Živá čokoláda

0
před 6 lety Jitka

Ochutnala jsem živou čokoládu, tedy z nepražených bobů. Byl to pro mě kulinářský zážitek. Kromě toho má být i zdraví prospěšná. Teď jsem si objednala nepražené kakaové boby a nepražený kakaový prášek. Jsem zvědavá, jak to bude chutnat.Má někdo zkušenosti s tím práškem? Dá se z něj udělat kakao? A jak? Předpokládám, že vařit by se nemělo, protože živé potraviny se připravují při teplotě max. 40 °C.

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Mám doma nepražený kakaový prášek, ale nějak ho moc nevyužívám. Je hodně hořký, takže když ho přimíchám dceři do kaše, nechutná ji. Takže používám všude tam, kde normální kakao - do pečení. Ta čokoláda musí být taky asi hodně hořká, ne? Stejně jako kakaové boby?

0
před 6 lety Jitka

Čokoláda hořká není, je slazená sirupem z agáve.Boby hořké jsou,ale mě chutnají.

0
před 6 lety Jitka

Tak jsem zkusila posypat kakovým práškem kaši. Není to víc hořké než obyčejné kakao. Pokud člověk samozřejmě nepoužívá kakové prášky typu Granko. K snídani jsem si dala prášek do teplého mléka a taky mi to moc chutnalo. Až ho dopotřebuji, koupím nový. Jím ho s vědomím, že dělám něco pro své zdraví a hned mi to víc chutná :-).

0
před 6 lety Snipp

Pokud používáte "živé" kakao na pečení, tak to je jako házet hrách na zeď. Zbytečně vyhozené peníze.

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Myslíš asi snippe, že mi to živé kakao uteče, že? Tak já si raději koupím na pečení neživé:-D Ne, používám ho i do pečení, ať ho upotřebím, protože kromě toho, že ho přimíchávám v malém množství dceři do kaše, tak ho nemám kam dát a nechci ho mít doma několik let, proto z něj i peču, přesto, že se tak z něj ztratí všechno zdravé.

0
před 6 lety Jitka

Vaše dcera nepije kakao? Z živého kakaa chutná stejně jako z obyčejného a když mléko jen trochu ohřejete, tak v něm nezničíte zdravé látky.

0
před 6 lety karča

moje dcera nepije kakao, mléko, nic...jedině "čokoládová"kaše a čokoládová Hollandie z mléčných výrobků.

0
před 6 lety Jitka

Tak to pak asi jedině do těch kaší. Mně hrozně chutná jáhlová, chutě podobná jako mléčná kaše. A na ní si sypu to kakao. Myslím, že je to i zdravé.

0
před 6 lety Jitka

chutná podobně :-)

0
Obrázek uživatele Viťa
před 6 lety Viťa

Kde prosím koupit "živou čokoládu" ? Dá se koupit i ve zdravé výživě? Chtěl bych ji zkusit a kvůli jednomu kusu, nebudu přece platit poštovné? Děkuji

0
před 6 lety Jitka

Bohužel jsem jí nikde ve zdravé výživě nenašla. Já vždy objednám víc věcí, aby se mi to poštovné trochu rozložilo.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Tak asi opravdu záleží na prodejně, tady kolem jí obvykle mívají, ještě mě napadlo, že by možná mohla být k sehnání i v DM(?) Ačkoli to není zn. AlnaturA, možná by jí tam prodávat mohly.

0
Obrázek uživatele Viťa
před 6 lety Viťa

Díky, tak až budu mít cestu, tak se ještě zkusím podívat do DM. Snad budu mít štěstí, chtěl bych jí zkusit.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Zkusit to můžete, opravdu si nejsem jistá, jen mě to napadlo, když tam mají také sortiment zdravé výživy, i když hlavně tu svou značku, ale pak už asi jedině zbývá internetový zdroj:)

0
před 6 lety Jitka

V DM mají biočokolády, živou ale ne.

