Párky bez éček

0
před 7 lety

Jdou sehnat párky bez éček ?

0
před 7 lety Bledá Tvář

Tak to chce zkusit Lidl. Zrovna dnes mám jedny. Duopack Debrecziner firmy Alpengut vyrobené pro Lidl.de nebo Lidl.at. Jsou bez éček a 100 g párků ze 101 g vepřového masa. A oni skutečně pálí!!

0
před 7 lety

V prodejně lidl sem se dívál a nemají je? Ale zatím kupuji sójové foto:

0
před 7 lety Bledá Tvář

Nej lepší uzeniny v našich SM bývají v Lidlu a německé. Letos byl na dTest test vídeňskžch párků a vyhrála to nemecká firma ze Sparu (výrobce Steinhauser, s.r.o., Tišnov).

0
před 7 lety Bledá Tvář

Nejhorší, jak jinak než .. . Naproti tomu vídeňské párky Pikok od polského výrobce, které skončily na posledním místě, měly vůni i chuť nakyslou, mdlou, konzistenci mazlavou až blátivou, méně soudržnou. Párek byl nedostatečně šťavnatý a křehký s tuhým střívkem. Povrch párku byl bledý, v nákroji slabě růžový až našedlý. Byl jemně vypracovaný, s drobnými póry a kolagenními zrny.

0
před 7 lety b

oMYL TA FIRMA Steinhauser, s.r.o., Tišnov je česká, ale spletlo mě německé jméno majitele. Sorry.

0
před 7 lety Bledá Tvář

Zapomněl jsem uvést, že Duopack Debrecziner firmy Alpengut jsou bez éček. Složení: Zutaten: Schweinefleisch, Speck, jodiertes Speisesalz, Gewuerze (u.a. Chili), Dextroze, Stabilisator: Diphosphate, Gewuerzextrakte, Antioxidationsmittel: Askorbinsaeure, Konservierungsstoff: Natriumnitrit, essbarer Naturdarm, Buchenholzrauch.

0
před 7 lety ob29

Bledá Tvář: když neumíš německy tak to sem nedávej, přeložím: Diphosphate - difosfát, Askorbinsaeure - kys. askorbová, Natriumnitrit - dusitan sodný (E250)

0
před 7 lety Bledá Tvář

Mým záměrem bylo to opsat v originále. Překládat jsem neměl v úmyslu. To si může udělat každý sám.

0
před 7 lety ob29

Mě jde spí o to, že píšeš, že jsou bez éček, ale je tam jedno z nejškodlivějších, kvůli kterému jím jen domácí uzeniny.

0
před 7 lety

Tady je překlad párků

Překlad
Složení: vepřové maso, slanina, jodizovanou sůl, koření (včetně chilli), Dextroze, stabilizátor: difosfát Gewuerzextrakte, antioxidant: kyselina askorbová, konzervační látka: Natriumni

0
před 7 lety Danah

Samuel: Jen se neboj a dořekni to: Konzervační látka: dusitan sodný.

0
před 7 lety Pomalý Šíp

KDE JSEM UDĚLAL CHYBU.
Přečetl jsem to a věděl jsem, že je to dusitan sodný.
Ale nevěděl jsem, že je to E250. Ani doma jsem to nehledal.

0
před 7 lety

Přeložil jsem to ale nautrumni to nepřeložilo.

0
před 7 lety

Moje Nová diskuse o uzeninách podívejte se.

0
před 7 lety

Kolik je procent masa v párcích od bl. Tvář

0
před 7 lety Bledá Tvář

Víc než toto "100 g párků ze 101 g vepřového masa! tam uvedeno není.
Rozhodně je tam váce masa než jak je uvedeno v: http://www.dtest.cz/clanek-2861/test-videnskych-parku-kam-se-podelo-maso?&utm_source=newsletter042013&utm_medium=email&utm_campaign=test_parky&newsletter_id=521&email_id=392238&email_hash=5df05fbaba8f0a34a415bc31aec8b292, cituji:
Chytli párek za nesprávný konec
Vůbec nejméně masa obsahoval testovaný výrobek Párky vídeňské (Kostelecké uzeniny a. s. pro Tesco Stores ČR). Laboratoř v něm našla 48,71 % masa, etiketa ho však slibovala 65 %. Výrobek, který vyhověl limitu vyhlášky až po započítání rozšířené nejistoty, měl ze všech testovaných párků nejvíce fosfátových solí, které v uzenině zadržují vodu. Ve složení přiznával sojovou bílkovinu, bramborový škrob a zvýrazňovače chuti.
Největším množstvím masa, rekordními 95 %, se chlubil výrobek Bio Vídeňské párky (Ponnath Řezničtí mistři, s.r.o., Sušice), avšak tolik ho bylo jen na papíře. Laboratoř zjistila podstatně méně, a to 78,62 %. I přes tuto velkou nesrovnalost byl zmíněný biopárek třetí nejmasitější ze sledovaných uzenin.
Nadsazené údaje uvedl i polský výrobce vídeňských párků značky Pikok (Balcerzak i Spólka sp. Z o.o.). Namísto deklarovaných 80 % masa ho párky ve skutečnosti obsahovaly 63,66 %.

0
před 7 lety Milan

Tak včera jsem narazil, dokonce v Albertu párky bez éček :) Název Kuřecí párky EXTRA bez E, výrobce Drůbežářský závod Klatovy.

0
před 7 lety Milan

Tak beru zpět to bez éček, chlubí se sice obrovským nápisem BEZ ÉČEK a dalším velkým nápisem bez konzervace glutamátu a dusitanů, ale ve složení je i malým písmem amarant (E123), škodlivost 6, teď čtu, že třeba v USA je zakázán a u nás se smí používat jen pro barvení aperitivních vín, lihovin, alkoholických nápojů, rybích jiker a mlíčí, tak co dělá v párcích? Takže tímpádem tímto nápisem lžou, ledaže by tam byly výtažky z rostliny amarant, ale to pochybuju...

0
před 7 lety Milan

No docela jsem se do toho zamotal, tak je tam amarantová mouka a né amarant, ta je ok, takže tyto párky jsou vážně bez éček :)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 9 - 9


Přidat příspěvek