víc lidí, ale kolikrát nemůžou nic dělat. Jak máš odejít z práce a hledat něco lepšího, když je všude nazaměstnanost, když je ti padesát a nikdo o tebe nestojí, nebo máš po škole a bez praxe tě taky nikdo nechce. Každý je rád, že má aspooň ňákou práci a to málo peněz, které prostě potřebuje, protože jinak by chcí...

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Nemohu s vámi tady nesouhlasit, jsou to krásná slova v tom, jak jsou sepsaná a smutná v tom, jak jsou pravdivá:( Bohužel asi souhlasí i to tvrzení, že nás takto charakterově založených je opravdu snad jen 1% a z toho podílu nikdo v mém okolí. Doufám jen, že "my" tady se postupně rozrosteme a názory, které si zde čítáme uslyšíme častěji i běžně mezi ostatními lidmi...

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

Ou, tak jsem myslel, že tu diskuze umře, ale vidím, že jsem na správném místě :-) Tedy alespoň na správném místě co se pochopení týče. Na nepochopení mám okolní svět :-). Nebojte se, hnutí jen nehuláká "heej lidi, něco je špatně!" Hnutí už žije jako samostatný velmi dobře organizovaný organismus, učí se, spojuje své síly s dalšíma a využívá slabin. Vše se zrychluje a zrychluje se i vývoj a inteligence odporu :-). Nečekejte návrat hnutí podobných minulosti a učme se z jejich chyb. 90% oveček sedí u vtipných obrázků a chce se jen bavit? Tak je bavme a přitom vzdělávejme o tom jak žijí :-) Nic není nemožné :-)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

No, je to smutně řečený fakt, nezbývá než zatnout zuby a pěsti a opravdu doufat:-) Teď koncem roku si opět všichni přejí hodně štěstí, zdraví a peněz do Nového roku, ale jsem zvědavá, kolik lidí se (z těch "90%") opravdu nad tím zdravím v příštím roce zamyslí:-) Myslím, že to skončí opět u klasického "za málo peněz, hodně muziky"...

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Přesně, bavil jsem se s prodavačkou, řikala že se nejlépe prodává to nejlevnější. Ale že toho levného a nekvalitního lidi spotřebují 2x až 3x tolik a že by vlastně často ušetřili kdyby si koupili něco kvalitního to už jim nedojde.
Také vám všem přeju hodně štěstí, zdraví, pevné nervy a dobrý žaludek v Novém roce.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Ano, jen tedy dodám, že všem tady mým "spojencům" přeji opravdu to pravé zdravíčko a štěstí, hodně lásky do Nového roku a snad i to zatím nedostižné pochopení u druhých:-) Ať nám zdravíčko a rozum slouží stále stejně dobře:-)

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Přátelé, přeji vám šťastný nový rok a hodně zdraví, lásky a radosti. Ať nejste nikdy sami a ať máte dost elánu zvládat tenhle komplikovaný život.

0
před 7 lety Martin

Vážení, z chutí jsem se začetl, domnívaje se, že se dozvím něco nového. Krásné myšlenky, krásné ideály. Co je pravdou je to, že každý musí začít sám u sebe! Jít příkladem své rodině, přátelům, okolí. Příklady táhnou!
Ač si někdy člověk připadá sám, je nedílnou součástí "systému", který svým chováním, jednáním a myšlením ovlivňuje. Je úplně jedno, jestli chce, nebo nechce.
Přestaňte se prosím označovat "my, 1%", ale mysleme pozitivně, konejme dobré skutky a pomáhejme člověk člověku bez vidiny profitu!

Hodně zdraví do nového roku 2012!

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

Ještě bych rád doplnil, že cílem hnutí zeitgeist je vzdělávat lidi, protože hodně lidí si vůbec neuvědomuje, že je něco špatně, nebo si to uvědomuje, ale neví jak to má uchopit a popsat. Hnutí Zeitgeist to dotyčnému vysvětlí a ten už sám může dále jít příkladem s čistou hlavou. A ten kdo se nerozhodne ovlivňovat pouze okolí, ale chce mít kolem sebe takových lidí plno, ten je tu teď třeba s vámi:))..jak bylo řečeno, bez vidiny profitu:).

0
Obrázek uživatele yeahwarisover
před 7 lety yeahwarisover

Martin: přesně jak říkáš.
Jsme tady všichni na stejné vlně,jen každý z nás má zkrátka trochu odlišný názor, ale ve své podstatě to je správný pohled. Už jen to,že si člověk opravdu najde čas nad tímto přemýšlet a přestane se vymlouvat, že má plno práce,apod.

