Pečivo s trvanlivostí 24 hod ?

0
před 8 lety Kewar

Spotřebujte do 24 hod.

Tak přesně na tenhle nápis jsem našel u pečiva v Tescu. Možná to bude zase nějaký fígl aby se nemuseli omlouvat lidem za kvalitu. Ten chleba stojí sice hned druhý den za pendrek ale máme tam přeci informaci že se má spotřebovat do 24 hodin, tak co se tomu divíte :-)

Jen si nejsem jistý jestli se dá chleba co má 1,2 kg sníst do 24hodin. Myslím že i čtyř členná rodina by s tím měla docela práci.

Našel jste někdo nějaký podobný informační nápis i jinde?

0
před 8 lety Irča

Když zajdu do pekárny, tak u většiny pečiva je uvedeno - spotřebujte do 24 hodin. Mě to příjde jako blbost, jelikož člověk kolikrát nakupuje na více dní, a ne aby lítal každý den pro rohlíky nebo bochník chleba, který celý nesní během 24 hodin. Rohlíky přeci vydrží i dva-tři dny, jsou sice gumovější, ale nic jím není. Je to podle mě jakási jejich ochrana - ohledně zdraví a hygieny a dalších jiných věcí.

0
před 8 lety Ivo

Dobrý den.
Přidávám kompletní odkaz na danou legislativu. Zde se přesně uvádí všechny podmínky pro potraviny.
Legislativa mimo jiné stanovuje lhůty trvanlivosti i u pečiva a chleba. Označení v prodejnách je tedy , dle mého názoru správné.
www.bezpecnostpotravin.cz/.../Znaen%20potravin-web_08-08.pdf

0
před 5 lety Kateřina

Já raději chodím každý den pro čerstvé pečivo. Nejen, že mi tak víc chutná, ale taky vím, že je skutečně ještě poživatelné. :-D
Podle mě to tam mají i kvůli různým dortíčkům a zákuskům, které se v pekárnách prodávají. Nejčastěji chodím do Illíka a tam mají i různě věci třeba se šunkama a salámama, takže si myslím, že to zrovna nevydrží více dnů.

0
před 5 lety Roman

Já raději nic s krémy apod. na delší dobu nekupuju - bůhví, jak dlouho už to tam mají a jak dlouho to ještě teda vydrží. Jinak ale souhlasím, Illík je boží pekařství, vždycky, když tam přijdu, tak to tam strašně krásně voní po čerstvém pečivu a chuťově se to vůbec nedá strovnávat.

0
před 5 lety Sabina Š.

Chtěla bych se k vám přidat - taky jedině Illík! :-D Illík forever! :-D

0
před 5 lety Petr

Taky chodím do Illíka. Už se těším, až bude otevřená zastávka na Stodolní. To tam budu pečený vařený. :-D

0
před 5 lety Romana

A zkoušeli jste ten jejich speciální nopálový chléb? Jaký je?

0
před 5 lety Kamila

Já jsem si ho jednou koupila. Chuťově byl velmi dobrý, moc nám chutnal. Nemá vůbec žádné nějaké hnusné spodní tóny, ale je velice chutný. Klidně bych ho mohla pořád. Jediné, co u něj bylo blbé, že je takový velký a tudíž jsme ho celý nesnědli... :-(

0
před 5 lety Luboshek

jj též si ho pravidlně kupujeme a jsme s ním maximálně spokojení! Nopálový chleba z illíka je skvělý! Nejlepší je s nějakou výbornou pomazánkou. Navíc je nejlepší, když je krásně čerstvoučký, což v illíkovi mají vždycky! Prostě nej.!

