Sýry s plísni

0
před 8 lety Petka

Jak jsou sýry jako např. Sedlčanský hermelín, Niva, Romadůžek, Troubelín, Modřenín tělu prospěšné? Co si z nich tělo bere?

0
před 8 lety amazonit

To nevím, co si z nich tělo bere, moje je rozhodně bere jako alergeny..., jsem alergická na plísně...

0
před 8 lety evinka

Jednak jsou tyto sýry chuťově moc dobré, zvlášť pak Sedlčanský Pepa na gril :-)!! Určitě je v nich vápník, jakožto v ostatních sýrech a také by mě zajímalo, zda ta vypěstovaná plíseň něco tělu přináší. Je tady někdo, kdo nám řekne více?

0
před 8 lety Petka

Prospěšné tělu už jsou jen tím, že jsou Sedlčanské hermelíny tak dobré :-)

0
před 8 lety Tara

Sedlčanský hermelín už je dobrý jen tím, že je to jedna z mála potravin, která se ještě vyrábí u nás v Čechách. no, mohttp://www.retailinfo.cz/magazin/%C4%8Dl%C3%A1nky/nejlep%C5%A1%C3%AD-z-na%C5%A1eho-krajec už jich v republice není......pohleďte:

0
před 8 lety Lenka

sýry moc prospěšné nejsou. a ty plísňové už teprve ne... obzvlášť ne pro těhotné a malé děti!

0
před 8 lety Lucka

http://www.potravinynapranyri.cz/Detail.aspx?id=1149〈=cs&archive=actual&listtype=tiles No toto..kde to proboha žijeme?!

V tu chvíli mě napadlo jen připsat: Akce týdne 45% tuku v sušině + ZDARMA 45% plísně

0
před 8 lety Irča

Nedávno proběhl v televizi na čt1 pořad o sýrech. Nejvíce by se měli jíst sýry čerstvé - jako žervé, lučina, cottage, tvarohové sýry, pak následují sýry tvrdé - jako eidam, sýry s plísní by se podle něho měli jíst max. 2 do týdne. A sýry tavené vynechat úplně, jedná se vlastně jen o tavící soli a nic prospěšného tělu nepřináší. I sýry s plísní jsou zdravé, pokud se jejich konzumace nepřehání. A zdravé jsou i syrečky - mají velký obsah bílkovin, škoda jen, že jsou tak drahé - ale i s nimi bychom to neměli přehánět, jsou hodně slané. Toť o sýrech. Já osobně si s chutí občas hermelín dám. Jak se říká: "Všeho s mírou". Jen ty tavené sýry jsem vyřadila úplně.

0
před 8 lety Viťa

Já sýry zbožňuji. Přestal jsem úplně jíst uzeniny, tak si to nahrazuji sýry. Nejvíc mi chutná mozzarella a různé tvarohové sýry. Tvrdý sýr si kupuji jen Leerdammer a protože je dražší, nejím ho tak často. Hermelín a nivu si dám taky velmi rád, ale musí to být český hermelín a niva, ty zahraniční mi moc nechutnají.

0
před 8 lety karča

Zrovna dnes jsem si k večeři zapekla v troubě, po hoodně dlouhé době, hermelín v alobalu, společně se šunkou, cibulí, česnekem...dobrotka!

0
před 4 roky Hana

Já jsem si oblíbila italské sýry, originální. Nedá se to s našimi srovnat. Objednávám je z www.foodparadise.cz

0
před 4 roky Martina

Z internetu sýry? O tom jsem ještě neslyšela.

0
před 3 roky Láďa

Sýry jsou dobré, třeba když vidím recept na tenhle hermelín na grilu - http://www.grilykrby.cz/recepty-na-grilovani/syry-na-grilu/grilovany-camembert-s-brusinkami-a-rozmarynem/ - hned se mi sbíhají sliny, ale vzhledem k množství tuku asi až tak zdravé nebudou a dietní už vůbec ne :D

0
před 2 roky Lenka

Sýry nám v rodině tedy taky chutnají. Nevím ale jak to mají jiní lidé, jsoi třeba spíš na maso, vzhledem k tomu, ze jsme vegetariáni, sýri a zeleninu na grilu přímo milujeme. Zkuste například tento recept: http://www.grilykrby.cz/recepty-na-grilovani/syry-na-grilu/grilovany-camembert-s-mandlemi-a-medem/ úspěch předem zaručen:)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 - 11


Přidat příspěvek