Což je klasická výmluva dnešní doby a lidí kolem mne :-)
Jak už tady někdo napsal úryvek z knihy Black book,tak čím víc člověk vynalézá hovadinek pro ušetření času,tím ho má paradoxně méně a méně.
Ale jen samé výmluvy....
S úsměvem si teď vzpomínám,jak jsem se dříve dokázal naivně hodiny hádat s lidma co mají mikrovlnné trouby,myčky na nádobí,kávovary,pressovače a jiné zbytečnosti.
Klasické odůvodnění bylo: "šetří nám čas" ale k čemu ten čas,když na to abychom si mohli pořídit všechny tyhle udělátka musíme trávit několikrát více času v práci???!! když to absolutně nedává smysl? :-)
A už vůbec nepočítám,ten odpad z toho všeho,energie,lenost,chemie...a tak dále a tak dále...je to nekonečné....
Ale časem jsem zjistil,že nemá cenu se s někým dohadovat,podsouvat mu svůj názor, každý si na tohle všechno musí přijít sám, a pokud na to do konce svého promeškaného života nepřijde,tak co? no nic....
nebudu nad tím plýtvat energií.

Tím vším jsem chtěl říct,proč nevidím moc smysl v různých hnutí a přemlouvání lidí kolem mne...zkrátka každý musí nahlédnout do svého nitra a začít u sebe...

proč mám pocit,že se neustále opakuji-opakujeme? :-)

Hezký dnešní den

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

Teda vy jste ale grupa probuzených negoušů :DD

Hnutí je tu od toho, aby organizovaně s využitím všech možných prostředků vzdělávalo lidi a rychleji je probouzelo k zamyšlení. Celosvětově si předává informace, jak na to, vytváří materiály a defakto je na zlatém podnosu předkládá lidem.

I vy tady všichni jste nějak začínali a to samozřejmě tak, že jste si třeba našli nějaký dokument na internetu a ten ve vás vzbudil zájem o zjišťování si informací. Tohle je prostě jen ulehčení práce. Hnutí je na internetu, v ulicích, v mini míře v médiích, na seminářích a to po celém světě. Takže je tu mnohem větší šance na probuzení a tak se i děje. U každého spustí zájem o problém něco jiného, někdo se podívá na 3hod. dokument, někdo si pokecá s kamarádem, někdo chce krátké jasné výstižné dokumenty, někdo na to potřebuje obrázky, někdo by se chtěl zajímat o tenhle konkrétní problém, někdo o jiný a to vše se snaží hnutí předkládat.

Navíc nemá problém spolupracovat s ostatníma regionálníma hnutí a nacházet společnou řeč.

Vše je prostě o vývoji, vy jste se třeba k hledání informací složitě proklikávali, další už to budou mít hezky pohromadě a přijde to za nimi.

0
Obrázek uživatele yeahwarisover
před 7 lety yeahwarisover

Bartson: nééé to vůbec ne,právě naopak jsme tlupa pozitivistů,aspoň si to teda myslím :-)
Jak už jsem psal,fandím ti,ale každý si musí najít tu svou cestu ať už poznání,tak vzdělávání v tomto směru.
Pokud ti budu nějakým způsobem moc pomoct,tak ti pomůžu v jakémkoliv směru,pokud jde o dobrou věc.
Sakra venku je nádherně lidi!

0
Obrázek uživatele Martin
před 7 lety Martin

Probuzení negouši :D ... milé

Jenže co přijmeš, co za tebou přijde? Co si bereš z reklam, které tě neustále bombardují? Vážíš si něčeho, co je "zadarmo", "levné" nebo se toho všude spousta válí? Prostě dokud se ti v hlavě cosi nepřeklikne, budeš stále jedním ze stáda. Je potřeba změnit myšlení lidí a to ti žádný letáček neudělá. Je moc těžké si vybrat úzkou a trnitou cestu, když můžeš jet po dálnici a je to jednodušší. PROČ??? Proč by to ONI měli dělat?

Pokud někdo bude chtít, tak si vše najde i bez hnutí a pokud nechce, tak mu nikdo nepomůže, ač mu to přinese na zlatým tácu.

Myslím, že lidí, kteří to dnes se světem myslí dobře, neustále přibývá. Podle mě je potřeba svým vlastním vědomím, posilovat kolektivní vědomí. Myslet na to, co dělám a dělat to vědomě, ne automaticky, jako nějaký robot. V pozitivním myšlení je mohutná síla, která sice na první pohled vidět není, ale účinkuje!

To:yeahwarisover - všude je nádherně, jen člověk musí otevřít oči!

0
Obrázek uživatele yeahwarisover
před 7 lety yeahwarisover

martin: hezky vystihnuté. Netřeba více slov.

P.S. jasně všude je krásně :-)

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

Protože na dálnici se na 180km opravuje most a není to nikde označené, špatná viditelnost, takže to ani nikoho nenapadne, že si jde pro smrt:)) je tedy potřeba dotyčnému zaklepat na rameno a říct: podívej, co se děje na dálnici co ti nebylo řečeno, tady máš dokonce aktuální satelitní snímek, žádná fikce:)) a to mi neříkej že takovej člověk pojede dál...každej se máme ve skrytu duše rádi a chceme žít věčně a bůhví co ještě:)..

P.P.S.: krásně je i v tom největším nečasu:))

0
Obrázek uživatele Martin
před 7 lety Martin

To bartson: Jsem rád, že jsou ještě takový lidi, jako ty ... nenech se od nás probuzených negoušů zviklat.

