21.prosinec 2012 -konec nebo začátek?

0
Obrázek uživatele Boo67
před 6 lety Boo67

Četla jsem spoustu článků a viděla několik dokumentů o mayském kalendáři,proroctvích a konci světa.Sami Máyové píšou o začátku nové doby,nikoliv o konci a já si myslím,že 21.prosince 2012 se nestane nic.Ráno mi zazvoní budík,půjdu do práce,odpoledne nakoupit,doma poklidit,zabalit dárky... :o)Co si myslíte Vy?

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Asi naprosto běžný den:) Takových konců už mělo být... nicméně bych věřila snad tomu, že jednou nepřijde naráz konec světa, ale lidstvo se postupně zahubí samo, zahubí přírodu, veškeré zdroje obživy a nakonec dojde i na ně samotné. Těžko říct, zda to pro Zemi bude konec nebo naopak začátek něčeho nového. Ale troufla bych si říct, už dneska k tomu mají celkem dobře nakročeno...:(

0
Obrázek uživatele Lucy
před 6 lety Lucy

Ja som veriaca, takže viem, že o onom konci - novom začiatku vie len Boh, takže neverím že 21.12.2012 bude koniec sveta, verím len tomu, že nastane ako by nový čas a zároven ten posledný, pred príchodom Ježiša Krista

0
Obrázek uživatele Jirka
před 6 lety Jirka

Konec civilizace přijde brzo, konec Světa jednou taky, ale proč zrovna 21. 12.?
No ale možná mají Jehovisti přesnější informace, protože prodávají Sál Království v Přerově.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Jirka: :DDD Jé, to vám závidím, ti kousek od nás bohužel zůstávají nadále, možná se toho konce světa nebojí, protože oni jediní přeci přežijou...
To oni by vám řekli rádi přesné informace i kdyby neprodávali:D

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Taky jsem věřící, takže mám stejný názor jako Lucy. Možná ten konec světa toho 21.12. nastane tím, že třeba kleknou všechny počítačové sítě...:-)). Počítače dneska řídí úplně všechno, umíte si představit, co by to znamenalo?!

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Karča: Znamenalo by to, že bychom definitivně zmrzli, a konec.

0
Obrázek uživatele Zdeňka Terezie
před 6 lety Zdeňka Terezie

Ohromně se bavím všemi konci světa :) Kolik už jich bylo? Určitě několik desítek a stále jsme tady. Chudáci Mayové jistě netušili, že když ukončí svůj kalendář, ať už z jakéhokoli důvodu (třeba jim došel kámen, nebo už je to nebavilo ...) co všechno způsobí. Jsem převědčená, že člověk má být připraven a mít své věci urovnané. Co kdyby mne třeba zítra přejelo auto?

0
Obrázek uživatele bartson
před 6 lety bartson

Zajímavé, že většina obyvatelstva přestane na Santu Klause a podobný přízraky věřit v pubertě a některým jako Lucy a karča to vydrží do dospělostí:)nic ve zlém, v něco se věřit má, já každopádně dávám přednost slunci...to jak kdysi řekl George Carlin je jaksi...hmatatelné:) viz toto video... https://vimeo.com/34962934

0
Obrázek uživatele austinp
před 6 lety austinp

:) no dátum ako dátum :) je to akurát pekné číslo pre mňa. Keby ľudia, ktorí dospeli k tomu že si dnes dni označujeme tak ako označujeme mali bujnejšiu fantáziu, kľudne mohol tento dátum vyzerať aj "335879.325648.459876"

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Když vidím ten kolaps civilizace, jakmile tady napadnou první centimetry sněhu, nedávám lidstvu velkou šanci. :-))))Nemyslím tím vůbec Českou republiku, tam to zvládají podle mě brilantně.o)))

0
Obrázek uživatele Yanez
před 6 lety Yanez

Jen mimochodem. Právě Mayové vydali ostrý protest proti ničím nepodloženým tvrzením ohledně konce světa v souvislosti s jejich kalendářem. Je to nesmysl. Civilizace zanikali vždy díky přírodním globálním katastrofám, stačí si přečíst vědecké zprávy. To se týká Atlantidy, Mykénské civilizace a mnoha dalších, které dosáhli velmi vyspělých úrovní a najednou zmizeli z povrchu zemského takřka beze stopy. I na internetu se tyto zprávy dají dohledat a koho to opravdu zajímá, dozví se neuvěřitelné věci.