0
před 6 lety Helena

Živou čokoládu vyrábí například LifeFood. K dostání ve zdravých výživách. Ochutnala jsem pomerančovou. Jedním slovem MŇAM! Jen není tolik(případně vůbec) sladká, jako klasické čokolády, ale to považuji za pozitivní, co se zdraví týče.

0
před 6 lety Jitka

Já bych řekla, že není sladká jako mléčná čokoláda, ale zase není tak hořká jako klasická hořká čokoláda. Pro mě má jemnější chuť.

0
Obrázek uživatele verrca
před 6 lety verrca

V některých zdravých výživách ji mají, ale chce to hledat. Nebo vám ji můžou objednat (u nás to tak aspoň je, že něco seženou). Taky mně strašně chutnají.

0
před 5 lety Bára

já jsem objevila živou čokoládu na e-shopu biosfera mají tam i několik příchutí jsou tam taky i vynikající tyčinky. http://www.biosfera.cz/vyrobce/lifefood-i90 určitě doporučuji vyzkoušet.

0
před 4 roky Jirka

Česká čokoláda vyráběná přímo z kakaových bobů pražených i nepražených se prodává v Náchodě v obchůdku Synergie. V čechách ji vrábí poze jedna firma a Mají i 100% čokoládu která je vyrobena pouze z kakaových bobů a ničeho jiného.  www.nakupvklidu.cz

0
před 4 roky Hanka

Zdravím,na internetu jsem našla velmi zajímavý článek ohledně čokolády: http://www.novinky.cz/zena/zdravi/331358-horka-cokolada-snizuje-tlak-a-chrani-cevy-pred-poskozenim.html. Napadlo mě, že doma zkusím vlastní a nechala jsem se inspirovat receptem z těchto stránek: http://www.eshop.ekokoza.cz/Jak-vyrobit-horkou-cokoladu/. Zkoušel jste ji někdo? Nebo máte nějaký tip na výrobu? Moc děkuji.

0
před 4 roky Simča

Já jsem zase našla recept na čokoládovou pěnu s malinami. Vypadá skvěle, už teď se mi sbíhají sliny. Nojo, jsem na čokoládě hrozně závislá, přiznávám :D Nejraději mám čokoládu z Madagaskaru. Nebo cokoliv v čokoládě obalené, jako oříšky, ovoce, aj. 

0
před 3 roky hella

Já mám ráda 80 % raw čokoládu Amali a ta je moc dobrá, kupuju si jí od tý doby co jsem ji ochutnala pravidelně :))

0
před 3 roky NovaJ

a čím to že je ta živá čokoláda z nepražených bobů zdravější než normální čokoláda?to je tím že tím že se nepraží zůstanou v těch bobech nějaké prospěšné látky…?

0
Obrázek uživatele radim
před 3 roky radim

je myšleno „zdravější“, je to dost relativní

0
před 3 roky NovaJ

jasně tak já ji zkusím,hlavně když bude chutnat:D

0
před 8 měsíci Martin

Pokud máte rádi čokoládu, doporučuji si koupit a ochutnat kakaové boby https://www.rawmarket.cz/ruzne/kakaove-boby. Stačí si vybrat množství a za dna dny máte kvalitní kakaové boby doma.

0
před 4 měsíci Irena

Já si kupuji kakaové boby tady https://eshop.guaranaplus.cz/kakaove-boby

0
před 4 měsíci Eliška

Na té stránce taky objednávám ale guaranu, že mají i kakaové boby jsem netušila hned objednám taky !!!!! :-¨))))))

0
před 3 měsíci Milena

Zrovna se poohlížím jaké je možné si koupit doplňky stravy a narazím na guaranaplus, děkui za doporučení

0
před 4 týdny Jitka

Osobně si taky objednávám na guaranaplus. Ty jejich doplňky jsou podle mě opravdu kvalitní, já sem moc spokojená a objednávat budu dál

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 - 2


Přidat příspěvek