Teď mě jen tak napadla taková drastická myšlenka. Vybrat určitý druh potraviny, která obsahuje opravdu hodně špatných éček a tu nějakým způsobem v hypermarketu označit (malá papírová nálepka lebky se zkříženými hnáty) ... píchnout do vosího hnizda. Vybrat jeden obchodní řetězec a na co nejvíce místech po republice v jeden den udělat takovou partyzánskou akci :) Úplně nejvíc nejlepší by bylo, kdyby to zboží bylo v akci. A taky by bylo dobré, kdyby na to zákazník přišel až doma. To by se mi líbilo, jako poučování zábavnou formou :)

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Martin: Dopadl by jste jako ten autobusák co ničil plakáty politických stran.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 7 lety Frodik

Martin: Mě se ten kreativní nápad líbí :-) Jen mám strach, že by si na to naši pomahači-chrániči našli nějaký paragraf :-(

Jirka: Jak dopadl autobusák, to mi nějak uniklo ?

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

hehe, ale to je dobrý nápad:)) ale kor v super hyper marketech je to samá kamera, takže by to musela být opravdu špionážní akce.
Bylo by dobré se pobavit i s nějakým právníkem předtím, ale kdyby tam prostě jen člověk nalepil velkou nálepku, jaké tam mají jejich zbytečný přísady nežádoucí účinky, mluví pravdu, tak co že:)

0
Obrázek uživatele yeahwarisover
před 7 lety yeahwarisover

Martin: připomnělo mi to film "Klub rváčů" super nápad jdu do toho!!!!! :-) Neznám slovo strach ;)

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Jakej trest dostal jsem už zapoměl, to bych musel hledat, nejzajímavější na celém případu byla postava soudkyně, nedalo by se říct že byla nezávislá.

0
Obrázek uživatele yeahwarisover
před 7 lety yeahwarisover

trest netrest,hlavu ti neuseknou :-)
jak říká E.Hubbard> "Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte." ;)

0
před 7 lety Danah

Vy jste dobří partyzáni! Nešlo by to nějak oficiálně, pokud je tu svoboda informací a každý má na ně právo? Tak mu to právo poskytneme.:-)) Napsala bych stížnosti na všechny strany: všem poslancům: jméno@psp.cz. Napsala bych stížnost Prezidentské kanceláři. (Proč si mohou stěžovat jen Romové a slušný člověk je opět zticha?) Spojila bych se s Idou Rozovou a dTestem. Oslovila bych nějakou místní televizi a udělala rozhovor s odborníkem (lékařem, inženýrem chemie...)Vytáhla bych informace z potravinářské inspekce. Co myslíte, je to na dlouhý lokte, žejo? Znám jedny šikovné noviny,týdeník, vydávané v Děčíně: jmenují se Princip. Ty by do toho šly!! Už v minulosti psaly kritické články jako "Když lékař neléčí, ale škodí" apod. Dovolily se zastat doplňků stravy proti lékům, co neléčí, a strhla se dobrá mela. :-))Já vím, že píšu "bych" a dočkám se otázky, proč se nezapojím.:-))

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

Danah: Přesně takový lidi jsou potřeba!:))

yeahwarisover: neuseknou no, ale znáš to, určitě by v tom bylo něco jako "špinění" :DDD dobrého jména společnosti :DDD co jsem to napsal sakra? :D no prostě tak a máš na stole pokutu za pár mega jako odstrašující příklad pro ostatní co by chtěli následovat ve špinění pravdou:)

0
Obrázek uživatele Stana
před 7 lety Stana

Nápady jsou fajn, ale problém je v tom, že jakmila veřejně napdadnete firmu, výrobce apod., zažalují vás za poškozování. Navíc velké firmy si platí lékaře, doktory a od nich si pak nechávají udělat studie, které veškeré škodlivé látky popírájí, případně ani nemusí pokud např. obsah E je v seznamu povolených pro ČR. Ale udělat anonymní plakát, případně i s obrázkem výrobku, který by byl na frekventovaném místě je nepostihnutelné a lákavé:)

0
před 7 lety Danah

Je tolik lidí, dobře placených z daní, aby dělali svou práci. Nevím, proč by poslanci parlamentu neměli vědět, co veřejnosti hýbe žlučí? Netvrdím, že všichni státní zaměstnanci jsou úředníci, ale ti půjdou první demonstrovat za zvýšení platů a zachování 14.a 15.platů! Tak ať si je sakra zaslouží a něco pro tu odpornou darmožroutskou veřejnost, která je platí, dělají. :-))

0
Obrázek uživatele btgreen
před 7 lety btgreen

změna, to znamená zastavit vývoj,(progress), růst HDP, dát se na cestu šetření a odříkání, méně cestovat ... podle mne je to utopie, dobrá snaha a možná do budoucna i dobrý business. good luck

0
před 7 lety Danah

lociko, co je špatného na šetření a odříkání v naší věčně nenajedené společnosti? Obchody by mohly mít otevřeno 24 /7 a lidi budou pořád nakupovat, jako by měl přijít konec světa. Měli bychom trochu zabrzdit, nadechnout se a říci si,jak a kudy dál. Jestli se sníží HDP, tak se fakt do smrti neusměju. :)

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

hehe, takže...