Nicméně, 21.12.2012 se něco stane :-). Jako každý rok si beru dovolenou, nakoupím dobrého vína a jídla a slavíme. Pochopitelně včetně vypalování rachejtlí. Ano, tento svátek je starý, slavili jej Keltové, starogermánské kmeny, slavili jej ale i staří Římané, Egypťané i Angličané. Ale stejně tak, jako oni, tento svátek slavím z ryze důvodu, který má reálný vědecký základ - zimní slunovrat. Slavíme něco skutečného. Končí nadvláda tmy a začne vítězit světlo - život. Od toho dne se mě zlepšuje nálada a psychicky zimu zvládám podstatně lépe.

0
Obrázek uživatele Boo67
před 6 lety Boo67

Co o konci světa říkají žijící mayové. http://janoch.borec.cz/clanky/mayove.html

0
Obrázek uživatele bartson
0
před 6 lety Šárka

Myslím si, že konec světa nebude, jak všude píší-dle mého názoru se lidé "roztřídí" část se posune do vyšších vibrací(tedy Ti, kteří tomu ovšem věří a zajímají se a pracují sami na sobě,protože vždycky by měl člověk začít u sebe a nehledat chyby v druhých) a Ti ostatní zkrátka zůstanou tam, kde jsou a nebudou se posouvat dopředu. Vždyť už to, že nejsme to stádo a zajímáme se, co jíme, atp.je krok vpřed. Takhle já to vnímám. Také souhlasím s Lucy a Karčou.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Já to mám napůl, v co věřím, je Mayská kultura a jejich kalendář, i po shlédnutí dokumentu zde, je to něco tak propracovaného, jejich zprávy, výpočty, stavby...ale nejsem si jistá,jestli to má opravdu přímou souvislost s letošním 21. prosincem, rozhodně teda nepropaguju šílenosti bulvárního typu, co všechno se ještě stane atd...
Zkrátka myslím si (a je to jen můj názor), že Mayové věděli o čem zanechávají zprávu a lidi z toho dneska udělaly obrovský boom a strašnou bombu...

Vnímám to trochu jako zprávy o posmrtném životě, jestli je něco po něm...nikdo nemůže na 100% říct, dozví se to nejspíš jednou každý, ale přijde to až ve správný čas, stejně jako vesmír, končí...?

Rozhodně nebudu patřit mezi ty, kteří by odjeli stanovat/bydlet (přečkat onen den D) na jedinou horu, které se konec světa vyhne...i kdyby to tak bylo, kde je psáno, že se to vyhne i lidem na té hoře?:-D

0
Obrázek uživatele Mritamira
před 6 lety Mritamira

Zadny konec sveta se konat nebude. Existuje mnoho jinych dobrych zdroju, ktere mluvi o prichodu noveho lepsiho obdobi pro lidstvo. Par prirodnich katastrof asi jeste planeta zazije (klidne mozna i koncem prosince), ale nebude to nic globalniho. V Asii a Indii ocekavaji prichod dalsi svetle moudre bytosti. V hinduismu se mluvi o Kalki. To je desata reinkarnace Visnu (devata byl Buddha). V buddismu ocekavaji Majtreju, noveho buddhu. Asie se tesi na prichod noveho zlateho veku a zapad se boji konce sveta. Takze kazdy mame z ceho vybirat. Mne osobne se vic libi ten zlaty vek :o)

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Nejvíce věřím tomu názoru, že lidstvo se žene do záhuby a pokud nezmění své myšlení a jednání, příjde konec brzy, datum neví nikdo. Prostě se zahubíme sami, o tom je tu ale spousta diskuzí. Možná bude třeba k tomu, abysme otevřeli oči a "procitli", ještě spousta katastrof a hrůz, moná ne a bude to celé jinak. Každopádně, dobrým směrem se lidstvo neubírá, to je jasné všem moc dobře.

