Ryze české mléko

0
před 7 lety joyely

Hezký den všem. Zajímalo by mě, které mléko, popř. mléčné výrobky, jsou výhradně z českého mléka, od českých zemědělců? Madeta nebo Moravia tvrdí, že ano, ale co ty ostatní - Olma, Kunín atd.? Nevíte, odkud mléko vykupují? Děkuji za odpovědi.

0
před 7 lety Jana

Já vím, že Hollandia má vlastní krávy, dokonce se na ně můžete podívat i web kamerou.

0
před 7 lety Horákyně

Sázkou na jistotu je mléko a mléčné výrobky Amálka. Jejich mléko je navíc nehomogenizované - jako jediné na našem trhu - a v biokvalitě, tedy od krav z ekologické farmy, z volného chovu. Můžu opravdu doporučit - např. Amálkovské máslo či smetana, stejně tak sýry, to je vyložená lahůdka...

0
před 7 lety slavek

"Jejich mléko je navíc nehomogenizované - jako jediné na našem trhu" ... jedine zdaleka neni. Dalsi priklad Farmarske mleko od Moravia lakto v Jihlave (k dostani napr. v Globusu).

0
před 7 lety Saricat

Bio Amálka není jediné nehomogenizované mléko. Ještě Mléko z farmy (http://www.mlekozfarmy.cz/) je také nehomogenizované. Mají vlastní rozvoz, ale už jsem ho i viděla 2x v Tescu. Kupuji ho dítěti.

0
před 7 lety elllzi

Jana: a mužete poslat odkaz nemužu to najít

0
před 7 lety Jana

Na svých stránkách hollandia mají odkaz na pravo, můžete se kouknout na pastviny, dojírnu a další
http://www.nasekravicky.cz/index.php

0
před 7 lety Petr

Nechci se nikoho v této diskusi dotknout,ale zajímalo by mě jestli víte co na obalu mléka znamená Homogenizované.Děkuji za odpověď.Jinak mléko z čistě českých a převážně podhorských a horských oblastí naší republiky má i mlékárna Čejetičky na obalu je označena kódem 233 CZ.

0
před 7 lety Sunriska

Homogenizace je mechanická úprava mléka, kdy dochází ke zmenšování tukových kuliček, aby se neoddělovala smetana. Tato úprava nemá v podstatě žádný vliv na náš organismus. Existují sice studie, které tvrdí, že homogenizované mléko může způsobovat infarkt, ale nic z toho není jednoznačně prokázáno.

0
před 7 lety Anywetta@

Chtěla bych se zeptat na náš názor - čerstvé mléko pasterované nebo nepasterované? Nepasterované obsahuje enzymy a obecně je výživnější, ale zase údajně může přenášet např. encefalitidu z nakažené krávy. Co si o tom myslíte?

0
před 7 lety Jana

Rozhodně pasterované, ne nadarmo se pan Paster věnoval tomuto objevu.

0
před 7 lety Peta

Mléko žádné, nehledě na to, že zhoršuje alergie, je určeno pro telátka a ne pro lidi...

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 12


Přidat příspěvek