1)zastavit vývoj = ten se naopak brzdí teď, protože je potřeba z každého nového tlačítka vytřískat víc peněz nebo dokud nedojde ropa, nebudeme hledat nové způsoby přepravy, protože z toho jdou peníze, nedejbože kdyby se udělal nějaký obnovitelný způsob, který by nešel takhle zpoplatnit...)

2)růst hdp = víš, že se do růstu hdp započítává i zdravotnictví? čím více nemocných a prodaných léků, tím vyšší hdp..zvrácené že?

3)šetření a odříkání = není to trochu radikální kupovat si celý nový televizor každý rok? co ho udělat tzv. open source...že by se třeba jen kus modernizoval:)..

4)méně cestovat = tak tohle ve změně nenajdeš:)..každopádně cestovat se dá mnohem více s rozumem...

dobrý business? jak? rád se poučím:)

0
Obrázek uživatele Martin
před 7 lety Martin

Koukám, že jsem to hezky nakopl. Inu samozřejmě by to musela být akce rychlá, neviditelná a tudíž nepostihnutelná. Prostě odboj jak má být :D

A co se týče odříkání. No prostě nevím, jestli to někdo tady nechápe, ale bohužel, nebo naštěstí, je to ta jediná a správná cesta. Věc, kterou dneska nepotřebuju, se zítra nebude válet na smetišti. Podívejme se do svých domovů, co opravdu potřebujeme ke spokojenému životu.

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

Jako ona ta cesta zm vůbec není špatná a vlastně je i logická.

udržitelnost - to znamená že je vše maximálně využitelné = třeba barák co ti vyrobí sám elektřinu, nakrmí tě, zahřeje atd atd, s minimem úsilí a zásahem do okolí. Prostě využití zákonů přírody, samozřejmě s maximální technologickou podporou, nemám na mysli poskakování po stromech.

vlastnictví - plno věcí by mohlo fungovat na principu knihovny = půjčíš si to a když to nepotřebuješ, zase to poskytneš dál.

státy vlády, náboženství jako křesťanství, islám apod - už by si lidi měli uvědomit, že je to jen manipulace lidí bandou pár vyvolených, který si ukazujou kdo má většího pindíka. všichni jsme jedna rodina, která už v potravním řetězci nenašla nepřítele, tak si je udělala ve vlastních řadách..trapas..

atd atd..to je od zdravotnictví, po školství, týká se to úplně všeho na co si člověk vzpomene...

0
Obrázek uživatele Martin
před 7 lety Martin

jj ... proto si stavím nízkoenergetický dřevěný dům ... jen pořád nevím, kde sehnat tu folii, kterou ho potáhnu a ta mi bude vyrábět elektřinu :) ... to jediný mi chybí ;)

0
Obrázek uživatele btgreen
před 7 lety btgreen

Rozhodně souhlasím, že cesta úspornosti a soběstačnosti je cesta správným směrem. A neznám větší pocit svobody než, když na pozemku je pramen, vodní nebo větrný mlýn a k tomu pár kusů něčeho živého atd...
zeptám se tedy, podaří se vašemu hnutí, zastavit dostavbu Temelína, aby se opět rozjela fotovoltaika? Svědčí plán dostavby temelína o šetření?

jaký business?, radit nebudu, ale když může prosperovat cestovka pro plyšáky...
hodně štěstí!

0
Obrázek uživatele Pietra
před 7 lety Pietra

Frodik: Souhlasím s vámi skoro ve všem, co jste napsal. Bohužel je to tak, já si to uvědomila v podstatě nedávno, že i v mém okolí je spousta lidí, kteří jsou těmi ovcemi. Anebo druhý případ - kážou o tom, jak je to všechno špatné, ve všem že jsou éčka, a všechno že je z dovozu, a ta politika nestojí za nic atp., ale ve skutečnosti svým chování a jednáním přispívají k tomu, proti čemu se ohrazují. Nechápu. A nebaví mě někoho přesvědčovat nebo upozorňovat, všimla jsem si, že lidé si prostě radši myslí, co chtějí, raději si hoví v tom svém a když jim někdo při tom jejich stěžování si nabídne možnost/možnosti, jak danou situaci změnit, nechtějí o tom vlastně ani slyšet. Tak trochu mě to mrzí (a někdy vlastně i dost štve), protože si uvědomuji, že lidé, když chtějí a mají dobré úmysly, mohou ovlivnit a změnit v podstatě všechno.
A ještě doplnění - ano, se zvídavými lidi a těmi, kteří na sobě chtějí pracovat a není jim lhostejné kde, v čem a jak žijí se dá o těhlech věcech debatovat - a kolikrát i dospět k nějakému řešení...díky za ně!