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Řítíme se slepou uličkou a na jejím konci si rozbijeme hubu. :-))

0
před 6 lety ERIK

Bude JISTĚ alespn BLACK OUT!!!Pokud totiž vše nepujde tvz.předpovězenou cestou,tak ti-co fakticky ovládají svět-to spustí například pomocí haarpu....Svět je na NĚCO připraven,takže je to ideální situace zbavit se množství lidí / plánované snížení populace /,nabízí se vyřešení krize / bez války,tedy bez viníka /,zůstane snad dost vyděšených,co se dají očipovat a zotročit natrvalo....Bude jen elita a otroci-dávný sen mocných...Pokud se totiž nestane nic zásadního PŘEDPOVĚZENOU CESTOU,BUDE TO SPUŠTĚNO V DANÝ DEN UMĚLE!!!

0
Obrázek uživatele Boo67
před 6 lety Boo67

To je děsivý! :o(

0
před 6 lety david

Kdy bude konec světa ví jen Buh sám.Tak je to napsané v bibli.a né nějaký falešný proroci.David

0
Obrázek uživatele Jirka
před 6 lety Jirka

No nazdar pánbíčkář! V průběhu věků bylo takzvaných konců světa mnoho, nárazy asteroidů, výbuchy supersopek, megabouře, co s tím má společného Váš Bůh případně Satan?
Dám jen několik: Náraz kilometrováho asteroidu v oblasti dnešní Kanady před 13 000 lety a následné vyhynutí mamutů, výbuch sopky na ostrově Santorini ve starověku, tehdejší civilizace skončila pod 75 metry popela, superbouře která spláchla starověké město v dnešním Peru do moře...
Nakonec i potopa Světa byla nejspíš cunami vyvolaná nárazem asteroidu.

0
před 6 lety Josef

V souvislosti s předpokládaným koncem světa v prosinci letošního roku sděluji, že nic takového se nestane. Z důvodu silně zvýšené sluneční aktivity v měsíci prosinci a lednu by pouze mohlo dojít k vyřazení některých satelitů, v nejhorším případě (a to je velmi nepravděpodobné)by mohlo dojít k výpadku některých elektráren na několik hodin. Takže dobrou náladu a optimismus přeje všem Josef.

0
Obrázek uživatele Boo67
před 6 lety Boo67

Josef:Dík za uklidňující slova.Už se toho na mě všude kolem sype až moc co se týká toho 21.prosince.Hlavně ta praštěná Nova dělá paniku.Staří lidé z toho mají strach a deprese.Mayové se divý co ten západní svět blbne.Oni se na žádný konec světa nechystají.Jednou konec přijde,ale kdy,to nikdo neví.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Je s podivem, že toho nechytly třeba markety a nevytasily např. s lékarničkami zachraňující před koncem světa nebo návodem jak přežít konec světa :D
Možná ale vyvěsí brzy cedule, nakupte si rychle u nás, než přijde konec světa!:D

0
Obrázek uživatele Jirka
před 6 lety Jirka

specnaz, Šlo to napsat i slušně.

0
před 6 lety Kerolajn

Sice už bylo hodně diskuzí o konci světa v roce 2000 a podobně .. Ale ted je miliony dokumentů,filmů a všeho možného..tak v tom asi bude něco víc než nic:-)

0
před 6 lety kerolajn

specnaz : A ty se nauč prvně psát prvně česky,a potom se tady do všech navážej,podle tvého pravopisu si kokot ty:-)

0
před 6 lety Radim

Jirkovi: Pohrdáš lidma kteří jsou věřící?????

0
Obrázek uživatele Jirka
před 6 lety Jirka

Radim: Nepohrdám, ale pokládám všechna náboženství za prostředek k ovládání lidí. Sám jsem jako dítě do kostela chodil, znal jsem i slušné a poctivé faráře, ale nějak mě ta ideologie nechytla.
Nemáte ani představu jak vážné problémy máme s pátou kolonou muslimů v Česku a Katolická církev místo, aby na toto nebezpečí upozorňovala, radši se s nima podělí o moc. Jan II. Sobieski se musí obracet v hrobě.

0
Obrázek uživatele omar@
před 6 lety omar@

myslím si že se nic vyjímečného nestane,ale stejně někde v koutku duše to lehtá-je to zvláštní pocit

0
Obrázek uživatele Jirka
před 6 lety Jirka

Pravda o konci Světa.

