Rostlinná alternativa mléka

0
před 7 lety Anywetta@

Ahoj, chtěla bych se zeptat na vaše názory na roslinné alternativy mléka (rýžové, ovesné, sójové). A teď mám na mysli ty, co obsahují jen vodu a roslinnou složku, popř. mořské řasy - nic navíc. Já střídám klasické mléko od farmářů s rýžovým "mlékem". Ale právě k rostlinné variantě mám nějaké výhrady - jednak se mi nelíbí obal (Tetra Pak) a také dlouhá trvanlivost. Co není suché a má dlouhou trvanlivost je u mě podezřelé...:-) Co si myslíte těchto alternativách mléka? Předem děkuji za názory.

0
před 7 lety Radka

Tak si dělejte vlastní mandlové nebo makové mléko a máte to ;-) Ta koupená rostlinná mléka nikdy neobsahují jen vodu a rostlinnou složku....

0
před 7 lety carme

Vím, že prodávají přístroj na výrobu mléka. Dovnitř nalijete vodu, nasypete například mandle, nebo podle toho jaké chcete mléko vyrobit, pustíte knoflík a zanedlouho máte mléko vlastní. On si se vším už poradí, zcedí atd.  Osobně s ním nemám zkušenost, protože na něho nemám. Ale četla jsem na něho jen chválu. Chtěla jsem ho pro malou dcerku, ale bohužel nemám peníze. Je to mlékovar Soyabella, momentálně není prý k sehnání je totálně vyprodaný a u dovozu z uk si zase musíte předělat kabel, jiná zásuvka. Jiný mlékovary nejsou prý tak dobré. 


0
před 7 lety Sunriska

Prakticky není vůbec složité vyrobit si vlastní rostlinné mléko i bez mlékovaru..:) Jak píše Radka. Stačí např. mandle namočit alespoň 24 hodin, pak rozmixovat s vodou (množstvím vody si určíme, jak bude mléko husté) a pak zcedíme přes bavlněnou látku. 
Mrkněte se zde: http://veg-ethique.blogspot.cz/search?q=l%C3%ADskoo%C5%99%C3%AD%C5%A1kov%C3%A9+ml%C3%A9ko

0
před 7 lety Radka

Ono těch způsobů, jak si vyrobit domácí mléko je na internetu dost, stačí si zadat do vyhledávače...a nepotřebujete k tomu žádný přístroj navíc :-) Kdyby si měl člověk kupovat na všechno přístroje zvlášť, jak se s nimi roztrhl pytel, tak by to v té kuchyni neměl ani kam dát. Hlavně, že na všechno stačí základní kuchyňské vybavení ;-) Je to pouhopouhé tahání peněz z hloupých lidí :-(

0
před 7 lety Anywetta@

No jo, udělat si ho by samozřejmě bylo nejlepší, jenže to bych musela mít čas a ten já teď nemám. Kupuji si v DM rýžové mléko Alnatura a tam je složení voda, rýže, slunečnicový olej (na ten jsem před tím zapomněla), mořská řasa a  sůl. To složení se mi líbí, ale holt nemám úplnou důvěru v obal. :-) Ale děkuji za tipy.

0
před 6 lety phov

Občas udělám makové, chutná zajímavě a je to super zdroj vápníku.

0
0
před 2 roky Zenšen4

Díky za super stránku nejlepsi - spotrebiče.cz. Téda já tam našla spousty informací....

0
před 2 roky Dominika

Není "mléko" jako "mléko". Třeba taková předražená Alpra plná cukru nejsou zrovna zdravá ani výhodná varianta, ale to sojové, co teď prodávají v Lidlu, je fakt pecka, je bio, má dobré složení a stojí jen necelých 30 Kč. Dokonce teď do nabídky zařazují i rýžové a mandlové, tak jsem na ně zvědavá. Najdete je když tak v letáku na příští týden - https://www.letakomat.cz/lidl/kompletni-letak-od-pondeli-16-04-2018/ :)

0
před 2 roky Slunew

Děkujeme těm, co nám - FÉR potravině - už přispěli. Bohužel na HITHITu buď vyberete celou částku, nebo se peníze vrací. Prosím, rádi bychom aby se to povedlo a my mohli rozšířit počet ohodnocených potravin v databázi. Vždyť aplikace je zdarma pro kohokoli, takže pomůžete nejen finančně nám, ale i sobě a ostatním aby byl lepší a větší nástroj při výběru potravin. Jestli vám není jedno, co jíte, chtěli byste mít přehled o tom, co všechno s kterou potravinou sníte navíc, tedy to, co tam vážně nechcete, zapojte se. Díky Tým FÉR potraviny (provozovatel i lidiček) https://www.hithit.com/cs/project/4794/s-fer-potravinou-vis-co-skutecne-jis

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 11


Přidat příspěvek