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Moc hezky napsáno pietra. Ale taky se jim dá hezky argumentovat, a jelikož se dají lehce zmanipulovat, tak proč do nich nehustit, že si to způsobují sami a nemají tudiž jakýkoliv právo na takové špatné řeči. Snad zase začnou zkvétat krámky a vyděračské supermarkety utřou nos. Nikdo z nás by nechtěl být vydírán a tlačen aby vyráběl co nejlevněji a třeba i pod cenou. Ty fabriky co vyrábějí potraviny dávají lidem práci. A jak už tu bylo mockrát řečeno. Časem si třeba většina zde žíjících uvědomí jakou má vlastně v davu moc.

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

Lidičkové, jste prostě jen moc pesimističtí:) stačí se více dívat okolo a zjistíte, že už se věci docela hýbají:)jak tu bylo zmíněno, v davu je ohromná síla...pokud je dav neinformovaný, ten chce to a ten chce to, není to dobře, vzniká z toho jen bordel. Naproti tomu pokud je dav informovaný, má společný cíl, organizovaný...všimli jste si například jak rychle byl stažen zákon SOPA o svobodě internetu? Během velmi krátké chvíle se k petici přihlásilo miliony lidí, objevilo se neskutečné množství hack útoků (nepředstavujte si ničení, šlo o návštěvu stránek vysokým počtem návštěvníků v jednom okamžiku) na fbi stránky, vládní stránky, stránky nahrávacích korporací apod..a to jen díky velmi dobré organizaci, která sice stále má mouchy, ale je to na dobré cestě. Obyčejní lidé jako my přišli o možnost rozhodovat o svém životě...je na čase vzít si toto právo zpět...s použitím mozku:)

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

A ještě takový dodatek do budoucnosti...ekonomika tak jak ji známe nyní půjde ještě za našeho života do háje, stane se vysoce neefektivní a zastaralou. Příkladem mohou být stále vzrůstající open source technologie, které z vašich počítačů, mobilů, hodinek atd atd co si jen člověk dokáže představit...zbytečný krámy...již se nebudou muset vyrábět, lidé přijdou o práci a nebudou mít peníze na živobytí...bude dobré se na to předem připravit a uvědomit si to ať to potom není takový šok:) viz například toto video o open source technologii http://www.youtube.com/watch?v=E53mE08GRMY

0
Obrázek uživatele delicatessen
před 7 lety delicatessen

nemyslím, že pujde ekonomika do haje kvuli OST, ale kvuli nedostatku pitne vody a naslednym valkam o území.

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Anonymous-pry-mohou-zacit-novy-druh-revoluce-Nedotknutelni-uz-maji-strach-222167
Stále věříte, že se nedají dělat změny?

0
před 7 lety Dita

Tak pomalu na povrch vyplouvá, proč tu jsou tací (s tou jinou kulturou) hýčkáni a podporování europoslanci. Jsou v tom zase ty prašule, úcta k naši předkům 0, ti co za vlast položili životy se musí obracet v hrobě.

0
Obrázek uživatele whoisqi@
před 7 lety whoisqi@

bartson@ obdivuji tve nadseni mladeho revolucionare ;)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

bartson: věřit, to jediné zatím můžeme=)

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

mysslím, že můžeme dělat dost, akorát se nám nechce :)

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

Systém se hroutí sám, je jen na lidech jak ke konci přistoupí..jestli přehodí výhybku nebo budou slepě pokračovat.
já už to tolik nehrotím:)s kamarádem překládáme a zveřejňujeme videa, která už mají cca 200tis sledování, my už svůj díl práce máme a víme:)

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Dejte sem prosím odkaz na stránky, kde uveřejňujete videa. Prosím pošlete mi trochu vašeho optimismu, můj už tak nějak vypršel. Každopádně za to co děláte vřelé díky, jsem ráda za každého člověka, který nad sebou začne trochu přemýšlet a chce informovat okolí dále.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Přesně tak, myslím, že se nás tu najde víc, kdo by rád zkouknul vaše videa a mile ráda vám tak zvýším sledovanost:))

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Taky bych se mrknul.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Bodejť:-) Věřím, že takových videí nebude nikdy dost=)

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

Tu jsou ty vide:)) http://www.youtube.com/TZMCzech Každopádně ne vždy jsou to tak optimistická videa :D spíše se snaží vidět svět takový jaký je a přivádět lidi k zamyšlení:) je to tam i pohodlně rozděleno do kategorií, takže si každý najde co by jej mohlo zajímat:)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

bartson: děkujeme:) já myslím, že nikdo z nás tady ani nečeká naivní optimismus, ale tvrdou realitu dnešního světa. Naopak je dobře ukázat lidem, že ne všechno, co se jeví na první pohled pak takové opravdu je;-)
Hned se na stránku kouknu;-)

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

Tak jak se líbí videa?:) tady jsem si zase pustil jedno také pěkné, sdílím:)http://www.youtube.com/watch?v=cyFJ_H5JH70

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

bartson: videa super;-) chválím především to rozřazení podle tématu a skupin, jen ták dál:)