0
před 5 lety Gábina

taky chodím k Illíkovi. Chuťově mají podle nejlepší pečivo. Občas ale nesníme všechny rohlíky, které si koupíme. Na to jsme ale našli skvělý fígl - už gumové nebo trochu tvrdé rohlíky dáme na pánvičku a necháme trochu opéct. Ony pak díky tomu zkřehnou a jsou jak kdybyste je vytáhli zrovna z trouby. :-)

0
před 5 lety Kamila

Tak to je super tip - to vyzkouším hnedka dneska, protože mám doma nějaké tvrdší rohlíčky. I když se mi to moc nestává, taky mi občas od illíka něco zbyde - je to ale spíše sporadické, protože je to většinou tak výborné, že to všechno zblajznu! :-D

0
před 5 lety Kamila

Tak jsem to vyzkoušela a fakt! :-D nejlepší byly ty rohlíky, které se mi tímto způsobem připálily až do černa - to černé jsem pak oškrabala a bylo to the best! :-) A napadlo mě, že by to takhle mohlo fungovat třeba i v troubě. 

0
před 5 lety Karol

U mě by toto nemělo úspěch, protože mi nikdy nezbydou. Z Illlíka jsou totiž tak výborné, že je hnedka zblajznu. :-D Budu ale na to myslet a kdyby náhodou mi zčista jasna nějaký zbyl, tak to pak hned vyzkouším. (To ale stejně asik budou muset být rohlíky od někoho jiného a ne z Illíka, protože od něho mi fakt asi nikdy nezbydou :-D )

0
před 5 lety Hanička

Já se musím přiznat, že jsem si od Illíka nikdy rohlíky nekoupila. To ale ne proto, že by mi nechutnaly, ale proto, že je vůbec neíme. Na druhou stranu jejich chleby jsou bezkonkurenční. I ty si takhle můžete opéct.

0
před 5 lety Kjukla

Tak je vyzkoušejte. Jsou fakt výborné a navíc jednou za čas vás nezabijou (pokud teda nejste alergická na lepek) :-) Já je všem svým známým doporučuju a už jsem překecala, aby pečivo chodili nakupovat, asi 10 mých známých a další se připojují. :-)

0
před 5 lety Hanička

Vyzkouším teda. Jsem hodně zvědavá. U Illíka fakt mají výborné pečivo, tak věřím, že i rohlíky budou výtečné.

0
před 5 lety Kopretinka

A mají u Illíka jen pečivo nebo ještě i něco jiného?

0
před 5 lety Sabulinka

No pečivo, to je hlavní, no a pak různě saláty (jako třeba pařížák) na pečivo, bagety, čaje, pití, zákusky a dortíčky. Tak různě. Hlavní je ale samozřejmě to pečivo. To je prostě top!

0
před 5 lety Kopretinka

Tyyyjo. že bych si taky zašla někdy na to pečivo? Jste mi udělali úplně chutě. Bych si teď úplně dala nějaký výborný croissanek. :-P

0
před 5 lety Sabulinka

Však si zajděte. Super jsou i ty jejich slané croissanky se šunkou. :-)

0
před 5 lety Ondřej

Dobrý den,
právě jsem se přistěhoval do Ostravy a u baráku máme toho Illíka. Mají nějaké speciální pečivo pro celiaky?

0
před 5 lety Sabulinka

Vím, že tam mají akorát pečivo s náhradními sladidly. Nic víc netuším. Však jim zkuste napsat na Facebook. ;-)

0
před 5 lety Ondřej

Tak pro celiaky přímo žádné pečivo nemají. Jen teda to s těmi náhradními sladidly...

0
před 5 lety Sabulinka

To je škoda no. Ale co vím, tak tam ještě mají nějaký speciální chleba, který by právě měl být vhodný pro lidi, kteří nemůžou jíst úplně tak všechno.

0
před 5 lety Ondřej

jj ten jejich nopálový chleba. Přesně sice nevím, co to je, ale taky jsem už o něm slyšel a taky jsem slyšel, že by měl být pro lidi, kteří třeba drží různé diety apod. Ale co vím, tak v Illíkovi rozdávají k tomu chlebu letáčky, kde je popsaný.

