Točená limonáda z Tesca (bez cukru)

0
Obrázek uživatele Uriel
před 8 lety Uriel

Tak jsem si říkal, že vám sem dám složení tý levný a ''výborný'' točený limči z tesca.
Složení: pitná voda,jablečná šťáva (1.5%), oxid uhličitý (5-6 g/l), regulátor kyselosti (kyselina citronová), sladidla (cyklamát sodný,sacharin,aspartam,acesulfam K),citronové aroma přírodní a přirodně identické, barvivo (tartrazin), koncervanty (sorbát draselný, bezoát sodný).
Mňamka ne? :-D

0
Obrázek uživatele Uriel
před 8 lety Uriel

Pardon, u těch konzervantů není bezoát ale benzoan

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

FUJTAJBL!

0
Obrázek uživatele Uriel
před 8 lety Uriel

Naposledy když jsem byl v tescu jsem se schválně šel na tyhle limči podívat: Hnus! Každá měla úplně jinou barvu-jedna byla oranžová, druhá do žluta, třetí měla barvu jak broskve....

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

A to máš štěstí, že nepamatuješ komunistické žluté a červené to byla čistá chemie.
Mimochodem y těch co jsem testoval je největší hnus broskvový Lift.

0
Obrázek uživatele Uriel
před 8 lety Uriel

Jo to máš pravdu Lift je hrůza.
Já jsem ho taky ochutnal, ale malinovej...

0
před 8 lety Jarka

Ochucené vody nekupuji, u nás to nikdo naštěstí nepije. Vody kupuji jen, když je potřeba, například když jedeme na výlet. Počítala jsem kolik ušetříme nekupováním balených vod měsíčně a přiblížila jsem se k tisísovce. Je to hodně peněz, proto pokud máte možnost dobré vody jako já, pijte vodu z kohoutku.

1
před 8 lety Pavel

Víte co je zajímavý, už jste se nad tím někdo zamyslel ? Že tahle obarvená sladká voda s nějakou chutí co ji prodávají ve všech mini-maxi-mega-giga-hypermarketech je levnější než klasická balená voda ? Většinou stojí 2 litry něco kolem pětikoruny .. vemte si, že chudák výrobce musel někde vzít 2 litry vody, dát tomu ještě nějakou barvu a chuť a v PET láhvi vám to dává k prodeji. No já bych snad ty výrobce i politoval. A to stádo ovcí co to kupuje bych zas někam poslal, ale nechci být cenzurován, tak si to radši odpustím :-)

2
Obrázek uživatele Dita
před 8 lety Dita

Nezapomeňte utratit peníze za předražený přístroj na výrobu domácí sody a potřebné sirupy k tomu. Je to další způsob, jak z lidí vylákat peníze. Úžasná reklamní kampaň, jak prodat krám do baráku.

1
Obrázek uživatele Martin Vozka
před 5 lety Martin Vozka

Pavel píše:
Víte co je zajímavý, už jste se nad tím někdo zamyslel ? Že tahle obarvená sladká voda s nějakou chutí co ji prodávají ve všech mini-maxi-mega-giga-hypermarketech je levnější než klasická balená voda ?

Oni moc dobře vědí co dělají. Je v tom záměr.

0
Obrázek uživatele Občan
před 5 lety Občan

Výrobci chtějí aby se lidé smáli a po ochutnání se každému zaručeně rozjedou ústa od ucha k uchu ovšem ne radostí, ale zklamáním.

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

A hlavně jak píše Dita o výrobě sodovky, tak já se nestačila divit, když jsem se koukla na složení těch příchutí, co druhá položka, to umělé sladidlo, a že jich tam je. My tohle nepoužíváme. Nám stačí obyč voda se šťávou, kupujeme šťávu jedině od YO.

1
Obrázek uživatele Martin Vozka
před 5 lety Martin Vozka

Nejlepší je čistá voda bez bublinek. CO2 okyseluje organizmus a všechny šťávy obsahují v tom nejlepším případě cukry (většinou rafinované). Cukry naše tělo sice potřebuje, ale ruku na srdce, nemáme jich dost jinde? :-)
Vše je o závislostech na chutích. Kdysi jsem pil jen slazené "vody" s bublinkami, jinou bych nepil, ale dnes už mi opravdu nechutnají.

0
Obrázek uživatele emca22
před 5 lety emca22

Dobrý den, a co takhle stará dobrá Zonka? Piji  již delší dobu limonády značky ZON a jsem velmi spokojena. Vyrábí se přímo z pramene Heraltické vody a je dokonce i s příchutěmi bez náhradních sladidel a syntetických barev.
Vřele doporučuji, má sice jemné bublinky, ale ty jsou přímo z přírodní vody a mně pomáhají při trávení.
Kupuji si ji u nás v obchůdku Krajanka. Myslím, že mají i web. stránky.

0
Obrázek uživatele Martin Vozka
před 5 lety Martin Vozka

Já bych to do pusy nedal. Natož do žaludku.  Pitná voda, cukr a pak už jen chemie završená 2 konzervanty se skóre škodlivosti 3 a 4. http://www.chemievjidle.cz/limonada/zon-oranz-zon
A ta jejich skvělá tradiční limonáda s příchutí ovoce a bylin - laguna? Ovoce, byliny, to přeci nemůže být nezdravé, ne?Tak za tu bych někoho rovnou popravil. Příhodný název, laguna, jen bych přidal přívlastek ropná: http://www.chemievjidle.cz/limonada/zon-laguna-zon Vylít do mísy a spláchnout. Nejdřív ale zavolat na čističku, ať se připraví na zvýšený nápor... Děkuji pěkně. Opět jedna krásná česká tradice. Spíš bouda na lidi.
Promiňte emco22, není to osobně na vás, jen se vždy nas...štvu, když vidím jak výrobci tu pomalu a tu zas rychleji tráví lidi. No ale lékaři a lékárny zas potřebují taky vydělat, takže když jsou dobrovolníci, nic proti nim. Jen dětí je mi líto, ty z toho většinou mají rozum, až když je pozdě.

1
Obrázek uživatele Dalibor
před 5 lety Dalibor

Takový roztomilý jedový koktejl :-D

0
před 4 roky Lukáš

Nevím co proti limonádám všichni máte, jste jen hnidopichové.
Limonády a různá věci piju pořád. Vodu s kohoutku nemůžu dělá se mi po ní špatně a zvracím po ní.
Nejlepší je limonáda od ZON laguna čím vice E tím lepší

0
před 4 roky Jitka

Možná kdybyste nepil ty hnusy, tak byste ovládal lépe češtinu. Napsat různá věci nebo s kohoutku může jen člověk, který kromě svého zdraví ignoruje i vše ostatní. A to nepíšu o čárkách ve větách.

0
před 4 roky Jitka

sharunka: jsou i jiné sirupy bez éček, než třeba zmiňovaný YO. On glukózo-fruktózový sirup není taky žádná výhra.

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 4 roky sharunka03

Tak glukózo-fruktózový sirup je ještě proti těm dalším hrůzám úplný neviňátko. A zas tak často ten YO nepijeme. Spíš tu vodu jen čistě filtrovanou bez ničeho.

0
před 2 roky dragi

drazí přátelé, glukózo-fruktózový sirup není nic jiného než cukr (=sacharóza=glukóza+fruktóza) rozpuštěný ve vodě...

0
Obrázek uživatele Tomík
před 2 roky Tomík

Přesně jak píše, dragi.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 - 10


Přidat příspěvek