Pravděpodobnost střevní nákazy u nás

0
před 9 lety Dita

Vzhledem k šíříce se zprávě o možné nákaze z okurek očekávám, kdy se u nás začnou prodávat s velice výhodnou cenou. No nekupte to.....i když nechce křivdit našim úřadům a dovoz bude pod přísnou kontrolou a nebo se zcela na nějaký čas zakáže.
Během tak krátké doby je to už druhá aféra o potravinách ze zahraničí.
Alespoň mám další důvod být věrným zákazníkem českých potravin.

0
před 9 lety Jirka

Musí říct, že to s tou močůvkou se může stát kdekoliv. Rád bych kupoval české potraviny, ale je to čím dál těžší, likvidují se sady, chovy prasat. Dotovaným dovozům ze zahraničí nemůžou naši zemědělci konkurovat.

0
před 9 lety Dita

Asi to je úmysl, taky mám pocit, že na rozdíl od nás dostávají z eu daleko více. Připadá mi, že Franci, Itálie a Německo chce zvyšovat prosperitu v zájmu jejich země a proto by ráda zahltila náš trh a taky pokud to jde tak všechno vlastnili. Je to logické, díky exportu získají více, z mojí peněženky to rozhodně nebude.
Já tedy zůstanu věrná naší zelenině, mléčným výrobkům a podobně. Samozřejmě suroviny tipu rýže se zde nedá vypěstovat. Do super hyper nechodím, jen hodně vyjímečně. Oblíbila jsem obchod coop, dobrá zelenina, pečivo regionální, máslo tatra, jogurty choceňské, hollandia, brambory čr, jablka čr, zelí čr a pak pár kamenných krámků.

0
před 9 lety Jirka


Do českých obchodů šlo 106 rizikových bio okurek, potvrdila inspekce
29. května 2011 9:34, aktualizováno 13:39
Do prodejen firmy Country Life i do dalších obchodů šlo v minulých dnech 106 kusů potenciálně nebezpečných bio okurek původem ze Španělska. Inspekce teď zjišťuje, zda jsou kontaminované bakterií způsobující smrtící střevní infekci. Dodávka zeleniny se do Česka dostala přes Německo.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/do-ceskych-obchodu-slo-120-rizikovych-bio-okurek-potvrdila-inspekce-10l-/domaci.asp?c=A110529_092541_domaci_wlk

0
před 9 lety Jirka

Inspekce rozhodla okamžitě o podniknutí nezbytných kroků. „Ústřední inspektorát SZPI nařídil na zítřejší (nedělní) ráno mimořádnou kontrolu a odebrání vzorků ve firmě Country Life. Dále vydal pokyn, aby byl pro předmětnou šarži produktu uložen zákaz uvádění do oběhu a pokud se tyto okurky ještě nacházejí v obchodní síti, aby byly okamžitě staženy. SZPI též zkompletuje seznam odběratelů, který poslouží hygienikům pro monitorování nákazové situace.“


Deset obětí nákazy v NěmeckuEpidemie bakterií EHEC si v Německu vyžádala už deset obětí, převážně žen. Jen v sobotu byly ohlášeny tři nové oběti. [celá zpráva] O desáté oběti informovalo Německo v neděli. Odborníci navíc předpokládají, že současná epidemie ještě nedosáhla svého vrcholu. Evropské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) ve Stockholmu označilo nynější epidemii za jednu z největších svého druhu na světě a v Německu vůbec nejhorší v dějinách.

V pátek uvedla Evropská komise, že byly zavřeny dvě farmy v Almerii a Malaze, u nichž panovalo podezření, že odtamtud okurky pocházely. Španělské úřady to v sobotu popřely s tím, že se okurky expedují dále a zabaveny byly jen ty, u nichž bylo podezření na kontaminaci. Španělská vláda uvedla, že neexistuje žádná vazba mezi okurkami a současnou epidemií v Německu.

Ani Spáčil nevyloučil, že ke kontaminaci mohlo dojít až v Německu, k čemuž jsou i jisté indicie: "Španělko nehlásilo jedinou nákazu. Všichni nakažení jsou ze severu Německa."

0
před 9 lety Dita

Celé je to podivné a ničemu už zde nevěřím. Za oponu nevidíme a ty střípky, které jsou v mediích mohou být třeba lživé. Může jít jen o boj konkurence, kde němci i přes šílené dotace do zemědělství nejsou schopni konkurovat španělsku. Tím netvrdím, že je to pravda. Pravda může být, to co se dočítáme. Zajímavé také je, že ve španělsku nejsou zatím žádné oběti, alespoň sem se nic takového nedočetla.

0
před 9 lety happy.lenulka@

Okurky loupat a opláchnout teplou vodou nejen okurek, ale i ruce! pak si myslím, že by to mělo být v pohodě :-) spíš si myslím, že to hrozí, pokud někdo jí i se slupkou a nedejbože okurek neopláchne. I když podle dnešních zpráv se neprokázalo, že by ta nákaza byla z okurek.

0
před 9 lety gulag

Zase je to určitě uměle vytvořené :(

na druhou stranu u nás v Bille mají místo španělských okurek rumunské, kterou mají konečně nějakou chuť.

0
před 9 lety Dita

Chudáci španělé, neměli bychom být spíš na pozoru před německou zeleninou? Naštěstí kupuji českou, alespoň to prodejce tvrdí. Včera jsem byla v obchodě a minulý týden měli ještě česká jablka, včera z německa za 26kč/kg, nechala jsem je být. Jestli to takto půjde dál, tak teda nevím co budu, budeme dělat.

