Smažení na sádle nebo oleji?

0
před 4 roky iveta-muzikova

Zajímalo by mě, jestli preferujete smažit maso nebo cokoli jiného na sádle nebo oleji? Já osobně moc nevařím, takže jsem to nikdy neřešila a prostě jsem si do pánvičky kápla trochu slunečnicového oleje. Ale teď bydlím s přítelem a ten si na domácí stravu potrpí a prý je nejlepší sádlo, jenže to pak bude jídlo moc nasáté tukem navíc nebo ne? Jaké máte vy zkušenosti?

0
před 4 roky Beata

Už jsem na tohle téma někde viděla články, tak si je doporočuju přečíst. Prý je dravější olej a ideálně slunečnicový. jÁ vařím hlavně na sádle, protože chuť toho masa je pak o něčem jiném. Hlavně se u nás nesmaží tak moc, aby jsme pak v 50ti umřeli na infarkt :D S mírou

0
před 4 roky kroužek

Já ti dám radu nad zlato - běž do nejbližšího řeznictví, kup si sádlo a vyhoď všechny ty s prominutím sra**y, na čem si smažila doteď. Sádlo je přírodní produkt a dodá jídlu úplně jiný rozměr, tvůj přítel by ti asi mohl vyprávět :)

0
před 4 roky iveta-muzikova

Já jsem právě pár článků četla, ale nikdy jsem z nich nezískala plnohodnotnou informaci a spíš to vycházelo 50/50. Jako je pravda, že když smažím příteli třeba řízek na sádle, tak to voní úplně jinak a navíc je to přírodní produkt, ale pořád je tam to ale :D

0
před 4 roky iveta-muzikova

Taky díky za radu :D Přítel chodí pro sádlo kousek do Chodury, tam prý mají nejlepší i poměr cena/výkon - je ho hodně a není to tak drahé. :) To je zas tip ode mě pro tebe :D Někdo další ?

0
před 10 měsíci Anička0258

Ahoj, já používám při vaření jenom řepkový olej lisovaný za studena https://www.zdravyolejzpolabi.cz/za-studena-lisovany-repkovy-olej . Smažení není zdravé, tak chci používat alespoň zdravý olej. Smažená jídla ale i tak moc často nejíme.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 - 3


Přidat příspěvek