Zlevněná šunka - stádo?

0
před 9 lety Dita

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/248829-lide-se-v-hypermarketu-malem-umackali-kvuli-zlevnene-sunce.html

Sice se to konalo u souseda, ale kdyby se taková akce konala tady, tak nejvíc bych byla vysmátá já, jak jsem ušetřila, vůbec bych tam nešla.

Tenhle jev lidí nikdy nepochopím. Zajímalo by mě kolik šunky skončí v koši, protože ji nestačí sníst, hlavně že mají pocit že ušetřili.

No nic, my půjdeme dneska do přírody na procházku a nic nás to stát nebude.


0
před 9 lety 6sense

Nemám rád jednoznačné odsouzení "akcí". Mnoho lidí se díky dnešnímu kapitalistickému otroctví ani jinak už nenají.
A existují i "akce" jiného ražení než že je odpad semletý do výrobku, ale i možnost upozornit na produkt, či sezónní velká produkce.
Zas na druhou stranu musim říci, že kauflandový pultový uzeníny nekupuju, stačily mi jejich odpovědi že o vlastních výrobcích nevědeli z čeho jsou, že by musely kontaktovat všechny dodavatele.

0
před 9 lety Frodik

6sense: Jenže problém je v tom, že není nijak rozlišeno, co je skutečná akce a co je jenom "akce". Dneska už skoro ani nejsou jiné akce, než že se něco, co se prodává za 100 Kč stále prodává za 100 Kč, ale jenom v době akce se k tomu připíše na cedulku přeškrtnuté 150 Kč jako původní cena. Tomu já říkám humus.
Bral bych, kdyby akce byly tak jak říkáte, tj. sezónní nadprodukce - tam je zcela logický důvod ke zlevnění. Ale hypermarkety dělají jenom "marketingové akce" - takže slevy typu např. 4+1 zdarma apod. mají lidi jenom oblbnout, protože většina stáda si ani neumí nebo je líná si spočítat jednotkovou cenu při takové akci, aby zjistila, že ten jeden kus zdarma vůbec zas tak zdarma není...
A co se týče zmíněného kapitalistického otroctví - kapitalismus má milion chyb, ale zatím to je jediný dlouhodobě funkční systém ekonomiky v demokratickém státním systému. Takže já bych se na kapitalismus až tak neodvolával, protože samotný systém nemůže za chování lidí, kteří si nevidí na špičku nosu, chovají se jako stádo a je jich ve společnosti bohužel většina.
Stačí se podívat jak české stádo aby ušetřilo začalo nakupovat textil z Číny a do kolika let v ČR zmizeli všechny textilky ? Ale společně si pak všichni v hospodě zanadávají jak je to tady hrozný, že se sem všechno tahá z Číny. A nebo další příklad je třeba med, v hypermarketech je jenom med z tropů, sklenička za 33,90 Kč, bomba akce. Kvalitní český med se pak vyváží na západ, protože kdo by si z těch akce-honičů koupil český med za 100 nebo 120 Kč ? Jen si pak zas v hospodě (nebo u telenovely) zanadávají, že ten med je nějakej divnej a už to není co bejvávalo...

0
před 9 lety Jirka

Taky nakupuju v akcích, ale jen trvanlivé potraviny, pokud možno kvalitnější.

0
před 9 lety Lucka

I já v podstatě nakupuji výhradně v akcích a slevách, ale určitě ne tímto způsobem:-D
Už jen kdybych viděla ty lidi před obchodem bych se na podpatku otočila a raději odkráčela...
Nehledě na to, že těm lidem muselo být jasné, že na všechny se nedostane a tohle davové šílenství si klidně mohly odpustit:-)
Přesto myslím, že to podobně bude za chvíli vypadat i u našich marketů:-D

Když odbočím...pamatuji si ještě, jak jsem i já jako malá chodívala s naší bábi až na náves, kam přijel autobus jako pojízdná prodejna (jediná široko daleko:-D), a babči z vesnic byly rádi, když bylo k sehnání základní jídlo...jo kdyby jim tenkrát někdo řekl, jak to bude vypadat dnes, aby se hodně divily:-)