0
před 6 lety Dita

Bohužel znám i jednu starší paní, která kvůli konci světa skoro nespí, je mi ji líto, že ji ti odborníci v televizi takhle děsí,...těžko se jí něco vysvětluje, když něco říkají v televizi je to asi pravda

a ještě pro někoho kdo má žaludek na tom vydělat.
http://zpravy.idnes.cz/konec-sveta-v-nemecku-je-dobry-obchod-dvb-/zahranicni.aspx?c=A121217_112146_zahranicni_skr

0
před 6 lety Míša(sem kluk :-D)

mno já na konec světa nevěřím ... bez urážky je to hloupost.. podle mě konec světa bude jindy a né zrovna 21.12 2012 ... jen proto že skončil majsky kalendář který se otáčí každých 20 let tak neznamená že bude konec světa... konec světa muže být kdikoliv, aniž by jsme to očekávaly stejně jednou lidstvo vyhubý přírodu a z nedostatku okysličeného ovzduší stejně zahyneme ... ale jinak musím souhlasit s Jirkou a luckou konec světa může přijít kdykoliv.. a jen my můžeme zabránit tomu aby to bylo z našich důvodů např. že vyhubíme přírodu ...

0
před 6 lety štěpulín

ach jo neřeště nějaky konec světa. užívejte si dokud máte čas. a přesně konec světa může přijít kdykoliv ( každý den proletí okolo země 2000-5000 meteoritu ,nemyslim že jako kdyby to každy den bylo ve zpravach "že kolem země proletí jich 5000 meteoritu " ale z toho 1000 může narazit do země.
tak se prosím neztrachujte o žadnem debilním konci světa -> je to jenom diskuze ;) )

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Ke zničení světa ani nebude nějaký asteroid potřeba, lidi si vystačí sami svou činností a neohleduplností...;)

0
před 6 lety Kika

Já na konec světa nevěřím,ale musím přiznat že se bojím.

0
před 6 lety paja

Vůbec se ničeho nebojte! Zde se dozvíte vše...
http://inner-light.ning.com/profiles/blogs/nedok-ete-si-p-edstavit-co-k-v-m-p-ich-z?xg_source=activity

0
Obrázek uživatele Jirka
před 6 lety Jirka


Ladislav Větvička

Vystražna zprava NASA o zvlaštnich jevech a zatměni 21.12.2012 potvrzena. Zatmivani oblohy začne okolo 9:30 našeho času v oblasti Ticheho oceanu, mělo by postupovat přes uzemi Činy a Ruska, a na uzemi ČR dorazi okolo 16 hodiny. NASA vyzyva, aby lide nepodlehali panyce a pro jistotu se dostali do svych obydli dřiv, než dany jev nastane. Jev by měl byt dočasny, měl by skončit v 7:52 nasledujiciho dne, v klidnějšich dobach je tento jev označovan terminem noc.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

:D Jirko, teď jsi to zabil:D

(Jen to slovo panYka s "y" bije do očí:))

0
Obrázek uživatele Jirka
před 6 lety Jirka

Lucko to není moje, ale Ostravského spisovatele Větvy psané jejich nářečím.

0
před 6 lety Miška

mám hrozny strach :( bojím se,že umřu:(..nemužu spát,pořád se mi o tom jen zdá:(

0
před 6 lety Adasska

Konec světa nebude, to je pěkná hloupost, ale osobně věřím jinému konci,..postupnému. Bude víc a víc katastrof. Já osobně se nejvíc bojím různých epidemií

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Jirko, já vím, že hrubka je na jeho straně;) Ale taková do oka bušící:D

Miško, pak už jen tedy zbalte kufry a odjeďte na "posvátnou" horu, které se konec světa vyhne a my ostatní budeme buď na konec čekat a nebo si prostě užívat "poslední" chvíle života...možná ta chvíle totiž bude trvat ještě několik desítek let:)

0
před 6 lety Jana

Minulý rok měl být také konec světa, a vidíte jsme tu stále.

0
před 6 lety Eliška

Podle mě nebude to u :Pž by dávno něco začalo

0
před 6 lety standa

Petr chobot k 21.12 ,zvuk je potřeba trochu zesílit : http://youtu.be/Dx9M72yRvao

0
Obrázek uživatele jindrichovo@
před 6 lety jindrichovo@

Něco by se stát mělo, aby si ti darebáci, kteří ovládají tuto zemi, konečně uvědomili, že si nemůžou dělat co chtějí......

