Příkrm pro kojence

0
před 7 lety Blanka

Dobrý den,

prosím o radu, zda lze něčím nahradit ty počáteční instantní kojenecké výživu, na trhu jich je samozřejmě spousty k dostání v běžném prodeji (pro mě jsou za velmi vysokou cenu), a tak se snažím najít jinou variantu.
Jsem ve fázi, kdy už musím přikrmovat. Co je tedy vhodné? Mohu zvolit například takové to klasické sušené mléko? je trojnásobně levnější a není nadupané umělými vitamíny. Prosím o radu, nemám nic nastudované a proto raději chci získat informace od někoho kdo má zkušenost.
Je vůbec jiná varianta krmení dětí od kojeneckého věku než se zařadit do kupování polotovarů.

0
před 7 lety Jitka

Sušené mléko bych neriskovala. Později je samozřejmě zbytečné a nežádoucí kupovat hotové příkrmy (zeleninové,masové).

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

no já kupuju sunar a od roka pojedu na kozí mléko, to obyčejné sušené bych dítěti nedala.

0
před 7 lety Hana

Já mám pocit, že jsem na tom vyrůstala, samozřejmě bych se musela zeptat co se v 80. letech prodávalo. Určitě nebyl výběr jako je dnes.
A není to z pohledu složení to samé? V sunaru je taky sušené mléko?

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

je, ale aspoň se to tváří, že to má i něco navíc :) kdybych mohla dávat kozí, neváhala bych, ale to je až od roka

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

tak oprava, dají se dávat od 6 měsíců, ale jsou drahé

0
před 4 roky Packa

Holky já osobně kupuji také sunar, asi taky z nostalgie, že má maminka říká že za nás nic jiného nebylo... Teď ale budu muset malé začít dávat i příkrmy a chtěla bych jí začít vařit, ale příjde mi šílené vyvařovat každý den. Co si myslíte o zamražování příkrmů pro kojence a v čem příkrmy zamražujete, pokud to teda děláte? Myslím, že bych si navařila vždycky tak na týden, dýl bych to asi neuchovávala...

0
Obrázek uživatele karča
před 4 roky karča

Zamrazuju v malych sklinkach, obcas i koupim. Mrazenim i varenim se sice nektere vitam.znici,ale furt lepsi nez kupne. Chci koupit hrnec,v nemz muzu varit pouze parou,tak se toho uchova snad nejvic (?)

0
Obrázek uživatele Jana
před 4 roky Jana

Karčo, nemusíte kupovat hrnec, stačí kvalitní pařáček, jaký je třeba na knedlíky. Na to naskládám zeleninu a je to. Mám široký hrnec cca 35 cm a velký pařáček a vše se krásně udělá tak za 5-10min dle typu zeleniny. U malých dětí jsem ale vařila zeleninu v troše vody (ani nebyla zelenina celá ponořená), protože to pak stejně budete mixovat na kaši a k tomu je potřeba i ta voda, takže vit zůstanou v té vodě a nic neslíváte. Udělala jsem si jídla tak na týden a dávala do skleniček a do mrazáku (sklo mi nikdy neprasklo, měla jsem sklo z "přesnídávkového skla"¨)Co se mi osvědčilo : každá sklenička jeden typ zeleniny a dítku jsem dávala každý den jiné složení (jinak namíchanou zeleninku), aby to mělo pestré. Pokud použijete ty nejmenší skleničky, nic se nezkazí.Den předem jsem dala 2 nebo 3 skleničky z mrazáku do lednice, aby pomalu rozmrzly.Přidávala jsem bylinky (libeček, pažitku, petržel, kopr...... a taky sekané oříšky a hl. semínka, ale ty až později - může být alerg. reakce. Myslim, že jsem začínala se semínky tak v 7-8 měs., ne sezam, ten později. Hl. slunečnicové a dýňové, také lněné.

0
Obrázek uživatele carme
před 4 roky carme

Já vařím každý den hned ráno, jak vstanu, stejně vařím nám oběd, tak to dělám při jednom zátahu, co má k obědu, má malá i k večeři, nic nezamrazuji. Když takhle vařím hned ráno, malá ještě spí, tak vše v pohodě stihnu a pak máme celý den obrazně řečeno volný.

0
před 4 roky karca

Dekuji,Jana,dobre rady!

0
před 3 roky Jiťula

Já doma příkrmy moc nevařím. Jelikož jsem pracující matka - podnikatelka. Tak na to nemám čas. Proto dceři kupuji příkrmy ve flaštičce, myslím, že jsou kvalitní a malé chutnají. Jsem ráda, za takovou možnost, jinak bych to nedávala.

0
před 3 roky Lada

Také nevařím pro děti, přišly mi kupované příkrmy v pohodě. Teď čekám druhé dítě a nebude to jinak, protože staršímu synovi chutnaly a neměl s nimi problém.