0
před 5 lety Jitka

No to je illíkům speciální chleba z nějaké kaktusové mouky. Má prý nějaké větší množství vlákniny a nějakých vitamínů. Shrnuto - měl by být zdravější než obyčejný chleba.

0
před 5 lety Ondřej

Jo to jsem též slyšel. Jen mě zajímalo z čeho je. Tak tedy z kaktusové mouky říkáte, jo? Toš to je zajímavé!

0
před 5 lety Martin

Já mám ilika vedle práce a když mám po noční tak se tam stavím a i když jdu jenom pro rohlík, tak mi tam ty fajn paní prodavačky vždycky nabídnou, doporučí i něco jiného :) a já neodolám, ale hlavně to vždy donesu manželce na snídani a ta má velkou radost.

0
před 5 lety Denča

To je krásné. Já si sice do Illíka musím chodit sama (já takového prince na bílém koni nemám), ale i tak mi ta vůně čerstvého pečiva, křupavé Croisanty a skvělé chleby zvednou náladu. Člověk si vlastně v takovou chvíli uvědomí, jak je ten svět krásný a jak málo stačí k lidské radosti. :-D

0
před 4 roky Martin

To víte, moje princezna si to zaslouží. Rád jí chodím takhle pro pečivo. To je přeci maličkost. :-D Illíka mám navíc sám velmi rád, takže i sobě si vždycky koupím a pak ještě než dojdu domů, tak mám minimálně jeden kroasant snězený. :-D

0
před 4 roky Denča

Jo takhle! takže to není úplně nezištný dobrý skutek! :-) Ttj... :-D Ale zase ani se není čemu divit. illík má skvělé pečivo a taky k němu strašně ráda chodívám. =)

0
před 4 roky Jitka

Dobrý den,
dá se sehnat u Illíka nějaké "zdravé" pečivo? Třeba bez lepku? Bez sacharidů? nebo tak něco?

0
před 4 roky Martin

jj, mají tam nopálový chleba, který je jakože ze "zdravé" mouky, která je vyrobená z kaktusu. Pak tam taky mají pečivo, které je úplně bez cukrů. Zkuste se podívat i na jejich stránky nebo FB, tam dávají dost poučných a dobrých informací.

0
před 4 roky Klára

Jojo, na napálovém chlebu je přímo diskuze, pohldejde..všichni si tam illíka chválí :-)

0
před 4 roky Johan

No... :( Illík je super..bydlel jsem v Havířově a vždy jsem ho měl po cestě na bus, ale teď jsme se přestěhovali a mám ho daleko..to mě štve :(

0
před 4 roky Klára

Tak Illík má celkem dost provozoven, takže si myslím, že nějakou poblíž najdete :-)

0
před 4 roky Johan

Joo však já našel provozovnu, ale jak říkám..už ji nemám po cestě a je to docela štrek. by mohli vymyslet nějakou donáškovou službu :D

0
před 4 roky Kamča

Ahoj,
chci se nechat inspirovat, ale nechci moc experimentovat. Co máte nejraději v Illíkovi?

0
před 4 roky Terka

Já třeba topinkový mls. =)

0
před 4 roky Jarek

Dobrý den,
máte někdo zkušenost s JUDDY BAGETAMA? Teď jsem si totiž nedávno jednu koupil a byla dobrá, tak jsem se chtěl zeptat, zda i ostatní příchutě jsou takové fajnové, než to zase zkusím...

0
před 4 roky Terka

Tak to bohužel nemám... :-( Popravdě o nich slyším prvně... A dají se taky koupit v Illíkovi?

0
před 4 roky Jarek

Myslím, že ne... :-( Ale myslím, že je koupíš normálně na bezínkách, nebo v obchodech... =) Tak jaká je teda nej. příchuť?