0
před 6 lety jsf

Budte zdravi. Bylo pro me zajimave vase premysleni.
Myslim si, ze mame spoustu moznosti jak pomahat dobrym vecem.
Eko, bio, vegetarianstvi, veganstvi, trideni odpadu, NE cina,
mistni vyrobky, dobrovolnictvi, sobestacnost, ...
Proc se zdrzovat, kazit si naladu s vecma, ktere nemuzu zmenit.
Vychazi mi 'zakaznicke jednani' - kazdy nakup, pouziti sluzby
je podle meho male referendum o tom komu poslu sve penize,
jestli nasim vyrobcum, nebo cinanum, jake technologie podporim -
jestli prirode blizke, nebo tvrdou chemii, atd ...
Proste 'obcanska spolecnost' :)

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Obávám se,že česká společnost je hodně třídně rozeštvaná. Češi drží pospolu jen když vyhrají mistrovství světa v hokeji. Panuje strašná závist, že všichni nemají stejně (=stejné "nic"), takže nejbližší sousedi nebudou kupovat vaše rohlíčky nebo co vyrobíte. To radši pojedou na druhý konec města. Zeptejte se pana Bernarda, jestli na něj spoluobčané byli hrdí. Takhle to je, a televize dělá všechno pro to, aby to tak bylo- rozděl a panuj funguje. Jeden den se štve proti pumpařům, druhý den proti majitelům domů, co nechají mrznout chudinky neplatiče..a tak to jde dokola. V Čechách to řešení nemá: to by se museli vrátit ti mladí ze zahraničí, co už zjistili,že se dá žít i spokojeně a šťastně. Jenže než by zabředli do místních poměrů, zase je to táhne ven. Takových znám, to píšu ze života. Chápu, že kdo sleduje denní zprávy, musí být otrávený a cítit bezmocnost. A promiňte- většina lidí zprávy sleduje. Nevím sice proč, ale je to tak. Měli by si žít svůj život- a pak dojdou k tomu názoru jako jsf.

0
před 6 lety jsf

Danah: asi to tak nejak je.
Zpravy - hruzy z domova i zahranici, politiku uz taky dlouho nesleduji -
nevidim v tom nic prospesneho. Nemusime cekat na kaspary = politiky.
Oni si stejne udelaji co budou chtit, tak proc se tim vzrusovat.
Ale my co chceme neco delat - muzeme, bez ohledu na to, co si mysli nebo dela
vetsina lidi.

0
před 6 lety mína

No já jen zírám nad těma názorama tady!!!

Vždy v hystorii a nejen u nás, se většinou právě ti nejchudší, bouřili proti útlakům právě těch chytrých a vykutalených, sobeckých, zbohatlíků atd...
Je to stále stejné i v tomto, jak se rádo říká, tak civilizovaném 21 století...
Po sametce jsem si naivně myslela, jak Češi všem brzo ukážou a doženou ty nejlepší státy v Evropě...Měla jsem zato, že tolik šikovných, chytrých českých lidiček se zlatejma ručičkama v sobě mají velkou chuť to všem dokázat...
Tak jsem byla hrdá že i já jsem Češka!
Dnes se mi, z toho dění v tomto novodobém Česku, zvedá žaludek!
Co je to tu vyrojilo za zrůdy, které se pokládaj za zachránce tohoto státu...
Přitom stačili, za pouhých cca 25 let zlikvidovat a rozkrást vše co tu po staletí naši předkové
i za cenu vlastních životú, pro naší lepší budoucnost, vybojovali a zbudovali!
Je mi hanba a je mi z toho zle, když vidím co tu po sobě v úplné pohodě zanechá naše generace, svým vnukům atd......
Když budem jen čekat a čumět, tak tu pro další pokolení zůstane úplný, slušně řečeno, VELKÝ KULOVÝ.....
Podle mě je jediné řešení a to pro celé lidstvo!!!
PŘÍMÁ DEMOKRACIE, jen tak se lidi naučí vládnout sami SOBĚ!!!

0
Obrázek uživatele Dita
před 6 lety Dita

Vlastně to všechno už napsala Danah výše.
Mína o těch šikovných a chytrých lidičkách jak mluvíš, ty tu nežijí (no možná minimum), emigrovalo se tu v několika vlnách a emigruje se i vhojným počtu i dnes. Sama jich znám kupu, jsou to všechno moc šikovný a chytrý lidi, tady by nikdy nevybudovali co tam.
Víte já ty vidle klidně vezmu a půjdu s vámi, ale ve dvou? Na to je potřeba alespoň milion lidí, aby se něco hnulo, a to nereálné. Půjde to, jak se říká až jim dojde šrot a nebudou mít na píííííííííííívo...
A ty zrů..jak píšete jsou jejich voliči, nenadávejte na vládu, ti se tam nedostali sami, ale díky voličům, někdo jim musel hodit do urny hlas.