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 3 roky alena.prchlikova@

Na hotové příkrmy jsme s dcerou koukaly, nic dobrého na nich nevidíme. Občas se mohou hodit, když některý den je rušný, ale pravidelně s nimi krmit dítě mi připadá špatné. Koukaly jsme na složení některých, 10 g mrkve, 2 g hrášku nebo 2 g jiné zeleniny, 10 g masa, to nám přijde hodně málo. Není lepší uvařit z čerstvých potravin? Hodnota čerstvě uvařeného jídla bude rozhodně větší než pokrmu, který je zavařen ve sklenici. Myslím, že začátek života je hodně důležitý. Podobně jako Jana jsem někdy dávala porce zmrazit, ale do malých kelímků a pak v lednici rozmrazila. A podobně jako  Carme, vařila jsem tak, abych při jednom uvařila i pro nás. 

0
před 3 roky Jiťula

No já mám právě rušný den skoro každý. Jelikož máme s manželem firmu o kterou se musíme oba starat a au pair k dětem nechceme. Takže pracuji z domu, ale opravdu nemám čas vařit jídlo pro miminko každý den. Někdy se mi podaří, ale většinou dostane lahvičku kupuji od hipp.cz, a jsme spokojení.

1
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 3 roky alena.prchlikova@

Jiťulo, a pro sebe s manželem také nevaříte? Já to nijak neodsuzuji, ale z mého pohledu mi to připadá divné. Já kupuji jen základní potraviny a vařím a peču skoro všechno, nic průmyslově připravené nekupujeme. Mám dospělé děti, ale nikdy neměly žádné zdravotní problémy, i běžné nachlazení se jim vyhýbalo. A na cukrovku u manžela čekáme asi 10 let, a zatím úspěšně této nemoci odolává. Jeho šest sourozenců ji má, on zatím ne. Myslím, že strava bez všech vylepšovadel a doma uvařená přispívá k lepšímu zdraví. Těžko Vám mohu radit, neznám Vás, jen přikládám svůj názor, třeba se k diskuzi připojí další se svými zkušenostmi. 

0
před 3 roky Jiťula

Kdyý je víc času, tak vařím pro nás i pro dítě. Ale není to až tak často, sama docela jídlo šidím, že nejím až tak moc. Manžel si většinou chodí na jídlo do restaurace přes den, protože tráví čas ve firmě.

0
před 3 roky Lada

Já myslím, že to není nic špatného. Ne každá maminka má čas, je prostě vytížená a nestíhá všechno. Starost o dítě, vařit a například vést firmu.

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 3 roky alena.prchlikova@

Já to vidím tak, že jídlo a hlavně pro miminko, je to nejdůležitější, co je třeba udělat. Když už ho mám, měla bych mu dát svou péči, nejenom se postarat aby bylo v čistotě, v teple, pohrát si s ním, dát mu pocit milovaného dítěte. Ale také nakrmit ho tím nejlepším, co mám. A to rozhodně není sterilovaná strava, ve které už toho výživného moc nezůstalo. Vždyť příkrm nedá tolik práce. Oloupat jednu mrkev, jednu bramboru, nakrájet na kostky a povařit, vždyť se to nemusí ani hlídat, ani míchat, nic ne nepřipálí. K tomu popřípadě uvařit v papiňáku kousek masa a nakrájet na kostičky.Pak stačí rozmělnit vidličkou a je to hotové. Postupně přidávat po jednom další druhy zeleniny, abychom poznaly, kdyby byl nějaký problém. Příkrm je určité východisko, když je dítě nemocné, chodíte po doktorech, nebo se děje něco nepředvídatelného. Ale brát příkrmy jako trvalou součást jídelníčku, to prostě nemůžu. Myslím, že mu budou chybět důležité složky výživy a projeví se to v častější nemocnosti nebo špatném vývoji. 
Vařit příkrmy je to nejrychlejší, co až dítě povyroste, čím ho pak budete krmit? Já nevím, asi se prodávají i jídla pro dvouroční nebo starší děti. To bude dostávat stále průmyslově připravené jídlo? Čím je dítě starší, tím více je kolem něj práce a času na ostatní bude méně. Také jsem s dětmi podnikala, ale nikdy se nestalo, že bych práci upřednostnila před jejich potřebami. A jídlo, to je vlastně lék. Také obsahuje, nebo by alespoň mělo obsahovat látky, které by nám měly prospívat. A argumentovat tím, že výživa je dobrá, protože ho dítě jí, to tedy nevím. Co má také jiného dělat, když nic jiného nezná. Samozřejmě, že ho sní, určitě ten výrobek není nechutný, ale jestli tomu dítěti něco přinese, o tom tedy pochybuji. To máte jako hotová jídla v konzervách, nasytí, ale nic víc.

0
před 3 roky Tamara

Jako každá maminka si dělá, jak uzná za vhodné.

0
před 3 roky Martina

Přesně tak, některá vaří dítěti. Ale některé ají tak hyperkativní děti, které potřebují pozornost, že vařit jídlo je takřka nemožné.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 9 - 2


Přidat příspěvek