0
před 4 roky Terka

To je škoda, chodím totiž hlavně do Illíka, tak bych je hned vyzkoušela... V Illíkovi mají nej třeba topinkový mls, zbojnický rohlík nebo ten nopálový chleba...

0
před 4 roky Jarek

Zkuste se po juddy bagetách kuknout jinde, co vím, tak je najdete třeba na vlakových nebo autobusových nádražích - už jsem je totiž několikrát potkal, ale furt netuším, která přichuť je nej. a kterou bych si tedy měl ještě koupit. Zatím jsem měl myslím jen tu šunkovou juddy bagetu, což je ale klasika - žádná novinka....

0
před 4 roky Terka

Tak já jsem věrná Illíkovi. Raději si u nich dám výborný a nejspíš i zdravější nopálový chleba... :-) Illík má stejně nejlepší pečivo. :-)

0
před 4 roky Jarek

Tak já to mám zase s juddy bagetama! Ty jsou pro mě zase nej.! =)

0
před 4 roky Martin

jj jsou nejlepší. Též juddy bagety naprosto miluju. Už to s nima ale nesmím moc přehánět, protože mi začal růst pupek... :-D

0
před 4 roky Mirek

Ha..kolem juddy baget vždycky chodím, ale ještě jsem si je nikdy nkoupil..moc nemusím automatové jídlo... :-)

0
před 4 roky Lukáš

Jááj, Mirek..škoda jak cyp..bo tyto bagety jsou super..když mám hlad a ve škole je nějaký blivajs na oběd, tak si dám právě tuto bagetu, asi se jich nikdy nepřežeru :D

0
před 4 roky Mirek

Hm, tak třeba někdy zkusím, kterou bys mi doporučil? :-)

0
před 4 roky Lukáš

pro mě je gyros bageta top, ale pomalu se chystám na tu s kuřecím špízem, je to novinka

0
před 4 roky Lada

ooo, Lukáši děláte mi chutě...asi si pro jdnu skočím ..už mu kručí v bříšku :D :(

0
před 4 roky adam

Jaj bagety, takové sračky..já si raději nakoupím chutné pečivo a udělam si sám doma nějakou chutnou :-P

0
před 4 roky Aneta

Prej sračky, ale doma si uděláš jo? kupovaná je beztak lepší ežta tvoje ;) pečivo dneska stojí za pendrek všude stejně, pokud si nueděláš domácí

0
před 4 roky adam

Tak záleží kde nakupuješ pečivo ;-) tam kde já, tak je výborné a opravdu bych na něj vadil že bude chutnat i tobě ;-;

0
před 4 roky Aneta

a kde ho nakupuješ co? třeba si tam zajdu a vyzkouším abych si ověřila, že nekecáš :P

0
před 4 roky adam

No to bys chtěla vědět co?.......... u Illíka ;-) pak mi klidně napiš až od tama ůjde tady do diskuze

0
před 4 roky Janča

jééé taky tady milujete Illíka? Já tam chodím naprosto nejraději! Je to pro mě to nejlepší pečivo široko daleko. Zkoušela jsem totiž i jiné pekárny, jako je například SEVAL apod., ale vždycky to bylo hrozně gumové a prakticky bez chuti... Illík je peckovní! =)

0
před 4 roky Adam

Též jsem zkoušel SEVALA a přišlo mi to, že to tak suší už několik dnů... Fakt nic moc. Souhlas. Jako Illík je fakt nejlepší a stojí mi i za to si do něj zajít pár minut a dát si to nejlepší a nejčerstvější pečivo, než si dávat u SEVALA parodii na pečivo. :-D

0
před 4 roky Janča

jj přesně... SEVAL to pečivo podle mě dováží strašně daleko a proto mu to tak oschne. Nebo to všechno už hned zezačátku peče z polotovaru, a proto je to pak takové gumové. Každopádně nemají to vůbec ani z daleka tak dobré jako Illík.