0
před 9 lety Dita

Neodsuzuji, jen to chování nechápu. Myslím, že bez šunky se dá žít a nebo raději si koupím pár koleček šunky, kde je maso, než půl kila. Výsledek je u mě takový, že utratím za šunku v akci více a ještě jí pravděpodobně vyhodím do koše jelikož se zkazí, než za tu z masa a dražší a ještě si pochutnám. Kvalitní chleba s máslem taky není k zahození. Myslím si, že lidé celkově nepřemýšlí o nákupu, neumí si spočítat jak už psal Frodík, prostě bezhlavě kupují a utrácejí a obchoďák si mne ruce.

0
před 9 lety Lucka

Přesně, shlédla jsem to sice spíš na půl oka, ale to šílenství je opravdu moc...Mě by pak ta šunka ani nechutnala, když bych si vybavila, že mě málem stála život:-D To víte, dnes než poctivé aspoň 95% kvalitní Máslo je lepší tak 25% kvádr čehosi, co má název Máslíčko... nehledě na to, že na poctivé máslo dodnes nedají hlavně starší lidé dopustit (stejně tak sádlo) a asi vědí proč...
Fenomén Čechů - když už je t ve slevě, tak toho přeci vezmem víc...no kdy jindy to zase bude tak lévne?:)

0
před 9 lety Lucka

Frodik: v tom máte naprostou pravdu ohledně jejich 4+1 zdarma, výhodné rodinné balení apod.
Já například při nákupu téměř nikdy nesleduji jen cenu samotného výrobku, ale vždycky se dívám na cenu za 100g, která musí být vždy a všude uvedená, ať už kupuji sýry či další věci, jen ta mi objektivně řekne, jak moc je to akční:-)
A ohledně vietnamců je to fakt, bez komentáře doporučuji kouknout ne tento díl...už samotná název mluví za vše:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1100627928-ta-nase-povaha-ceska/411235100011010-zlate-rucicky-vietnamske/

0
před 9 lety Dita

Šetření není o tom, že kupuji věci, které jsou v akci, šetření je o tom, že kupuji věci, které potřebuji, chci pro svojí potřebu a jsou opravdu v akci, ne v akci jen na oko.

A líbí se mi závěr od Lucky - Fenomén Čechů......

Já osobně vyběrač a sledovač slev nejsem, a přesto si dovolím tvrdit, že za jídlo vydám méně, než například dotýčný co si běžel pro tuto výjimečnou šunku v super nejvíc akci a to i přesto, že kupuji jogurt za 10kč a né želatinovou náhražku za 5kč, čokoládu za 35,- a ne za 10,- (která chutná jako umělá hmota) atd.

0
před 9 lety Lucka

Jo, přesně tak, já jak píšu, že nakupuji převážně v podstatě jen v akci-tak to mám tak, že v tom letáku kouknu vyloženě jen na ty potraviny,které kupuji, když je výhodné něco, co bych jinak nekoupila, tak to stejně nevezmu, v podstatě chodím nakupovat stále pro to samé, jen když je to výhodnější, vezmu toho třeba více.
Třeba ty jogurty já si kupuji v Kauflandu (jejich značku Milblu), je to 500g velký jogurt za 10,-Kč, ale přesto je bez želatiny, škrobu a sušených náhražek...

0
před 9 lety MartinSX

To je masakr. :D blázni..Kdyby neměli peníze, tak nejedou autama pro pul kila šunky, i když je za třetinovou cenu. Sice je pravda, že tu začínáme mít jen bohaté a chudé a střední vrstva mizí, ale zúčastnit se tohoto davového šílenství, chce mít v hlavě trošku bordýlek.

0
před 9 lety wejk@

Nakupovat v akcích se vyplatí ale fakt jen to co člověk potřebuje... Hrozně mě rozčiluje když vidím jak lidi vyhazujou potraviny protože výhodně nakoupili, takové plýtvání...

