sušená náhrada mléka bez kaseinátu

0
před 7 lety amazonit

Hezký den,
ráda bych se optala, zda někdo neví o nějakém rostlinném nápoji bez kaseinátu. Ty od Magodoru jej obsahují (i ten rýžový, pohankový atd.) a po těch od Asp mi není příliš ,,volno", nevím, čím to je. Je možné najít ještě nějakou alternativu?
Díky

0
před 7 lety Miloš Kavický

To vám neporadím, nevím.

Ale jenom jednu poznámku k sušenému mléku mi dovolte. Sušené mléko nelze doporučit. Ani dospělým, natož děten. Vzhledem k tomu, že prošlo sušením, teplem, kde se tuk zahřívá a oxiduje. Radší, když mléko, tak čerstvé. 

0
před 7 lety amazonit


Děkuji za odpověď

Mám alergii na mléko - mléčné bílkoviny, tedy ne nesnášenlivost/intoleranci laktózy.
A ani náhražky nepoužívám moc často, ale občas se prostě hodí... Není to tedy každodenní pití, ani na pití vůbec, spíš na vaření, zjemnění omáčky, proto jsem chtěla sušenou alternativu, která vydrží a mohu ji mít doma po ruce, kdykoli je potřeba:-)
Jinak je mi jasné, že to žádný zdravý produkt nebude... Vím, že existují i v ,,tetrapacích" sojová mléka atd., ale přece jen bych nějakou tu sušenou zálohu chtěla mít doma v kredenci:-)

0
před 7 lety Miloš Kavický

Pochopitelně. Někdy je opravdu těžké se ochránit, když jiná možnost je nedostupná. Potřebujete mít po ruce. Chápu. Potom nastupuje již jenom ochrana ve smyslu jak zabránit či alespoň snížit důsledky. A to jistě stojí za vaše případné studium právě v oblasti oxidovaných tuků. 

0
před 7 lety amazonit

A doporučil byste mi nějaký odkaz, článek... Internet je užitečným zdrojem relevantních informací, ale také bludů a laik občas jen těžko rozliší tyto dvě věci. Často jsou naopak výmysly přesvědčivější než pravda.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 - 5


Přidat příspěvek