0
před 6 lety Nikísek

Žádny konec světa nebude jsou to pěkne blbe strašit lidi to je jejich, bude lae zrot něčeho možná nového bude normálně den jako jiny chystání na pondělní stědrý den balení dárku koupě kapru bude to den jako jiny a žádny konec světa to by už musely byt nějaké hrůzy ted ne nemyslite.V roce 2002 měl být tež konec světa a nebylo vubec nic tak nebude ani ted takže normálně vstoupíme do nového roku 2013 a budem si užívat:-)

0
před 6 lety Oliva

Do teď jsem měla obavy,ale Jirka mě dostal :-)Díky fakt jsem se zasmála.

0
před 6 lety Lucyy

Podle mě je konec světa blbost! Jestli svět bude v blízké době zničen tak si za to ti lidé můžou sami!!!

0
Obrázek uživatele Stana
před 6 lety Stana

Jednou bude konec světa určitě, ale nejspíš ne 21.12. 2012,podle toho jak se chováme k planetě tak možná za 50let, i kdyby lepší je nevědět.
Hlavně mám už nakoupené dárky na Vánoce tak by mě to trochu štvalo.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Stáňo, tak už jen kvůli těm dárkům by to měly odložit na jindy:D

Já si docela už představuju to ráno 22.12., kde bude všude psáno, jak je vůbec možné, že nebyl konec světa? Možná Blesk a jiné bulváry začnou psát, co se během doby, kdy jsme spali všechno událo, co bylo zvláštní, co se kde objevilo a bude to strašně tajné, protože to bude vědět jenom Blesk, který si kvůli tomu musíme koupit...

Prostě další várka výmyslů...ať už se cokoli stane nebo nestane...

0
před 6 lety Jana

Jindrichovo - k tomu nepotřebujete, aby se něco stalo, stačí je přeci jen nevolit.

0
před 6 lety Veruuunka

Docela mě zaráží, že se tu všichni odkazují jen na Maye, ale oni nebyli jediní, kdo odkazovali na toto datum. U žádného jiného data ukazujícího na konec světa jsme nenarazila na tolik civilizací a kultur, které by ukazovali právě na toto datum. Ukazovala na něj matka Shiptonová, odkaz je i v egyptských pyramidách, u MAyů, Hopi indiánů, v bibli a podobně. Já jen jevím, proč to lidi nazývají koncem světa. Nikdo neví, co se stane, jestli to nebude spíš začátek :)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Tak nevím, je to už jen pár dní, možná bude lepší počkat si na TO a nechat se překvapit, než diskutovat, co asi bude?:P

0
před 6 lety Anini

Já si myslím že 21.12.2012 konec světa nebude.
Ale neměli bychom si tím dělat starosti, protože jednou to určitě příjde, a do té doby by jsme si ten život měli užívat a nemyslet na takové věci. :D

0
Obrázek uživatele ◄skarabeus►
před 6 lety ◄skarabeus►

se divím, že se takovejma nesmyslama vůbec zabejváte, patrně máte hodně času... Stejnak to nijak neovlivníte, tak proč to řešit? Není lepší řešit raději něco smysluplného co ovlivníte, co je nějakým způsobem přínosné?

0
před 6 lety karin

...tak pro ateisty je problém uvěřit v Boha ale věřit a to ještě nepodloženým nesmyslům je pro ně značně jednodušší...no tak to mně dost zaráží....

před 6 lety spedrapkyne
Tento příspěvek byl nahlášen 1x jako nevhodný

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Zmatený příspěvek

0
před 6 lety Jitka

Když vidím ten pravopis, tak se mi zdá, že konec světa už nastal.

0
před 6 lety Jindrich

Jitka - Cha, cha, cha.... Úplně s Vámi souhlasím.

0
Obrázek uživatele Ivanqa
před 6 lety Ivanqa

Tak a je to úspěšně za námi...já věděla, že když mám být celý víkend v práci, tak to s tím vaším koncem světa nebude tak žhavé.

0
před 6 lety Jana

Další konec světa je plánován na rok 2018, takže čekatelé si musí ještě chvíli počkat a zkusit to příště. Jen by mě zajímalo, jak by podle nich měl konec světa vypadat. Usneme jako v Šípkové Růžence? nebo už se nerozední, ....

0
před 6 lety lucka

ja nato nevěřim a proč se tak bojite ste mali mimina

0
před 6 lety marek

ja taki nato nevěřim ale je pravda že se to muze stat

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 3


Přidat příspěvek