0
před 9 lety Lucka

A nehledě na to, že víc jak polovina toho skončí na skládkách a v koších...tak proč ty zlevněné a akční věci vůbec jezdí (?)

0
před 9 lety Marien

Nikdy bych se toho nezúčastnila,to vím určitě,raději bych se uskromnila.Vždyť život není o tom co pro sebe hlava-nehlava urvu,to raději budu jíst chleba s máslem a budu v klidu:-)

0
před 9 lety Dita

Konečně jsem zhlédla zlaté ručičky vietnamské. Rodí se zde u nich generace, která patří k premiantům ve třídách. Děti mají tak vypiplané a vzdělané, že jednou na to budeme čumět a prodávat od rána do večera na tržnicích my. Zatímco české děti se poflakují, sprejují, hulí a kouří po zastávkách, oni na sobě makaj.To jestli zde platí vůbec daně a jak je tohle ošetřeno nevím, proto hodnotit nebudu. To je na úřadech.

0
před 9 lety 6sense

Včera jsme si vzpoměl na tuto diskuzi, když jsem šel do kauflandu, přemejšlel jsem že bych vzal i máslo, když jsem došel k regálu tak měli nějaký v akci za 24 a celý dva regály plných prázdných krabic od něj, vidim tam vzadu jednu začitou plnou krabici tatra másla (balení asi po 50ti), tak jí vytáhnu trochu ven a že bych šel k někomu co dělá u regálu jestli nemá něco na přešmiknutí takovýho toho plastovýho převazu krabice co se špatně sundavá. Otočim se, že půjdu pro někoho, udělam pár kroků a vidím že se k tý krabici hrnou lidi :D, jen pár kroků jsem udělal a už u toho bylo asi 20 lidí co trhaly tu krabici na kousky aby se k tomu máslu dostaly :D.

0
před 9 lety Dita

To je děs, ale aspoň jsem se zasmála. Já si koupím u nás v Jednotě máslo Tatru za 29,- a pochutnám si. Doma pečený chleba bych si ani jinak představit nedokázala. Rozhodně potom nezchudnu. Zase nenakupuji balené vody, šťávy, cíga, alkohol a kupu prášků v lékárně. 1 nám vydrží zhruba na týden.

Jo a nebýt podniku Tatra, tak by se obyvatelé města a okolí mohli jíst pást, protože jim dává práci, taky důvod proč to máslo kupovat a nevidět jen 5 kč ušetření.

0
před 9 lety Frodik

Když už je řeč o máslu (a mléku) Tatra, jen takový drb nebo zajímavost, jak chcete :-) Před nedávnem tento podnik změnil majitele - pan Babiš z Agrofertu si asi dal dárek pod stromeček o trochu dříve :-)
Mimochodem, je ještě nějaká část potravinářství nebo zemědělství, která mu nepatří ? :-)

0
před 9 lety Marien

V souvislosti s p.Babišem,který je teď nějak politicky akční mně napadá- a pak si Vás kúpím všecky!!!:-)

0
před 9 lety mitternacht@

Já toto jednání lidí nikdy nepochopím, ale bohužel to zcela odráží dnešní mentalitu.

0
před 8 lety vojtano

V souvislosti s Babišem potom nechápu, k čemu PLATÍME antimonopolní úřad, když ceny toho žrá..a určují spolu s řetězci dodavatelé alias Babiš (a že se pro Čechy nevyrábí jídlo, ale krmivo, které by si málokdo dovolil dát do žrádla pro psy, je realita).

0
před 8 lety natala

Vojtano máte pravdu také nechápu. Je hodně věcí co daňový poplatník platí a úplně zbytečně. Já třeba nechápu proč babišta dostává takových mega na dotacích, na kvalitě jídla to nepřidá a za ušetřené peníze skoupí další podnik - za cizí.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 12


Přidat příspěvek