Ano, hodně lidí je nespokojeno, ale kolik z těch samých lidí je schopno něco udělat, třeba napsat zastupiteli, nebo jít do těch ulic a nebo sakra už nevolit po 5 tu modrou oranžádu, nebo převlečenýho chemika.

A proč je nejčtenějším deníkem u nás bulvár? to také svědčí o české inteligenci.

0
Obrázek uživatele bartson
před 6 lety bartson

http://www.youtube.com/watch?v=IpzALkqe5wY
Zcela nová reality show s tvůrcem filmů Zeitgeist, doporučuji shlédnout. Mám trochu pocit, že už si ten člověk zahrává ze životem, protože i to stádo ovcí může být nebezpečné, pokud jim někdo sahá na jejich "přirozený" způsob života:)

0
Obrázek uživatele bartson
před 6 lety bartson

Jinak, naše FB stránky už mají 4663 fanoušků, na nich se dozvíte veškeré nové info včetně předchozího čerstvě přeloženého videa. Rád vás tam uvidím;)
https://www.facebook.com/zgmcz

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Stránky moc pěkné, chválím, zřejmě máte o dalšího fanouška navíc=)

0
před 6 lety mína

Dita, dle mého jsme úplně všichni, nejen ti o kterých se tu ostatní často zmiňujete, STÁDO OVCÍ...
Copak se musí stále čekat na ty nejinteligentnější??? Stáčí zdravý selský rozum, ten je i někdy VÍC!!!

Bartson, na facebook nechodím a na youtube taky né, je to spíš pro mladé...

0
před 6 lety Dita

Mína víte mě je to už jedno, když jsem oslovila několik mých známých o tom, abychom se spojili a oni zase oslovili další své známe a přispěli bychom svým počínánímm jedné iniciativě víte jaká byla odezva? nulová, bez reakce. Když jsem oslovila několik 10 lidí, aby napsali do obchodního centra kde byla vánoční výzdobou se Santou, aby s tím šli do usa, že my máme Ježíška, asi jsem jim napsala jenom já. Odezva byla až na dva lidi 0, a to ještě nevím jestli do vedení napsali. Po tom co jsem oslovila zastupile s tím, aby u nás lidi netopili bordelem, protože tu nežijí sami a hlídají si své psy, protože vyhýbat se na chodníku jejich exkrementu, prý zastupitel si tu nebude dělat zle a jsme na vesnici, přeci. Šla jsem za starostou sama (výsledek -jsme tu nejhorší, nikdo neřeší to jestli tu topí bordelem, ale to že jsem si ztěžovala a chci po starostovi řešení (všem to totiž asi vyhovuje, topit bordelem)
Když jsem napsala opět svým známým, jestli by nešli dobrovolně sázet stromky, reakce 0.
Mína jestli máte nápady co udělat, prosím napište.
Ale já se na vlastní kůži přesvědčila, že jsou lidi líní a nechaj si vše líbit, ale nadávat budou pořád. Třeba máte lepší známé. Je toho málo co jsem udělala, já nevím, ale výsledek žádnej nebyl.
A nebo jsem padlá na hlavu, protože zde nechci Santy, nechci tu čichat sajrat a chtěla jsem bojovat za naší kulturu, jo to bude ono, jsem nenormální.

Co mě, ale taky hodně štve, že lidi posílaj miliardy za nákup potravin v cizích supermarketech do zahraničí, a málo se podporují navzájem (nevím, třeba je to u vás jiné). Proto mě vždy udělá nesmírnou radost, když mi někdo sdělí jak byl v pekařství nebo v masně.

Předevčírem jsme byli pracovně ve Vídni, Billa a Merkur poměrně "narvanej", Lidl prázdný parkoviště, asi to byla jen náhoda. Hmmm, že by náhoda, nebo podpora vlastnímu národu, jo to bude určitě náhoda, určitě jo.

0
před 6 lety Dita

Jo, ale jeden úspěch přeci jenom máme, naším chováním se změnil jeden pár a čtou složení u potravin a domů si už nenosí chemickou laboratoř. Jupííí.

0
před 6 lety jsf

I kdybych byl jediny na svete, ktery zasadil stromek
- ja jsem neco pro dobrou vec udelal. A takovych
dobrych veci se da delat ... :)

0
před 6 lety mína

Dita, proč už lidi na vše kašlou a proč jsou tak otrávený??? Poznali jako vy, že za těchto podmínek je vše zbytečné.Jeden, nebo pár jedinců nic nezmůže a i odbory se přestali o občany zajímat.Mě to strašně štve, ale sama nic nezmůžu...Štve mě že všichni čekaj na volby, ale do té doby, zde může vláda a její posluhovači vytvořit daleko horší zhovadilosti, že už se z nich Česko nevyhrabe...Mám pět vnoučat a není mi lhostejné, jakou budoucnost tato vláda a otrávení spoluobčané, vlastně pro děti vlastních dětí, svou lhostejností připravijí...