0
před 9 lety Jirka

V nějaké diskusi zazněl celkem rozumný názor proč je tolik nakažených žen mezi 30 a 40 lety, nejspíš se nakazily při přípravě na vaření.
Další rozumný názor jsem našel dnes. Používáme antibiotika na každé kýchnutí, hormonální antikoncepce jsou taky svinstvo, je možné že ta bakterie zmutovala v nějakém pacientovi a je jedno jestli to byl farmář, skladník, prodavač nebo řezník, bylo hotovo.

0
před 9 lety Dita

Já jsem četla zase příspěvek také v jedné diskuzi, že by za tím třeba mohla být nákaza od imigrantů, kterýmu v současné době evropa čelí. Pokud by to tak bylo, stejně by jsme se to asi nedozvěděli. Ale je fakt, že touto nákazou trpí především ženy. Takže bych se spíše přikláněla k jedné z vašich zmínek.

0
před 9 lety Blanka

Nebojte se nákazy, hledejte informace, jak posílit imunitu - především zdravou stravou, případně potravními doplňky, vhodným pohybem a relaxací (masáže, meditace...). Já doporučuji dodržovat hygienu, všechno dobře omýt včetně rukou při přípravě jídla a před jídlem. Když se vyskytne podobná epidemie, je dobré vyhýbat se stresu, užívat B-komplex a vitamín C (taky přírodní!) a nějaký přírodní prostředek antivirový a antibakteriální - vynikající je výtažek z grapových jader pod různými označeními, např. Citrogrep - seženete i v lékárně. A hlavně být v pohodě, nepanikařit a NEMÍT STRACH, to Vám jen uškodí. Hledejte zdraví ve zdravém životním stylu a budete v pohodě!

0
před 9 lety Jirka


Zeleninová hysterie kolem „německé“ nákazy ničí pěstitele z Hané
8. června 2011 18:01
Panika kolem šíření bakterie E. coli nečekaně tvrdě zasáhla pěstitele zeleniny na Hané. Farmáři v oblasti, která produkuje velkou část tuzemské zeleniny, pociťují výrazné snížení prodejů. Okurky jsou zelináři nuceni nabízet za poloviční ceny a například kedlubny už někteří ani nesklízejí.
Zelináři z Hané sice nemají s okurkami či jinými potenciálními zdroji nákazy, která vypukla v Německu, absolutně nic společného, ale hysterii kolem zeleniny přesto těžce cítí na vlastních bedrech.

Někteří už určité druhy zeleniny ani nesklízejí, nejspíš by ji neprodali. A pokud ano, tak za výrobní náklady. Přitom rajčata, papriky, kedlubny či okurky pěstované "za humny" by měly být pro jejich konzumenty naopak zárukou kvality.

Nečekaná rána navíc ke všemu přišla v době, kdy se hanáčtí zelináři začali zvedat po hubenějších letech a kdy se po tuzemských výpěstcích začalo pídit stále více lidí.

Okurky prodává za polovic, kedlubny nejspíš bude zaorávat
"Dva tři poslední roky zájem rostl, i díky oblibě farmářských trhů. Zákazníci domácí zeleninu a ovoce vyhledávali. Současná španělskoněmecká kauza místo, aby naše prodeje podpořila, tak nás sráží na kolena," popsal majitel otaslavického zahradnictví Miroslav Nedělník.

Jeden z největších pěstitelů v regionu dnes prodá některých druhů zeleniny až o polovinu méně. A někdy i za poloviční ceny než obvykle. "Není odbyt. Říkali jsme si, že se nám bude dobře prodávat, protože lidé budou věřit domácí produkci. Bohužel se tak nestalo," posteskl si Nedělník.

Zdroj: http://olomouc.idnes.cz/zeleninova-hysterie-kolem-nemecke-nakazy-nici-pestitele-z-hane-pvq-/olomouc-zpravy.aspx?c=A110608_1599491_olomouc-zpravy_sot

0
před 9 lety Jirka

Sakra co si stěžují, já bych tak rád kupoval českou zeleninu a ovoce a pro jahody si budu muset zajet do Bochoře v obchodech nejsou.

0
před 9 lety Emča

Je to celé podivné. Že bychom byli tak jednoduchý národ se mi nechce věřit, házet do jednoho pytle zelináře z čech s německem a španělskem. Na německé potraviny si dávám veliký pozor, nejdřív vajíčka, maso a teď zelenina. Jejich výrobkům nevěřím, věřím jen našim. Článek může být jen fáma, po rozhovoru s prodejcem zeleniny pokles prodeje nezaznamenal. Lidem vysvětluje odkud zelenina je, převážnou část bere od nás a lidé strach kupovat zeleninu u něho nemají.

0
před 9 lety happy.lenulka

hele jediné možné místo nákazy jsou podle mě restaurace, kde nemáte možnost kontroly jak se věci důkladně umyly. doma nic nehrozí, pokud to připravujete a umyjete důkladně ;-)
a navíc stejně to neovlivníte... podle mě takové věci řídí osud...

0
před 9 lety 6sense

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/ze-zahranici/nemecko-potvrdilo-fazolove-klicky-zdrojem-nakazy/
2 Blanka: Myslím že v tomhle by imunita moc velkou roli nehrála. Ale když jsem nad tím tak přemýšlel, tak kdyby mě něco takovýho postihlo, tak bych si asi nejdřív vypil pár čajů měsíčku a pak pak teprve vydal za doktorem.

0
před 9 lety happy.lenulka@

ach ty lidi jsou z toho úplně zblblý... dnes jsme byli u rodičů a ty úplný nervy z toho, že budeme jíst okurky ;-///

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 9 - 2


Přidat příspěvek