0
před 4 roky Adam

Tak jako stejně špatné je pečivo třeba i z Prima pekárny, která je v centru. Zkoušel jsem si u nich dát třeba kafe a nějakou bagetu a bylo to naprosto hrozné - kafe jsem vylil a bagetu trochu okousal, abych neměl hlad, ale zbytek taky vyhodil. Fakt si raději zajdu až do Illíka, než takhle vyhazovat peníze. V illíkovi se mi fakt ještě ani jednou nestalo, že bych si něco koupil a musel to pak zhnuseně vyhodit. To spíš naopak - musel jsem se držet, abych si nesnědl celou svačinu najednou.

0
před 4 roky Lucie

Ty juddy bagety dost lidí chválí, myslíte že by mi byli schopni vyrobit třeba dvě krabice baget na zakázku?

0
před 4 roky Elen

Myslím, že je dost jasné, že by to pro mě neměl být problém Lucko, každý perkárna přijímá zakázky ;)

0
před 4 roky Lucie

Ale to není pekárna Elenko, to oni děljí jen ty bagety sendviče atd....

0
před 4 roky Elen

No tak to je fuk, myslím, že by pro ně taková zakázka měla být potěšením ;)

0
před 4 roky Elen

A největší jistotu budete mít když si tam zajdete osobně nebo tam zavoláte, ušetříte tím čas, než se na to ptát tady v diskuzi :)

0
před 4 roky Anička

Tak jsem dneska taky ochutnala ty Juddy bagety. Vlastně sendvič od nich a mňaaam :D Musím ochutnat všechny příchutě!!

0
před 4 roky Lukáš

Oni mají i sedwiche? Já zatím viděl jen ty bagety... Kde to kupujete? Teď jsem četl na jiném vláknu, že je mají prý i v Hrušce

0
před 4 roky Anička

V Hrušce nevím, my tu máme poblíž jen coop. Kupuju to v delicomatu u nás v práci.

0
před 4 roky Cicinka

Dobrý den a co pečivo z Illíka? Taky to vydrží nebo je potřeba to vždycky hnedka sníst? A co ty jejich dorty a zákusky? Zkoušeli jste?

0
před 4 roky Týna

Jak co - něco vydrží déle, něco se musí hnedka sníst. Například se musí hned sníst z illíka bagety, chlebíčky nebo zákusky. Všechno ostatní pečivo, a to hlavně chleby vydrží i několik dnů. Pak jsou furt jedlé, ale jediný problém je, že to ztvrdne. Na strouhanku je to ale ideální, protože je to pečivo velice chutné, takže pak i ta strouhanka je strašně moc dobrá. =)

0
před 4 roky Cicinka

Jo, tak to je naprosto jasné. To je všude, nejen u Illíka. Tak to je ale hlavní. Třeby když si totiž koupím pečivo v Kauflandu, tak prakticky hned další den je nepoživatelné a je takové strašně tuhé už i ten první den. Fakt hrůza. Raději jsem třeba i dva dny bez pečiva, než se dostanu k nějakému pořádnému, které je poživatelné alespoň dva dny. Tak já tedy vyzkouším i toho Illíka a budu doufat, že to taky bude dobré. =)

0
před 4 roky Jitka

No v kauflandu naprosto šílené pečivo. Ještě jsem viděla taky na internetu ty fotky, jak se třeba po rohlíkách prohání myšky. :-( Blééé... hnus! V kaufu bych nikdy pečivo nenakoupila! Navíc když vím, že právě v Illíkovi, kterého máme minutu od baráku, nakoupím takové fajné a velice chutné pečivo. Tisíckrát lepší než z kaufu. Taky pokud jste tam už někdy zkoušeli jejich chleba, tak víte, že je to strašně marný chleba - tuhý, vůbec není nadýchaný, vždycky jak kdyby byl nedopečený...

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 5 - 3


Přidat příspěvek