0
před 6 lety jsf

Libi se mi jak jsou tady formulovany odpovedi na
nektere veci o kterych se tady diskutuje ...
http://www.rodovystatek.cz/zmena.htm

0
před 6 lety jsf

"Pokud chcete zmenit svet, nejlepsi cesta k tomu
je zmenit svuj zivot. Bez ohledu na to, kam kraci
zbytek stada"
zdroj: predesly link na stranku

0
Obrázek uživatele Dita
před 6 lety Dita

Fuj, ještě že už jsem vzhůru, hroznej sen a noční můra. Představa že si národ zvolí Fischera za svého prezidenta mě opravdu děsí na tolik, že jsem z toho dnes moc nenaspala. (asi stačí vypadat a pěkně mluvit a nemít za sebou žádný mediální skandál), ale vědí také jeho voliči že je velmi proevropský a nebrání se přijetí eura i když dnes už víme že je to bezedná díra. Nechci platit peníze jako posílali Slováci na nesmyslnou záchranu, nejen že jsou o to víc zadluženější, ale ty peníze už nikdy neuvidí zpět, že bude ochrannou rukou nad ....bych si skoro vsadila i střechu nad hlavou, a budeme Bruselu jak na zlatým podnosu, protože on je mistr vlezení jim tam kde končí záda. Sběrač per toho pro zemi taky moc užitečného neudělal, ale v názoru na EU se docela trefil, a teď si tam národ zvolí podnos, a to ještě nezačala mediální masáž.
Takže česká zem, mrtvá zem. Nemusí se mnou každý souhlasit, ale toto je můj názor a nevidím to vůbec dobře.

My budeme volit pravděpodobně člověka, který je s politickou situací v minulosti nespřízněnej.

jsf:díky za odkaz.
Těšila jsem se že si třeba přečtu, kdo co udělal nebo jak se kdo změnil, ale zatím sem se moc nového nedozvěděla.

0
Obrázek uživatele Boo67
před 6 lety Boo67

Každý nadává na to co se v tomhle státě dějě,ale když se stávkovalo proti vládě,hádejte kolik lidí z naší firmy (18 zaměstnanců)přišlo na náměstí.Jen já.Neměli čas,nebo se jim nechtělo.Bylo chladno. :o(

0
Obrázek uživatele bartson
před 6 lety bartson

Je to bohužel tak, lidi si nechávaj těžce s*át na hlavu a radši domů běží na kriminálky, aby náhodou nepřišli o nějakou zápletku. Jako lidstvo jsme zralý na vymření, po nás se tu budou všude jen válet peníze.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

bartson: ani ty peníze, protože se vždycky najdou lidi, kteří si je sebou vezmou radši i do hrobu, jiank nemohu než souhlasit.

0
Obrázek uživatele Zdeňka Terezie
před 6 lety Zdeňka Terezie

nemám ráda sdružování pod hlavičku organizací. Vím, že to myslí dobře a snaží se pojmenovat problémy. Nicméně jsem přesvědčená, že záleží na zdravém rozumu a přesvědčení každého z nás. Spousta lidí (až překvapivá) tvrdí, že zkoumá potraviny, třídí odpad a raději si připlatí za kvalitu, ale na druhé straně tady rostou supermarkety jako houby po dešti a překvapivě se uživí. Myslím si, že tady platí známá pravda, že ne slovy, ale skutky se pozná člověk.
Ráda bych řekla, že jsem ohromně svědomitá v třídění a nenakupuji jinde než u drobných prodejců, ale pravda je taková, že sice třídíme odpad (syn to velmi pečlivě hlídá) a z výletů chodíme s batohem odpadků, ale už nejdu tak daleko, abych o tom přesvědčovala a dožadovala se třídění u příbuzných. Totéž platí o potravinách. Jsem zastáncem fairtradu a díky tomu, že mám intoleranci na "éčka", musím hlídat, co jím a tím se ze mne stal člověk se zdravou stravou bez chemie, ale na druhou stranu klidně nakoupím mléko v akci v supermarketu. Možná je to odsouzeníhodné, ale proč si hrát na dokonalou?

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

K inspiraci a zamyšlení.

0
před 5 lety Elivita

Velmi zajímavá diskuze. Všichni mají v něčem pravdu. Ano,lidé se jako stádo někdy chovají, ale to proto, že mají vyplachované mozkovny. Je potřeba na to neustále poukazovat,šířit informace.Aby začali skutečně přemýšlet. Spousta normálních lidí už stádem není a přitom kdysi bývali.Je to ale vývoj, a nemůže to být ze dne na den, nicméně já osobně změny cítím. A věřím, že " nestádních" lidí je víc jak 1% a že jich přibývá.

0
před 4 roky Kuba

Nechtělo se mi kvůli tomu zakládat nový topic, tak to dám sem... video Příběh věcí, o dnešní spotřební době...

https://www.youtube.com/watch?v=POpYLxONGwo

jen se teda moc nepovedla ta poznámka o stolních počítačích, vždyť se nemusí měnit vždy celý počítač...

0
Obrázek uživatele verafojtu
před 4 roky verafojtu

Zajímavá videa.

před 3 roky akinom

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Nevhodný příspěvek

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 6


Přidat příspěvek